Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

więc więźbę i pokrycie dachu zrobią z całą pewnością taniej niż za 30 tys.

 

Mam mały domek o powierzchni dachu 225m2. Dwuspadowy, dwie lukarny, cztery okna połaciowe.

 

Więźba w tym roku kosztowała mnie 5500, dekarz (dachówka cementowa, orynnowanie, obróbki - słowem całość) 10 000. Dekarz troszke drogi ale jestm bardzo zadowolony. To polecany na forum Witek Groń - niestety się ceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Będę wdzięczny za info ile płaciliście za inwentaryzację przyłącza gazu (myślę, że w przypadku wody i kan cena pewnie ta sama) i całego budynku przez geodetę. Czy inwentaryzację budynku można zrobić na dowolnym etapie po wybudowaniu stanu surowego (wydaje się, że mi się już ściany nie przesuną)? Czy wogóle trzeba ją robić jeśli na mapce, którą ostatnio widziałem mój dom już jest naniesiony - no to niby skąd jeśli nikt go nie inwentaryzował (geodeta po wytyczeniu budynku nanosi to na mapy?) ?

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildor a napisz jak on liczył te punkty po 20pln.

 

Wyłącznik i lampa to jeden czy dwa punkty ?

a Ty myślisz, że ja pamiętam? :) ale chyba tak, to dwa punkty. w końcu każdy prowadzi do puszki. generalnie zapłaciłem 5kpln za całość z materiałem. ale Pan Andrzej wpada na moją prośbę, co jakiś czas na poprawki lub zmiany. przyłącze też robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skręca przewody, to tylko plus dla niego.

dlaczego?

 

Ano widzisz, wszystkim wydaje się, że skręcane i poizolowane przewody to taka postkomuna w kiepskim wydaniu, ale:

- w przypadku takiego rozwiązania, gdy masz skrętkę na długości 3-4 cm to masz większą powierzchnię, a co za tym pewność styku, niż choćby przy złączkach WAGO - a o jakości połączenia świadczy właśnie pewność styku- im większa, tym - szczególnie przy dużym poborze prądu - mniejsze nagrzewanie powierzchni styku, a tym samym mniejsze jej utlenianie.

 

Co do lutowania - owszem, to super sprawa, ale zastanawiam się ile zaśpiewałby elektryk, który by się w to bawił - nie oszukujmy się - nikt nie pracuje charytatywnie, a taka zabawa kosztuje sporo czasu - nie mówiąc już o ewentualnych przeróbkach - baw się później w rozlutowywanie.

Remontowałem 2 lata temu instalację u moich rodziców - stara była w aluminium - i generalnie w opłakanym stanie, ale miała 30 lat.

Myślę, że dobrze wykonana instalacja w miedzi, dobrze poskręcana, przewymiarowana mocowo - to spokój na 40-50 lat (i więcej nie trzeba), a lutowanie, to już w tym przypadku, taka trochę sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildor - dzięki - za co oni tyle biorą :-)))

Mario1976 Gildor nie pamięta dobrze :-))) punkt to jest "odbiornik", czyli kontakt, żarówka. Ja się np. zrobiłem bo w kilku miejscach zamówiłem 2,3 żarówki na jednym wyłączniku (to są 3 punkty) a będą tam sufity podwieszane więc mogłem zrobić jedną "żarówkę" i potem sam rozprowadzić. Podwójny kontakt to też jeden punkt, ale jak jest tego b. dużo to coś tam trzeba pewnie doliczyć, bo wiadomo, to jednak druga puszka, dodatkowe kucie itp.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw, gildor, lukasz, dobrze, że opisujecie takie "drobiazgi" jak to skręcanie, "punkty", przynajmniej wiadomo, na co zwrócić uwagę...

 

Jeżeli komuś brakuje ziemi z gruzem pobudowlanym to chętnie się pozbędę. Za darmo. Transport we własnym zakresie. Generalne to nie nadaje się na podwyższenie działki, raczej łatanie większych dziur... Jest to przewaga glinki z kamieniami różnej maści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmieniając temat szukam namiarów na ociepleniowców zewnetrznych (styropian + elewacja). Bardzo proszę o sprawdzone namiary. Potrzebuje ich (ekipy) na wiosnę 2008

 

No jestem zdziwiony....nikt nie ocieplał lub ociepłaj i nie jest zadowolony z ekipy :o

 

Podzielcie się namiarami Kolezanki i Koledzy please..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś brakuje ziemi z gruzem pobudowlanym to chętnie się pozbędę. Za darmo. Transport we własnym zakresie. Generalne to nie nadaje się na podwyższenie działki, raczej łatanie większych dziur... Jest to przewaga glinki z kamieniami różnej maści.

 

IMHO to nawet jakbys dolozyla zaladunek i transport to nie znajdziesz amatorow na taka "darmowa" ziemie - optymizm ..szczegolnie w trakcie budowy jest potrzebny .....ale i z nim nie nalezy przesadzac ....

 

pozdrawiam

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś zadowolony ze swojej ekipy i mógłbyś ja polecić? :roll:

 

u nas więźba przyjechała gotowa, sam nie wierzyłem, że to możliwe, ale 220mkw więźby zmontowali w dwa dni. Cena z montażem (inwestor tylko się przygląda) ok tys. za mkw.

Łaty, OSB i papę położymy sami a na wiosnę gont z pełnym podklejeniem i będzie gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...