Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rzeczywiście dużo za tą więźbę, ale bardzo skomplikowana bo to wiązary, po drugie drewno poszło jedynie o 100 proc. w górę. Ale i tak mamy szczęście, że jest duża konkurencja w mateirałach wykończeniowych.

Z tą więźbą jak i z ytongiem i nadprożami (wszystko drogie) zdecydował czas. Postanowiliśmy w trzy miesiące surowy zamknięty i wszystko na razie gra.

 

p.s. nie powiem komu ta opowiastka, ale dawno temu stawialiśmy domek działkowy i byliśmy w składzie desek. nagle wpada czerwony spocony człowiek i pyta czy nie słyszeli o dużej ilości drewna do sprzedania. bo mu przywieźli 30msześc na działkę do 18, a po osiemnastej do dwudziestej drugiej ładowała druga brygada, w drugą stronę...........

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piast Wysłany: Sob, 17 Listopad 2007 20:36 Temat postu: Ziemia na podniesienie terenu

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam. Ma ktoś namiar na uczciwego operatora z koparko-ładowarką z okolic Blizne.

Jeśli ktoś ma na zbyciu ziemię z wykopu to chętnie ją zagospodaruję. Dzięki i pozdrawiam.

 

Koparka z Izabelina 609/513 820

 

pozdrawiam

TR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ceny elewacji na tapecie... Ech, nawet nie chce mi się na razie myśleć to tym :-? Chyba na wiosnę zacznę się tym interesować, więc Wasze obecne poszukiwania wtedy mi się przydadzą :lol: Ale ze mnie samolub :lol: :oops:

 

Yoric, każdy ocenia według swoich potrzeb. Widziałam działki o różnicy w wysokości i 3 metry, jak by ktoś chciał sobie wyrównywać, to po co ma płacić nie wiadomo ile za ziemię? Moja to po prostu glina ze sporą ilością kamieni i tyle.

Renata, myślałam, że u Was dach już dawno robią! U nas niestety też właściwie małe opóźnienie, głównie spowodowane pogodą. Mieliśmy wielkie nadzieje zalać dziś strop, ale niestety jeszcze zostały do zaszalowania schody i trochę drobiazgów. Nie jestem pewna, czy w poniedziałek się z tym wyrobią, więc chyba grucha przyjedzie w środę... Oby taka pogoda jak dziś się utrzymała!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata, myślałam, że u Was dach już dawno robią! U nas niestety też właściwie małe opóźnienie, głównie spowodowane pogodą. Mieliśmy wielkie nadzieje zalać dziś strop, ale niestety jeszcze zostały do zaszalowania schody i trochę drobiazgów. Nie jestem pewna, czy w poniedziałek się z tym wyrobią, więc chyba grucha przyjedzie w środę... Oby taka pogoda jak dziś się utrzymała!!!

 

:( niestety, czekamy na cieśli już od 5 listopada, ciągle przekładają o kilka dni i już z tego się zrobił 21 :o

niestety jest już taka pora roku, że dużo zależy od pogody i ja to rozumiem, a nie chcę szukać kogoś innego, bo mam dobrych cieśli, a inni i tak pewnie nie mają czasu

 

a propos więźby, mam pytanie do osób, które sprowadzały drewno z Iłży, czy byliście zadowoleni? bo my pomieżyliśmy wczoraj nasze krokwie i jest koszmar, krokwie powinny być 18x7, a mało która taka jest, zrobię zdjęcia to zamieszczę, w poniedziałek dzwonimy do właściciela i zgłaszamy reklamację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario czy mógłbyś podesłać namiary na twoją ekipę bo chciałbym jeszcze sprawdzić jak oni wycenią mój domek. :roll:

 

No właśnie...pamiętałem, że komuś miałem dać namiary ale zgubiłem swój super notes. Notes się odnalzał :wink:

 

Czy chodziło Ci o dekarzy ?

Jeśli tak to Witek Groń 607 242 688.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakoś strasznie tani ten elektryk...Standardem jest teraz 35 pln i w górę. Rozumiem, że u niego lampa i wyłącznik to jeden punkt ?

A jak liczy lampę i np dwa wyłączniki (przy schodach) ?

quote]

 

Dokładnie tak, lampka i wyłącznik to jeden punkt - a że tanio do chyba dobrze. Pan Andrzej to naprawdę miły człowiek i pożądny fachowiec - gorąco polecam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario czy mógłbyś podesłać namiary na twoją ekipę bo chciałbym jeszcze sprawdzić jak oni wycenią mój domek. :roll:

 

No właśnie...pamiętałem, że komuś miałem dać namiary ale zgubiłem swój super notes. Notes się odnalzał :wink:

 

Czy chodziło Ci o dekarzy ?

Jeśli tak to Witek Groń 607 242 688.

 

Dzięki za namiary na dekarzy ale żeby oni mieli mozliwość wykazania się ktoś musi wznieść mury. Tak wiec jeżeli mógłbyś podesłać namiary na swoją ekipę murarzy byłbym wdzięczny :) o ile oczywiście jesteś zadowolony z ich pracy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata, rozumiem, rozumiem. Warto czekać na dobrych fachowców, my zdecydowaliśmy się czekać na dekarzy... Cieśla mam nadzieję, że się wyrobi przed Świętami a dekarze będą raczej na początku lutego dopiero. Trochę przerwy będzie :-? :( Z tą więźbą to rzeczywiście kicha, ale nie za bardzo Ci pomogę. My zamawiamy gdzieś tu, na miejscu.

 

Szukam ślusarza do zespawania ramy stalowej w domu. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukam ślusarza do zespawania ramy stalowej w domu. Pomożecie?

Jak jedziesz od strony górki śmieciowej (ew. stacji Lotos) i jakbyś nie skręciła na skrzyżowaniu tylko pojechała prosto (ale nie radzę) to wjedziesz na podwórko gościa co się na spawaniu zna, znależć ten warsztat b. łatwo. Tam jest też tuż obok skład stali i jeden gość co tam sprzedaje też mówił mi, że ma spawarkę i może coś pospawać "po godzinach".

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy szanowne grono może mi polecic jakąś firmę z okolic Babic, gdzie można zakupić w sensownych cenech elementy ogrzewania (grzejniki, piec Vaillant itd, itp)

Będę bardzo wdzięczy.

a dlaczego z okolic Babic? ja kupowałem i grzejniki i piec na allegro. piec kupiłem taniej o 700pln (firma z Lublina) niż od najtańszego sprzedawcy tych pieców w naszych okolicach, który dał mi dość sporą zniżkę.

na grzejnikach też przyoszczędziłem jakieś 500pln.

przy takich zakupach za kilka tys. pln, transport zwykle jest w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy szanowne grono może mi polecic jakąś firmę z okolic Babic, gdzie można zakupić w sensownych cenech elementy ogrzewania (grzejniki, piec Vaillant itd, itp)

Będę bardzo wdzięczy.

a dlaczego z okolic Babic? ja kupowałem i grzejniki i piec na allegro. piec kupiłem taniej o 700pln (firma z Lublina) niż od najtańszego sprzedawcy tych pieców w naszych okolicach, który dał mi dość sporą zniżkę.

na grzejnikach też przyoszczędziłem jakieś 500pln.

przy takich zakupach za kilka tys. pln, transport zwykle jest w cenie.

 

Z zakupami na Allegro takich rzeczy, to nie wiem, czy bym się odważył - zależy zresztą, jaka jest cena bazowa tego pieca 10kPLN, czy 5kPLN... Jasne, że Warszawa i okolice do najtańszych nie należą, ale myślę, że po okolicznych sklepach/hurtowniach też można wynegocjować niezłe zniżki, a z kolei w przypadku - nie daj Boże jakich kłopotów, łatwiej reklamować na miejscu. Nie zawsze niższa cena, oznacza, że wyjdzie taniej.

Jak tak miałem z drzwiami drewnianymi - brałem z Łomży przez miejscowego majstra od montażu - wyszło chyba 300 PLN drożej, niż brałbym bezpośrednio, ale pop..... mi nieco zamówienie (inne szyby, niż w zamówieniu) i to pan majster sobie reklamował, ja - oprócz 2-tygodniowej obsuwy na terminie miałem za to zero stresu.

Co do dostawcy - spróbuj może popytać w Zielonkach w f-mie ELGRA - ja miałem u Piotra (właściciel) dobre ceny (ale musiał odpracować mi jakoś przepisywanie wypracowań z polskigo w technikum :D :wink: ), ale dawałem namiary na niego kilku kolegom - nie tylko z okolicy i oni również nie narzekali na ceny.

Brałem też trochę drobnostek u BOLESTY w Błoniu, ale 1,5 roku temu piece i grzejniki miał drożej niż w Zielonkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupami na Allegro takich rzeczy, to nie wiem, czy bym się odważył - zależy zresztą, jaka jest cena bazowa tego pieca 10kPLN, czy 5kPLN...

Krzysiek, a czym się różni zakup w sklepie przez allegro a zakup w sklepie 10-20km w okolicach W-wy lub w W-wie? a czy nie najważniejsza jest dostępność w pobliżu serwisanta autoryzowanego, a nie samo nabycie?

 

Jasne, że Warszawa i okolice do najtańszych nie należą, ale myślę, że po okolicznych sklepach/hurtowniach też można wynegocjować niezłe zniżki, a z kolei w przypadku - nie daj Boże jakich kłopotów, łatwiej reklamować na miejscu.

wystarczy telefon. wierz mi. producent źle zapakował piec i mam delikatnie porysowany panel przedni. załatwione. to samo mogło być jak bym kupił w Elgrze. nie załatwili by tego szybciej, bo sprawa i tak musi się oprzeć o producenta.

 

Nie zawsze niższa cena, oznacza, że wyjdzie taniej.

niby dlaczego? kupuje nowe na gwarancji. nie używane, które sie popsuje i muszę doinwestować.

 

Jak tak miałem z drzwiami drewnianymi - brałem z Łomży przez miejscowego majstra od montażu - wyszło chyba 300 PLN drożej, niż brałbym bezpośrednio, ale pop..... mi nieco zamówienie (inne szyby, niż w zamówieniu) i to pan majster sobie reklamował, ja - oprócz 2-tygodniowej obsuwy na terminie miałem za to zero stresu.

ej, to jest piec nie drzwi. widzisz co kupujesz, nawet w innym sklepie. nie będzie wyglądał inaczej, a będzie taniej. to nie spodnie, których bez przymierzania się nie kupuje, lub jest to ryzyko. nie kupuje od drobnego handlarza, który przypadkiem piecyk kupił i mi odsprzedał, tylko w sklepie zajmującym się hydraulika i armaturą grzewczą.

 

Co do dostawcy - spróbuj może popytać w Zielonkach w f-mie ELGRA - ja miałem u Piotra (właściciel) dobre ceny (ale musiał odpracować mi jakoś przepisywanie wypracowań z polskigo w technikum :D :wink: ), ale dawałem namiary na niego kilku kolegom - nie tylko z okolicy i oni również nie narzekali na ceny.

no i właśnie. oni na dośc sporych zniżkach mojego hydraulika, chcieli mi sprzedać piec (warty ponad 7kpln) za 5300, a ja go kupiłem za 4500. na grzejniki dostałem u nich 30% zniżki, kupiłem je z 40% zniżką.

 

 

przez allegro kupiłem też gres do salonu, glazure do łazienki, baterie łazienkowe i w sumie muszle WC (ale je odebrałem sam, bo się okazało, że to Piastów)

przez allegro. znalazłem, zadzwoniłem, załatwiłem. tak samo zrobiłbym w okolicach w-wy. raz bym pojechał, resztę telefonem. więc co za różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...