Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

lukasz-s, dzięki, wiem gdzie to jest. Mąż jutro tam wpadnie.

gildor, zakupy na allegro są bardzo fajne, ale nie wiem, czy kupiłabym coś takiego jak kafelki - w końcu ważne jest, żeby te kolory zobaczyć w naturze, czyż nie? Chyba, że już wcześniej widziałeś i oglądałeś "w realu"... Ja ostatnio w necie widziałam cud gresik, właśnie do salonu, ale żeby go kupić to musiałabym go sobie obejrzeć, dotknąć... Do moich największych "netowych" zakupów jak na razie należy chyba aparat cyfrowy. Oczywiście odbiór w Warszawie. Zatem ja jestem jak najbardziej za, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt, który kupujesz nowy, masz gwarancję i wszystkie parametry są znane. Natomiast takie rzeczy jak meble, kafelki, dywany... to muszę obejrzeć. Albo farba na elewację. Odcień trzeba sobie obejrzeć na żywo. Tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wsyzstkich po dugiej nieobecnođci na Forum. PRZEPROWADZILIŚMY SIĘ, HIP HIP HURRA, i od 1 września jesteśmy Babiczanami. No, może jeszcze trochę prowizorycznie - bez mebli, do niedawna bez drzwi wewnętrznych (prowadziliśmy dom bardzo otwarty :)) ) - ale wreszcie na swoim...

 

Tylko ze nie mam internetu, buuuu Ani kablówki, ani telefonu stacjonarnego. I nie będę miała. Nie wiadomo do kiedy. Buuu

 

Pozdrawiam radośnie.

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dostawcy - spróbuj może popytać w Zielonkach w f-mie ELGRA - ja miałem u Piotra (właściciel) dobre ceny (ale musiał odpracować mi jakoś przepisywanie wypracowań z polskigo w technikum :D :wink: ), ale dawałem namiary na niego kilku kolegom - nie tylko z okolicy i oni również nie narzekali na ceny.

no i właśnie. oni na dośc sporych zniżkach mojego hydraulika, chcieli mi sprzedać piec (warty ponad 7kpln) za 5300, a ja go kupiłem za 4500. na grzejniki dostałem u nich 30% zniżki, kupiłem je z 40% zniżką.

 

Albo przypadkowa zbieżność cen, albo też masz Niedźwiedzia z Saunier-Duvala?

 

Co do gwarancji, reklamowania itd. - wierz mi, jestem upierdliwym klientem, ale nieraz już woziłem się ze sprzedawcami odnośnie reklamowania sprzętu (różnego). W wielu przypadkach mogłem - o dziwo, liczyć na pomoc sprzedawcy - nie wiem jakby to wyglądało przy zakupach w drugim końcu Polski.

Bywa, że czas stracony na załatwienie jakiejś rzeczy nie jest wart zniżki, jaką można dostać w drugim końcu Polski. Sam kiedyś pisałem, że może warto skrzyknąć się, żeby ściągnąć materiał ze składu 100 km dalej - jak szybowały ceny cementu, ale cement, czy cegła a piec CO, to nieco inny ciężar gatunkowy towaru...

No i już zupełnie nie wyobrażam sobie zakupu płytek przez Allegro - a jak dostałbyś np. 2 paczki z innej partii i różniłyby się odcieniem? Jak byś to reklamował, czy zwracał? Jechać przez pół kraju, żeby komuś coś udawadniać, czy rzeczoznawca i pozew do sądu??????

Ja też kupowałem już różne rzeczy na Allegro, ale piec, czy tym bardziej ceramika...no nie wiem, może jestem trochę zacofany.

Ale - gdybym na Allegro znalazł sprzedawcę z okolic, to nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor, zakupy na allegro są bardzo fajne, ale nie wiem, czy kupiłabym coś takiego jak kafelki - w końcu ważne jest, żeby te kolory zobaczyć w naturze, czyż nie?

chodzi się po sklepach i wybiera co się chce, a potem szuka się dokładnie tego za mniejsze pieniądze.

 

Chyba, że już wcześniej widziałeś i oglądałeś "w realu"

tak właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przypadkowa zbieżność cen, albo też masz Niedźwiedzia z Saunier-Duvala?

hehe, tak, tez mam Niedźwiedzia.

 

No i już zupełnie nie wyobrażam sobie zakupu płytek przez Allegro - a jak dostałbyś np. 2 paczki z innej partii i różniłyby się odcieniem?

to bym ich nie przyjął. przyszły z jednej partii. Nowa Gala nie sprzeda Ci na jedno zamówienie płytek z różnych partii. tak właśnie było u mnie, przez co czas się sporo wydłużył, ale suma summarum był krótszy niż proponowany mi okres oczekiwania w pobliskich hurtowniach. i taniej.

 

 

Jak byś to reklamował, czy zwracał? Jechać przez pół kraju, żeby komuś coś udawadniać, czy rzeczoznawca i pozew do sądu??????

ja bym jechał? sprzedający by przyjechał. pewne rzeczy należy dogadać przed transakcją.

 

Ja też kupowałem już różne rzeczy na Allegro

przez allegro, czyli z pomocą allegro. chodziło o znalezienie sprzedawcy, a nie zakup ot tak. niektórzy sprzedający znajdują się bliżej niż myślisz i przez allegro mają taniej niż na sklepie.

 

, ale piec, czy tym bardziej ceramika...no nie wiem, może jestem trochę zacofany.

Ale - gdybym na Allegro znalazł sprzedawcę z okolic, to nie widzę problemu.

jak na razie nie narzekam. a ceramike łazienkową kupiłem w Santexie w Piastowie. to tak btw. bo znalazłem ich na allegro i mieli dobre ceny. nie najtańsze, ale o 10pln czy 20, nie warto się sprzeczać przy zakupie za 2000pln i szybko samemu odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z uwagi na bardzo wysoki koszt wodociągu jestem zmuszony do wiercenia studni. Może ktoś z Was ma doświadczenia z taką formą pozyskania wody do domu. Czy np. konieczna jest pompa głębinowa w każdym przypadku czy też w zależności od głębokości studni ( może wystarczy sam hydrofor ?). Macie może jakieś namiary na osoby wykonujące takie studnie ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wsyzstkich po dugiej nieobecnođci na Forum. PRZEPROWADZILIŚMY SIĘ, HIP HIP HURRA, i od 1 września jesteśmy Babiczanami. No, może jeszcze trochę prowizorycznie - bez mebli, do niedawna bez drzwi wewnętrznych (prowadziliśmy dom bardzo otwarty :)) ) - ale wreszcie na swoim...

 

Tylko ze nie mam internetu, buuuu Ani kablówki, ani telefonu stacjonarnego. I nie będę miała. Nie wiadomo do kiedy. Buuu

 

Pozdrawiam radośnie.

 

Joasia.

 

Próbuj ze sferią albo netią. Mój sąsiad ma netię i sobie chwali 9oczywiście radiową), kolega w ożarowie zrezygnował z tpsa a ma sferię i jest bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z uwagi na bardzo wysoki koszt wodociągu jestem zmuszony do wiercenia studni. Może ktoś z Was ma doświadczenia z taką formą pozyskania wody do domu. Czy np. konieczna jest pompa głębinowa w każdym przypadku czy też w zależności od głębokości studni ( może wystarczy sam hydrofor ?). Macie może jakieś namiary na osoby wykonujące takie studnie ?

 

pozdrawiam

koszt a później dobór sprzętu do poboru wody zależy od głębokości złoża itd. Nasz studniarz wykonał dzieło - woda na 8 metrach, wykład historyczno geologiczny o terenie wokół mojej działki, wszystko w przyzwoitej cenie, i przede wszyskim kulturalnie. Mogę dać tel. na priva.

p.s. studniarz musi znać teren, niekoniecznie musi na nim mieszkać oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć skuterek:)

Niestety, Sferia i netia też odmówiły (nie ich zasięg, sygnał za słaby przez górę śmieciową itp.). UPC też. No i więcej pomysłów nie mam. Skończy się chyba na Domowym w Erze i blueconneccie. Ale nie wiem, jak szybko w tym internet chodzi...

Może ktoś wie?

 

Jest jeszcze Skynet, Radionet, Netfala (tych znam, bo sam niedawno to przechodziłem) i o ile nie zależy Wam na przenośnym/mobilnym internecie to napewno w przypadku dobrego zasięgu jest to ciekawa propozycja - dodatkowo kupujecie bramkę VOIP i macie za grosze telefon bez abonamentu.

Aha :oops: robiłem porządki, leży faktura dla Ciebie, kompletnie o niej zapomniałem, zadzwonię, umówię się i podrzucę. Serdecznie przepraszam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blukonekt ajplus i inne ...

 

uzywam iPlusa

 

jakosc sygnalu 3/7 kresek

transfer 1,8 Mbit / sek.

odczucia:

dziala przyzwoicie - predkosc porownywalna do stalego lacza ktore mam w fabryce

 

WADY: po sciagnieciu ilustam ??? MB ?? GB ?? transfer spada i robi sie wolne - ale dziala zawsze ;-) poza tym mozna dokupic eliksiru predkosci, wypic i nasz komputer jak bohater Diablo II odzyskuje wigor w sieci.

 

ZASTOSOWANIE: do "zwyklego" hyhyhy codziennego uzytku typu:

- zaplacic rachunki

- nawrzucac komus na forum

- sprawdzic, czy rozklad jazdy 712 sie nie zmienil i jesli tak wydrukowac

 

Nie nadaje sie dla maniakow, ktorzy tonami nocami sciagaja jakies filmy czy inne kraki piraty z karaibow.... bo zapcha sie po tygodniu albo i szybciej.

 

Dla statecznych budowniczych inwestorow w sam raz - dla ich dzieci niekoniecznie ... ;) trza dostep ograniczac

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o aktualne stawki za wykończenie:

 

mam stawki za zrobienie elewacji (styropian + tynk) - 45 zł/m2, i wełna+płyta G_K na ocieplenie poddasza od 40 do 60 zł/m2. Czy to są średnie stawki za robociznę?

 

Pozdr.

Jeżeli chodzi o ocieplenie to cena jest normalna (aktualna) ale można znaleść taniej , u mnie robią za 35 pln za m2- ciekawe jak zrobią, wełna i płyta to sama podałaś przedział i tak właśnie teraz trzeba, (można ) zapłacić.

 

ps może komuś został styropian termoorganika platinium lub podobny, z chęcią odkupię.Aktualnie brakuje mi na jedną małą ściankę ale docelowo chcę zrobić cały budynek.Nie musi być termoorganika , może być swiispol lambda. Może ktoś będzie chciał taki styropian zamawiać to mozna by było połączyć zamówienie. Wtedy wezmę większą ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest to dość skomplikowany projekt. Dom bez podpiwniczenia, dach kopertowy z dwoma lukarnami i kilkoma oknami dachowymi, garaż dwustanowiskowy w bryle budynku.

Też jakoś drogo mi się wydało. Mam wycenę za stan surowy (same mury) za jakieś 40 tys. więc więźbę i pokrycie dachu zrobią z całą pewnością taniej niż za 30 tys.

Trochę przesadzają te ekipy z canami :cry: :roll:

 

Pewnie wyjdzie taniej. Ja w tej chwili robiłem mały daszek 60 m2. Robocizna :

krokwie 20 pln za m2, odeskowanie 10 pln za m2, opapowanie 1 raz 5 pln za m2, położenie blachy trapezowej( razem z łatami i kontr łatami) 12 pln za metr, obróbka blacharska 12 pln za metr, (uwaga tam gdzie są rynny cena razy 3, pas podrynnowy oddzielnie, pas nadrynnowy odzielnie, rynna oddzielnie), rury spustowe robocizna dostałem gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie poratować mnie namiarami na ekipę do prostych prac fizycznych? Mogą być dowolnie niekompetentni byle mieli siłę machać łopatą, muszę rozrzucić humus w dosyć dużej ilości, zasadniczą część zrobi koparka ale trzeba zawsze dopracować ręcznie.

Mogą być koledzy ze wschodu nawet dalekiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...