Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję dobrego (sprawdzonego) hydraulika. Najlepiej od zaraz (zamówiony 3 m-ce temu ma tzw. „kłopoty obiektywne”), więc zostałem na lodzie. Pomożecie?

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Wojtek

Mam bardzo dobrego i sprawdzonego hydraulika z wieloletnią praktyką i super wykonaniem. Trochę ograniczony terminami jest . Proszę powołać się na Krzysztofa z Blizne Jasińskiego. Może coś uda mu się załatwić. Posiada profesionalny sprzęt i załatwia również piece i grzejniki w cenach bardzo dobrych. Nie jest to jakiś tam pan henio. Ja korzystałem z jego usług i jestem bardzo zadowolony. Dariusz Wrotniak 602 24 24 82 Jeżeli chodzi o zrobienie najtaniej to niedzwoń do niego. Ja zapłaciłem więcej za punkt ale do tej pory nie mam żadnych problemów i za jakiś miesiąc będzie znowu u mnie robił. Od ostatniego wykonania mineło siedem lat i nie ma problemu z niczym, kontakt nadal utrzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

 

gildor napisał

KrzysiekSw napisał:

Albo przypadkowa zbieżność cen, albo też masz Niedźwiedzia z Saunier-Duvala?

 

hehe, tak, tez mam Niedźwiedzia.

Czy jesteście zadowolenie? Bo ja się przymierzam do Niedźwiedzia 17 kW, ale nie wiem, czy dobrze zrozumiałam - ile płaciliście? Bo ja mam ofertę za 5200, a tutaj mówicie o 4500? Jeśli to prawda, to poproszę namiar, gdzie można go kupić za 4500 :lol:

A tak w ogóle to może poradzicie, czy lepszy

Niedźwiedź 20 KLZ 17E - 17 kW - cena brutto 5200 PLN czy

>zestaw Saunier Duval Pakiet Themaclasic za 4300 pln

bo na kondensat juz kasy nie ma :cry:

 

Mam gorącą prośbę, szukam ekipy do ocieplenia poddasza - ZNOWU :cry: więc jeśli ktoś może mnie poratować, będę bardzo wdzięczna

 

W zamian mogę podzielić się namiarem na pana od kominków. Na razie palimy niewiele, ale chyba wszystko w porządku. Pan bardzo mi się podobał, bo jak miałam wątpliwości co do pracy kominka i poprosiłam, żeby przyjechał i sprawdził dlaczego się źle pali, to zrobił to, chociaż pracował w Radości i jak się okazało, że jest wszystko w porządku, tylko nie umiemy palić :oops: to ,,pouczył" nas i .... pojechał

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor napisał

KrzysiekSw napisał:

Albo przypadkowa zbieżność cen, albo też masz Niedźwiedzia z Saunier-Duvala?

hehe, tak, tez mam Niedźwiedzia.

Czy jesteście zadowolenie? Bo ja się przymierzam do Niedźwiedzia 17 kW, ale nie wiem, czy dobrze zrozumiałam - ile płaciliście? Bo ja mam ofertę za 5200, a tutaj mówicie o 4500? Jeśli to prawda, to poproszę namiar, gdzie można go kupić za 4500 :lol:

4500 ale za 26kW dwufunkcyjny żeliwny

od nich brałem

http://allegro.pl/item272120841_kociol_saunier_duval_niedzwiedz_17e_dwufunkcyjn.html

 

A tak w ogóle to może poradzicie, czy lepszy

Niedźwiedź 20 KLZ 17E - 17 kW - cena brutto 5200 PLN czy

>zestaw Saunier Duval Pakiet Themaclasic za 4300 pln

bo na kondensat juz kasy nie ma :cry:

dobór pieca zależy od ptrzeb i wielkości powierzchni do ogrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor napisał

dobór pieca zależy od ptrzeb i wielkości powierzchni do ogrzania.

133 m pow. użytkowej, więc 17 kW chyba wystarczy? Czy jednak nie?

Allegro? Kiedy kupowałeś? Czy już jest zamontowany i działa?

A może coś takiego? Niewiele droższy a kondensat - sama już nie wiem :cry: :lol:

http://allegro.pl/item270612668_kociol_de_dietrich_mcr_24_zasobnik_100l_kondensat.html

 

 

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justa poproszę o namiary na Pana od kominków oraz informacje jaki macie wkład (firma/wielkość) i czy jesteście z niego zadowoleni, czy uważcie (po zdobyciu doświadczenia), że warto by jednak jakiś inny.

 

gildor jaki masz wkład i wogóle pytania jak wyżej :-). Na jakim etapie jestes w sprawie gazu. Ja czekam teraz na inwentaryzację przyłącza i zastanawiam się jak to wszystko przyspieszyć. Wiesz co trzeba mieć konkretnie żeby zanieść do gazowni i jak jest dalsza procedura? Robi się coraz zimniej a źródła ciepła niet.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor jaki masz wkład i wogóle pytania jak wyżej :-). Na jakim etapie jestes w sprawie gazu. Ja czekam teraz na inwentaryzację przyłącza i zastanawiam się jak to wszystko przyspieszyć. Wiesz co trzeba mieć konkretnie żeby zanieść do gazowni i jak jest dalsza procedura? Robi się coraz zimniej a źródła ciepła niet.

nie wiem o jaki wkład chodzi.

 

a gaz? inwentaryzację mam już załatwioną, poszły papiery do gazowni i... musze odczekac na przekazanie protokołu z warszawy do pruszkowa, czego przyspieszyć się nie udało (sic!). czyli mam juz instalację w budynku i przyłacze, ale czekam na wcinkę, czyli obrót papierologii powykonawczej, podpisanie umowy o dostawę gazu i wtedy wykonają wcinkę do gazociągu. przejście protokołu odbioru szacowane jest na 2 tyg! cywilizacja, psia mać.

 

nie wiem co konkretnie potrzebować będę. mam wszystko w jednej teczce i jak dostane info, że już, to lece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego? Niewiele droższy a kondensat - sama już nie wiem :cry: :lol:

http://allegro.pl/item270612668_kociol_de_dietrich_mcr_24_zasobnik_100l_kondensat.html

wiesz Justa, ja Ci już nie doradzę :) bo wyboru dokonałem już kilka miesięcy temu. De Ditricha mój kuzyn kupił za nieco powyżej 2kpln w jakiejs totalnej promocji z zasobnikiem wbudowanym 110l. jest bardzo zadowolony z niego.

 

ja nie pamiętam dokładnie, ale skoro Krzysiek przyznał się, że też ma Niedźwiedzia, to znaczy, że ja u niego równiez, jako już użytkownika, zaciągałem języka (kogoś się radziłem, wiec pewnie jego). Niedźwiedź to kopletna kotłownia, stąd ten wybór. wygląda po zamontowaniu tak:

http://gildor.riders.pl/displayimage.php?album=36&pos=32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jaki wkład chodzi.

 

 

a gaz? inwentaryzację mam już załatwioną, poszły papiery do gazowni i...

Chodziło mi o wkład kominkowy :-)))

 

Czyli, że pierwszy etap po inwentaryzacji przyłącza gazu to jest wycieczka z kwitami od geodety do gazowni tak? i oni dopiero przesyłają papiery do Pruszkowa ????, no to jakiś dramat jest. A nie można od razu umowy przyłączeniowej u nich podpisać?? Monopol - fajana rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor napisał

dobór pieca zależy od ptrzeb i wielkości powierzchni do ogrzania.

133 m pow. użytkowej, więc 17 kW chyba wystarczy? Czy jednak nie?

Allegro? Kiedy kupowałeś? Czy już jest zamontowany i działa?

A może coś takiego? Niewiele droższy a kondensat - sama już nie wiem :cry: :lol:

http://allegro.pl/item270612668_kociol_de_dietrich_mcr_24_zasobnik_100l_kondensat.html

 

 

justa

 

Ja też mam Niedźwiedzia 26kW, tak jak gildor.

Mój domek to nieco ponad 140 m2 użytkowej. Ubiegłoroczna zima - wprawdzie łagodna, ale i chałupka niewygrzana jeszcze była - za 4 miesiące zapłaciłem fakturę ponad 1800 PLN. Wydaje mi się, że to niedużo - nie dogrzewam kominkiem.

Ew. zapas mocy może być przydatny przy podgrzewaniu wody w zasobniku - który nie jest za duży - 90l. Z doświadczenia swojego mogę jednak powiedzieć, że wystarcza - nawet przy jednoczesnym korzystaniu z dwóch łazienek. Z piecem nie mam narazie odpukać, żadnych problemów, zrobiłem jedynie przegląd po roku.

Nie chcę wnikać w dyskusje, czy warto czy nie warto było brać kondensata, ale uważam, że biorąc pod uwagę niski koszt: zakupu pieca, podłączenia (bo i nie ma przy nim za wiele roboty) oraz przeglądów, to nie wiem jak szybko zwróciłby mi się kondensat (choć ceny kociołków kondensacyjnych też już pewnie trochę spadły od ubiegłego roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wkład kominkowy :-)))

Blazanek, panoramiczny. modelu nie pomnę

 

Czyli, że pierwszy etap po inwentaryzacji przyłącza gazu to jest wycieczka z kwitami od geodety do gazowni tak? i oni dopiero przesyłają papiery do Pruszkowa ????, no to jakiś dramat jest. A nie można od razu umowy przyłączeniowej u nich podpisać?? Monopol - fajana rzecz...

a Ty tez masz w Pruszkowskiej? wiesz, bo chyba nie cały nasz teren obsługuje Pruszków, cześć to W-wa - Zachód. u nich papier trafia od razu w odpowiednie miejsce. wtedy kwiaty mogą wystarczyć. tu nie wystarczyły, mimo kontaktów. trzeba odczekać. protokół od razu trafił do inspektora, który już tego samego dnia pchnął sprawę, ale reszta w rękach poczty. dojdzie, dostanę telefon (mam nadzieję, bo tak się umówiłem), bo jeden pusty kurs do Pruszkowa przez to już wykonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dręczą aktualnie następujące pytania:

Jakie tynkie u siebie robicie lub robiliście (może gipsowe) ?

Czy odkurzacz centralny robicie lub robiliscie?

A może pompa ciepla?

Może ktoś ma ochotę się podzielić opinią?

 

U nas skończyli ponad 3 tygodnie temu tynki gipsowe. Mieliśmy robić cementowo-wapienne, ale po tym, jak kolejne ekipy miały muchy w nosie i wymyślały trudności (najlepszy był gostek, który stwierdził, że jak są zamocowane parapety wewn. to on nie będzie mógł złapać poziomu bo skąd niby ma mieć punkt odniesienia. :o :o :o ; no i w związku z tym cena będzie odpowiednio wyższa - pogoniłem go czym prędzej i wykasowałem z pamięci).

Ekipa od tynków gipsowych weszła w poniedziałek po południu a wyszła w piątek rano. Ponad 700 m2 ścian i sufitów. Bez żadnych zastrzeżeń. a ściany są takie gładkie, że ech... :D I nie trzeba już je zacierać.

Odkurzacz centralny też chcieliśmy i rozłożyli nam instalacje jeszcze we wrześniu. Sam odkurzacz będą zakładać na końcu. Pamiętaj, że rury od odkurzacza muszą być położone przed tynkami i wylewkami!!!

O pompie ciepła nic nie wiem, bo z założenia mieliśmy ogrzewać gazem i kominkiem.

pozdrawiam

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez dajemy tynki gipsowe - podobno lepiej sobie radza z nadmiarem wilgoci, a chata bedzie wykanczana zima, wiec wiadomo. Jak jest sucho to wilgoc oddaja, no i sa gladsza - czytaj wyzej.

 

Odkurzacz centralny oczywiscie ze tak i jeszcze raz tak. Wiem z doswiadczenia, teraz tez bedziemy instalowac. Cicho, jak zetrzesz kurz to po odkurzeniu nie masz znow nalotu na meblach. Fakt, nieco brudzi sie po kilki latach tynk przy wylocie, ale mozna myc - zalezy jaki tynk na elewacji.

 

Pompa ciepla... hmmm... tez nad tym myslalam, ale jak przeczytalam ile pozniej trzeba wydawac na prad to nie wiem czy tak bardzo to sie oplaca.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tynki to robię gipsowe bo szybcieji tylko taką ekipę mam.

Odkurzacz centralny slyszalam ze robactwo może się zalęgnąć? w tych instalacjach.

A pompa ciepla ogrzewa wszystko na razie mamy wycenioną 40 000 z wszystkicm i z instalacją. Odjąc koszty zwyklej instalacji to roznica wychodzi niewielka. Najgorzej ze ogrzewac trzeba podlogowym najlepiej jpod ceramika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...