Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

NADAL PROSZę O NAMIARY NA KOGOś DO OCIEPLENIA PODDASZA!

 

gildor, KrzysiekSw - dziękuję za odpowiedzi w sprawie pieca. Chyba się na niego zdecyduję, tylko jeszcze się zastanawiam, czy 17 kW wystarczy. U mnie jest 133 m pow. użytkowej, u Krzyśka 140, czyli tyle samo, więc lepiej wziąć 17 czy 26 kW? cena ta sama więc w czym różnica?

Ile płaciliście za podłączenie pieca? Bo mam mały problem z hydraulikiem. Ten, który wykonywał całą instalację, chce 1000 zł za podłączenie pieca i 1000 za zrobienie (własnej produkcji) mieszacza do podłogówki. Chyba trochę drogo, co? Chyba chce sobie ,,odbić" zarobek na piecu, bo był bardzo niezadowolony, jak mu powiedziałam, że znalazłam Niedźwiedzia za 5000 zł,(a teraz dzięki Wam mogę kupić a 4500) a on chciał pośredniczyć w kupnie.

Nie za bardzo jednak chciałabym rezygnować z niego, bo lepiej jak za cała hydraulikę odpowiada jedna osoba, prawda?

 

Kominek mam ZUZIę 16 kW z Kratki.pl.

Co do doświadczenia, to niewiele powiem, bo paliliśmy dopiero kilka razy, ale ,,cug" jest dobry, kominek jest z szybrem, szyba dosyć duża, więc widok jest ładny - mnie się podoba.

Kosztował niecałe 2000 zł, żeliwo 7 czy 8 mm, do ciągłego palenia.

Wybrałam go, bo był tani, a miał te cechy, które opisałam wyżej (a to podobno ważne rzeczy)

Na taki o jakim marzyłam (pionowy albo z podnoszoną szybą), nie ma kasy, ale uważam, że ten jest OK.

Pana Arka od kominka poleciłam głównie z tego powodu, co już opisywałam, czyli w razie problemu przyjechał i nie wymigiwał się że nie ma czasu itp.

Obudowa jest z bloczków nie KG, solidna, otynkowana, ale robi rózne.

kontakt do niego

p. Arek 604 237 348

 

pozdrawiam

justa

 

ps skąd i po ile kupujeciie drewno do kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor, KrzysiekSw - dziękuję za odpowiedzi w sprawie pieca. Chyba się na niego zdecyduję, tylko jeszcze się zastanawiam, czy 17 kW wystarczy. U mnie jest 133 m pow. użytkowej, u Krzyśka 140, czyli tyle samo, ale może jednak 17 kW????

zależy od tego ile wody zużywasz, na ile osób, ile masz podłogówki, etc. na wielkość pieca powinnaś mieć w projekcie oznaczona, czyli ile jest wymagane kW. u mnie było 18kW, ale zrobiłem podłogówke, piec jest przepływowy dwufunkcyjny i jego wielkość zasugerował mi w sumie KrzysiekSw, być może nieświadomie nawet :)

 

Ile płaciliście za podłączenie pieca? Bo mam mały problem z hydraulikiem. Ten, który wykonywał całą instalację, chce 1000 zł za podłączenie pieca i(...) Chyba trochę drogo, co?

no nie wiem. myślę, że to normalna cena. ja płaciłem 1500.

 

ps skąd i po ile kupujeciie drewno do kominka?

o, i na odpowiedź na to, to i ja poczekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dręczą aktualnie następujące pytania:

Jakie tynkie u siebie robicie lub robiliście (może gipsowe) ?

Czy odkurzacz centralny robicie lub robiliscie?

A może pompa ciepla?

Może ktoś ma ochotę się podzielić opinią?

 

U nas skończyli ponad 3 tygodnie temu tynki gipsowe. .....

 

Wojtek

 

Możesz podać namiar na firmę tynkarską, Z góry dzięki.

 

wD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko ze nie mam internetu, buuuu Ani kablówki, ani telefonu stacjonarnego. I nie będę miała. Nie wiadomo do kiedy. Buuu

Są lokalne sieci radiowe, ale nie wiem, gdzie mieszkasz, a zasięgi są do ok 2 km.

 

 

A np. jakies poloaczenie radiowe w Lipkowie?

 

No chociażby Skynet, tyle, że ja niby powinienem mieć od nich sygnał, a nie miałem, wpisz w wyszukiwarce Google "internet + radiowy + lipków", myślę, że znajdziesz jeszcze kilku operatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

słyszałem, że na forum warto popytać o działki. Jestem zainteresowany zakupem działki pod budowę domku jednorodzinnego w okolicy. Może ktoś z was doradziłby mi jakiś dobry kontakt, gdzie można uderzyć. Może blisko was jest jakaś działeczka, którą można zakupić?

 

pozdrawiam

krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko ze nie mam internetu, buuuu Ani kablówki, ani telefonu stacjonarnego. I nie będę miała. Nie wiadomo do kiedy. Buuu

Są lokalne sieci radiowe, ale nie wiem, gdzie mieszkasz, a zasięgi są do ok 2 km.

 

 

A np. jakies poloaczenie radiowe w Lipkowie?

 

No chociażby Skynet, tyle, że ja niby powinienem mieć od nich sygnał, a nie miałem, wpisz w wyszukiwarce Google "internet + radiowy + lipków", myślę, że znajdziesz jeszcze kilku operatorów

Coś takiego jeszcze znalazłem: http://www.quicknet.com.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych i mieszkańców :-),

 

Okoliczni rodacy :-) czy możecie sie podzielić jakimiś informacjami (gdzie można zakupić) na temat dostawy drzewna do kominka ?. Oczywiście większe zakupy na stacji benzynowej odpadają ... :-?

 

Nareszcie mogę zająć się tematem kominka nie tylko problemem typu cegła, pustak, cement, wapno i p. Józio od tynków :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu, wielkie gratulacje :D Mam nadzieję, że my przeprowadzimy się nie później niż rok po Was...

Salmiak, potrzebujesz jeszcze studniarzy? Kiedyś zebrałam kilka telefonów...

figga, no właśnie. Podłogówka to najlepiej jak ma na sobie ceramikę... albo kamień... Mimo to ja przełknęłam (a jeszcze niedawno nie wyobrażałam sobie innej podłogi niż klepka!!!) to i będę miała salon z kafelkami. Wszystko jest do przejścia :lol:

kintech, http://www.kampinos.com.pl Biuro nieruchomości na Sierakowskiej róg 3 maja w Izabelinie.

ex67 nie pomnę gdzie, ale rok czy dwa lata temu to w kółko gdzieś na takie ogłoszenia trafiałam, na drzewach czy słupach po drodze (z Izabelina co prawda, ul.3 maja przez Mościska) do Warszawy. Chodzą też co jakiś czas od domu do domu i oferują... Tak samo jak korę do ogrodu :lol: Ale że jeszcze nie korzystałam to teraz nie mogę sobie przypomnieć... No nic, jak mi się znów rzuci w oczy to dam Ci znać.

skuterek, a zwykły grzejnik elektryczny (słoneczko, etc) nie wystarczy? Takie często gdzieś po działkach, strychach, piwnicach pokutują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosba

poleccie jaks dobra ekipe / firme do drenarzu opaskowego

przy okazji, ile coś takiego może kosztować pi razy oko? wykonanie + materiał

 

1,5 roku temu zamierzając wykonać drenaż opaskowy zmierzyłem sie z tym tematem dosyć solidnie. Ostatecznie go nie wykonałem i całe szczęście gdyż w moim wypadku to bezsensowny wydatek.

 

Zakupiłem materiał w Castoramie i lokalnym sklepie sanitarnym (Wavin-u na ul. Arkuszowej) + odpowiedni żwir w Czosnowie.

 

Koszt materiału (ceny z przed 1.5 roku):

50mb rury w otulinie 500zł

4 plastikowe studzienki rewizyjne 500 zł

Wywrotka żwiru (chyba 8-16) 800 zł

 

Robociznę mój majster od budowy zaproponował 30 zł 1mb czyli ok 1500zł

Dojdzie jeszcze troche pierdół + pompa do wypompowywania.

Razem oceniam na ok. 3500 - 4000 tyś.

 

Rurę można kupić bez otuliny i samemu ja owinąć włókniną (wyjdzie o połowę taniej).

 

Ostatecznie drenażu nie zrobiłem i cały materiał zużyłem na odprowadzenie wody z rynien. Żwir poszedł na lepszy beton :-))

 

Sprawa zasadnicza to czy macie gdzie odprowadzić wodę z drenażu. Jeśli obok działki nie masz melioracji to drenaż jest bez sensu. Po drugie jeśli nie masz piwnicy lub czegoś co chcesz chronić przed woda (jest poniżej lustra wody gruntowej) to po co robić drenaż ?. Fundament okresowo jak najbardziej może stać w wodzie oby był odpowiednio odizolowany.

 

Poszukajcie na forum... ten temat jest tu mocno opisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...