Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

Mam już pozwolenie na budowę, więc zamierzam rozpocząć w marcu - ekipa ugadana, ale zacząłem się zastanawiać skąd wezmą prąd i wodę - skrzynka przy działce, woda w działce. Na swoje szczęście zadzwoniłem do Ekobabic i dowiedziałem się, że muszę zrobić projekt przyłącza wodno-kanalizacyjnego - uzgodnić to z Ekobabicami i złożyć wniosek o pozwolenie na budowę przyłącza wodno-kanalizacyjnego w starostwie.

W związku z tym mam do Weteranów pytanie: o czym jeszcze muszę pomyśleć przed przystąpieniem do budowy - na pewno muszą przybyć geodeci, muszę poinformować starostwo o planowanym rozpoczęciu budowy i muszę załatwić prąd. Czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja znowu przynudzę :wink:

 

Rozumiem, że częśc z Was już mieszka, rozumiem, że część ma ściany 2W, pewnie częśc ocieplała styropianem.....no więc czemu nikt nie che mi podać namiarów na ociepleniowców ? :wink:

 

Litości...podzielcie się jakimis namiarami na tynkarzy-styropianowców i może przy okazji na wykonawców podjazdów z kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu przynudzę :wink:

 

Rozumiem, że częśc z Was już mieszka, rozumiem, że część ma ściany 2W, pewnie częśc ocieplała styropianem.....no więc czemu nikt nie che mi podać namiarów na ociepleniowców ? :wink:

 

Litości...podzielcie się jakimis namiarami na tynkarzy-styropianowców i może przy okazji na wykonawców podjazdów z kostek.

 

Ocieplenie:

Jackud (Koczargi) - 607303028, 605413386 - drogo ale w miarę solidnie (i tak pilnować trzeba :-)) Uzywaja materiałów Kreissel.

 

Kostka:

Andrzej Smietana (Łomianki) - 602555787 - cena normalna, jakość przyzwoita. Używa kostki Libet-u.

 

Podałem Ci tych których wybrałem innych nie zapisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zasadnicza to czy macie gdzie odprowadzić wodę z drenażu. Jeśli obok działki nie masz melioracji to drenaż jest bez sensu. Po drugie jeśli nie masz piwnicy lub czegoś co chcesz chronić przed woda (jest poniżej lustra wody gruntowej) to po co robić drenaż ?. Fundament okresowo jak najbardziej może stać w wodzie oby był odpowiednio odizolowany.

chodzi o szybsze wsiąkanie wody a nie jej odprowadzanie. ja powinienem mieć w działce jeden dren i z nim chciałem połączyć drenaż, bo mi woda stoi na terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że częśc z Was już mieszka, rozumiem, że część ma ściany 2W, pewnie częśc ocieplała styropianem.....no więc czemu nikt nie che mi podać namiarów na ociepleniowców ? :wink:

bo nie wszyscy są godni polecenia?

 

No to rozumiem. Ale nie wierze, że na kilkanaście-kilkadziesiąt skończonych inwestycji wszyscy ociepleniowcy to partacze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zasadnicza to czy macie gdzie odprowadzić wodę z drenażu. Jeśli obok działki nie masz melioracji to drenaż jest bez sensu. Po drugie jeśli nie masz piwnicy lub czegoś co chcesz chronić przed woda (jest poniżej lustra wody gruntowej) to po co robić drenaż ?. Fundament okresowo jak najbardziej może stać w wodzie oby był odpowiednio odizolowany.

chodzi o szybsze wsiąkanie wody a nie jej odprowadzanie. ja powinienem mieć w działce jeden dren i z nim chciałem połączyć drenaż, bo mi woda stoi na terenie.

 

Chyba nie bardzo zrozumiałem. Jeśli woda stoi Ci na działce to co pomoże drenaż opaskowy ? Jeśli masz gliniasta ziemie to drenaż opaskowy nie odwodni Ci działki...

 

Masz teren gliniasty ? Jeśli tak to musisz go wyprofilować tak aby porobić spadki w odpowiednich kierunkach a tam zrobić studnie chłonne lub z stamtąd odprowadzać wodę.

 

Tak przy okazji, czy teren masz taki jak na zdjęciu ?

Jeśli tak to zagospodaruj teren (porób spadki), posiej trawę i zapomnij o drenażu. Jeśli na wierzchnią warstwę nawiozłeś gliny to się teraz poślizgasz kilka miesięcy aż trawa się dobrze ukorzeni :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz teren gliniasty ?

ilasty.

 

Jeśli tak to musisz go wyprofilować tak aby porobić spadki w odpowiednich kierunkach a tam zrobić studnie chłonne lub z stamtąd odprowadzać wodę.

hmm...

 

Tak przy okazji, czy teren masz taki jak na zdjęciu ?

Jeśli tak to zagospodaruj teren (porób spadki), posiej trawę i zapomnij o drenażu. Jeśli na wierzchnią warstwę nawiozłeś gliny to się teraz poślizgasz kilka miesięcy aż trawa się dobrze ukorzeni :-?

nie nawiozłem gliny tylko piachu, glina jest głębiej. został mi jeszcze chumus do rozprowadzenia, ale faktycznie, ułożenie terenu chce zrobić ze spadkiem. problem jednak polega na tym, żeby nie zalewac sąsiada wodą z rynien, bo on teraz ma teren poniżej mojego. chciałem zakopać nawiercone rury tuż pod powierzchnią i odprowadzić je do sączka drenerskiego, który ciągle znajduje się na moim terenie. jak wykopie studnie chłonne to nie będe miał co zrobić z kolejną partią ziemi. gline teraz mam na powierzchni, bo po wykopaniu szamba nie spodziewałem się aż takiej ilości ziemi do rozproadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emil_d, no to gratulacje, miłej budowy :lol: Rzeczywiście najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem robót musisz to zgłosić. No i kupić dziennik budowy, ale to już pewnie masz... Prąd jak działa na działce to wystarczy. Byle byś miał też trójfazowy. A geodeci to Ci potrzebni dopiero pierwszego dnia, do wytyczania domu. Nie wiem, co Ci jeszcze poradzić. Na wodzie się nie znam, bo mam studnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielcie się informacjami z jakich sklepów - hurtowni korzystaliście przy zakupie wszystkiedo do instalacji CO, wody, podłogówki i gazu, ja pamiętam jeden sklep w Zielonkach przy Warszawskiej ...

 

mam wycenę z jednego sklepu z drugiego końca Polski i chciałabym porównać ceny... o ile kocił i grzejniki to prosta sprawa, to jakieś rurki, zawory, rozdzielacze, rozdzielacze to już dla mnie czarna magia :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielcie się informacjami z jakich sklepów - hurtowni korzystaliście przy zakupie wszystkiedo do instalacji CO, wody, podłogówki i gazu, ja pamiętam jeden sklep w Zielonkach przy Warszawskiej ...

tak, w Zielonkach Elgra. tam niemal wszystko kupowałem, oprócz grzejników i pieca, bo to kupiłem taniej w kraju. z tym kupowaniem... mój hydraulik ma u nich spore rabaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielcie się informacjami z jakich sklepów - hurtowni korzystaliście przy zakupie wszystkiedo do instalacji CO, wody, podłogówki i gazu, ja pamiętam jeden sklep w Zielonkach przy Warszawskiej ...

 

mam wycenę z jednego sklepu z drugiego końca Polski i chciałabym porównać ceny... o ile kocił i grzejniki to prosta sprawa, to jakieś rurki, zawory, rozdzielacze, rozdzielacze to już dla mnie czarna magia :oops:

 

Spróbuj w Łomiankach - Armasan - sklep prowadzi mój szwagier i z tego co wiem ma dobre ceny. Kupują u niego wszyscy w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielcie się informacjami z jakich sklepów - hurtowni korzystaliście przy zakupie wszystkiedo do instalacji CO, wody, podłogówki i gazu, ja pamiętam jeden sklep w Zielonkach przy Warszawskiej ...

 

mam wycenę z jednego sklepu z drugiego końca Polski i chciałabym porównać ceny... o ile kocił i grzejniki to prosta sprawa, to jakieś rurki, zawory, rozdzielacze, rozdzielacze to już dla mnie czarna magia :oops:

 

Spróbuj w Łomiankach - Armasan - sklep prowadzi mój szwagier i z tego co wiem ma dobre ceny. Kupują u niego wszyscy w okolicy.

 

Kupowałam kocioł, wyposażenie kotłowni i grzejniki w Armasanie - rzeczywiście dobre ceny. Tylko ich hydraulik narobił nam kłopotów (materiał kupowany z usługą). Lepiej wziąć własnego.

jj

PS Jest też sklep hydrauliczny w Laskach - drobniejsze rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia,

Super, że już mieszkacie. U nas podobna kwestia - czeka nas przeprowadzka bez drzwi i tym podobnych drobnomieszczańskich nawyków :wink:

Na razie użeram się z glazurnikiem i chętnie bym go wywaliła na posiniaczoną bejsbolem buziuchnę (czyli bardziej prozaicznie-zbity pysk). W każdym razie gdy z nim rozmawiam to cały czas mam taki obrazek przed oczami. Trochę koi aczkolwiek nie do końca.

Mimo powyższego pozdrawiam wszystkich serdecznie :D

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupowałam kocioł, wyposażenie kotłowni i grzejniki w Armasanie - rzeczywiście dobre ceny. Tylko ich hydraulik narobił nam kłopotów (materiał kupowany z usługą). Lepiej wziąć własnego.

jj

PS Jest też sklep hydrauliczny w Laskach - drobniejsze rzeczy.

 

Armasan nie ma własnych ekip - kłopot w tym, że jak chcesz szybko to dają kontakt na takiego, który aktualnie jest wolny. Jak masz trochę czasu możesz poprosić o bardzo dobrego (mają dwóch czy trzech bardzo dobrych instalatorów). Plus jest taki, że jak zostanie materiał z instalacji to sklep przyjmie towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...