Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

RenataS, a jak tam więźba? Nasi murarze chyba w przyszłym tygodniu się do Was wybierają. Słusznie? Tak coś mi się ostatnio obiło o uszy... Co do sklepów to nie pomogę. Dziś pojechaliśmy sobie "na poezję" :lol: do Castoramy... A, jakoś tak nas naszło :lol: Oj, będzie tego wybierania w przyszłym roku, oj, będzie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

poszukuję dobrego, sprawdzonego hydraulika do zrobienia instalacji c.o. c.w. i ogrzewania podłogowego

 

a także poszukuję godną polecenia ekipę do tynków cementowo-wapiennych na wiosnę

z góry dzięki za namiary

 

Witam wszystkich

 

Hydraulik Zbigniew Kowalewski - 607385951 -trochę maruda ale robi nieżle.

 

Poszukuję ekipy do zrobienie wylewek , jakie są aktualne ceny? Robiliście tradycyjnie (betoniara cement itp.) czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję dobrego, sprawdzonego hydraulika do zrobienia instalacji c.o. c.w. i ogrzewania podłogowego

 

a także poszukuję godną polecenia ekipę do tynków cementowo-wapiennych na wiosnę

z góry dzięki za namiary

 

Witam wszystkich

 

Hydraulik Zbigniew Kowalewski - 607385951 -trochę maruda ale robi nieżle.

 

Poszukuję ekipy do zrobienie wylewek , jakie są aktualne ceny? Robiliście tradycyjnie (betoniara cement itp.) czy jakoś inaczej?

 

Maximus,

 

trudno kogos Ci polecic bo nie wiadomo czy zaplacisz tej osobie... Najpierw powiesz ze ok, potem stwierdzisz ze robota sie nie podoba i pogonisz. Bluznisz na wykonawcow, a jak sam sie zachowujesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hydraulik Zbigniew Kowalewski - 607385951 -trochę maruda ale robi nieżle.

 

 

U mnie też ma/miał ? robić. Chciałem aby zrobił mi jeszcze teraz piony ale jakoś facet ma chyba alergie na telefony. Umawia się, nie dzwoni...kurcze na robocie mu chyba nie zależy-tak jak większości fachowców.

 

Jak już się pojawił na budowie lub zadzownił to kontakt jest ok....ja mu daje czas do poniedziałku. Jak nie zadzowni to szukam innego :evil:

 

Teraz nie mam ciśnienia ale boje się, że na wiosne mnie wydyma :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam u sąsiadów

Poszukuje płyt OSB 22mm. Znacie dobre miejsca z tym "towarem" ?

girls-bud? poza tym, ja mam 3 szt. na zbyciu.

 

Ja kupowałem w Bricomanie, mieli najlepsze ceny. Dodatkowo maja super płyty ala meblowe w cenie ok 5/m2 które nadają się na wyłożenie strychu.

 

ps. też mi kilka OSB zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sąsiadom, :oops: ze warto w Eko-Babice już teraz złożyć wniosek o przyłączenie do kanalizacji, a przynajmniej zapytać jak to jest w Waszym przypadku.., aby potem nie było, ze już plany maja zatwierdzone i jest za późno... Podobno początkiem 2009 ma ruszyć budowa. :roll:

My wlasnie skladalismy w tym tygodniu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję dobrego, sprawdzonego hydraulika do zrobienia instalacji c.o. c.w. i ogrzewania podłogowego

 

a także poszukuję godną polecenia ekipę do tynków cementowo-wapiennych na wiosnę

z góry dzięki za namiary

 

Witam wszystkich

 

Hydraulik Zbigniew Kowalewski - 607385951 -trochę maruda ale robi nieżle.

 

Poszukuję ekipy do zrobienie wylewek , jakie są aktualne ceny? Robiliście tradycyjnie (betoniara cement itp.) czy jakoś inaczej?

 

Maximus,

 

trudno kogos Ci polecic bo nie wiadomo czy zaplacisz tej osobie... Najpierw powiesz ze ok, potem stwierdzisz ze robota sie nie podoba i pogonisz. Bluznisz na wykonawcow, a jak sam sie zachowujesz???

 

kLEMEMI

Podejmujesz się prac, których nie jesteś w stanie ukończyć a później masz prestensję. Proponuję kup sobie odpowiedni program a dopiero później bierz się za projektowanie a nie odwrotnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozecie podać orientacyjne koszty materiałów do zrobienia elektryki w domu, ile u was wychodziły materiały ??

mam dom 165m2 , punktów będzie około 80-100 elektryk mi dzisiaj krzyknął około 8 tys za same materiały i nie wiem bo to chyba trochę za dużo??

 

 

Rok temu 153 pkt elektryczne (odbiorniki). Koszt materiałów (sam kupiłem w hurtowni) 5063 zł razem z dwoma skrzynkami elektrycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozecie podać orientacyjne koszty materiałów do zrobienia elektryki w domu, ile u was wychodziły materiały ??

mam dom 165m2 , punktów będzie około 80-100 elektryk mi dzisiaj krzyknął około 8 tys za same materiały i nie wiem bo to chyba trochę za dużo??

 

Wierz mi, to naprawdę ciężko powiedzieć. Nie pierwszy raz rzucę za przykład zabezpieczenie przepięciowe - 1-stopniowe tańszych producentów (to wystarczy Zakładowi Energetycznemu) kosztuje ok. 200 PLN brutto, przepięciówka B+C OBO Betermann (używam prawie tylko takich) - teraz w dobrej promocji kosztuje 599 netto. Jeżeli elektryk proponuje materiały najlepszej jakości, to może niekoniecznie Cię naciąga.

Z takiego lakonicznego posta to ciężko wywnioskować, z drugiej strony co masz napisać, skoro się na tym nie znasz... Weź jeszcze ze dwóch fachowców do wyceny, będziesz mieć skalę porównawczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz rzucę za przykład zabezpieczenie przepięciowe - 1-stopniowe tańszych producentów (to wystarczy Zakładowi Energetycznemu) kosztuje ok. 200 PLN brutto, przepięciówka B+C OBO Betermann (używam prawie tylko takich) - teraz w dobrej promocji kosztuje 599 netto.

A jezeli budynek ma instalacje odgromowa (piorunochron), albo podlaczony jest linia napowietrzna - to nalezaloby zamiast combi B+C zastosowac oddzielne stopnie B (iskiernikowy) oraz C (warystorowy). A taki zestaw markowych klockow, co Krzysiek moze zapewne potwierdzic, np. firmy Dehn czy wspomnianej wczesniej OBO, moze kosztowac nawet 2000 zl... 8)

Tak samo jest z kablami (mozna kupic tanie przewody - niby spelniajace normy - w "pomocji" w markecie, albo zastosowac markowe przewody Telefoniki, NKT, itp. z lepsza izolacja na napiecie 450/750 V).

Podobnie z wyposazeniem rozdzielni - czyli z wylacznikami nadpradowymi oraz roznicowopradowymi... Markowe produkty Moellera, Hagera, Legranda, itp. sa odpowiednio drozsze - a przy ilosci oczek rzedu 150 czy 200 - daje to odpowiednio wieksza kwote za materialy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hydraulik Zbigniew Kowalewski - 607385951 -trochę maruda ale robi nieżle.

 

 

U mnie też ma/miał ? robić. Chciałem aby zrobił mi jeszcze teraz piony ale jakoś facet ma chyba alergie na telefony. Umawia się, nie dzwoni...kurcze na robocie mu chyba nie zależy-tak jak większości fachowców.

 

Jak już się pojawił na budowie lub zadzownił to kontakt jest ok....ja mu daje czas do poniedziałku. Jak nie zadzowni to szukam innego :evil:

 

Teraz nie mam ciśnienia ale boje się, że na wiosne mnie wydyma :-?

 

No widzisz a u mnie współpraca przebiega bez problemów, co prawda doliczył sobie po I etapie za rzeczy, które miał zrobić w cenie ale to tylko 200zł więc sobie odpuściłem. Telefon też odbiera, wczoraj dzwoniłem i umówiliśmy się na drugi etap.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...