Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gildor, a jaki grzejnik zamontowałeś?

a nie pamiętam. mam zapisane że 600x600 VK22, ale co do szerokości to zupełnie nie pamiętam. ale być może taki właśnie. cena za ten grzejnik to coś koło 280pln Buderusa. rurki chyba nie są zbyt drogie... ale może faktycznie...

no ale ja mam garderobę jedną, 10m2, w dodatku, zapomniałem nadmienić, że nad garażem, a to kolejna niedogrzana płaszczyzna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Yoric, gildor,

 

Może macie jakieś jeszcze uwagi? Będe wdzięczna bo nadal mam wątpliwości.

Pozdr.

 

Witaj,

 

Ja będę miał garderobę 12m2 przylegającą do ściany zewnętrznej z oknem. Po konsultacjach z projektantem instalacji grzewczej uznałem, że nie ma sensu montować w garderobie ogrzewania (ja mam podłogowe i ścienne) - zwiększę za to powierzchnię grzewczą w sypialni.

Jeśli garderoba przylega do pomieszczenia obok, możesz zwiększyć grzejnik w pomieszczeniu obok i powinno być OK. Czy zastosujesz rekuperację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildor, a jaki grzejnik zamontowałeś?

a nie pamiętam. mam zapisane że 600x600 VK22, ale co do szerokości to zupełnie nie pamiętam. ale być może taki właśnie. cena za ten grzejnik to coś koło 280pln Buderusa. rurki chyba nie są zbyt drogie... ale może faktycznie...

no ale ja mam garderobę jedną, 10m2, w dodatku, zapomniałem nadmienić, że nad garażem, a to kolejna niedogrzana płaszczyzna :)

 

No to faktycznie 300 PLN :wink: . Grzejnik prawie 300, rura PEX-Al-PEX Kissana już parę lat temu kosztowała 4 PLN/mb, do tego te wszystkie końcóweczki/przejścióweczki, żeby piec zamontować no i punkt-robocizna 120-150 PLN.

Ja nie mam grzejnika w garderobie 4,5m2 i jakoś nie czuję z tego powodu dyskomfortu, ale faktycznie - mam w to miejsce skrzynkę rozdzielacza c.o. - można to potraktować jako ekwiwalent - no nie wiem, połowy żeberka aluminiowego :-? no i co najważniejsze nie mam tam wentylacji wywiewnej.

No dole w spiżarce - też brak grzejnika i wentylacja wywiewna - czuć, że jest chłodniej niż w domu (myślę o całej reszcie, którą ogrzewam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor,

 

hyhyhyhyhyhy jaja se robisz czy Ty tak powaznie ? ;-)

 

Tlumacze jak naplynie :)

Jak zaczniesz ustami wciagac powietrze do pluc...to naplynie ono do jamy gebowej ?

Tak samo jak zaczniesz wyciagac powietrze z garderoby - naplynie z pokoju do garderoby ....

No jak z jednej wylatuje to z drugiej musi wlatywac

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor,

 

hyhyhyhyhyhy jaja se robisz czy Ty tak powaznie ? ;-)

 

Tlumacze jak naplynie :)

Jak zaczniesz ustami wciagac powietrze do pluc...to naplynie ono do jamy gebowej ?

Tak samo jak zaczniesz wyciagac powietrze z garderoby - naplynie z pokoju do garderoby ....

No jak z jednej wylatuje to z drugiej musi wlatywac

 

(Y)

 

Można jeszcze produkować powietrze (czasami od razu zepsute) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed (na wiosnę) realizacją tynków.

Mam kilka pytań/próśb o wskazówki:

1. Kto może mi polecić lub ocenić pracę Pana Grzegorza Kwiatkowskiego. Wszelkie uwagi mile widziane.

2. Nie wiem jakie tynki gipsowe wybrać. Kanufa, Kreisel, Baumana lub jeszcze innej firmy. Z informacji, które zdobyłem nie znalazłem jakiś wyczerpujących wskazań na konkretną firmę.

wD

Robił u mnie ok 900m2 tynku, knaufem.Pracowało dwóch ludzi 1 miesiąc (jego szwagier Darek z kolegą). Tynki OK, oni też. Mozna im zaufać (dałem mu zaliczkę 8kzł na gips "na gebę"). Uczciwi, niedrodzy i porzadni. Polecam.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie wiem jakie tynki gipsowe wybrać. Kanufa, Kreisel, Baumana lub jeszcze innej firmy. Z informacji, które zdobyłem nie znalazłem jakiś wyczerpujących wskazań na konkretną firmę.

 

pzdr

 

wD

 

Uff przewaliłem wszystkie telefony (pod hasłem Tynki miałem kilku kolesi w komórce :wink: ) i znalazłem namiar na Pana Kwiatkowskiego, z którym umówiłem się na wiosne. Dopytywałem jakich tynków uzywa i tez powiedział mi, że robi niemieckim Baumanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...