Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie,

 

No to dobrnęliśmy do dachu. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie zamawiać dachówki ceramiczne w okolicy. Marzę o pomocnym sprzedawcy, zróżnicowanej ofercie producentów i jeszcze dobrych cenach. Przydałaby się też porządna ekspozycja, bo poza kolorem zupełnie nie wiem co chcę.

 

Bardzo, bardzo proszę o pomoc

 

Pozdrowienia,

jania22 - Marzycielka z Lipkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie,

 

No to dobrnęliśmy do dachu. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie zamawiać dachówki ceramiczne w okolicy.

 

Ja załatwiałem wszystko w Dachluxie na Warszawskiej. Obsługiwał mnie Pan Jarek. Wszystko było ok. Zamawiałem w największym boomie. Był problem z "polskim" Euronitem (brałem cementową ale sąsiad brał u nich ceremikę i też jest zadowolony) i ściągali mi go z Niemiec. Po robocie "odkupili" ode mnie wszystko co zostało. Jak brakowało czegoś na budowie to dowozili z dnia na dzień. Sąsiad brał Creatona. Ceny mieli wtedy najlepsze w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrnęliśmy do dachu. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie zamawiać dachówki ceramiczne w okolicy. Marzę o pomocnym sprzedawcy, zróżnicowanej ofercie producentów i jeszcze dobrych cenach. Przydałaby się też porządna ekspozycja, bo poza kolorem zupełnie nie wiem co chcę.

ja kupowałem w dach-luxie i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś speca od kosztorysowania - macie kogos godnego polecenia kot rozpisze szczegółowo etapy budowy?

 

A może znajdzie sie również jakiś szef nadzoru który zaopiekuje sie całą budową z organizowaniem materiałów włacznie?

KIII

Kosztorys a etapy budowy to chyba dwie różne sprawy. Zasadniczo nie jest to jakiś problem, jak poczytasz dzienniki budowy różnych użytkowiników forum to się zorientujesz co i kiedy się robi. Wiele etapów można zmieniać i zależy to od upodobań, ekip, kasy itd. Profesjonalny kosztorys to moim zdaniem żadna pomoc i zbędny wydatek. Ja miałem i nie skorzystałem, tyle że miałem to za darmo bo mam w rodzinie kosztorysanta.

Inspektora/kier.bud'a mogę polecić mojego. Jeśli chodzi o materiały to możesz się umówić z jedną czy drugą hurtownią w okolicy i dowiozą wszystko na telefon (twój lub wykonawcy - zależy od ustalenia), rozliczasz się raz na 1/2 tygodnie - to akurat jest bardzo proste i pomoc tu nie jest moim zdaniem potrzebna a może być kosztowna.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czesc forum

 

Szukam jakiegoś speca od kosztorysowania - macie kogos godnego polecenia kot rozpisze szczegółowo etapy budowy?

 

A może znajdzie sie również jakiś szef nadzoru który zaopiekuje sie całą budową z organizowaniem materiałów włacznie?

 

KIII

 

Daj sobie spokój. To takie wstępne zafascynowanie budową jak sobie człowiek etapami rozpisuje. Nie przyjdzie Ci dwóch fachowców, jeden się spóźni i szczegółowe etapy będzie można do pieca walnąć.

 

Co do kosztorysowania to spokojnie zrobisz to sam siedząc przez tydzień na forum. Nie wierze kosztorysantom. Oni mają jakieś tabelki ze średnimi cenami z regionu, które czesto nijak się do rzeczywistości mają.

 

Może jestem jakiś anty ale :wink: jak sam się nie zainteresujesz budową to...no nie che już zanudzać ale miałbym obawy czy taki "szef nadzoru" nie będzie przycinał po złotówce na cegle.

 

Reasumując spokojnie się tym zajmiesz sam poświęcając pare pln na telefony i weekendy no objazdy składów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wracajcie z zakupow świątecznych na nasze forum - nasza grupa spadła na drugą stronę :-(( więc podciągam.

 

A żeby nie było zupełnie bez sensu :-))) to zapytam o rekomendacje w sprawie wełny i folii na poddasze - co polecacie dobrego (wyjątkowo nie musi być bardzo tanie, bo ilości niewielkie) ?

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Jesbet. Mieści się pod Radomiem. Już sporo osób z naszej grupy brało od nich i są zadowoleni. Poza tym są atrakcyjni cenowo.

http://www.jesbet.pl/

 

A jak wychodziło to cenowo ? Chodzi mi o szambo (10m3 chyba) + montaż + przygotowanie do podłączenia kanalizy aby w przyszłości nie kopać ogrodu + przyłącze spustowe z wejściem w ogrodzeniu i czujnik przepełnienia. Taki standardowy chyba zestaw.

 

Kurcze gdzieś kiedyś na Grupie Izabelińskiej chyba czytałem, że ktoś sprowadzał coś mu ciekło był niezadowolony. Ściągał właśnie z Radomia.

 

Ja mam namiar na sprawdzonego faceta. Robił sąsiadowi. Samochód miał na numerach z Legionowa-nie wiem gdzie jest firma. Za taki komplet wziął niecałe 6 tysiaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wychodziło to cenowo ? Chodzi mi o szambo (10m3 chyba) + montaż + przygotowanie do podłączenia kanalizy aby w przyszłości nie kopać ogrodu + przyłącze spustowe z wejściem w ogrodzeniu i czujnik przepełnienia. Taki standardowy chyba zestaw.

 

Kurcze gdzieś kiedyś na Grupie Izabelińskiej chyba czytałem, że ktoś sprowadzał coś mu ciekło był niezadowolony. Ściągał właśnie z Radomia.

 

Ja mam namiar na sprawdzonego faceta. Robił sąsiadowi. Samochód miał na numerach z Legionowa-nie wiem gdzie jest firma. Za taki komplet wziął niecałe 6 tysiaków.

poszukaj na forum namiary na Pana Kucharskiego. za taką cenę ja robiłem. tanio nie jest ale solidnie i kompleksowo.

betoniarnie ma na Mościskach.

kompletne szambo 10m3 z szybkozłączką i płytą wzmocnioną za 5,5kpln.

nie jest to tanio, ale na prawde solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...