Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://www.ogrodzenia.betonowe.pl/ogrodzenia_betonowe.html

 

 

http://www.centrumogrodzen.com.pl/

 

 

Gildor temat dla mnie akurat aktualny, tylko ze kombinuje czy nie lepiej wziąść gotowych obrzeży od kostki, mają je Libet, Polbruk i pewnie każdy producent.

 

Są grubsze np. 8 cm i chyba lepiej sie prezentują. Daj znac jak zdecydujesz sie jakies zamawiac to może połączymy transport :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://www.ogrodzenia.betonowe.pl/ogrodzenia_betonowe.html

http://www.centrumogrodzen.com.pl/

 

Gildor temat dla mnie akurat aktualny, tylko ze kombinuje czy nie lepiej wziąść gotowych obrzeży od kostki, mają je Libet, Polbruk i pewnie każdy producent.

 

Są grubsze np. 8 cm i chyba lepiej sie prezentują. Daj znac jak zdecydujesz sie jakies zamawiac to może połączymy transport :D

ok, zajmę się tym od nowego roku :) tylko ja biorę jedynie podmurówki, bo ogrodzenie robie ze sztachet, a jeden bok z siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Jesbet. Mieści się pod Radomiem. Już sporo osób z naszej grupy brało od nich i są zadowoleni. Poza tym są atrakcyjni cenowo.

http://www.jesbet.pl/

 

A jak wychodziło to cenowo ? Chodzi mi o szambo (10m3 chyba) + montaż + przygotowanie do podłączenia kanalizy aby w przyszłości nie kopać ogrodu + przyłącze spustowe z wejściem w ogrodzeniu i czujnik przepełnienia. Taki standardowy chyba zestaw.

 

Kurcze gdzieś kiedyś na Grupie Izabelińskiej chyba czytałem, że ktoś sprowadzał coś mu ciekło był niezadowolony. Ściągał właśnie z Radomia.

 

Ja mam namiar na sprawdzonego faceta. Robił sąsiadowi. Samochód miał na numerach z Legionowa-nie wiem gdzie jest firma. Za taki komplet wziął niecałe 6 tysiaków.

 

Mario My w klika osob z forum zamowilismy w EKO TRANS Jedlinsk, wyszlo za szambo10m, kominek, pokrywe, transport rozladunek w cenie 3000 zl - jakies 2 miechy temu.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też się po woli rozglądamy za szambem, więc można by pomyślec o transporcie zbiorowym

 

No właśnie. Ja myślałem o wiośnie. Mam jeszcze jednego potencjalnego chętnego na szambo z okolic Błonia. Tylko się kurcze tych radomskich jakoś boje. Wczoraj przeglądałem grupe Izabelińską bo szukam namiarów na różnych fachowców i znowu się natknąłem na post o tych kiepskich z Radomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.e.t.e. - mi też szczęka opadła :o Jak rok temu interesowałam się żywiej tematem, to Koczargi "stały" po 400zł/m2.

Muci, pamiętaj o mnie w temacie szamba. A tak a propos to jak to jest z "robocizną", tzn. kto kopie dół pod szambo (trzeba zamówić samemu pewnie koparkę, co?), kto umieszcza szambo w dole, kto "montuje", kto podłącza? Czy potrzebny jest jeszcze w momencie przywozu szamba hydraulik czy ktoś taki? Sorki za tak dyletanckie pytania... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos to jak to jest z "robocizną", tzn. kto kopie dół pod szambo (trzeba zamówić samemu pewnie koparkę, co?), kto umieszcza szambo w dole, kto "montuje", kto podłącza? Czy potrzebny jest jeszcze w momencie przywozu szamba hydraulik czy ktoś taki? Sorki za tak dyletanckie pytania... :oops:

 

Przy tych szambach za 5-6 tysiaków (mojemu sąsiadowi też chyba robił polecany tu Pan Kucharski...jeździ srebrym Passatem na numerach z Legionowa) robił wszystko od A do Z. Czyli przywiózł, wkopał, zrobił podpięcie pod przyszłą kanalizę aby nie orać za kilka lat ogrodu, zrobił wyprowadzenie pod spust w ogrodzeniu, wyprowadził czujnik przepełnienia i podpiął się pod rurę wyprowadzonąpod chudziakiem. Jeśli coś w przyszłości podczas robienia podjazdów nie zgra się ze studzienką to także przyjeżdza i ją może przyciąć.

 

Zastanawiam się jak to wszystko wyjdzie z tym szambem ściąganym z okolic Radomia. Jak wyjdzie 500 pln różnicy, będzie dużo zachodu, a później jak zacznie coś cieknąć będzie spychologia czy było już popsute czy zepsuł je koparkowy....to chyba niewarto.

 

Czy ktoś kto nie brał usługi kompleksowej może się pochwalić ile kosztowała go całość razem z robocizną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy babickiej :-)

jako poczatkujący budujący mam do Was prośbę o namiary na geodetę, który sprawnie działa na terenie gminy.

Jestem dopiero na etapie wniosków o podłaczenie mediów i zupełnie nie wiem, jak się do tego zabrać. Za wszelkie praktyczne rady będę wdzięczna:-)

Aha, budować się będziemy w Koczargach Starych, jak na razie "w polu" jesteśmy dosłownie i w przenośni.

Pozdrawiam,

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się!! Wchodzę dzisiaj na pieterko , patrzę na dach i widzę pleśń na niektórych deskach. Było parę dni swiąt, przed świętami było parę dni bieganiny i zupełnie zapomniałem o wietrzeniu góry. teraz mam za to pleśń i nie wiem co tym zrobić jeżeli wogóle coś robic? Kupiłem kozę i wcześniej troche grzałem ale znudzilo mi się noszenie wiaderek z małymi deseczkami albo weglem na górę jak i tak wszystko dachem ucieka. Niewspomnę o tym, że zainwestowałem w piłę łańcuchową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odzew w sprawie szamba.

Ja po Nowym Roku sie zajmie zprawa szambem na 100%. My mamy dzialka bardzo mokra i gliniasta, tak ze szambo musiemy wkopac przed wiosny, dopuki jest jesce niski pozium wod gruntowych. Ania, Renata bede pamietala o was.Jak zrobie rozeznanie to sie odezwie.

My potzrbuejmy 10m^3,:wzmocnione(jest pod podziazdem przed garazem), dwie polaczone, ze by kopac wdluz a nie w dol (wysoki poziom wod runtowych..;-()+ szybka zlaczka w ogrodzeniu. Podejrzewam ze u was tez bedzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy babickiej :-)

jako poczatkujący budujący mam do Was prośbę o namiary na geodetę, który sprawnie działa na terenie gminy.

Jestem dopiero na etapie wniosków o podłaczenie mediów i zupełnie nie wiem, jak się do tego zabrać. Za wszelkie praktyczne rady będę wdzięczna:-)

Aha, budować się będziemy w Koczargach Starych, jak na razie "w polu" jesteśmy dosłownie i w przenośni.

Pozdrawiam,

Beata

 

Hej,

 

Ja już mam pozwolenie na budowę domu, ale nie przyłączy. Zamówiłem ZUD w Geobaks (22 722 97 24), projekt wykona mi pani Danuta Wąsowicz (22 722 0107).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.Ostatnio nie miałam chwili na pisanie, budowanie zajmowało niemal cały czas.Ale teraz nie mam wyjścia i proszę Was o poradę...A mianowicie,jestem na etapie zadeskowanego dachu , panowie jeszcze papują i zabijają otwory okienne/drzwiowe.Mam umówioną ekipę na styczeń do położenia dachówki, ale dzis mój kierownik budowy stwierdził, że ZDECYDOWANIE ODRADZA ( jest przeciwny) układania dachówki w zimę.Jako powód podał wybrzuszanie się kładzionej w niskich temperaturach papy, kiedy się ociepli( wiosną).Mówi, że stracimy kontrolę nad papą , jeśli na kładzioną zimą papę położymy zimą dachówkę.Jeśli będziemy kłaść wiosną dachówkę, będzie można zobaczyć gdzie się sfałdowała i ją poprawić.Co Wy na to.Czy ktoś stanął przed podobnym dylematem?Czy to jest w ogóle problem czy mżonka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się!! Wchodzę dzisiaj na pieterko , patrzę na dach i widzę pleśń na niektórych deskach. Było parę dni swiąt, przed świętami było parę dni bieganiny i zupełnie zapomniałem o wietrzeniu góry. teraz mam za to pleśń i nie wiem co tym zrobić jeżeli wogóle coś robic? Kupiłem kozę i wcześniej troche grzałem ale znudzilo mi się noszenie wiaderek z małymi deseczkami albo weglem na górę jak i tak wszystko dachem ucieka. Niewspomnę o tym, że zainwestowałem w piłę łańcuchową.

Zaopatrz sie w opryskiwacz cisnieniowy (nawet taki "jednorazowy", ogrodowy z marketu), w impregnat (przykladowo: Tytan NW) i po prostu potraktuj tym deski z plesnia. Po tygodniu prawie nie poznasz, na ktorych z nich byla plesn...

No i oczywiscie musisz zapewnic, chocby minimalna wentylacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...