Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziekuje wszystkim za odzew w sprawie szamba.

Ja po Nowym Roku sie zajmie zprawa szambem na 100%. My mamy dzialka bardzo mokra i gliniasta, tak ze szambo musiemy wkopac przed wiosny, dopuki jest jesce niski pozium wod gruntowych. Ania, Renata bede pamietala o was.Jak zrobie rozeznanie to sie odezwie.

My potzrbuejmy 10m^3,:wzmocnione(jest pod podziazdem przed garazem), dwie polaczone, ze by kopac wdluz a nie w dol (wysoki poziom wod runtowych..;-()+ szybka zlaczka w ogrodzeniu. Podejrzewam ze u was tez bedzie podobnie.

 

dzięki,

u as dokłądnie tak samo, szambo 10m3, pod podjazdem do garażu, szybkozłączka w ogrodzeniu (którego jeszcz nie ma :D ) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

Gdzie kupowaliście:

1. Beton (coś słyszałem o Czosnowie)

2. Cegły Porotherm (lub podobne), wapno w płynie, cement

3. Drut

4. Więźbę, deski szalunkowe i stemple?

 

Interesuje mnie jak oceniacie swoich dostawców (terminowość, cena, jakość obsługi, elastyczność, itp.)

 

W marcu zaczynam i rozglądam się powoli za towarem.

 

Pozdrawiam

 

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W marcu zaczynam i rozglądam się powoli za towarem.

 

Pozdrawiam

 

Emil

 

Beton - Zbigniew Krzemiński ma betoniarnie gdzieś w okolicy TESCO. Terminowy, ugodowy, elestyczny... miał najlepsze ceny. Pompa na ryczałt czyli nie patrzysz na zegarek. Polecałem go kilku forumowiczom. Wszyscy byli zadowoleni.

 

Cegły - kupowałem w czasach boomu i brałem co było i gdzie było...więc niczego polecić nie mogę

 

Drut i materiały budowlane wszelakie - brałem wszystko ze składu Budomix na Izabelińskiej. Właścicielka zasadniczo nie daje rabatów ale ceny miała niższe nż cała babicka konkurencja po rabatach. Bardzo terminowa, możliwośc brania na zeszyt i rozliczania się raz na jakiś czas.

 

Stemple kup sobie od jakiegoś forumowicza używane. Ja tak zrobiłem, później odsprzedałem. Nie ma sensu wchodzich w nowe.

 

Więźba - brałem na Warszawskiej obok stacji gazu. Są terminowi, można dobierać brakujące deski na zeszyt. Dowożą szybko. Jakośc :-? hmmm. Wydaje mi się, że więźba sąsiada była lepiej odkorowana. Sąsiad brał w składzie w Zielonkach na Warszawskiej. Na właścicielkę mówią Drewniana Baba. Ceny takie same jak przy stacji. Brałem od niej deski calowe. Kobieta też jest terminowa. Nie daje jednak na zeszyt...czyli jak wykonawcy czegoś zabraknie a będziesz w pracy to trzeba to jakoś sobie organizować.

 

Dla mnie bardzo wazne było aby wykonawca mógł podjechać sam do składu i brać coś na zeszyt. Oczywiście jeśli masz zaufanie do wykonawcy, że wzięte na zeszyt gwoździe trafia na Twoją budowę. Nia miałem czasu aby kupować samemu brakującego kilograma papiaków i paczki styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 4room

 

Ja w temacie STUDNIA. Najpierw na potrzeby budowlane, potem na podlewanie ogrodu a być może również uzdatniana do picia. Macie jakiegoś speca godnego polecenia który moze w marcu/kwietniu taka studnie zrobić? Ile to mnie wiecej kosztuje i ile trwa taka robota???

 

Pozdrawiam

k3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda to nie pora ;-) ale powoli zaczynam się zastanawiać nad wyrównaniem terenu (wokół domu w stanie surowym).

Chciałbym zerwać trochę ziemi i nawieść w to miejsce dobrej gleby pod trawnik, z przodu budynku ziemię (piach ?) pod kostkę. Czy znacie kogoś, kto pomoże i powie ile m 3 (część terenu trzeba podnieść), jakiej gleby a następnie przywiezie i to rozsypie ? Czy w ogóle są tego typu usługi ?

 

dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 4room

 

Ja w temacie STUDNIA. Najpierw na potrzeby budowlane, potem na podlewanie ogrodu a być może również uzdatniana do picia. Macie jakiegoś speca godnego polecenia który moze w marcu/kwietniu taka studnie zrobić? Ile to mnie wiecej kosztuje i ile trwa taka robota???

 

Pozdrawiam

k3

 

Nie mam przy sobie mojego magicznego notesu ale przejrzyj moje posty na grupie Babickiej. Polecałem takiego człowieka w 2007r. Facet jest z Ożarowa. Za taką studnie budowlaną i do podlewania ogrodu wziął wtedy 950pln + 50 lub sto złotych za przytarganie agregatu bo nie maiłem jeszcze prądu. Rura PCV + dwa filtry własnej roboty. Za dodatkową opłatą zawory do podłączenia hydroforu. Studnia jest na 16m. Robota trawał kilka godzin. Co do picia tej wody hmmm budowalńcy pili i zyją ale ja ja traktuje tylko jako wode użytkową. Pić jej nie będę.

 

Facet w miarę terminowy...coś tam, wspominał o jakiś wypadkach i trzesieniach ziemi...a może rzeczywiście cos mu wypadło :wink: ale juz po dwóch tygpodniach był na miejscu :wink: Reasumując polecam...woda tryskała przez cały okres budowy aż miło.

 

Jak nie znajdziesz namiaru to się odezwij. Podesle wieczorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed (na wiosnę) realizacją tynków.

Mam kilka pytań/próśb o wskazówki:

1. Kto może mi polecić lub ocenić pracę Pana Grzegorza Kwiatkowskiego. Wszelkie uwagi mile widziane.

2. Nie wiem jakie tynki gipsowe wybrać. Kanufa, Kreisel, Baumana lub jeszcze innej firmy. Z informacji, które zdobyłem nie znalazłem jakiś wyczerpujących wskazań na konkretną firmę.

wD

Robił u mnie ok 900m2 tynku, knaufem.Pracowało dwóch ludzi 1 miesiąc (jego szwagier Darek z kolegą). Tynki OK, oni też. Mozna im zaufać (dałem mu zaliczkę 8kzł na gips "na gebę"). Uczciwi, niedrodzy i porzadni. Polecam.

Robert

 

Ekipa z którą rozmawiałem twierdzi, że nawet teraz można robić tynki wewnętrzne, temperaturę wewnątrz domu (dom jeszcze nieogrzewany) można podnieść przez 2 dni nagrzewnicami. Robią Knaufem, tynki gipsowe.

 

Czy ktoś z forumowiczów, kto zna temat, może skomentować czy warto teraz robić tynki wew ? No i czy robić tynki gipsowe ? Jakie są stawki za m 2 ?

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa z którą rozmawiałem twierdzi, że nawet teraz można robić tynki wewnętrzne, temperaturę wewnątrz domu (dom jeszcze nieogrzewany) można podnieść przez 2 dni nagrzewnicami. Robią Knaufem, tynki gipsowe.

 

Czy ktoś z forumowiczów, kto zna temat, może skomentować czy warto teraz robić tynki wew ? No i czy robić tynki gipsowe ? Jakie są stawki za m 2 ?

 

dzięki za pomoc

 

Hmmm... Masz już okna?

U znajomego robili zimą, mało wietrzyli, w pewnym momencie na ścianach zaczęła wyłazić pleśń. Jak okna masz drewniane, to bałbym się, że się popaczą.

Generalnie - jeśli nie masz jakiegoś ciśnienia z terminem zamieszkania, poczekałbym do wiosny. Rozumiem, że budowlańcy chętnie Ci zrobią o tej porze roku, bo są mniej zawaleni robotą niż w sezonie - z tym, że panowie zrobią, wezmą pieniądze i sobie pójdą, ew. problemy (wilgoć, potrzeba grzania - nie daj Boże jak zrobi się mróz z -20*C na dworze) - one zostaną na Twojej głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ekipa z którą rozmawiałem twierdzi, że nawet teraz można robić tynki wewnętrzne, temperaturę wewnątrz domu (dom jeszcze nieogrzewany) można podnieść przez 2 dni nagrzewnicami. Robią Knaufem, tynki gipsowe.

 

Czy ktoś z forumowiczów, kto zna temat, może skomentować czy warto teraz robić tynki wew ? No i czy robić tynki gipsowe ? Jakie są stawki za m 2 ?

 

dzięki za pomoc

 

Jedna z ekip jaka była na rekonesansie (w końcu się znimi i tak nie dogadałem) powiedziała, że jesli w domu się nie grzeje, a chciałbym zrobić tynki zimą to oni za to nie gwarantują (budynek oczywiście nie ocieplony). Tzn moge zapomnieć o umowie czy jakims papierze (gwarancja). Zrobić oczywiście mogą jak mi zalezy ale teoretycznie to jakby coś to my sie wogóle nie znamy :wink: .

 

Ja czekam do wiosny jak skończą się przymrozki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałam pogodę długoterminowa i z tego wynika, że większej zimy juz nie będzie. Luty ma być tez ciepły.

Trzymam kciuki za brak mrozu bo mam zamiar zrobić wylewki w połowie stycznia. Nie moze być mniej niz -2 C. A okien jeszcze brak. Liczę, że się trochę wysuszy zanim je wstawie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słupki na ogrodzenie, ewentualnie komplet pod sztachety, to gdzie nabywaliście?

W Kampinosie. U p. Jana Mielczarka, tel. na priv.

Bardzo solidny i terminowy. Możesz negocjować.

to ja poproszę ten telefon

i ja i ja :-)))

 

Gildor, P.e.t.e., lukasz-s - namiary poszły na priva.

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda to nie pora ;-) ale powoli zaczynam się zastanawiać nad wyrównaniem terenu (wokół domu w stanie surowym).

Chciałbym zerwać trochę ziemi i nawieść w to miejsce dobrej gleby pod trawnik, z przodu budynku ziemię (piach ?) pod kostkę. Czy znacie kogoś, kto pomoże i powie ile m 3 (część terenu trzeba podnieść), jakiej gleby a następnie przywiezie i to rozsypie ? Czy w ogóle są tego typu usługi ?

 

dzięki !

To ja skorzystam i podepne sie pod pytanie :)

Co prawda ziemi nie potrzebuje, ale moze doswiadczeni sie wypowiedza - jak i czym wyrowanac ziemie wokol domu?

Z grubsza mam juz teren wyrownany spycharka - ale trzeba jeszcze tu i owdzie poprawic, no i ladnie wyplantowac...

Jakim sprzetem - oprocz rak i lopaty :wink: mozna takowe plantowanie uczynic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...