Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozmawiałem z gościem od fundamentów. Pokazałem projekt - 200m2 + 300 m2 - łącznie 215 metrów bieżących fundamentów 60 cm x 40 cm. Wysokość na 6 bloczków fundamentowych.

Dostałem propozycję: "Za 40.000 PLN Panu to zrobimy w 3 tygodnie. Materiały Pana, my załatwimy materiały do hydrauliki...." :D :evil:

Warszawa....

 

Ile was kosztowała robocizna za mb fundamentu???

:D :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja równiez przestrzegam przed panem Ernestem Siekiem. podobnie jak niektórzy forumowicze nie mogłam się doprosić o projekt, wycenę. Zrezygnowałam po kilku telefonach. Podejrzewam, ze panowie wybieraja sobie do roboty inwestycje, które sa proste i nie wymagają wiekszego wysiłku.

 

Do dachu - pan Groń:)

Pan Ernest jest chyba zawalony pracą. Nie chcę go bronić, ale kilka razy spotkałem go w terenie przy pracy w bardzo późnych godzinach.

Pan Groń chyba zmienił telefon - komunikat, że zły numer. Chyba że ktoś na forum ma aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam alarm ( projekt i wykonanie) robiła firma solid bez narzekania podłaczyli i niema problemu że elektryk coś "schrzanił"- cena porównywalna.

 

U mnie Solid tez kladl, ale nie polecam facet klad instlacje w jeden dzien 250m dom, ale na tym zaleta sie konczy. Wada, robil wszystko na skroty, i w dwoch miejscach zle wypusil kable ( np. wyjka zewnetrzna jest praktycznie na wyciagniecie reki - wiec zlodziej moze sobie latwa ja zdac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety, ale sie dostalo panu Ernestowi... :roll:

Szkoda, bo ja jestem zadowolony z jego uslug... ale fakt faktem, ze korzystalem z nich ponad rok temu...

 

W kwestii instalacji alarmu przez Solid.

U mnie technik przyslany przez Solid zakladal tylko ich nadajnik (taki wymog). To mi wystarczylo, aby moc ocenic jakos© montazu. Na szczescie dalo sie to pozniej poprawic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka ekipy do tynków wewnętrznych gipsowych (wiem że robią również wylewki), to z czystym sercem mogę polecić: p. Piotr 509 992 596.

 

Świetna ekipa, bardzo sprawna, dokładna, odpowiedzialna. I do tego mają przyzwoite ceny. Jedna z nailepszych ekip z którymi budowałem do tej pory...

 

Przy okazji - mogę prosić o namiar na sprawdzoną firmę od kominków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SylwiaB Wysłany: 12 Lut 2008 13:21 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam

 

chciałam zapytać czy u kogoś wykonywał dach (pokrycie dachówką) Pan ROMAN KALUGA polecany przez firmę Dach-Lux ze Starych Babic ?

 

 

U mnie ten pan kładł dachówkę. Karpiówkę Creatona. Zaczął w czerwcu, skończył we wrześniu. Kładł ją 4 razy. Wydawało się, że już jest OK, ale po zimie wyszło, że to nadal nie jest to (trochę dachówek się"czesze") - tyle że już machnęłam ręką. O szczegółach możesz sobie poczytać tutaj:

http://forum.muratordom.pl/chyba-mi-tez-schrzanili-dach,t51341.htm?highlight=schrzanili

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić Ekipę do:

- rozprowadzenia pionów

- położenia hydrauliki (umywalki, kibelki zlew)

- podłogówka

- centralne ogrzewanie

 

z góry dzięki za namiary

Damian

 

Witaj

 

Hydraulik 607385951 jak na razie jest OK

 

Acha poszukuje fachowca do gładzi gipsowych i galazury,terakoty.Jak macie kogos godnego polecenia to dajcie znać.

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić Ekipę do:

- rozprowadzenia pionów

- położenia hydrauliki (umywalki, kibelki zlew)

- podłogówka

- centralne ogrzewanie

 

z góry dzięki za namiary

Damian

 

Witaj

 

Hydraulik 607385951 jak na razie jest OK

 

Acha poszukuje fachowca do gładzi gipsowych i galazury,terakoty.Jak macie kogos godnego polecenia to dajcie znać.

 

PZD

 

Mi robi ten sam Pan (Kowalewski) :wink: Terminowy. jak się umawia to jest i pracuje. Podłogówki/C.O. robi w Kisanie (PEX/AL/PE). Wodę także ale jak sobie zażyczysz do zrobi zgrzewane PVC.

 

Ja jestem po pierwszym etapie czyli ciepła i zimna woda, skrzynki i kanalizacja.

Jestem zadowolony. Za kilka tygodni walczymy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - jakie macie doświadczenia z wodą gruntową? Chcę zacząć 15 marca i będę kopał na głębokość 70 cm.

Tydzień temu woda była na głębokości 30 cm - jak sądzicie do 15 marca zdąży zjechać do 70 - 80 cm?

 

A gdzie budujesz?

Ja mieszkam w Babicach w stronę Lipkowa i u nas - przy ładnej pogodzie można by się pokusić o wykopy pewnie pod koniec kwietnia - tereny są piekielnie podmokłe. Ja to potrafię podtrzymać na duchu ... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

SylwiaB Wysłany: 12 Lut 2008 13:21 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam

 

chciałam zapytać czy u kogoś wykonywał dach (pokrycie dachówką) Pan ROMAN KALUGA polecany przez firmę Dach-Lux ze Starych Babic ?

 

 

 

 

U mnie ten pan kładł dachówkę. Karpiówkę Creatona. Zaczął w czerwcu, skończył we wrześniu. Kładł ją 4 razy. Wydawało się, że już jest OK, ale po zimie wyszło, że to nadal nie jest to (trochę dachówek się"czesze") - tyle że już machnęłam ręką. O szczegółach możesz sobie poczytać tutaj:

http://forum.muratordom.pl/chyba-mi-tez-schrzanili-dach,t51341.htm?highlight=schrzanili

 

Joasia.

 

 

Dziękuję Joasiu za informację, nie omieszkaliśmy o twojej sprawie wspomnieć dziś Panu Kuludze - przyznał się do trzech poprawek, tak więc jesteśmy w wielkim strachu co będzie u nas, ale umowę podpisaliśmy po twoim sygnale. Dziś zapowiedzeliśmy temu Panu, że dach będzie odbierał rzeczoznawca budowlany biegły sądowy, jak zrobi coś wbrew sztuce nie dostanie pieniędzy.

 

Pozdrawiam Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - jakie macie doświadczenia z wodą gruntową? Chcę zacząć 15 marca i będę kopał na głębokość 70 cm.

Tydzień temu woda była na głębokości 30 cm - jak sądzicie do 15 marca zdąży zjechać do 70 - 80 cm?

 

Jeśli teraz jest na 30 cm to kopać możesz pod koniec kwietnia dopiero. Chyba ze będziesz wypompowywać tę wodę.

 

Ale jak widac za oknem pogoda trochę zwariowała i być może ociepli się znacznie szybciej. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - jakie macie doświadczenia z wodą gruntową? Chcę zacząć 15 marca i będę kopał na głębokość 70 cm.

Tydzień temu woda była na głębokości 30 cm - jak sądzicie do 15 marca zdąży zjechać do 70 - 80 cm?

 

Jeśli teraz jest na 30 cm to kopać możesz pod koniec kwietnia dopiero. Chyba ze będziesz wypompowywać tę wodę.

 

Ale jak widac za oknem pogoda trochę zwariowała i być może ociepli się znacznie szybciej. :-?

 

U mnie to samo - w zeszłym roku w połowie marca na działce stała woda a w kwietniu ( zacząłem 16 kwietnia) już suchutko. Buduje w Latchorzewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - jakie macie doświadczenia z wodą gruntową? Chcę zacząć 15 marca i będę kopał na głębokość 70 cm.

Tydzień temu woda była na głębokości 30 cm - jak sądzicie do 15 marca zdąży zjechać do 70 - 80 cm?

 

A gdzie budujesz?

Ja mieszkam w Babicach w stronę Lipkowa i u nas - przy ładnej pogodzie można by się pokusić o wykopy pewnie pod koniec kwietnia - tereny są piekielnie podmokłe. Ja to potrafię podtrzymać na duchu ... :x

 

Mam działkę na wysokości ul. Kutrzeby - po drugiej stronie ul. Sienkiewicza. Wysokość 101 mnpm. Sąsiad ma działkę o 1 m niżej i nie stoi woda - więc przypuszczam, że to raczej podciąfg kapilarny. Rozmawiałem z ekobabicami - mają mi zrobić wodę i kanalizację - powiedzieli, że spokojnie mogą zacząć 20 marca - wygląda na to, że może być w miarę sucho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu woda była na głębokości 30 cm - jak sądzicie do 15 marca zdąży zjechać do 70 - 80 cm?

Jeśli teraz jest na 30 cm to kopać możesz pod koniec kwietnia dopiero. Chyba ze będziesz wypompowywać tę wodę.

Ale jak widac za oknem pogoda trochę zwariowała i być może ociepli się znacznie szybciej. :-?

U mnie to samo - w zeszłym roku w połowie marca na działce stała woda a w kwietniu ( zacząłem 16 kwietnia) już suchutko. Buduje w Latchorzewie.

Moim zdaniem wróżenie z fusów, u mnie kiedyś było suchutko, a 100 m dalej woda stała. Zależy pewnie od podłoża, nie znam się. Zamówiłem badania geotechniczne i mi fachowiec wszystko zdadał/wyjaśnił. Niewielki koszt w całej inwestycji, a miałem spokój.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...