Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja z innej beczki - jakie macie doświadczenia z wodą gruntową? Chcę zacząć 15 marca i będę kopał na głębokość 70 cm

A tak z innej beczki :-)) rozumiem, że chodzi o fundament domu - nie za płytko trochę? Tak masz w projekcie?

 

W projekcie mam podniesienie i obsypanie fundamentu (30 cm) - więc wystarczy jak ściągnę humus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam działkę na wysokości ul. Kutrzeby - po drugiej stronie ul. Sienkiewicza. Wysokość 101 mnpm.

To jesteśmy prawie sąsiadami, ja mieszkam kawałek dalej w stronę Lipkowa. Jak jeździsz może czasem do marketu, albo do składu pani Grabskiej, to zobacz, jaka tam woda stoi na polach, u mnie już na głębokości jakichś 40-50 cm było dużo gliny, poza tym słabo funkcjonuje (w zasadzie nie funkcjonuje) melioracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę na wysokości ul. Kutrzeby - po drugiej stronie ul. Sienkiewicza. Wysokość 101 mnpm.

To jesteśmy prawie sąsiadami, ja mieszkam kawałek dalej w stronę Lipkowa. Jak jeździsz może czasem do marketu, albo do składu pani Grabskiej, to zobacz, jaka tam woda stoi na polach, u mnie już na głębokości jakichś 40-50 cm było dużo gliny, poza tym słabo funkcjonuje (w zasadzie nie funkcjonuje) melioracja.

 

Ja zrobiłem badania geotechniczne i mam:

70 cm humusu

1,5-2m piasku

dalej glina

 

Zdecydowanie drenaż nie funkcjonuje - mam przez działkę 3 nitki, które niebawem wytnę - bo nie działają (i mam zgodę urzędu).

 

Mam nadzieję, że damy radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Emil,

ja mialam podobny problem s woda rok temu. U mnie byla woda na 25cm.. u sasiada 10m dalej sucho(humus mial tylko 10cm). Milam humus na 70cm, a potem ily(piach s glina). Wygladalo sucho s wierzchu jak zaczelismy, a koparka sie prawia zkopala. Okazalo sie ze humus czyma woda. Zrobylismy tak. Zdielismy humus na 30cm, wecej sie nie dalo (koparka sie zakopywala). Zrobylismy otwory co 1m (dziury na po 0.5m) zbieralismy wody i wylewalismy 2-3 razy na dzien. Po 10 dni wjechala kopara s powrotem i wykopala caly dol! pod dom. Zaczelismy okolo 10.09.. Przy robienie rusztowan do lawy wypompowalismy wody, dalismy beton s domieszka W6- nie nasiaka beton w tedy wody.

Tak ze jesli ci zalerzy na czasie, mozes sprobowac tak jak u nas, inacej nie mas szans zacac przed 15.04, woda bedzie, bo humus ja bedzie czymal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 4rum

 

Szukam z okolic Lipkowa sprawnego koparkowego, który wpadnie na działkę i zaora łychą 500 m2 humusu z korzeniami. Macie jakiegoś sprawdzonego magika który skutecznie takie cos usunie???

 

Pozdrawiam

K3

 

:roll:

 

Roman Dobies z Nowych Babic, operuje Ostrówkiem, jak wpiszesz w wyszukiwarkę, znajdziesz napewno do niego numer. Facet uczciwy i zna się na robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie po długiej przerwie,mieszkam juz sobie 5 msc i wychodza juz pierwsze braki. czy ktoś sie spotkał z woda w rurach zewn rekuperacji? U mnie działka to sam piach a w gwc zbiera sie co drugi dzień woda. chcą na stałe załozyć pompę z czujnikiem poziomu wody,ale to jakaś prowizorka w systemie za takie pieniadze. co ma z tym zrobić?

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mencel,

my sie przemierzamy do GWC, mamy gliny(woda na 70cm) i caly czas sie wachamy, ze tego zrobyc. Ale troche czytalam. Wiem ze jest studienka rywizjna. Jesli rury sa scielne, tej wody nie powinno byc duzo. Moze naj-pierw sprawdz, ile jest tej wody na doby. Moze masz rury zle polorzone (niesczelne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie po długiej przerwie,mieszkam juz sobie 5 msc i wychodza juz pierwsze braki. czy ktoś sie spotkał z woda w rurach zewn rekuperacji? U mnie działka to sam piach a w gwc zbiera sie co drugi dzień woda. chcą na stałe załozyć pompę z czujnikiem poziomu wody,ale to jakaś prowizorka w systemie za takie pieniadze. co ma z tym zrobić?

a jak Ci robili GWC rurowe, to nikt Ci nie powiedział, że powinno się kończyć z jakimś odpływem do kanalizacji lub rowu? jak nie ma, to studzienka i pompa być powinna. skropliny zawsze będą w tej rurze, szczególnie jak mamy to co mamy na zewnątrz. nic strasznego, rzecz oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 4rum

 

Szukam z okolic Lipkowa sprawnego koparkowego, który wpadnie na działkę i zaora łychą 500 m2 humusu z korzeniami. Macie jakiegoś sprawdzonego magika który skutecznie takie cos usunie???

 

Pozdrawiam

K3

 

:roll:

 

Roman Dobies z Nowych Babic, operuje Ostrówkiem, jak wpiszesz w wyszukiwarkę, znajdziesz napewno do niego numer. Facet uczciwy i zna się na robocie.

Nie wiem czy Ostrowek da rade 8)

U mnie ten wlasnie Ostrowek dwa lata temu sciagajac humus (bez korzeni) polegl na placu boju... pekla mu os... do dzisiaj mam z tego powodu wyrzuty sumienia :wink:

 

Sprobuj pogadac z facetem co operuje Fedroma (to taka maszyna co lamie sie wpol, z wieeelka lycha). On stacjonuje w Babicach, mam nadzieje, ze telefon jeszcze aktualny: 601 803-911.

A jak nie to moze sprzet JCB - tez duzy i silny (choc nie tak jak Fadroma). Ten stacjonuje w Wojcieszynie - tel. 501 497-325

 

Do sciagania humusu z korzeniami (zwlaszcza mokrego i ciezkiego, po zimie) musi byc mocny sprzet z porzadnym napedem 4x4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario1976 Wysłany: 19 Lut 2008 13:56 Temat postu: Re: Hydraulika

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

maximus. napisał:

Demon napisał:

Czy możecie polecić Ekipę do:

- rozprowadzenia pionów

- położenia hydrauliki (umywalki, kibelki zlew)

- podłogówka

- centralne ogrzewanie

 

z góry dzięki za namiary

Damian

 

 

Witaj

 

Hydraulik 607385951 jak na razie jest OK

 

Acha poszukuje fachowca do gładzi gipsowych i galazury,terakoty.Jak macie kogos godnego polecenia to dajcie znać.

 

PZD

 

 

Mi robi ten sam Pan (Kowalewski) Terminowy. jak się umawia to jest i pracuje. Podłogówki/C.O. robi w Kisanie (PEX/AL/PE). Wodę także ale jak sobie zażyczysz do zrobi zgrzewane PVC.

 

Ja jestem po pierwszym etapie czyli ciepła i zimna woda, skrzynki i kanalizacja.

Jestem zadowolony. Za kilka tygodni walczymy dalej.

 

U nas też robił pan Kowalewski, i u moich rodziców też. Jest rzeczywiście b. szybki, miły, i uczciwy, i chętnie przyjeżdża w razie pilnej potrzeby. Jeśli zdarzy mu się jakaś poprawka - to się nie wymiguje tylko poprawia z uśmiechem.

Ale: trzeba jednak na niego trochę uważać, bo u niego nie ma, że się czegoś nie da. Mój przykład: Chce pani zamienić sedes z prysznicem? Nie ma sprawy. I zanim pomyślisz - masz już zamienione. Tyle że rura wkuta wpoprzek nośnego komina. I trzeba odkręcać, bo się dom zawali (zd. kierownika budowy). Tak że - b. uczynny i miły człowiek, ale lepiej nie proponować mu jakichkolwiek zmian w stosunku do projektu, bo przed nimi nie powstrzyma. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildor,

oni tez twierdza,ze to skropliny,ale az trudno mi uwierzyc tam co drugi dzien jest mnostwo wody.boje sie ze rura jest gdzies nieszczelna-mam odprowadzenie deszczowki w ogrod.nie chca wykopac rur,bo ogrod zrobiony to raz a dwa podobno to szukanie jak igly w stogu siana.tylko raz rozkopali komus ogrod ale i tak nie znalexli przecieku.

powinni informowac o takich problemach przed zakupem-to mnie kosztowalo 30tys!jestem wsciekla!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildor,

oni tez twierdza,ze to skropliny,ale az trudno mi uwierzyc tam co drugi dzien jest mnostwo wody.boje sie ze rura jest gdzies nieszczelna-mam odprowadzenie deszczowki w ogrod.nie chca wykopac rur,bo ogrod zrobiony to raz a dwa podobno to szukanie jak igly w stogu siana.tylko raz rozkopali komus ogrod ale i tak nie znalexli przecieku.

powinni informowac o takich problemach przed zakupem-to mnie kosztowalo 30tys!jestem wsciekla!!!

jak planowałem GWC rurowy (zrezygnowałem ostatecznie), to miałem w planach do ich czyszczenia, wprowadzenie linki wewnątrz :) w takiej sytuacji tą linka puściłbym kamerkę do obadania jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie tu nie bylo ale jak sie zamieszka to jakos spada aktywnosc forumowa

 

prosba

moze wiecie gdzie mozna kupic betonowe korytka odplywowe na wode z rynien, do tej pory nie mamy zrobionej opaski wokol domu i wlasnie chcemy to zrobic, tylko jakos nie moge trafic na te korytka

 

pozdrawiam wszystkich zmagajacych sie obecnie z budowa :D i tych co juz mieszkaja oczywiscie tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 4rum

 

Szukam z okolic Lipkowa sprawnego koparkowego, który wpadnie na działkę i zaora łychą 500 m2 humusu z korzeniami. Macie jakiegoś sprawdzonego magika który skutecznie takie cos usunie???

 

Pozdrawiam

K3

 

:roll:

 

Tomasz Salwowski 0607 746002 - spawny gość i ma nowy sprzęt. Polecam

 

Gorąca prośba - poszukuję fachowca do wykonania przyłącza gazowego (17m), facet który wygrał przetarg w gazowni na wykonanie odcinka do granicy działki zaśpiewał sobie taką cenę, że dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanie pewnie tak stare jak to forum...Ale mimo to je zadam, bo męczy mnie okropnie i nie potrafimy z mężem podjąć ostatecznej decyzji.Jakie macie tynki- gipsowe czy wapienne?Bardziej podobanam się faktura giprowa , ale wszyscy straszą nas wilgocią i grzybem na ścianach.Zresztą podobno, aby otrzymać tak naprawdę gładkie ściany, to trzeba oba rodzaje tynków cekolować.A co wynika z Waszych doświadczeń?Help, please! :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...