Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ozzie

Jeśli można, to chciałabym porozmawiać, tez duzo czytamy na ten temat, projekt domu właśnie wysłałam do HEATEC w Ożarowie.

A o Waszej firmie nie słyszałam. Jakie kanały robią? Z płyt climaver jak Komfort, czy inne?

Jak planujesz być będziesz na budowie to daj znać z chęcią zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasia,

namary do nas wysylam na priva. Kanaly sa chyba stalowe, izolowane czyms w rodzaju waty. Dokladnie musze spytac sie meza, on jest od spraw technicznych :wink: Z tego co pamietam, to PK reklamowal swoje kanaly z Climaver, ale jak sie potem dowiedzielismy, to takie wcale nie musza byc lepsze. Z tego co pamietam natomiast, to fakt, ze PK chcial u nas zamontowac te kanaly, aby wisialy pod stropem, wtedy trzeba by zrobic takie specjalne obudowanie, a my tego nie chcielismy. Zdecydowalismy sie na nieco bardziej "zlozone" rozwiazanie, ale dla nas lepiej pasujace. Na parterze kratki nawiewowe (firmy Lindab, takie po ktorych mozna chodzic, wizualnie tez ladne, ale niestety drogie, ok 400 zl na kratke), musze zobaczyc do projektu ile tych kratek podlogowych wyszlo, wydaje mi sie, ze ok 8 sztuk. Takich kratek PK nam nie chcial zaoferowac. Na pietrze kratki beda w suficie, lub w scianach, my mamy dodatkowo jeszcze strych uzytkowy, tam kanaly beda leciec po obrysie strychu. Moj maz lepiej sie na tym zna, z nim tez mozna pogadac, bo nie chce wprowadzic ciebie w blad.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzysio, nadal szukasz wykonawcy, czy już stoi dom?

 

Ozzie, my mamy mieć podobnie: parter, piętro i strych uzytkowy.

Ale teraz mamy małe dzieci i wykończenie planujemy stopniowo za kilka lat.

My obawialiśmy się nadmuchu dołem. bo na podłodze mosi się błoto i piach. Jak to czyścić. PK mówił, że możma odkurzać, ale ile przetrwa taki kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu

 

my chcemy zrobic wentylacje mechaniczna z rekuperatorem i na razie zdecydowalismy sie na HEATECA, bo jesli o ten system chodzi to byli konkurencyjni w porownaniu z innymi "znanymi" w tej branzy wykonawcami, nawet o kilka tys. mimo ze rekuperator oferuja np. ten sam co inna firma

 

jesli sa inne mozliwosci to nie rob nawiewu od dolu, podobno nie jest to zbyt zdrowe, szczegolnie dla kobiet, zreszta pani z Heatecu nam to odradzala, a w koncu przy ogrzewaniu nadmuchowym nawiew jest chyba silniejszy niz przy wentylacji mechanicznej

ale to tylko takie moje zdanie, bo nie znam sie na tym za bardzo, moze przy ogrzewaniu to musi byc od dolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanie , Czy ktoś moze zna temat odrolnienia gruntów w Koczargach? Jeśli ktoś przerabiał taki temat lub cos wie to pls jakieś info.

 

za duzo na ten temat to nie wiem, ale pytalismy pania z gminy pod koniec zeszlego roku czy beda cos odralniac w koczargach, to powiedziala, ze planuja ale nie wie kiedy bo na razie gmina nie ma pieniedzy

mysle, ze wlasciciele beda naciskac na odralnanie, ludzie od ktorych kupilismy w zeszlym roku dzialke, za nasza maja jeszcze kawal rolnej ziemi i tez chcieliby to odrolnic i sprzedac kolejne dzialki

najlepiej dowiedz sie w gminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia

 

Stan surowy otwarty, z instalacjami i tynkiem wew., pokryty Brassem.

 

Karorka

 

Czy masz wycenę na reku, ja od Heatecu na bazie BARTOSZA dostałem

wycenę 12000+VAT ( przy robieniu równocześnie ogrzewania nadmuchowego za 19700,- + VAT ) jest taniej o 2000,- ?

Pozdrawiam

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka

 

Czy masz wycenę na reku, ja od Heatecu na bazie BARTOSZA dostałem

wycenę 12000+VAT ( przy robieniu równocześnie ogrzewania nadmuchowego za 19700,- + VAT ) jest taniej o 2000,- ?

Pozdrawiam

J

 

sprawdze ile to dokladnie bylo, ale cos ok. 10 tys. (Mistral), a inni chcieli nawet powyzej 15 tys.

czy dobrze zrozumialam 12 tys + 19,7 tys???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia

 

Musisz kopnąć się do ich biura w Ożarowie, mają tam założone ogrzewanie

nadmuchowe. Ja raczej nie zdecyduję się na takie rozwiązanie, natomiast jeśli budujesz w systemie szkieletowym to proszę bardzo, nie ma problemu z akumulacją cieplną ścian i efekt masz natychmiastowy. Klasyczne mury wymagają efektu skumulowania ciepła, bo inaczej w przypadku przerw w dostawie energii nastąpi wychłodzenie domu.

Mam znajomego który jako jeden z pierwszych zastosował ogrzewanie

powietrzne w płycie podłogowej, baaaaardzo narzekał, ani za ciepło, ani tego wyregulować za bardzo nie można, musi się dogrzewać.

Pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ogrzewanie nadmuchowe nie bedzie jedyna forma ogrzewania domu, bedzie ta podstawowa, ale dodatkowo robimy ogrzewanie DGP z kominka. Przez 4 lata mielismy ogrzewanie nadmuchowe w Anglii i bardzo je sobie chwalilismy (choc system byl starszy, teraz sa lepsze rozwiazania technologiczne), kratki nawiewowe byly w podlodze na parterze, wiec i teraz nie sadze, aby byly jakies nowe problemy z urzytkowaniem takiego rozwiazania.

A propos DGP, czy ktos z was moze polecic jakiegos solidnego specjaliste od instalowania ogrzewania kominkowego? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

strasznie mi miło, że lokalizacja mojej działeczki spotkała się z takim zainteresowaniem. :D Co prawda (jak wszyskim wiadomo) nie rozpoczynam jeszcze budowy - choć się przymierzam, ale, czy mogłabym zostać umieszczona na mapce grupy? Więc tak: na lewo od napisu Lipków i pomiędzy zieloną granicą puszczy i liczbą 96,2 a długim prostokątem oznaczającym zabudowania przy ulicy Akacjowej poniżej? Mam nadzieją, że ta zagadka kartograficzna nie będzie trudna do rozwiązania.

 

Pozdrawiam,

 

Didi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze jak długo mnie tu nie było - przytłoczyły mnie obowiązki służbowe. Ale na szczęście urlop coraz bliżej. Pozdrawiam wszystkich, którzy którzy już wrócili z urlopów, odpoczywają albo wkrótce wyjadą.

 

KrzysiekSW tak to ja i mój "wóz" - zapraszam koniecznie jak tylko będziecie w pobliżu.

 

Z co do spotkania - fajny pomysł z tą polanką w Lipkowie - dobre miejsce i nie ma tłumów. Ja się piszę na spotkanie :D .

 

dolores

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Przyglądam się od jakiegoś czasu Waszemu wątkowi z dużym zainteresowaniem mimo, że buduję w Gołąbkach (to od Was na południe). Pewnie to dlatego, że w wątku warszawskim dzieje się niewiele. :cry:

 

Muszę przyznać, że często kontakty podawane przez Was przydają się w mojej budowie (np. stal kupuję w Normie na ul. Pohulanka).

 

Przy okazji chciałem zapytać czy nie słyszeliście może o taniej działce w Waszych okolicach. Interesuje mnie jakieś 1000-2000m2 za cenę poniżej 100tys zł. (Najlepiej dużo poniżej. :lol: )

Co ważne: działka może być nie atrakcyjna pod budownictwo mieszkaniowe - ja potrzebuję lokalizacji pod budowę bud. magazynowo-produkcyjnego.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełko to jesteśmy prawie sąsiadami bo mieszkam w Ursusie tylko z drugiej strony torów :-).

A co do dzialek to ostatnio jechalem przez Koczargi stare ( tak blizej lipkowa) i popytalem po okolicy. Zemia rolna planowana do odrolnienia już od 3 lat i nadal w trakcie jest po ok 80pln/m. tak ze jak Ci sie nie spieszy i masz czas poczekac to moze to być dobra inwestycja bo okolica miła i preznie sie rozbudowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...