Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chce przybić łaty w poprzek krokwi o grubości 5cm i tam włożyć wełnę o grubości 5cm. Twierdzi że jest to najlepsze rozwiązanie bo wtedy nie ma przemarzania przez krokwie. W punktach wygląda to nastepująco.

 

1 - pokrycie dachowe (dachówka, blacha, gont itp ...)

2 - papa

3 - deski lub folia zamast deskowania

4 - szczelina wentylacyjna (min 3 cm)

5 - dystanse (sznurki, styropian inne wymysły)

6 - wełna mineralna (lub co tam wolisz)

7 - Łaty w poprzek krokwi

8 - Znowu Wełna

9 - folia paroizolacyjna (nie przepuszcza wilgoci z pomieszczenia !!!)

10 - płyta g-k

10 - tapeta w misie i kwiatki ewentualnie jakiś ładny kolorek

Jak w 3 jest folia wysokoparoprzepuszczalna to nie ma szczeliny wentylacyjnej.

7 - a po co?

Wełnę wkładasz między krokwie, do krokwi montujesz wieszaki (są 2 systemy) na to nakładasz drugą warstwę wełny (i tu żadne łaty nie są potrzebne = dodatkowy koszt) - wieszaki przebijają wełnę i do nich mocujesz profile, a do nich płytę (no oczywiście jeszcze folię paroizolacyjną między). Nie widzę uzasadnienia dla tych "łat". Proponuję nie wyważać otwartych drzwi - radzę zapoznać się z ulotkami producentów wełny, tam wszystko pięknie jest opisane z rysunkami. Myślę że więcej nie potrzeba, choć są i bardziej profesjonalne publikacje.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos może polecic kogos do zrobienia TV? wybór anten, zamocowanie na kominie, doprowadzenie przewodów do urządzen (wzmacniaczy czy co tam potrzebne) włacznie z dobrymi cenami na sprzęt? :)

no się nie znam no. doradca musi to być też :)

wiadomość poszła na Priv, pzdr!

Witam,

Czy ja też mogę się ładnie uśmiechnąć i poprosić o namiar?? :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie sprzedaję swój słup :evil: . Poprzedni super poważny kupiec nagle zrezygnował.

 

SPRZEDAM

Słup+3 skrzynki+kabel plecionka do podłączenia prądu budowalenego.

Nie wymaga dalszych wkładów finansowych pomijając licznik jaki instaluje, a później zabiera ZE.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=319605303

400 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos może polecic kogos do zrobienia TV? wybór anten, zamocowanie na kominie, doprowadzenie przewodów do urządzen (wzmacniaczy czy co tam potrzebne) włacznie z dobrymi cenami na sprzęt? :)

no się nie znam no. doradca musi to być też :)

 

witam

 

Firma Dipol http://www.dipol.com.pl/ generalnie zajmują sie sprzedażą sprzętu ale napewno ci doradzą i ewentualnie polecą jakiegoś fachowca.

Pytanko.

w garażu kładliście styropian na ocieplenie posadzki, a jeśli tak to jaką grubość.

 

Dzięki wszystkim za uwagi odnośnie ocieplenia poddasza.

PZD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Dipol http://www.dipol.com.pl/ generalnie zajmują sie sprzedażą sprzętu ale napewno ci doradzą i ewentualnie polecą jakiegoś fachowca.

dzięki, bo ten od anetqi nie lubi odbierać telefonów chyba.

 

Pytanko.

w garażu kładliście styropian na ocieplenie posadzki, a jeśli tak to jaką grubość.

ile się da ;) jak mam chyba tylko 6cm, dlatego dociepliłem jeszcze sufit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając licznik jaki instaluje, a później zabiera ZE.

zabrali Ci licznik? mi zamontowali go w skrzyni docelowego.

 

Ha Stoen podłączył mi licznik 6- miesięcy po ostatecznym terminie wynikającym z umowy a fakturę za zurzycie którego jeszcze nie było dostałem 7 dni od podłączeniu licznika. Widocznie księgowość działa u nich szybciej niz dział realizacji. Płakac sie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos może polecic kogos do zrobienia TV? wybór anten, zamocowanie na kominie, doprowadzenie przewodów do urządzen (wzmacniaczy czy co tam potrzebne) włacznie z dobrymi cenami na sprzęt? :)

no się nie znam no. doradca musi to być też :)

 

witam

 

Firma Dipol http://www.dipol.com.pl/ generalnie zajmują sie sprzedażą sprzętu ale napewno ci doradzą i ewentualnie polecą jakiegoś fachowca.

Pytanko.

w garażu kładliście styropian na ocieplenie posadzki, a jeśli tak to jaką grubość.

 

Dzięki wszystkim za uwagi odnośnie ocieplenia poddasza.

PZD.

 

 

 

 

Jeżeli chodzi o antenki to miałem ten sam problem tydzień temu. Znalazłem firmę dipol , przestudiowałem ich stonę a dokładnie projekty które proponują. Pojechałem do firmy trochę zmodyfikowałem projekt i zakupiłem potrzebny materiał , a na miejscu miałem elektryka któy porozciągał przewody i po sprawie. Acha wybrałem miesce gdzie to wszystko zgiega się razem, tak będzie główna skrzyneczka w której docelowo będą pomontowane wzmacniacze ,rozdzielnie itp itd. Niemiałem o tym zielonego pojęcia ale dosłownie parę minut na ich stronie i pokazało się światełko w tunelu a potem wizyta u nich i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja dziś z dwoma pytaniami:

1. gdzie kupowaliście drzwi wewnętrzne (interesują mnie drewniane) i jakie były terminy realizacji

2. kiedy je montować? (przed położeniem glazury/terakoty/parkietu czy po?)

 

No i dorzucę może trzecie :lol: :

3. czym okładacie strych? Na strop między poddaszem a strychem daję płyty OSB, zastanawiam się, czy dać też te płyty na dach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha wybrałem miesce gdzie to wszystko zgiega się razem, tak będzie główna skrzyneczka w której docelowo będą pomontowane wzmacniacze ,rozdzielnie itp itd. Niemiałem o tym zielonego pojęcia ale dosłownie parę minut na ich stronie i pokazało się światełko w tunelu a potem wizyta u nich i po sprawie.

 

A Ile ma kabli antenowych schodzących z dachu do tej skrzyneczki ?

Jeśli mniej niż 5 to będzie później dociągał dodatkowe. :lol:

 

4 do satelity i jeden do naziemnej., a warto również pociągnąć antenowy (specjalny) do internetu jeśli nie ma kablowego w drodze.

 

Warto to wiedzieć już na tym etapie bo później może być problem z ich ukryciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć _ANIA

Jeżeli chodzi o zakup dzwi wewnętrznych to jest bardzo dobrze zaopatrzony sklep/hurtownia na ulicy Pstrowskiego blisko Wisłostrady jest tam bardzo duży wybór drzwi róznego rodzaju.

Jeżeli zaś chodzi o montaż drzwi to z całą pewnością należy je montować na samym końcu po ułożeniu glazury, terakoty oraz parkietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...