Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i dorzucę może trzecie :lol: :

3. czym okładacie strych? Na strop między poddaszem a strychem daję płyty OSB, zastanawiam się, czy dać też te płyty na dach?

na dach? znaczy na podbitke od spodu na strychu? ja nic nie dalem, zostawiłem folie. żałuję. ale nie OSB, za drogie są. raczej K/G bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

na strych na sciany dalam K-g.

Jelsi szukasz drzwi drewniany, czeka sie od 5 tyg. do 3 miesiaca. Naj wekszy wybor jets na Bartyckej (naj wencej producentow)

Drzwi wewnetrzyny sie montuje po plytkach ale moze przed parkietem.

U nas beda na samym koncu.

Ja mam te mirani na okna i automatycznie jestem ograniczona o wybor drewna na drzwi. nadaje sie tylko miranti, dab lub jesieon. Bo w sosnie za bardzo wydac struktura drewna. Na dodatek mam specyficny kolor tak ze na boju zostalo 2-3 producentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 4rum

 

Szukam z okolic Lipkowa sprawnego koparkowego, który wpadnie na działkę i zaora łychą 500 m2 humusu z korzeniami. Macie jakiegoś sprawdzonego magika który skutecznie takie cos usunie???

 

Pozdrawiam

K3

 

:roll:

 

Tomasz Salwowski 0607 746002 - spawny gość i ma nowy sprzęt. Polecam

 

Gorąca prośba - poszukuję fachowca do wykonania przyłącza gazowego (17m), facet który wygrał przetarg w gazowni na wykonanie odcinka do granicy działki zaśpiewał sobie taką cenę, że dzięki.

 

Ja mam Pana Andrzeja z Izabelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie rozmów z różnymi ekipami od ocieplenia poddasza, zostałem odrobinę zaskoczony - myślałem że zawsze stosuje się technikę "sznurkowania" dla podtrzymania wełny. Tymczasem jeden z potencjalnych wykonawców twierdzi, że wystarczy położyć ją na płycie k-g (o ile dobrze zrozumiałem - wsunąć między zawieszoną już płytę na stelażu). Czy ktoś słyszał o takiej technice ?

 

ja też mam pytanie apropos ocieplenia poddasza do osób, które mają pełne deskowanie i papę na deskach, jeden z fachowców przekazał mi informację, że między deski, a wełne powinnam użyć jakiejś folii, bo inaczej " jak deski się pozsychają, to będzie mi ciekło na wełnę" :-? szukałam takiej informacji we wszystkich mądrych gazetach i nigdzie nie znalazłam takiej wersji :roll:

 

i jeszcze jedno pytanko, między deskami a wełną musi być 2-3cm szczelina, czy wykonuje się ja jakoś specjalnie, czy wystarczy jak wełna siłą grawitacji położy się ona na gipskarton?

 

to chyba jakas glupota, co z izolacja ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam lokalnej firmy, która w miare szybko wykona parapety wewnetrzne drewniane.

hehe, ja szukałem drewnianego parapetu to dawali min. 6tyg ze sporą możliwością przesunięcia terminu :)

znalazłem wprawdzie taką firmę, która zrobiła mi parapety (konglomeraty i drewno) w dość krótkim terminie (2 tyg chyba), ale drewniany parapet jest wątpliwej jakości. tzn możliwe, że miałem większe wymagania od tego, ale sami montarzyści powiedzieli, że trochę im wstyd za stolarza.

konglomeraty ok i tańsze niż w Jachonie. na Bartyckiej sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha wybrałem miesce gdzie to wszystko zgiega się razem, tak będzie główna skrzyneczka w której docelowo będą pomontowane wzmacniacze ,rozdzielnie itp itd. Niemiałem o tym zielonego pojęcia ale dosłownie parę minut na ich stronie i pokazało się światełko w tunelu a potem wizyta u nich i po sprawie.

 

A Ile ma kabli antenowych schodzących z dachu do tej skrzyneczki ?

Jeśli mniej niż 5 to będzie później dociągał dodatkowe. :lol:

 

4 do satelity i jeden do naziemnej., a warto również pociągnąć antenowy (specjalny) do internetu jeśli nie ma kablowego w drodze.

 

Warto to wiedzieć już na tym etapie bo później może być problem z ich ukryciem.

 

U mnie docelowo będzie 9 kabli ze skrzynki na dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glidor, ales mnie pocieszył;)

 

Zamawiam sobie juz paraperty w jednej firmie, ale własnie okazało się, ze dwie sztuki potrzebne mi sa szybciej...

 

Może ktoś mnie porauje namiarem na sprawnego stolarza?

 

http://www.helopal.com.pl/fenormlit.php

Parapety nie tanie ale wieczne. Ładnie wyglądają i nie różnią się od drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie docelowo będzie 9 kabli ze skrzynki na dach

 

No jak kolega chce naraz dwie satelity oglądać to faktycznie 9 potrzeba. :lol:

 

Ludzie, ale po co aż tyle ?

 

Wracając do systemu ocieplania - czy zamiast folii można zastosować folię metalizowaną (coś podobnego, jak kiedyś stosowało się za grzejniki), żeby "odbijała" ciepło z wewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja dziś z dwoma pytaniami:

1. gdzie kupowaliście drzwi wewnętrzne (interesują mnie drewniane) i jakie były terminy realizacji

2. kiedy je montować? (przed położeniem glazury/terakoty/parkietu czy po?)

 

No i dorzucę może trzecie :lol: :

3. czym okładacie strych? Na strop między poddaszem a strychem daję płyty OSB, zastanawiam się, czy dać też te płyty na dach?

 

Aniu, ale macie tempo :D

już drzwi szukasz? my dopiero po miesięcznej przerwie przymierzamy się do instalacji :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów:))

 

Szukam solidnych fachowców, którzy znają się na układaniu glazury, terakoty, podłóg i montażu armatury sanitarnej w łazienkach jeśli macie jakąś sprawdzoną ekipę to poprosze o namiary:)) chciałabym zacząć robić to w lipcu ale nie wiem czy uda się kogoś znależć

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi w sprawie drzwi, chyba rzeczywiście wstawimy je na końcu...

 

Kret, witaj :lol: Udało Ci się w końcu dogadać z jakimiś murarzami?

Gildor, no właśnie nie chcę KG... Chciałam coś bardziej "drewnianego" :lol:

Muci, ja właśnie lubię, jak widać strukturę drewna, słoje... I chyba drzwi będą u nas właśnie sosnowe... Ale jeszcze się zobaczy.

Andrzej_izabelin, mogę prosić namiary na kowala?

RenataS, ano widzisz, jakoś na razie budowa idzie bez przestojów :lol: :lol: :lol: Bardzo się z tego cieszymy :lol: :lol: :lol: Teraz mamy na budowie tynkarzy (do Wielkanocy pewnie skończą), kończymy robić strych i elektrycy też jeszcze kończą (bo gonią ich tynkarze :lol: ).

owocowa2, powodzenia, też jeszcze kogoś szukam :-? A termin mam już bliziutki :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...