Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Glidor, ales mnie pocieszył;)

 

Zamawiam sobie juz paraperty w jednej firmie, ale własnie okazało się, ze dwie sztuki potrzebne mi sa szybciej...

 

Może ktoś mnie porauje namiarem na sprawnego stolarza?

 

http://www.helopal.com.pl/fenormlit.php

Parapety nie tanie ale wieczne. Ładnie wyglądają i nie różnią się od drewna.

 

A moze jednak ktos robil u siebie parapety z DREWNA i jest zadowolony? Bo firma Helopal robi z plyty wiórowej.

Przylaczam sie do prosby Margaret.

Jesli nie z drewna, gdzie mozna kupic dobrej jakosci (zaimpregnowany) granit plomieniowany?

 

Owszem jest to płyta wiórowa ale nie taka o jakiej wszyscy myślimy. Po pierwsze jest bardzo trwała na uszkodzenia a po drugie możesz parapety zanurzyć w wodzie na wiele godzin i z nimi nic się nie stanie. Przynajmniej w/g informacji producenta :wink:

 

Ja nie mam nic do plyty wiorowej, ale musze miec parapety drewniane, bo nie ma laminatow jakie mi sie podobaja - zwyklyszary bez zadnych marmurkowych zylek czy granitopodobnych kropeczek. A tak, drewno pomaluje farba i po sprawie.

 

Z innej beczki - mam miec jutro odbior podlogowki, a nie mam czasu sie wczytywac. Czy mozecie pls poradzic na szybko jak powinna wygladac proba cisnieniowa i co jeszcze powinnam sprawdzic?

 

ex67 a mógłbyś podać namiar przedstawiciela u którego zamawiałeś parapety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Glidor, ales mnie pocieszył;)

 

Zamawiam sobie juz paraperty w jednej firmie, ale własnie okazało się, ze dwie sztuki potrzebne mi sa szybciej...

 

Może ktoś mnie porauje namiarem na sprawnego stolarza?

 

http://www.helopal.com.pl/fenormlit.php

Parapety nie tanie ale wieczne. Ładnie wyglądają i nie różnią się od drewna.

 

A moze jednak ktos robil u siebie parapety z DREWNA i jest zadowolony? Bo firma Helopal robi z plyty wiórowej.

Przylaczam sie do prosby Margaret.

Jesli nie z drewna, gdzie mozna kupic dobrej jakosci (zaimpregnowany) granit plomieniowany?

 

Owszem jest to płyta wiórowa ale nie taka o jakiej wszyscy myślimy. Po pierwsze jest bardzo trwała na uszkodzenia a po drugie możesz parapety zanurzyć w wodzie na wiele godzin i z nimi nic się nie stanie. Przynajmniej w/g informacji producenta :wink:

 

Ja nie mam nic do plyty wiorowej, ale musze miec parapety drewniane, bo nie ma laminatow jakie mi sie podobaja - zwyklyszary bez zadnych marmurkowych zylek czy granitopodobnych kropeczek. A tak, drewno pomaluje farba i po sprawie.

 

Z innej beczki - mam miec jutro odbior podlogowki, a nie mam czasu sie wczytywac. Czy mozecie pls poradzic na szybko jak powinna wygladac proba cisnieniowa i co jeszcze powinnam sprawdzic?

 

ex67 a mógłbyś podać namiar przedstawiciela u którego zamawiałeś parapety?

 

ja przeżyłam szok jak wyliczyłam ile kosztują parapety dębowe u urzędowskiego, mam dwa okna 230x270 przy grubości ściany 52cm, i do tych okien taniej mnie wyniosą parapety marmurowe niż dębowe :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montowaliście i jesteście zadowoleni z kominka z płaszczem wodnym? zastanawiam się czy jest w stanie ogrzać dom o powierzchni powyżej 200m2 w którym nie ma stropu w salonie i na hollu? oraz jakie są koszty całkowite zamontowania kominka? pzdr!

 

Zajrzyj tutaj

http://forum.muratordom.pl/klub-uzytkownikow-kominkow-z-plaszczem-wodnym,t36551-1980.htm

 

Lukasz-s,

 

automatyczne podlewanie jest wrecz niezbedne, jesli planujesz trawnik i chcesz zeby w miare przyzwoicie wygladal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlewanie jest niezbędne - wtedy gdy jest sucho. Ale czy automatyczne :wink: Myślmy zdroworozsądkowo. Nie jest to potrzeba pierwszego rzędu. :D

a przy okazji. co się robi z takim aftomatem zimą? zwija? czy zakopuje równie głęboko co wodociąg i izoluje? przeciez ta woda może zamarznąć w środku i rozwalić. mimo obecnie braku zimy w klimacie, nie oznacza to, że stanie sie to normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lato jest suche, to trzeba podlewac codziennie, nie ma cudow, chyba ze ma sie czarnoziem :lol:

Oczywiscie jest to kwestia indywidualna, jak lubisz spedzac wieczory - kilka h z wezem w reku czy na lezaku.

Dodam tylko ze wieczorem czesto cisnienie wody jest tak niskie ze nie podlejesz w ogole, a automat nastawiasz na 5 rano kiedy nikt nie podlewa. No chyba ze masz studnie to inna sprawa. Ale i tak podlewanie o 5 rano jest skuteczniejsze niz wieczorne.

 

Gildor,

Na zime wystarczy ze spuscisz wode i nic nie zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak podlewanie o 5 rano jest skuteczniejsze niz wieczorne.

zaskakują mnie czasem ludzie, którzy podlewają w południe. przecież można ugotowac w ten sposób taki trawnik

 

Gildor,

Na zime wystarczy ze spuscisz wode i nic nie zamarznie.

ale jak? jakąś pompką pod ciśnieniem? sama woda nie zleci z rur które leżą w poziomie. chyba że leżą z górki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gildor,

Na zime wystarczy ze spuscisz wode i nic nie zamarznie.

ale jak? jakąś pompką pod ciśnieniem? sama woda nie zleci z rur które leżą w poziomie. chyba że leżą z górki :)

 

Moze leza ze spadkiem. A jesli nie, wydaje mi sie ze jak zakrecisz zawor na pompie, woda wylatuje do konca. To tak jakbys podlewal wezem, zwyklym, nie takim z zaworem na koncu weza. Jak zakrecisz wode w kranie i polozysz waz, woda z niego wyplynie prawie do konca. Zamarzanie jest niebezpieczne gdy przewody bylyby napelnione woda na maksa, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze leza ze spadkiem. A jesli nie, wydaje mi sie ze jak zakrecisz zawor na pompie, woda wylatuje do konca. To tak jakbys podlewal wezem, zwyklym, nie takim z zaworem na koncu weza. Jak zakrecisz wode w kranie i polozysz waz, woda z niego wyplynie prawie do konca. Zamarzanie jest niebezpieczne gdy przewody bylyby napelnione woda na maksa, no nie?

o nie nie. wąż jest gumowy, nic mu nie będzie. rurki sztywne. podlej wężem i zostaw po podlewaniu. bez zaworu czy z odkręconym tym na końcu. potem go zwiń podnosząc jedną stone a drugą wsadź do wiadra. zobaczysz ile wody z niego jeszcze odzyskasz. a nawadniacze zawory mają do góry przecież, nie w poziomie. więc ta woda nie ma szans wylecieć. chyba że ją sie odpompuje, albo jest jakiś specjalny zawór na końcu całości z odpływem do dołka jakiegoś czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zgłębiac kolejny temat - zagospodarowanie działki/ogrodu. Mam jeszcze trochę czasu, ale nie chcę się spieszyć, więc już teraz proszę o sugestie. Robicie sami, zlecacie firmie (kogoś polecacie), robicie automatyczne podlewanie?

Pozdr

Łukasz

 

Mój poprzedni szef, który na brak kasy zupełnie nie narzekał zaprosił kilka firm aby mu zaprojektowali i wykonali podlewanie automatem. Jak go podliczyli to ich pognał :wink: . Korzystając ze materiałów internetowych w pierwszym sezonie wykonał sam system podlewania, który regulował ręcznie. Tzn. odkręcał kranik i kapało tam gdzie miało kapać a zraszało tam gdzie powinno. Nie musiał za to biegać z węzem po ogrodzie. W następnym roku dokupił czujniki wilgoci i jednostke sterującym tym badziewiem (komputer ?) i jeszcze troszkę niezbędnej elektroniki/automatyki. Całoś wyszła mniej niż 1/3 tego co chiały firmy. Facet nie jest majsterklepką (radca prawny) ale nie ma także dwóch lewych rąk. System dział mu od kilku lat bez zastrzeżeń a trawnik to jego konik.

 

Jak jemu się udało to ja także zrobie to sam :wink: . Ale to kwestia nastepnego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie nie. wąż jest gumowy, nic mu nie będzie. rurki sztywne. podlej wężem i zostaw po podlewaniu. bez zaworu czy z odkręconym tym na końcu. potem go zwiń podnosząc jedną stone a drugą wsadź do wiadra. zobaczysz ile wody z niego jeszcze odzyskasz. a nawadniacze zawory mają do góry przecież, nie w poziomie. więc ta woda nie ma szans wylecieć. chyba że ją sie odpompuje, albo jest jakiś specjalny zawór na końcu całości z odpływem do dołka jakiegoś czy coś.

 

No to co ze rurki sztywne? Jesli 10% ich objetosci zajmuje woda, to jak zamarznie i powiekszy swoja objetosc to od razu nie rozsadzi.

Poza tym weze-linie kroplujace jakie stosuje sie np wzdluz zywoplotow sa gumowe z tego co widzialam u znajomych. Najlepiej zadzwon do firmy sprzedajacej systemy do automat nawadniania i podpytaj. A potem podziel sie wiedza na forum :D

Ja ogrodu w tym roku nie zrobie, a przez zime 2009/09 zdaze sie obczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwon do firmy sprzedajacej systemy do automat nawadniania i podpytaj. A potem podziel sie wiedza na forum :D

e nie nie, na dzień dzisiejszy to ja w ogóle nie planuje nawadniania. nie mam hektara pola, nie wiem nawet jak to wszystko będzie wyglądało. na razie mam tylko klepisko i błoto.

tak tylko pytałem. ja myśle że spokojnie wystarczy rozłożenie węża perforowanego i odkręcenie wody zaraz po wstaniu przed wyjściem do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką rurą zrobić dojście do kominka z zewnątrz, ułożona będzie na chudziaku bo niestety zapomniało mi się wcześniej

 

i jeszcze jaki odkurzacz centralny jest najlepszy? co byście polecili

 

ponawiam

 

Ja mam pcv fi 200.

 

Odkurzacz z firmy Elkam, na razie tylko rury wiec nie wiem czy dziala ale fachowiec mial spora wiedze i szybka sie uwinal z robota. Niedrogi!

 

http://www.elkam-sk.waw.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką rurą zrobić dojście do kominka z zewnątrz, ułożona będzie na chudziaku bo niestety zapomniało mi się wcześniej

 

i jeszcze jaki odkurzacz centralny jest najlepszy? co byście polecili

 

ponawiam

 

Ja mam pcv fi 200.

 

Odkurzacz z firmy Elkam, na razie tylko rury wiec nie wiem czy dziala ale fachowiec mial spora wiedze i szybka sie uwinal z robota. Niedrogi!

 

http://www.elkam-sk.waw.pl/

 

 

kurcze a u mnie będzie tylko 18 cm wylewki więc chyba trzeba się wkuć trochę w chudziak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...