Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jaką rurą zrobić dojście do kominka z zewnątrz, ułożona będzie na chudziaku bo niestety zapomniało mi się wcześniej

Ja mam pcv fi 200.

ja mam pcv fi110.

to wystarczy ?

jakbycito... :) nie mieszkam jeszcze, ale jak na tyle na ile paliłem, to ładnie się pali. ale wiesz, to moze zależeć od kominka np.

jak robili mi kominek to tez zapytałem, czy wystarczy. powiedzieli że spokojnie. nawet fakt, że mam lekko "zazetkowane" przy wlocie, podobno, ma nie sprawiać kłopotu.

ale jak będzie, to zobaczymy w czasie pełnego uzytkowania.

mój brat ma też fi 110 i bardzo ładnie się pali u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z przyjemnością dołącze do grupy budującej.My czekamy na pozwolenie na budowe mam nadzieje ze bedzie lada dzień.Bedziemy sie budować w Woli Pasikońskiej ( w okolicach łaz ,komorowa ).Zaczynamy od ogrodzenia-może ktoś natknął sie na przyzwoite ceny siatki ogrodzeniowej i słupków .jestem na etapie poszukiwań i wszelkie sugestie beda mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex67 a mógłbyś podać namiar przedstawiciela u którego zamawiałeś parapety?

 

Zamawiałem bezpośrednio u producenta na ich stronie. Wiem że mają gdzieś na arkuszowej i w Łomiankach przedstawiciela. Kiedyś byłem w Łomiankach obejrzeć te parapetu. Chyba to była ul. Kopciuszka (nazwy firmy nie pamiętam ale łatwo znajdziesz.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z przyjemnością dołącze do grupy budującej.My czekamy na pozwolenie na budowe mam nadzieje ze bedzie lada dzień.Bedziemy sie budować w Woli Pasikońskiej ( w okolicach łaz ,komorowa ).Zaczynamy od ogrodzenia-może ktoś natknął sie na przyzwoite ceny siatki ogrodzeniowej i słupków .jestem na etapie poszukiwań i wszelkie sugestie beda mile widziane.

 

Jak zaczynacie budowę to chyba fajnie jest na razie ogrodzić prowizorycznie. Taki płot mozna w kilka minut zdemontować co mi się kilka razy zdarzyło jak w prowizoryczną brame nie mogła wjechać betoniarka. W grodzenie na stałe na poczatku budowy bym nie inwestował.

 

Koszty były takie: kilkadziesiąt używanych stempli po 3-4 pln za sztukę + siatka budowlana z supermarketu. Poszły chyba dwie rolki po 150 pln za sztukę. Kilka desek calowych do zbicia bramy, zawiasy, gwożdzie, jeden weekend pracy.

Po zakończeniu budowy cały materiał spokojnie odsprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych podlewaniem kilka informacji.

Nawodnienie zrobiłem sam w ciągu tygodnia.

Plan nawodnienia na podstawie kilku broszur i internetu.

Koszt zawodnienia 800m2 trawnika i ok 100 roślin (kropelkowe nawodnienie każdej roślinki ) :lol: wyszedł ok 3500zł. W tym automat do sterowania z polotem, 9 elektrozaworów. 8 sekcji nawodnienia kilkanaście zraszaczy rożnego typu (obrotowe i statyczne.) i sporo rur pcv.

 

Oczywiście materiały nie były firmy Gardena bo tu ceny sa zaje .... ale firmy Hunter (amerykańska firma specjalizująca się w branży).

 

Na wiosnę ubiegłego roku tez się zastanawiałem czy warto, bo oferty firm wynosiły ok. 1200-1500 zł za sekcję (z materiałem). Po pierwszym "przeleceniu się" z wężem do okoła ogrodzenia (a trawnika jeszcze nie było) już byłem pewien że chcę nawodnienie. :D

 

Owszem trzeba sie trochę nawalić szpadlem ale samo rozkładanie instalacji to duża frajda i nie wymaga żadnych narzędzi.

 

Co do zimowania instalacji to w/g oceny ludzi z doświadczeniem nie ma co sie bać mrozu. Wystarczy że odkręcisz zawory w skrzynce. Większość wody zleci z instalacji a to co pozostanie jest nie groźne gdyż nie ma ciśnienia i ma gdzie się rozprężyć podczas zamarzania.

Prawdziwość tej teorii sprawdzę wiosną ja nawodnię instalację

:p

 

Jak maci jakieś pytanka to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. słuchajcie, bo wielokrotnie ktoś pytał o drewno do kominka i nikt w sumie się nie pochwalił skąd bierze. czy nastał już ten lepszy czas i ktoś mógłby się pochwalić skąd warto brać drewno?

 

Kupiłem drewno przez allegro z firmy z Łomianek. Drewno jest generalnie suche pali się super ale niestety drogie bo pakowane w worki a tu oczywiście wychodzi i nasza narodowa przywara czyli kanciarstwo. Worki są czasem pełne a czasem "trochę mniej" ... no wiadomo Pan Józio nie dołożył. Tak więc z deklarowanej ceny 180 za m przestrzenny wychodzi pewnie zze 210-220 (z transportem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jaki odkurzacz centralny jest najlepszy? co byście polecili

Jednostka centralna to oddzielna sprawa. Ważne żeby instalację zrobić z białych rur, bo są bardziej uniwersalne. Mi zrobili z niebieskich (Borysowskiego) i musiałem potem ostro kombinować z przejściówkami. Średnice różnią się o milimetry. Ja wybrałem Beam - znana marka, cena rozsądna, jakość - nie wiem, sąsiad od ponad roku b. zadowolony.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Smarta też jest pod licencją elektroluxa. Przedstawicielem na ten rejon firmy Beam jest moim zdaniem niepoważny człowiek (ja nie polecam). Aż skarżylam się na niego gdzie tylko moglam najwyżej. Dwa razy się ze mną umawial i jak dzwonilam aby potwierdzić spotkanie opowiadal tę samą bajkę, że nie był umowiony ze mną tylko ja się jeszcze zastanawialam. Rzucilam słuchawką i stwierdzilam, że z takim przypadkiem nie będę próbowala po raz trzeci. Zupelnie inaczej w smarcie facet z niczego nie robi problemu. Przyszedl niewiadomo kiedy, chwilę zrobil, fachowo (biale rury). Po prostu extra. Wolę aby taki czlowiek mi potem sprzet serwisowal. Niby beam większa firma. Ale ja wolę się trzymać od niej z daleka. Tel - jesli chcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Smarta też jest pod licencją elektroluxa. Przedstawicielem na ten rejon firmy Beam jest moim zdaniem niepoważny człowiek (ja nie polecam).

 

A ja mam rewelacyjny kontakt do faceta od Beama. Umówił się na wizję lokalną i był co do minuty. Jestem z nim umówiony na robotę przed wylewkami. Sąsiad jest już po instalacji i jest także bardzo zadowolony. Facet atrakcyjny cenowo i ma także dobre ceny na same jednostki. Przy usłudze kompleksowej czyli rurki, a później jednostka - montuje jednostkę gratis.

Nie zapisałem sobie nazwiska ale mam numer telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niebieskie rury i kolor mi się podoba :wink: O co chodzi z tymi przejściówkami - przecież to tylko przy jednostce centralnej. Rzeczywiście to taki problem?

U mnie rozprowadzał P.Kaptur tel.501210739. Jednostki centralnej jeszcze nie mam ale jak do tej pory współpraca bez zastrzeżeń.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ekipa budowlana (stan surowy + więźba) ma okienko. Jeżeli ktoś potrzebuje przyzwoitych fachowców to proszę o kontakt

a potrafili by dobrze zrobic balkon? poprawić znaczy, wiec odkuć wylewkę i pewnie kawałek elewacji, zrobić dobrze izolację i odbudowac wylewkę i elewację.

 

kurcze, szukam kogoś, kto mi to zrobi. dobrze zrobi, wiedząc co robi i po co :) dla fachowca to pewnie niedługa robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o cenę wykończenia domu ok.140 m2 od stanu deweloperskiego do końcowego. Czyli podłogi, łazienki, kaloryfery, wykończenie schodów, malowanie, ogrodzenie. Czy 100 tys. zł wystarczy ? Zakładam standard umiarkowany.

 

Pozdrawiam,

 

 

No nie sądzę zeby to wystarczyło wychodzi jakieś 714PLN za metr a na dzisiejsze czasy to napradę niedużo i do tego jeszcze ogrodzenie. No nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan developerski chyba zakłada kaloryfery.

 

Ale mniejsza z tym, uważam, że nie starczy. Choć oczywiście można położyć wszędzie wykładzinę za 15 zł per m. Można pomalować białą farbą, 1 raz aby nie przesadzić z kosztami. Ogrodzenie siatkowe bez bramy za 1-2 tys. - też da radę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...