Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie o cenę wykończenia domu ok.140 m2 od stanu deweloperskiego do końcowego. Czyli podłogi, łazienki, kaloryfery, wykończenie schodów, malowanie, ogrodzenie. Czy 100 tys. zł wystarczy ? Zakładam standard umiarkowany.

hmm....

podłogi. zapytaj ile kosztuje metr^2 tego co chcesz i dolicz robocizne za to samo. łazienka to coś koło ~3kpln sama robocizna, teraz dolicz glazurę, wannę, prysznic, umywalki, muszle, baterię... pewnie co najmniej razy 2 bo pewnie masz dwie łazienki. malować możesz sobie sam. grzejniki to coś koło 3-5kpln (nie pamiętam), a jeszcze robocizna. drzwi po taniości to coś koło 1kpln za komplet na otwór. parapety pewnie po 200pln za sztukę a jeszcze i tu robocizna. kominek juz jest? ~10kpln. meble kuchenne tez liczyć? powyżej 10kpln. malowanie jak nie sam to licz po ~10pln/m2 na gotowo + farba. komplet gniazd ~2kpln. kotłownie już masz? piec + montaż + osprzęt. robocizna coś koło 1,5kpln, reszta zalezy od pieca. schody 7- 15kpln

 

o czym zapomniałem? :) zakładam, że Twój stan deweloperki wlicza K/G na poddaszu o ile posiadasz takowe.

 

ale wiesz co? ja do tej pory wydałem powyżej 170kpln od stanu surowego zamkniętego do położonych podłóg, bez drzwi, bez płotu, bez schodów przy ~160m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja polecam Smarta też jest pod licencją elektroluxa. Przedstawicielem na ten rejon firmy Beam jest moim zdaniem niepoważny człowiek (ja nie polecam).

 

A ja mam rewelacyjny kontakt do faceta od Beama. Umówił się na wizję lokalną i był co do minuty. Jestem z nim umówiony na robotę przed wylewkami. Sąsiad jest już po instalacji i jest także bardzo zadowolony. Facet atrakcyjny cenowo i ma także dobre ceny na same jednostki. Przy usłudze kompleksowej czyli rurki, a później jednostka - montuje jednostkę gratis.

Nie zapisałem sobie nazwiska ale mam numer telefonu.

 

amożna wiedziec ile za punkt? u mnie 4 gniazdka i szufelka wychodzi 1620zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niebieskie rury i kolor mi się podoba :wink: O co chodzi z tymi przejściówkami - przecież to tylko przy jednostce centralnej. Rzeczywiście to taki problem?

To rury Borysowskiego, czyli możesz do tego podłączyć tylko sprzęt tej firmy. Gniazdka i jedn. centr. dużo droższe, a firma moim zdaniem taka sobie, wybór gniazdek np. kiepski . Jak chcesz inny sprzęt to będziesz musiał kombinowac tak jak ja, czyli w sumie znowu drożej :-(. Białe rury są u nas "standardowe", różnica jest taka chyba, że białe mają 2 cale a niebieskie 5 cm lub odwrotnie.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

amożna wiedziec ile za punkt? u mnie 4 gniazdka i szufelka wychodzi 1620zł

 

 

U mnie są trzy gniazdka i szufelka zapłaciłem za to 1100zł z fakturą. Generalnie liczą sobie 250zł za punkt przy czym punktem jest również jednostka centralna z której rozchodzą się wszystkie rury. Firma Smart zrobiła to u mnie bardzo sprawnie - polecam. 1620zł to chyba sporo - chociaż jak punkty były bardzo daleko od jednostki centralnej i montaz był utrudniony to taka cena wydaje sie normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glidor, ales mnie pocieszył;)

 

Zamawiam sobie juz paraperty w jednej firmie, ale własnie okazało się, ze dwie sztuki potrzebne mi sa szybciej...

 

Może ktoś mnie porauje namiarem na sprawnego stolarza?

 

http://www.helopal.com.pl/fenormlit.php

Parapety nie tanie ale wieczne. Ładnie wyglądają i nie różnią się od drewna.

 

A moze jednak ktos robil u siebie parapety z DREWNA i jest zadowolony? Bo firma Helopal robi z plyty wiórowej.

Przylaczam sie do prosby Margaret.

Jesli nie z drewna, gdzie mozna kupic dobrej jakosci (zaimpregnowany) granit plomieniowany?

 

W poprzednim mieszkaniu miałam drewniane, robione przez stolarza z Mazur. Po 12 latach były tak samo ładne jak na poczatku.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Smarta też jest pod licencją elektroluxa. Przedstawicielem na ten rejon firmy Beam jest moim zdaniem niepoważny człowiek (ja nie polecam).

 

A ja mam rewelacyjny kontakt do faceta od Beama. Umówił się na wizję lokalną i był co do minuty. Jestem z nim umówiony na robotę przed wylewkami. Sąsiad jest już po instalacji i jest także bardzo zadowolony. Facet atrakcyjny cenowo i ma także dobre ceny na same jednostki. Przy usłudze kompleksowej czyli rurki, a później jednostka - montuje jednostkę gratis.

Nie zapisałem sobie nazwiska ale mam numer telefonu.

 

amożna wiedziec ile za punkt? u mnie 4 gniazdka i szufelka wychodzi 1620zł

 

Punkt 200 pln przy kupnie jednostki montaż jej montaż gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killer_su,

Z tego co wiem nie da się przyspieszyć mapki do celów projektowych. Na pierwszą czekałam 5 tygodni, na drugą (juz z wrysowanym budynkiem) 2 miesiące... Po prostu powiat tak je wydaje.

 

 

można, ale trzeba u "właściwego" geodety złożyć, więcej na priw ale jeżeli już złożyłeś u innego to niestety nie da rady przyśpieszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Smarta też jest pod licencją elektroluxa. Przedstawicielem na ten rejon firmy Beam jest moim zdaniem niepoważny człowiek (ja nie polecam).

 

A ja mam rewelacyjny kontakt do faceta od Beama. Umówił się na wizję lokalną i był co do minuty. Jestem z nim umówiony na robotę przed wylewkami. Sąsiad jest już po instalacji i jest także bardzo zadowolony. Facet atrakcyjny cenowo i ma także dobre ceny na same jednostki. Przy usłudze kompleksowej czyli rurki, a później jednostka - montuje jednostkę gratis.

Nie zapisałem sobie nazwiska ale mam numer telefonu.

 

amożna wiedziec ile za punkt? u mnie 4 gniazdka i szufelka wychodzi 1620zł

 

Punkt 200 pln przy kupnie jednostki montaż jej montaż gratis.

 

200zł z VAt czy bez?

bo ja jestem umówiona na instalację pod Beama z przedstawicielem z Bartyckiej i tam za punkt liczą sobie 280zł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976 - To teraz pozostaje pytanie w którym roku i czy to Beam - bo jeśli tak to się nie dziwię. Ich usługa powinna być tańsza ze względu na jej jakość :lol:

 

Co do roku. Rozmawiałem z facetem w grudniu. Umówiliśmy się na robotę przed wylewkami na okolice kwietnia.

Nie bardzo rozumiem ? O jaką jakośc chodzi. O rury, czy montażyści z Beama są gorsi od montażystów nie z Beama. Hmmm ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976 - ja bym im złotówki nie dała- całe szczęście do montażu nie doszło-bo facet ciągle ściemniał- a on jeden obsługuje ten rejon. Ale jak się orientowalam to ceny mieli wtedy jednakowe czyli w grudniu 07'. Może po moich skargach do jego szefów gdzie powiedzialam wszystko co myśle o tym Panu i jego podejsciu do klienta jakość się poprawila. Pozdrawiam i Beam nie polecam ze względu na niemily kontakt (też potem przy ew serwisie) a nie ze względu na produkt. Ale może coś się zmienilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976 - ja bym im złotówki nie dała- całe szczęście do montażu nie doszło-bo facet ciągle ściemniał- a on jeden obsługuje ten rejon.

 

A pamiętasz czym jeździł ten facet od Beama. Mam niestety takie zboczenie, ze ludzi rozpoznaje po samochodach :wink: . Ten "mój" jeździł starą mazdą 626 i miał wąsy. Nie wiem czy to ten sam co niedoszły monter u Ciebie ale u sąsiada był co do godziny jak się umówił, u mnie miał chyba z kwadransik spóźnienia. Podobał mi się jeszcze bo nie naciągał na punkty, a do niektórych rozwiązań podnoszących cenę wręcz prawie zniechęcał. Nie był namolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976 - słuchaj ja się znim umawialam a jak dzwonilam na dzien przed aby potwierdzić czy na pewno będzie to 3 x mi to samo odpowiedzial, że przecież się nie umowiliśmy na 100% tylko ja się dopiero zastanawiam. No więc się z nim umawialam na następny raz tylko już na 100% i znowu ta sama chistoria - tak mnie wpienił że obdzwonilam wszystkich tych zcentrali aby się na niego poskarżyć. No ale już może dam spokój. Może po prostu tak miało być bo prawdę mowiąc i tak mi się bardziej podobala ta jednostka ze Smarta i jej akcesoria a także od razu lepiej mi się rozmawialo z facetem ze Smarta. Po prostu los wybral za mnie firmę lepszą dla mnie. Z CZEGO BARDZO SIĘ CIESZE.

Dla niezdecydowanych: proszę wejsć na stronę główną w Muratorze i wystukać w SZUKAJ -"odkurzacze centralne" pojawią się reklamy i prezentacje różnych firm min i tych bo jeszcze są np HUSKY :wink: POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...