Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli mogę pomóc w temacie odkurzaczy centralnych.

Polecam faceta ze Skierniewic który montuje Beama.

Dominik tel. 509726014.

 

Może jestem nie obiektywny bo to jest mój kolega :D ale instalacje wykonał mi szybko i montaż też. Odkurzacz działa super i jestem bardzo zadowolony że dałem mu się namówić na ten "zbędny luksus" jak niektórzy mawiają. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mario1976 - słuchaj ja się znim umawialam a jak dzwonilam na dzien przed aby potwierdzić czy na pewno będzie to 3 x mi to samo odpowiedzial, że przecież się nie umowiliśmy na 100% tylko ja się dopiero zastanawiam.

 

Tylko ustalmy jedną rzecz :wink: Niewysoki, z wąsami, łysawy, opalony, 40 lat, Mazda 626 bordo ? :wink: To ten? Bo jak tak to mam czas aby się wymiksować ze współpracy.Bo nie wiem czy piszesz cały czas o Tym "swoim" czy ten "Twój" to także ten mój ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ekipa budowlana (stan surowy + więźba) ma okienko. Jeżeli ktoś potrzebuje przyzwoitych fachowców to proszę o kontakt

a potrafili by dobrze zrobić balkon? poprawić znaczy, wiec odkuć wylewkę i pewnie kawałek elewacji, zrobić dobrze izolację i odbudowac wylewkę i elewację.

 

kurcze, szukam kogoś, kto mi to zrobi. dobrze zrobi, wiedząc co robi i po co :) dla fachowca to pewnie niedługa robota.

 

Gildor, bywalcy forum - co do balkonu - kiedy trzeba kotwy założyć do barierek ?

Nie wiem jeszcze czy będę miał w drewnie czy w metalu (wszystko zależy od stanu finansów i ogrodzenia od frontu budynku) - czy są kotwy "uniwersalne", które mogę wpuścić przy zalewaniu balkonu (mam taki nietypowy balkon w literkę U - muszę wyrównać styropianem, potem chyba izolacja i szlicha) a potem zadecydować o tym jaką barierkę mieć będę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Gdzie kupowaliście strop terrivy z wszystkimi elementami???

 

I czy ktoś może potwierdzić kompetencje ekipy z rekuperatory.pl??? Potrzebuję zrobić projekt wentylacji z rekuperatorem i kupic u nich sprzet do samodzielnego montazu.

 

KIII 8)

 

Strpoy teriva - Grzegorz Piszczako 501-030-384 betoniarnia z Klaudyna - mają duży wybór belek w różnych długościach i przystępnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie sądzę zeby to wystarczyło wychodzi jakieś 714PLN za metr a na dzisiejsze czasy to napradę niedużo i do tego jeszcze ogrodzenie. No nie ma szans.

 

 

ale wiesz co? ja do tej pory wydałem powyżej 170kpln od stanu surowego zamkniętego do położonych podłóg, bez drzwi, bez płotu, bez schodów przy ~160m2

 

Dziękuję za odpowiedzi !

Na marginesie 140*700 daje 100 tys. zł. :D

 

Już chyba nie kupimy tego domu, co był w stanie deweloperskim, za krótki termin dał wykonawca do zapłaty. Stres ze sprzedażą mieszkania, załatwianiem kredytu, to nie dla mnie. Dla informacji tamten "stan deweloperski" zawierał tynki, instalacje elektryczna, co, wodno-kanalizacyjna, nawet TV i telefon, tynki wewnętrzne i zewnętrzne, oczywiście okna drzwi, piętro ma też wykończone skosy płytą k-g. Nie ma pieca ani grzejników. Jest hydrofor, własna studnia, szambo 8m2. Całość w cenie 765 tys zł, działka 600 m2 w Łomiankach. Jest to pół bliźniaka.

 

Mam teraz drugie pytanie. Czy znacie jakieś firmy (możecie polecić), które budują "pod klucz" i ile to kosztuje za m2 ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr negative,

 

Ja mam mały zaokrąglowy balkon i też przerabiałam temat barierek.

Jeden fachmen chciał przyspawać poprzeczki do jeden listwy. Ta listwe przykrecic do muru i na nia styrpian.

 

Ale znalazłam druga firme, która wydaje się duzo bardziej doświadczona - sądząc po liczbie realizacji i wielkości oferty. Pan zaproponował mocowanie barierek tylko za kotwy do płyty balkonu - bez ruszania sciany - i to dopiero po założeniu płytek, aby glazurnik mógł je równo połozyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Gdzie kupowaliście strop terrivy z wszystkimi elementami???

 

I czy ktoś może potwierdzić kompetencje ekipy z rekuperatory.pl??? Potrzebuję zrobić projekt wentylacji z rekuperatorem i kupic u nich sprzet do samodzielnego montazu.

 

KIII 8)

 

Strop terriva byl sciagany z poznania bo nikt z okolicy sie nie podjal takich gabarytow :D

 

Odnosnie rekuperatory.pl mam o nich jak najgorsza opinie. po ich wyczynach przy moim projekcie moj generalny wykonawca zrezygnowal ze wspolpracy z nimi. Jest o nich watek na forum, trzeba szukac pod "firma emka". Ostatecznie wybralam firme Antares z Rzeszowa, 8 tys tansi ! Polecam, dobrzy fachowcy, tylko zostawili balagan w postaci kartonow na budowie i dzialce. Ale zaplacili pozniej za kontener wiec spoko.

 

Mim,

namiary na moja firme, ktora buduje pod klucz poszly na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976 - słuchaj ja się znim umawialam a jak dzwonilam na dzien przed aby potwierdzić czy na pewno będzie to 3 x mi to samo odpowiedzial, że przecież się nie umowiliśmy na 100% tylko ja się dopiero zastanawiam.

 

Tylko ustalmy jedną rzecz :wink: Niewysoki, z wąsami, łysawy, opalony, 40 lat, Mazda 626 bordo ? :wink: To ten? Bo jak tak to mam czas aby się wymiksować ze współpracy.Bo nie wiem czy piszesz cały czas o Tym "swoim" czy ten "Twój" to także ten mój ?????

 

No właśnie nie udało mi się z nim spotkać więc go nie widzialam ale to jeden z tych telefonów co poniżej:

1. Tadeusz P. 602 -372-456 firma ORKAN lub

2. Andrzej Z. 601-218-788

jeden z nich polecil mi drugiego jako że robi na tym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976 - słuchaj ja się znim umawialam a jak dzwonilam na dzien przed aby potwierdzić czy na pewno będzie to 3 x mi to samo odpowiedzial, że przecież się nie umowiliśmy na 100% tylko ja się dopiero zastanawiam.

 

Tylko ustalmy jedną rzecz :wink: Niewysoki, z wąsami, łysawy, opalony, 40 lat, Mazda 626 bordo ? :wink: To ten? Bo jak tak to mam czas aby się wymiksować ze współpracy.Bo nie wiem czy piszesz cały czas o Tym "swoim" czy ten "Twój" to także ten mój ?????

 

No właśnie nie udało mi się z nim spotkać więc go nie widzialam ale to jeden z tych telefonów co poniżej:

1. Tadeusz P. 602 -372-456 firma ORKAN lub

2. Andrzej Z. 601-218-788

jeden z nich polecil mi drugiego jako że robi na tym terenie.

 

Eeeee. To nie ten sam. Mój ma inny telefon. No i ten "mój" przyszedł na spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr negative,

 

Ja mam mały zaokrąglowy balkon i też przerabiałam temat barierek.

Jeden fachmen chciał przyspawać poprzeczki do jeden listwy. Ta listwe przykrecic do muru i na nia styrpian.

 

Ale znalazłam druga firme, która wydaje się duzo bardziej doświadczona - sądząc po liczbie realizacji i wielkości oferty. Pan zaproponował mocowanie barierek tylko za kotwy do płyty balkonu - bez ruszania sciany - i to dopiero po założeniu płytek, aby glazurnik mógł je równo połozyć.

 

Margaret, dasz namiary na firmę ? Generalnie muszę się skonsultować jeszcze co do warstw jakie powinienem położyć na płycie balkonu żeby dobrze go zaizolować i tego, kiedy daje się "kołnierze" wokół balkonu. Gdzie i z czego je robiłaś do półokrągłego balkonu - profilowałaś z blachy czy plastik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niebieskie rury i kolor mi się podoba :wink: O co chodzi z tymi przejściówkami - przecież to tylko przy jednostce centralnej. Rzeczywiście to taki problem?

To rury Borysowskiego, czyli możesz do tego podłączyć tylko sprzęt tej firmy. Gniazdka i jedn. centr. dużo droższe, a firma moim zdaniem taka sobie, wybór gniazdek np. kiepski . Jak chcesz inny sprzęt to będziesz musiał kombinowac tak jak ja, czyli w sumie znowu drożej :-(. Białe rury są u nas "standardowe", różnica jest taka chyba, że białe mają 2 cale a niebieskie 5 cm lub odwrotnie.

Pozdr

Łukasz

 

Dostałam zestawienie kosztów na Borysowskiego:

- gniazdo 58 zł

- jednostka model 150 C (od 150m kw. d0 300 m kw. powierzchni domu) - 2850 zł

- wąż 9 m 176 zł (lub 665 zł z włącznikiem w rączce)

- zestaw standard (szczotki i mocowania) 365 zł

- montaż 470 zł

Niestety okazuje się, że jeśli chcę rozłożyć inwestycję i zamontować gniazda bez jednostki to cena gniazda rośnie o ok.100zł na sztuce. Mam już zamontowane gniazda podtynkowe - czy to znaczy, że muszę brać gniazda Borysowskiego? Jakiej długości brać wąż i czy przycisk w rączce jest potrzebny?

A jak cenowo wyglądają inne firmy?

Pozdrawiam serdecznie

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz-s

 

dzieki, podjade i sprawdze to.

Dla niezorientowanych - zeby droga byla dobrej jakosci musza wybrac ziemie do 2 metrow ponizej planowanego poziomu drogi i podsypac odpowiednie materialy.

 

jj,

my za instalacje odkurzacza bez jednostki centralnej, w sumie 3 gniazda, zadnych szufelek, placilismy 1.200zl (powierzchnia do odkurzania 190m2). Firma Elkam http://www.elkam-sk.waw.pl/

Przelacznik na rurze jest moim zdaniem niezbedny, jak chcesz na chwile wstrzymac odkurzanie to pstrykasz zamiast biec do gniazda wtykowego np 10 metrow. Chyba jest to duze ulatwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam zestawienie kosztów na Borysowskiego:

- gniazdo 58 zł

- jednostka model 150 C (od 150m kw. d0 300 m kw. powierzchni domu) - 2850 zł

- wąż 9 m 176 zł (lub 665 zł z włącznikiem w rączce)

- zestaw standard (szczotki i mocowania) 365 zł

- montaż 470 zł

Niestety okazuje się, że jeśli chcę rozłożyć inwestycję i zamontować gniazda bez jednostki to cena gniazda rośnie o ok.100zł na sztuce. Mam już zamontowane gniazda podtynkowe - czy to znaczy, że muszę brać gniazda Borysowskiego? Jakiej długości brać wąż i czy przycisk w rączce jest potrzebny?

A jak cenowo wyglądają inne firmy?

Pozdrawiam serdecznie

jj

 

Przyznam szczerze że ceny wysokie w porównaniu do Beama.

 

Jednostka centralna o mocy 1650W 2600zł

http://www.beam.pl/index.php?strona=sklep&isbn=1199999923&idkat=16

 

Nie pamiętam szczegółowo ale np: gniazda kosztowały ok. 40-50 zł szt.

http://www.beam.pl/index.php?strona=sklep&isbn=1168709868&idkat=28

 

Waż (90 z włącznikiem) razem ze szczotami chyba 500zł

http://www.beam.pl/index.php?strona=sklep&isbn=1169231768&idkat=23

 

Mocowanie do ściany to koszt kilkudziesięciu złotych.

http://www.beam.pl/index.php?strona=sklep&isbn=1176557488&idkat=24

 

 

Gniazda mogą ale nie muszą pasować od innego producenta to zależy jakie maja mocowania. Tu tylko doświadczenie lub eksperyment Ci odpowie :lol: .

 

Przycisk w rączce jest bardzo wygodny ale oczywiści nie jest niezbędny.

Długość węża zależy od tego jak Ci za zaprojektowano rozmieszczenie gniazd. Musi wystarczyć w każdą kąt domu. Zapytaj tego kto Ci instalował gniazda jak to rozmierzył albo weź kawałek sznurka i polataj po domu i sprawdź ile masz od gniazda do najdalszego zakątka :-).

Proponuje weź jedną szczotkę to podłóg twardych bo i tak będziesz tylko jednej używać (sprawdza się także na wykładzinach), dodatkowo warto wciąć małą szczotkę do kurzy + wąską do szczelin.

 

Reszta jest zbędna. Jeśli będziesz mieć kominek i nie chcesz wybierać popiołu z rusztu to warto pomyśleć o separatorze, ale ja i bez niego radzę sobie dobrze

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...