Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc 4 room

 

Wlasnie dostalem nowa wycene stanu surowego otwartego - troche sie usmialem no ale takie czasy.

 

Fundamenty Blizniaka

A - 150 m2

B - 220 m2

 

+ poddasze użytkowe

razem użytkowej powierzchni wychodz:

 

A - 230 m2

B - 300 m2

 

Ekipa ma zrobić stan zero + ściany zewnetrzne Ytong 36,5, wewnetrzne Silka 24 i dzialowe 11 Ytong, Strop Terriva i ścianka kolankowa plus działowe na poddaszu. Kwotka?????

 

A - 54 000

B - 94 000

Razem - 148 000

 

... sama robocizna :lol:

Co wy na to?????

 

Tempo maja expresowe - a Ytong im w tym mocno pomaga. 2,5 miesiaca i wszystko mialoby byc gotowe. Widziałem ich poprzednia robote, byłem pełen podziwu. Ale ceną mnie zabili ... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam łazienkę ze skosami. Co powinienem zrobić najpierw - ocieplanie (wełna + płyta k-g) czy glazura ?

A dlaczego chcesz kłaść glazurę przed ociepleniem i czy to jest wogóle możliwe? Przecież jak zabudujesz skosy to pomieszczenie zmieni proporcje - obniży się sufit i skosy cofną się do środka. Zmieni się też wysokość pionowej ścianki, na której pewnie będziesz kładł glazurę. Nie mówię już o nieszacunku w stosunku do samych płytek - jak je zabezpieczyć przed zniszczeniem?

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie potrzebuje pomocy

 

Zostalem wystawiony przez tynkarza, ktory jak dotad mial dosc dobra opinie, podeslal mi kumpla ktory mi pomoze (ale by ich diabli z tą pomocą w cerwcu) Mm juz umowionego na dniach hydraulika i elektryka a ten śpec tynkarz nawet nie raczyl mi powiedziec ze "nie moze" dopoki sam nie zadzwonilem. Dlatego jezeli ktos tylko dysponuje jakims tynkowym namiarem (cem-wap)to baardzo prosze o podeslanie. Bede pytal moze ktos ma jakąś luke na przestrzeni najblizeszych tyg.

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikogo nie znajdziesz z polecenia do tych tynkow (ja mam gipsowe) to polecam sobotnią WYBORCZA zajrzalam tam a tam tyle namiarów. Pełno ekip też do takich tynków. Bo rozumiem że się spieszy.

I w końcu znalazlam kogoś od ogrodów. Na razie jestem pod wrażeniem. Czasami pierwsza rozmowa wiele wyjaśnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikogo nie znajdziesz z polecenia do tych tynkow (ja mam gipsowe) to polecam sobotnią WYBORCZA zajrzalam tam a tam tyle namiarów. :D

 

Osobiście nie wziąłbym fachowca, który w obecnych czasach musi się w wyborczej ogłaszać. Większośc dobrych speców działa wyłącznie na zasadzie polecenia i kalendarze mają wypełnione terminami...do tego stopna, ze na klienta kładą laskę bardzo czesto i albo wejdą z opóźnieniem albo nie wejdą.

 

Inny temat czyli śmieci

Mam pytanie do Was. Robiłem ostatnio wielkie porzadki na budowie po dociepleniowcach i stanie surowym. Mam ślicznie zapakowanych około 60 worków po 160l każdy z "lekkimi" śmieciami. Głównie resztki styropianu, folie, papiery po cemencie i klejach, zero gruzu lub innego cieżkiego badziewia. Nie potrzebuje więc kontenera na 3 dni tylko jakiejś śmieciarki, która załatwi sprawę w 15 minut przy mojej pomocy w załadunku.

 

Macie jakies namiary do kogoś konkurencyjnego cenowo w stosunku do kontenerka za 350 pln ?

 

Ogrodzenia - polecałem ostatnio ekipę http://www.marasek.pl i ktoś dopytywał o telefon i namiary...a podawałem stronkę :wink:

Ślusarstwo siatki i ogrodzenia

Andrzej Marasek

ul.Piotra Skargi 19

05-820 Piastów

tel. (022) 723 14 02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu! W takim razie ja chętnie odkupię od Ciebie te stemple. Do kiedy mam po nie przyjechać? Nie wiem tylko ile ich będę potrzebowała- czy całość czy połowę. Dam jeszcze znać jaką chcę ilość. Budowę zaczynam na początku kwietnia, wcześniej nie mam za bardzo gdzie ich zrzucić, żeby nie dostały nóżek... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd braliście deski na podbitkę dachu? proszę o namiary.

I jakie deski zamawialiście? Sosna czy jakieś drewno liściaste?

Nie brałam ale zachowałam namiar, który podawał Picasso -drewno podbitkowe swierkowe (603240192).

jj

PS Podciągam temat kominków - ma ktoś jakiś sympatyczny kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety zewnetrzne - u nas montuje firma Hitplus. Moj wykonawca wspolpracuje z nimi "od zawsze" i jeszcze nie narzekali. Maja duzy wybor profili, wszystkie kolory RAL.

 

Odnosnie ekip z Wyborczej, niekoniecznie musza to byc pateraki.

Mialam do cyklinowania parkiet w starym domu, polecony przez znajomych cyklinairz wystawil mnie do wiatru kilka dni przed robota. Chwycilam Wyborcza, przyjechal facet, polowe tanszy od poleconego, zrobil co mial IDEALNIE i to w 1 dzien!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...