Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

możecie podrzucić namiary do ludzi, wykonujących ogrodzenia? trochę klinkieru i sztachet oraz śmietnik z dachem mam do wykonania. tych których znalazłem na forum, coś trudno uchwycić. nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile.

 

Podawałem namiary na http://www.marasek.pl Ja będę z nich korzystał prawdopodobnie. Widziałem ich robotę u kumpla. Wyszło rewelacyjnie. A cenami także byli ok.

no fajnie. ale pisząc o problemach kontaktowych, głównie ich miałem na myśli właśnie. dodzwonić się nie mogłem przez tydzień, wysmarowałem maila i zero odpowiedzi, a opisałem dokładnie co mam do zrobienia. przy takim kontakcie, to ja nie za bardzo mam ochotę współpracować, bo zaczną a potem nie będę mógł się dowiedzieć dlaczego.

 

Nam się udało skontaktowac z p. Maraskiem. Rzeczywiście porządny człowiek. Niestety ma problemy kadrowe i nie daje rady przerobic wszystkiego, w naszym wypadku powiedział, że nie podejmie się wykonania ogrodzenia :(

Dlatego nadal poszukujemy ekipy

 

Ponawiam pytanie dotyczące telefonów - alternatywy dla TPSA. Karorka polecała nam Sferię, niestety u nas nie ma zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie podrzucić namiary do ludzi, wykonujących ogrodzenia? trochę klinkieru i sztachet oraz śmietnik z dachem mam do wykonania. tych których znalazłem na forum, coś trudno uchwycić. nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile.

 

Podawałem namiary na http://www.marasek.pl Ja będę z nich korzystał prawdopodobnie. Widziałem ich robotę u kumpla. Wyszło rewelacyjnie. A cenami także byli ok.

no fajnie. ale pisząc o problemach kontaktowych, głównie ich miałem na myśli właśnie. dodzwonić się nie mogłem przez tydzień, wysmarowałem maila i zero odpowiedzi, a opisałem dokładnie co mam do zrobienia. przy takim kontakcie, to ja nie za bardzo mam ochotę współpracować, bo zaczną a potem nie będę mógł się dowiedzieć dlaczego.

 

Hmmm polecałem go bo u kolegi była krótka piłka. telefon, za tydzień był u niegom wycena. Po tygodniu o 6 rano kilku chłopa było gotowych do pracy. Kilka dni i płotek jak malowany. Moze rzeczywiście problemy kadrowe ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - uważajcie na wiosennych spacerach.

Po wczorajszej wycieczce po babickich łąkach - żona z córcią znalazły na spodniach (na szczęście) 3 kleszcze.

Mnie i drugiej córci jakoś się paskudy nie czepnęły.

 

Jak się spaceruje po sciezkach to raczej nie. Ale jak wejdziesz w wyższą trawe to morowane. Nawet po kilkanaście sciągam z siebie dzieci i psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - uważajcie na wiosennych spacerach.

Po wczorajszej wycieczce po babickich łąkach - żona z córcią znalazły na spodniach (na szczęście) 3 kleszcze.

Mnie i drugiej córci jakoś się paskudy nie czepnęły.

 

Jak się spaceruje po sciezkach to raczej nie. Ale jak wejdziesz w wyższą trawe to morowane. Nawet po kilkanaście sciągam z siebie dzieci i psa.

 

O Boże.... i moja żona znowu będzie mnie pytać kto nam się kazał na wioskę wyprowadzać :wink: . Ostatnio uświadomiła sobie, że do domu włażą myszki z pola, skunksy i zubry z Kampinosu (troche jest przewrażliwona) a teraz jeszcze te kleszcze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże.... i moja żona znowu będzie mnie pytać kto nam się kazał na wioskę wyprowadzać :wink: . Ostatnio uświadomiła sobie, że do domu włażą myszki z pola, skunksy i zubry z Kampinosu (troche jest przewrażliwona) a teraz jeszcze te kleszcze :wink:

 

Mario,

Powiedz, że to zew natury i poczucie bycia prawdziwym mężczyzną ;) No wiesz ... dom, drzewo, itd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże.... i moja żona znowu będzie mnie pytać kto nam się kazał na wioskę wyprowadzać :wink: . Ostatnio uświadomiła sobie, że do domu włażą myszki z pola, skunksy i zubry z Kampinosu (troche jest przewrażliwona) a teraz jeszcze te kleszcze :wink:

 

Mario,

Powiedz, że to zew natury i poczucie bycia prawdziwym mężczyzną ;) No wiesz ... dom, drzewo, itd :D

Aha, a jak się boi żabek, to powiedz, żeby się nie przejmowała, wystarczą 2-3 wizyty zaskrońców i żabki będą wytępione :D

Jakiej mi paniki córy w ubiegłe wakacje narobiły z tymi zaskrońcami... :-?

 

Natomiast z takich przyjemniejszych zwierzątek - prawie codziennie widuję ze swojej działki sarenki. Podchodzą w 2 albo w 4. No i kiedyś wpadł mi przez otwartą bramę zając - uprzedzając pytanie, darowałem mu życie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm polecałem go bo u kolegi była krótka piłka. telefon, za tydzień był u niegom wycena. Po tygodniu o 6 rano kilku chłopa było gotowych do pracy. Kilka dni i płotek jak malowany. Moze rzeczywiście problemy kadrowe ma.

tam czy śmak nie mam innych namiarów, więc prosze o więcej :)

Kiedyś Zeljka polecała na tym forum kogoś z Zaborowa. Nawet się z nim spotkałam ale u mnie nie robił. Marasek wykonał mi bramę. Jakość przeciętna warszawska. Nie masz czego żałować.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - uważajcie na wiosennych spacerach.

Po wczorajszej wycieczce po babickich łąkach - żona z córcią znalazły na spodniach (na szczęście) 3 kleszcze.

Mnie i drugiej córci jakoś się paskudy nie czepnęły.

 

Przed nastepnym spacerem uzyj Frontline - jedyny skuteczny na kleszcze :lol:

 

A tak na serio, kleszcze sa teraz caly rok, w styczniu widzialam u weterynarza psa z bebesziozą, ledwo go odratowali.

Zamiast kropelek mozna tez na spacery chodzic w obrozce przeciwkleszczowej na szyi... :wink:

Dla kazdego w innym kolorze :lol:

 

A na powaznie - ja tez uwazam, ze jedyny skuteczny (przynajmniej na kampinoskie kleszcze) jest Frontline.

Moj pies pierwszego kleszcza w tym roku zlapal poczatkiem lutego :o wlasnie na spacerze do Kampinosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Zeljka polecała na tym forum kogoś z Zaborowa. Nawet się z nim spotkałam ale u mnie nie robił. Marasek wykonał mi bramę. Jakość przeciętna warszawska. Nie masz czego żałować.

niech mi ktoś zrobi jakkolwiek płot :) bramę najwyżej zamówie oddzielnie :)

ale chce rozprowadzić ziemię już dokładnie i zacząc coś robić z obejściem... zresztą, chce zaraz się wprowadzić, a jak tak bez płotu i na błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Czy ktoś mógłby polecić murarzy do ogrodzenia - podmurówka, klinkier, sztachety drewniane. Ślusarza zaposiadowuję.

Jak kogoś sensownego nie znajdę będę skazana na ekipę, którą nie jestem zachwycona. Trzeba będzie stać nad głową i mocno uważać, a na koniec się okaże, że i tak schrzanili.

Pozdrawiam wszystkich

jj

P. Wiktor Nowak ze Stanisławowa 227961407

Robil u nas, zdjecia ogrodzenia w moich komentarzach. Robil calosc, tak jak widac.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=48003&postdays=0&postorder=asc&start=1620

 

Gildor - może się przyda 8)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie podrzucić namiary do ludzi, wykonujących ogrodzenia? trochę klinkieru i sztachet oraz śmietnik z dachem mam do wykonania. tych których znalazłem na forum, coś trudno uchwycić. nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile.

 

Mnie robiła ogrodzenie ekipa Pana Marka.Sprawnie i bradzo dokładnie. Cena również była OK.

tel. do wykonawcy 601 369 179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 4room

 

Mam problem z koncepcją ogrzewania domu – a właściwie dwóch bo to bliźniak. Potrzebuje namiar do jakiegoś speca albo waszą mądrą poradę. Sprawa wygląda tak:

- dostałem wycenę instalacji rekuperator krzyżowy (15 tys PLN) + GWC (14 tys.)

- będę miał ogrzewanie podłogowe pod obszarem gdzie w domu na podłodze jest greps (salon będzie drewniany)

- chciałem kominek z płaszczem wodnym

- to wszystko wspierane dwufunkcyjnym kotłem gazowym (gaz muszę pociągnąć 240 mb – koszt 36 tys PLN na dwa domy)

- przyszłościowo – na dachu maja wylądować 2-4 solary

 

Mam wrażenie że przynajmniej jeden element tego zestawu jest zbędny. Ale najchętniej porozmawiałbym z jakims specem – czy rekuperator krzyzowy czy przeciwprądowy, jak głęboko zakopać rury do GWC bo mam wodę na wysokości 1,5 m a to podobno dobrze bo się szybciej powietrze podgrzewa i ochładza.

 

Co powiedziałaby Wyrocznia?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt podciągnięcia gazu masz bardzo wysoki. Do tego musisz policzyć wyposażenie kotłowni - dobry kocioł kosztuje. Mój tok myślenia w takim wypadku poszedłby w stronę - co zamiast gazu?

Czyli poszukałabym rozwiązania z pompą ciepła, która ogrzeje cały dom.

Jeśli pompa ciepła to kominek z płaszczem nie byłby potrzebny ponieważ nie musisz oszczędzać na źródle ciepła.

To tyle na babską logikę.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...