Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja ze względu na dość wysokie koszty przyłączenia gazu zdecydowałem się na PC. Twoja koncepcja jest OK. GWC nie wyklucza rekuperacji - dzięki temu powietrze będzie nagrzewane/schładzane przez gwc - będziesz miał większą oszczędność - pytanie czy warte jest to ponoszonych kosztów.

 

Ja zdecydowałem się na rekuperację i PC - powinienem uzyskać w miarę rozsądne wyniki oszczędnościowe. Nie mam jeszcze wybranego typu rekuperacji - będzie to mocno zależne od środków jakie mi zostaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krzysztof III

 

przy takich kosztach doprowadzenia gazu bez zastanowienia zdecydowalabym sie na pompe ciepla. Ostatnio bardzo spadly ceny. Jesli policzysz koszt wyposazenia kotlowni ( u nas np okolo 30 tys) to naprawde warto.

 

A propos kominka z plaszczem - po podsumowaniu kosztow nie zdecydowalabym sie na niego drugi raz. Poczawszy od fundamentow, przez wszystkie rurki miedziane, pompy, koszt samego wkladu i w ogole marny wybor sesnownych kominkow z plaszczem, raczej nie pakowalabym sie w to. Ale madry Polak po szkodzie. W kolejnym domu zrobilabym kominek bez zadnego rozprowadzenia, jak znam zycie bedziemy w nim palic kilka razy w roku po pierwszym etapie entuzjazmu.

 

Rekuperacja jak najbardziej na tak, bedzie wymiennik przeciwpradowy, solary - u nas kalkulacja wyszla marnie, zwrot po 10 latach, a chwile pozniej zakup nowych paneli. Dla tak "licznej" rodziny jak nasza gra nie warta zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof III,

 

zapomnialam o kontaktach - do rekuperacji, klimatyzacji i gwc polecam firme Antares z Rzeszowa (maja www), fachowe doradctwo, duzo tansi i bardziej kompetentni niz np rekuperatory.pl

 

A firma do solarki, pompy ciepla i ewentualnie pieca to hydraulicy.pl - u nas robili kotlownie, ale wiem ze zajmuja sie wszystkim czyli ze nie beda mieli interesu zeby sprzedac tylko pompe ciepla lub tylko piec bo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma namiary na jakiś skład drewna/tartak gdzie skóry nie złupią a można kupić dobrej jakości szalówki i drewno na więźbę?

 

Druga sprawa to stemple, może komus zostały jeszcze po budowie?

 

:roll: :roll:

 

Więźbę zamówiłem w Iłzy u pana Dąbrowskiego - 500 101 976. Mają znacznie atrakcyjniejsze ceny - towar przyzwoitej jakości i impregnowany.

 

Dowożą na miejsce i dopiero po akceptacji płacisz za towar. Czasami są to dziwne godziny (mi przywieźli o 2 w nocy bo im się samochód po drodze popsuł :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodal,

najlepiej jak najwyzej - zgodnie z ruchem konwekcyjnym powietrza. A może chodziło Ci o inne parametry? Najlepiej wentylacje robic przy newralgicznych miejscach - tj nad wanna lub prysznicem, blisko kuchenki - wtedy jest pewność, że wentylacja będzie prawidłowa. Ale to juz kwestia budowy pionów went.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodal,

najlepiej jak najwyzej - zgodnie z ruchem konwekcyjnym powietrza. A może chodziło Ci o inne parametry? Najlepiej wentylacje robic przy newralgicznych miejscach - tj nad wanna lub prysznicem, blisko kuchenki - wtedy jest pewność, że wentylacja będzie prawidłowa. Ale to juz kwestia budowy pionów went.

 

piony już mam zrobione, teraz kwestia wykucia otworów- chodzi ma byc kratka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA STRASZNIE PILNIE POSZUKUJĘ ŚLUSARZA BO INACZEJ NIE BĘDĘ MIEĆ SCHODÓW A WSZYSCY SA ZAJĘCI!!!!!!!!

 

MOŻE ZNACIE JAKIEGOŚ Z ODROBINĄ WOLNEGO CZASU :cry:

 

a z czego te schody ze potrzebny ślusarz?

 

jakbys potrzebowala stolarza to odszukam namiary na mojego

 

Nie dziękuję. Część schodow mam betonowych i stolarz już na nie zrobił drewniane stopnie. Druga część schodow jest na stalowej kontrukcji na ktorej też będą drewniane stopnie. Chodzi o to że spod tych stalowych będzie widoczny i malą częśćią zachodzi na przejscie do salonu. Dlatego chcę aby bylo ladnie i ciekawie i raczej nie z drewna - bardziej nowocześnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

A mogłabyś odszukać namiary na tego stolarza? Z góry dziękuję. :D

Pytanie do wszystkich - ile trzeba przeciętnie wydać na drewniane schody. Pojęcia nie mam a muszę uwzględnić w budżecie.

jj

Czy ktoś wie jaki jest termin składania o zwrot VAT. Wydawało mi się, że przedłużyli bezterminowo ale wczoraj sprzedawca mnie postraszył, że do końca czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...