Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To dlatego wlasnie pisałem ze gruba folia bo tę trudno przerwać i jak jest dobrze naciagnieta to wiatr jej tak latwo nie porwie. Nailepsza była taka jak z worków po nawozie przezroczysta i gruba.

Ale zaślepiajac otwory warto jednak pomyslec o szczelinach zeby powietrze mogło cyrkulowac. To nawet w zimie dobrze robi bo jednak troche wyciaga tego co paruje na zewnatrz. zwlaszcza otwory na górnej kondygnacji. Ja załowalem ze mialem szczelnie zaslepione, bo musialem zerwać i wyrzucić deskowanie strychu gdyż było wilgotne przez cala zime i balem sie grzyba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marsjanka-Reaktywacja :lol:

 

Witam Szanownych Grupowiczan po dłuższej przerwie, spowodowanej oczywiście przyczynami niezależnymi ode mnie :oops: moja budowa posuwa się na szczęście bez większych przeszkód :) ekipa wylewa właśnie podciągi i wieniec, w przyszłym tygodniu murują kominy i zaczynają strop :) chyba, że znowu jakieś kłopoty się przyplączą :( obiektywne oczywiście i nieprzewidziane :x najgorsza jest tzw. "logistyka budowlana" :evil: ale ogólnie wszystko działa coraz sprawniej :D

 

pzdr Marsjanka

 

P.S. może wiecie, gdzie szukać, a właściwie, gdzie znaleźć sensowne oferty wynajmu domu lub mieszkania w gminie Babice lub gminach ościennych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatka

tzw. siatka lesna

dostalam odpowiedz z grupy nadarzynsko-grodziskiej

Asmet, w al. Jerozolimskich, gdzies w Michalowicach tel.: 723-63-26, ktos kupowal tam po 5,64 za mb

jak zadzownilam to sie okazalo ze sprowadzali tylko na zamowienie i trzeba czekac z tydzien, a nam sie spieszy

 

za to znalazlam producenta w Jozefowie kolo Otwocka zowpol.com.pl - siatka lesna jest w odnosniku akcesoria - 6 zl/mb, rolki 50 m, czynne 7 - 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsjanka-Reaktywacja :lol:

 

[...]

 

P.S. może wiecie, gdzie szukać, a właściwie, gdzie znaleźć sensowne oferty wynajmu domu lub mieszkania w gminie Babice lub gminach ościennych?

 

Hej sąsiedzi zza miedzy! Przyłączam się do pytania Marsjanki. Też musimy coś na parę miesięcy wynająć zanim wykończymy dom. Najchętniej właśnie w Babicach lub okolicach. A może znacie też solidną i niedrogą ekipę wykończeniową do wewnętrznych robót tynkarsko-ociepleniowych (poddasze). Z góry dzięki za wszelkie namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie - nawał pracy a potem urlop bez internetu. Budowa przez ten czas sobie czeka - ale niedługo (we wtorek) chce ruszyć. Czytam sobie forum i nadrabiam zaległosci głównie z Grupy Babickiej.

A tymczasem mam pytanie do bardziej zaawansowanych:

 

Czy moglibyście polecić dobrago hydraulika? - musimy rozłożyć kanalizację pod chudziakiem.

 

I jeszcze jedno: występujący gęsto na tym forum pan Darek z Żabiej Woli stanowczo odradza doprowadzenie powietrza do kominka rurą żeliwną czy stalową - koniecznie ma być PCV. A co Wy dawaliście? I na którą stronę ma wychodzić ta rura (zawietrzną czy nawietrzną)?

 

Pozdrawiam raz jeszcze i liczę na Waszą pomoc.

 

Joasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Rbit i Karorka,

u nas panowie murarze tempo maja rzeczywiscie imponujace (jest ich w sumie 8 osob). Nasz dom jest budowany z cegly ceramicznej (3 warstwowo), natomiast garaz/budynek gospodarczy bedzie budowany z betonu komorkowego. U sasiada geodety dom jest z betonu komorkowego, wiec jak sie jedzie ul. Poludniowa w kierunku Ozarowa, to sasiada jest pierwszy po prawej stronie, a nasz zaraz obok (w glebi dzialki). Mamy juz sciany dzialowe parteru i musze przyznac, ze juz teraz kiedy chodzimy po parterze (wszedzie pelno stempli), to cieszymy sie wyobrazajac sobie gdzie jakie mebelki ustawimy :lol:

Jak narazie jestesmy bardzo zadowoleni z ekipy pana Michala i ze wspolpracy z inspektorem nadzoru.

Pozdrawiam

ozzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z pozwoleniem na budowę? daję 4 egzemplarze i co? oddają potem chociaż jeden wraz z pozwoleniem czy nie? to pytanie gnębi mojego męża, który nie wie czy i ile czego kserować..

 

byłam dzisiaj w starostwie złożyć projekt przebudowy drenów - przybliżony termin oczekiwania 1 miesiąc.

w wydziale architektury na pozwolenie na budowę czeka się teraz 65 dni. kupa czasu. wizja budowy stanu zero w tym roku oddala się coraz bardziej. a miało byc tak pięknie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsjanka i ckwadrat

 

a propos wynajmu to nic specjalnie madrego nie przychodzi mi do glowy, ale moze sprobujcie w agencjach nieruchomosci w babicach to jest ranczo 0602 553 059, 752 08 05

a dzis w koczargach spisalam numer 629 54 07 - oglaszaja sie kupno - sprzedaz dzialek, domow, mieszkan, ale moze maja tez cos na wynajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...