Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

Bede niezmiernie wdzieczna za podanie namiarow na firme wywozaca gruz i inne odpady z budowy (zapewne w gre wchodzi kontener). Kilka postow wczesniej ktos podal Klon-R. Czy macie moze jeszcze jakies inne namiary?

Z gory dziekuje!

 

 

u mnie zabierali ci 602673049

 

 

i pytanie

jak połączyć rurę spiro do kanału wentylacyjnego z ceramiki ( mam takie kwadratowe z okrągłą dziurą w środku), czy za pomocą jakiejś przejściówki czy włożyć rurę bezpośrednio to tego otworu w cegle ? czy jakoś to uszczelniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja rekomendowałam Klon-R, własnie wywieźli u mnie 7m3 za 480 zł (brutto).

ale podrożało. 160pln w ciągu pół kilku miesięcy?! nieźle. ja płaciłem 320. huh

Podrożało o kilkadziesiąt procent od 1 stycznia - jak weszły przepisy dotyczące segregacji śmieci.

Teraz za duży kontener taniej niż 420 zł też nigdzie nie udało mi się znaleźć.

W zeszłym roku duży kontener nawet za 270 zł można było zamówić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mieszkających:

 

Jak podawać adres do korespondencji dla poczty po przeprowadzce?

Czy tak jest prawidłowo?

 

np. Jan Kowalski

ul. Warszawska 44

05-082 Lipków

 

czy trzeba tam gdzieś dopisywać że k/ Starych Babic czy coś takiego?

 

Jeżeli już to 05-080 Lipków (bo to poczta Izabelin)

Można pisać tak jak napisałeś, można też tak:

 

Jan Kowalski

ul. Warszawska 44

Lipków

05-080 Izabelin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byś tak czytał dokładnie wcześniejsze posty? :D

Obie formy zapisu są, wedle mojej wiedzy prawidłowe.

Można zapisać:

Jan Kowalski

ul. Warszawska 44

05-080 Lipków

 

To się zmieści na fakturze

w sumie fakt. zamierzam się uaktualnić w US i chciałem zapisać z pocztą, ale nie ma tam na to miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda, tak banalna rzecz okazuje się niespotykanie trudna - zadzwoniłem na pocztę i powiedzieli żeby pisać tak:

 

Jan Kowalski

ul. Warszawska 44

05-080 Izabelin

 

bo to łatwiej im gdzieś w sortowni itp. ulica z przykładowo Lipkowa a nazwa miejscowości gdzie poczta, nie zdążyłem niestety dodzwonić się do meldunków do gminy.

 

ludzie czy ma ktoś z Was dowód osobisty w naszej okolicy? - co tam macie wpisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie 2 oferty na drewno na więźbę z totalnie różną wyceną: 11000 i 15000. Rozumiem że może być różnica klika stówek (choć nie akceptuję :-)) ale kilka tysięcy?

 

Podeślijcie namiary na miejsca gdzie kupowaliście dobrej jakości drewno i w rozsądnej - jak na dzisiejsze czasy - cenie.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy ma ktoś z Was dowód osobisty w naszej okolicy? - co tam macie wpisane?

jan kowalski

ul. króla jakiegoś

05-083 Topolin

 

tyle podawałem do dowodu, więc więcej nie będzie

 

btw. jak podaje namiary dla kuriera to on nie chce znac poczty (ze Zaborów), tylko chce ze to Topolin jest. ale ze zmiana danych gdzies mialem problem, bo formularz zawieral ulice i kod, na podstawie kodu automagicznie wpisywal miejscowość bez mozliwosci edycji. no i mialem ze zaborów :) rewela. to chyba w cyfrze tak było. albo nie pamiętam juz gdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wpadłam się pochwalić :lol: Wczoraj po południu przyjechała ekipa od kładzenia parkietu. Wieczorem coś zaczęli, a dziś o 16 skończyli :o :lol: :lol: Jupi!!! Wprawdzie to było tylko piętro, ale i tak tempo za...biste!

 

Kilka tematów rzuciło mi się w oczy. I tak:

ADRES:

Ja, mieszkając w Hornówku piszę:

Anna Kampinoska

Hornówek

ul. n-ta poprzeczna 111

05-080 Izabelin

 

Lub

Anna Kampinoska

ul. n-ta poprzeczna 111

05-080 Izabelin-Hornówek.

 

A w dowodzie osobistym mam:

Anna Kampinoska

ul.n-ta poprzeczna 111

05-080 Hornówek

 

PRZEPOMPOWNIA W BORZĘCINIE

Ano, każdemu, kto chciałby pofatygować się w stronę mojej budowy nieudałoby się przegapić napisu: Stacja uzdatniania wody - w budowie. Budowa wiąż trwa, postępy widać ode mnie z działki (zapraszam :lol: ) Nie obijają się. Niedawno ocieplali i tynkowali z zewnątrz. Budynek jest spory, nie sposób go przegapić. Współczuję 1 bara, moja własna pompa daje 15 :o 8) Musiałam przed wejściem do domu redukcję zakładać :D

KONTENER

Ja zamawiam od początku u jednego faceta, było 330zł 5m na 3 dni, ostatnio podwyższył do 380zł. Wszystko wywalam, styropian też.

WODA

Mam lekko przekroczony poziom żelaza w mojej własnej wodzie i kolor jest krystaliczny. Nic się nie osadza. A może po prostu tak niewieduże przekroczenie nie jest widoczne gołym okiem?

 

Sławek, drewno brałam w składzie w Izabelinie. Impregnowane ciśnieniowo. Cieśle je chwalili. Czy było tanie czy drogie to licho wie. Pewnie najtańsze nie było, ale uważam, że było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrzebuje ziemię z wykopu na podniesienie poziomu działki?

Ziemia jest piaszczysta (opinia koparkowego, ja na tym się nie znam)

i znajduje sie do odbioru w Latchorzewie. Zapewniam załadunek dopóki mam koparkę na placu. Transport w zakresie odbiorcy. Chętnych proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje kogoś, kto zrobi mi płytki na balkonie i wejściu (a może też i garaż), ale kto ma pojęcie o izolacji balkon-drzwi balkonowe.

możecie kogoś mi polecić?

 

 

Miałam umówionego glazurnika na lipiec do wykończenia 2 balkonów i małego tarasu ale mnie wystawił - za mała robota dla niego (tydzień pracy). Chyba zacznę podpisywać umowy to się 2 razy zastanowią zanim wykręcą jakiś numer.

 

W związku z powyższym gdyby ktoś dysponował namiarem na przyjaznego inwestorowi i światu glazurnika to bardzo poproszę. Nic innego nie wymagam tylko płytki położyć 8) .

 

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...