Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Joasiu,

u nas sciany sa takie: U220 + 10 cm styropian+ cegla K3.

Dzisiaj rano przy tak upalnej temperaturze w domu na parterze czulo sie przyjemny chlod 8) . Kazdy ma swoja opinie na temat scian, czy dwu lub trzy warstwowe sa lepsze. Sciana 3W to byl nasz swiadomy wybor i jak narazie jestesmy z tego bardzo zadowoleni.

Pytanie z innej beczki... Czy wiekszosc osob wybierala foliowanie dachu, czy pelne deskowanie + papa? Musimy podjac decyzje, ale sklaniamy sie ku foli, zwlaszcza, ze zaraz potem mamy zamiar klasc dachowke, tak wiec nie bedzie przestojow.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

joasiu,

 

a czym budowlancy motywuja te kratowke ??

ze lepsza ? tansza ? lzejsza ? modna ? dostepna ?

wydaje mi sie ze tansza bedzie lepsza ...

 

ozzie,

 

jezeli masz dach 2 spadowy - deskowanie poprawi sztywnosc konstrukcji

konsyderowalbym wtedy dechy ;-)

sklaniam sie ku folii - mam stromy 4 spadowy dach

 

pozdroofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a czy ktoś z Was zbroił chudziak siatką? W projekcie nic o tym nie mam, a w "Szkole murowania" napisali, że zbroili.

Joasia.

ja nie zbroiłem ,ale załuje ze nie zrobiłem tego po dodłogami na gruncie dlatego ze duze powierzchnie niestety maja to do siebie ze pekaja a siatka pozwala na lepsze przenoszenie obciazeń i podobno nie pęka wtedy.Teraz dal bym nawet pod wylewke w podłogach na pietrze wydatek nikły a efekty spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z pozwoleniem na budowę? daję 4 egzemplarze i co? oddają potem chociaż jeden wraz z pozwoleniem czy nie? to pytanie gnębi mojego męża, który nie wie czy i ile czego kserować..

:(

 

oczywiscie oddaja 2 egzemparze projektu ;-) - uspokoj meza - niech sie nie stesuje za bardzo ;-)

xerujcie wszystko !! i to w kilku egzemplarzach!!

projekt musisz dawac roznym bobom budowniczym, zeby Ci wycenili prace ....

u mnie - juz po zlozeniu projektu okazalo sie, ze jeszcze dreny, jeszcze odrolnienie ...i do tego wszystkiego potrzebne sa dokumenty mapki i inne zaswiadczenia ...

WAZNE!

oryginaly trzymaj w domu - do pozwolenia zalaczaj kopie!

moze to oczywiste - ale jak dolaczalem jakies zaswiadczenia w starostwie - baba chciala oryginaly - mowila, ze pozniej oddadza ...;-)

i xeruj xeruj xeruj ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie folie i na tym blachodachówke jak na razie nie mam zastrzezeń. Co do sztywnosci dachu to faktycznie deski pewnie poprawia ale tak naprawde sztywnosc dachu powinna zapewniać jego konstrukcja , od tego sa wiatrownice itd wiec jak konstrukcja jest prawidłowo wykonana to nie powinno być problemu.

 

Ozzie to wiem już który, taki w głebi wsród zieleni :) . Faktycznie tempo prac imponujace bo dopiero ostatnio jadac ( a dość czesto jezdze ) tamtedy zauwazylem ze nagle z morza zieleni wyłoniła sie budowla której wcześniej tam nie było :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odrolnienia to dotyczy ono gruntow organicznych, jezeli budujecie sie w okolicach kwirynowa to grunty sa nieorganiczne i takiego dokumentu nie trzeba dolaczac :p

No niestety nie masz racji. Bez decyzji o odrolnieniu nie dostaniesz pozwolenia na budowę. To taka formalność i myślę, że nie ma się co dalej rozpisywać na ten temat. A w Kwirynowie dalej niektórzy uprawiają swoje poletka.

Kateb

 

Niestety mam, bo przez to przebrnalem. Przy wszelkich formalnosciach sa wyjatki - tak jak napisalem ziemia organiczna wymaga odrolnienia, nieorganiczna nie - wystarczy ustosunkowanie sie.

 

niestety ..a moze na szczescie justme mial racje - mineralnych ziem nie trzeba zwalniac z produkcji rolniczej .... ja nie musialem sie ustosunkowywac do niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów po powrocie (moim :D ) z wakacji. Na mojej działce o dziwo się całkiem dużo działo przez czas niebytnosci inwestora :D . Mam już znacznie zaawansowany dach (już widać całe połacie gotowe - całkiem ładny widok) i właśnie się kończy ocieplenie. W środku szaleją instalatorzy (razem prąd, wod-kan i ogrzewanie). Pod koniec przyszłego tygodnia mają mi zacząć robić tynki wewnętrzne. Plan jest taki że po tynkach zrobię trochę przerwy na wyschnięcie środka a na przełomie sierpnia i września założę okna.

 

Jakoś to w ogóle szybko idzie.... Szkoda tylko że działka wygląda jak pobojowisko z chwastami do pasa.

 

pozdrawiam serdecznie

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckwadrat

 

Jadąc od Babic w stronę Lipkowa, 100 m za skrętem na oczyszczalnie, po lewej stronie, na wysokości tego małego sklepiku jest ogłoszenie do wynajęcia 100m2, może tam?

 

ozzie

 

Polecam Olszewskiego, kładł dach mnie i moim znajomym, "obsłużył' osiedle w Lipkowie, firma mieści się za Jankami.

 

Pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam szukac dzialki w weekend. Interesuje mnie rejon Babic i okolic, od Lazurowej przez Babice, itd. Jesli ktos wie o jakiejs dzialce na sprzedaz w tej okolicy to PROSZE dajcie znac!

Z gory ogromniaste dzieki!! :lol:

 

na pewno jest dzialka w Lipkowie, jak bede nastepnym razem to spisze numer

a dzwoniles do agencji? pare postow wczesniej dawalam namiary

chyba ze chcesz kupowac bezposrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdziebdziu,

 

wydaje ??? mi sie, ze paradoksalnie w agencjach ceny moga byc nizsze niz bezposrednio - bo do agencji zglaszaja sie ludzie, ktorym zalezy na sprzedazy .... a chlopi siedza se na gruncie i jak ktos do nich zastuka to nie wiedza ile brac ;-) ale moze nalezy szukac ...i znalezc tego "przychylnego" przyszlym inwestorom ;-)

 

ciekawy ten Twoj nick ;-) onomatopeja jakas czy co ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rogu skręcając w lewo do oczyszczalni, jadąc od Babic do Lipkowa

jest agencja GeoBaks czy jakoś tak ( również usługi geodezyjne, etc. )

i tam maja dobre rozeznanie w terenie. Wiem że coś mają w Koczargach.

Ja działki w Lipkowie złapałem przez architekta Stecia w UG.

Pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam szukac dzialki w weekend. Interesuje mnie rejon Babic i okolic, od Lazurowej przez Babice, itd. Jesli ktos wie o jakiejs dzialce na sprzedaz w tej okolicy to PROSZE dajcie znac!

Z gory ogromniaste dzieki!! :lol:

 

na pewno jest dzialka w Lipkowie, jak bede nastepnym razem to spisze numer

a dzwoniles do agencji? pare postow wczesniej dawalam namiary

chyba ze chcesz kupowac bezposrednio?

 

 

dzialka w Lipkowie - 2500 m2 - tel 607 063 680 - nie wiadomo czy to agencja czy bezposrednio, nie pamietam nazwy ulicy chyba paschalisa, ale to kawalek za Kasią Zając wiec jak odszukasz link do naszej mapki w poprzednich postach (posty Manieqa) to bedzie wiadomo gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...