Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prośba o opinie, bo mało nie spadłem z krzesła jak usłyszałem ceny:

 

Doprowadzenie wody do domu od rury w drodze do kraniku w miejscu wyprowadzenia w domu (z założeniem licznika) - w sumie 22m przez drogę gminną ale nawierzchnia nie wymaga przekopu tylko utwardzenia później, Cena: 3600 zł

 

Doprowadzenie gazu - bez przyłacza od skrzynki do domu w tym instalacja w domu ale tylko kotłownia i gaz wchodzi od razu do kotłowni w sumie około 15m, cena 3900 zł

 

Czy to są ceny aktulane ceny rynkowe? Jeżeli tak to chyba się przerzucę na wykonywanie tych "podłączeń". Prośba o info co o nich sądzicie. Musze się szybko decydowac z różnych powodów.

 

Pozdr.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie, bo mało nie spadłem z krzesła jak usłyszałem ceny:

 

Doprowadzenie wody do domu od rury w drodze do kraniku w miejscu wyprowadzenia w domu (z założeniem licznika) - w sumie 22m przez drogę gminną ale nawierzchnia nie wymaga przekopu tylko utwardzenia później, Cena: 3600 zł

 

Sławek

 

Ja zapłaciłem za kanalizację i wodę przekop u mnie na działce 7k zł. Wyszło 36 mb rury wodnej i 13 kanalizacji.

Najtaniej wyszło w Ekobabicach - inni wykonawcy mieli o co najmniej 30% wyższe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstąpię tanio używaną siatkę ogrodzeniową - ok. 60m w 3 kawałkach, szerokość ok.140-150 cm (trudno zmierzyć gdy jest zwinięta). Siatka jest ocynkowana - ocynk w stanie idealnym, posłuży śmiało jeszcze parę ładnych lat. Zainteresowanych proszę o wiadomość na priv.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiliście ogrzewanie domu na bazie pompy ciepła?

Poszukuję solidnego wykonawcy takiej instalacji.

Może ktoś podzieli sie swoimi doświadczeniami z eksploatacji tego typu ogrzewania. Podobno mimo wyższych kosztów budowy pompa ciepła "odwdzięcza się" do trzech razy niższymi kosztami eksploatacji od ogrzewnia gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiliście ogrzewanie domu na bazie pompy ciepła?

Poszukuję solidnego wykonawcy takiej instalacji.

Może ktoś podzieli sie swoimi doświadczeniami z eksploatacji tego typu ogrzewania. Podobno mimo wyższych kosztów budowy pompa ciepła "odwdzięcza się" do trzech razy niższymi kosztami eksploatacji od ogrzewnia gazowego.

 

Mi robi Armasan z Łomianek (Sławek Bartczuk - mój szwagier :) , 505 171 404 ). Na razie wygląda to tak:

1. Zrobiłem badania geotechniczne ze względu na wymagania starostwa powiatowego (przydały się też do pc).

2. Na bazie badania określiliśmy głębokość na jakich musimy zakopać wymiennik gruntowy, jakie parametry musi mieć rurka (22/25/32 mm) i jakiej musi być długości (w moim przypadku wyszło 480mb).

3. Wykonaliśmy wykop i zakopaliśmy rurki.

 

Mam opracowane rozprowadzenie ciepła w domu (ogrzewanie podłogowe i ścienne) i określoną pompę ciepła.

 

Pamiętaj, że instalacja PC opłaca się tylko w przypadku gdy nie masz przyłącza gazowego w działce/przy działce lub odległość, na którą musisz pociągnąć gaz na własny koszt jest bardzo duża. W moim przypadku było to około 80 m - czyli 12 - 15 k zł za przyłącze gazowe.

 

W zasadzie różnice pomiędzy gazem ziemnym a PC zależą od:

1. Jakości gruntu i jego nawodnienia - najlepszy jest dość mokry piach lub glina piaskowa

2. Sprawności pompy ciepła.

 

Viessman w moim przypadku oszacował, że 1kW energii elektrycznej wypracuje od 4 do 5kW energii cieplnej.

 

Jeśli mówisz o gazie LPG to nawet się nie zastanawiaj nad PC tylko zakopuj kolektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zrobiłem badania geotechniczne ze względu na wymagania starostwa powiatowego (przydały się też do pc).

2. Na bazie badania określiliśmy głębokość na jakich musimy zakopać wymiennik gruntowy, jakie parametry musi mieć rurka (22/25/32 mm) i jakiej musi być długości (w moim przypadku wyszło 480mb).

3. Wykonaliśmy wykop i zakopaliśmy rurki.

 

Mam opracowane rozprowadzenie ciepła w domu (ogrzewanie podłogowe i ścienne) i określoną pompę ciepła.

 

 

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

W moim przypadku mam gaz 200 m od działki. Opłacalność pompy jest oczywista.

 

Mam dodatkowe pytania:

 

1. Czy dodatkowe badania gruntu dla częśći działki na której jest kolektor pomy wymagane są przez starostwo, czy tez wykorzystałeś tylko badania wykonane do budowy budynku?

 

2. Kto robił Ci projekt instalacji c.o. i dobierał wielkość pompy.

 

3. Wprawdzie dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach ale ile wyniósł koszt pompy i wykonania kolektora zewnetrznego w relacji do wielkości domu ?

 

Już dzwonię do szwagra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozdr.

Sławek

 

Ceny jakie mi wyszły.

 

Gazociąg 42mb + 7 metrów przylącza + instalacja w domu. Całośc z obsługą geodezyjną około 11 000 wyjdzie, z tego 8 000 za gazociąg oddaje mi gazownia (sprzedaje jej wybudowany za moją kase gazociąg).

 

Wodociąg 42mb + dwa przyłacza po około 8mb (sasiad i ja) - całośc około 10 000 czyli po 5 na głowę z czego po około 2400 na głowę oddaje nam gmina, a konkretnie Eko Babice.

 

Instal. gazu robił mi Mariusz Bojanowski - jak na obecną chwilę to polecam. Szybko (jeśli przy instalacji gazu, a konkretnie robocie gazociągu można mówić o szybkości :evil: ), solidnie, pomaga przy papierach w gazwoni ( :wink: ).

Woda - Eko Babice. Najtańsi, szybcy (ciekło coś przy hydrancie), przy jakiś problemach byli na telefon w przeciągu kilkunastu minut. Fajnego tam mają dyrektora i kierownika budowy. Tacy kontaktowi ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

A dlaczego za przyłącze wodne coś oddaje Eko-Babice? Myślałem że woda w całości leży po stronie inwestora?

 

Pozdr.

Sławek

 

Nie za przyłącze lecz za wodociąg oddają :D . Miałem dwa rozwiązania. Mogliśmy zrobić 42mb przyłącza (Eko Babice nie widziały problemu). Po pierwsze na nasz koszt, po drugie przyłacze jest nasze i jak coś piardnie to my płacimy za naprawę. Eko Babice zaproponowały nam, że możemy zrobić wodociąg, a przylącze tylko od płotu do budynku czyli kilka metrów.

 

Plusy - oddają po 2400 czyli połowe kosztów liczonych razem z przyłączem, wodociąg jest ich.

Minusy - na wodociąg trzeba miec pozwolenie na budowę a procedura jest taka sama jak przy pozwoleniu na domek. Kilogram papierów i moim zdaniem droga przez mękę jak na pociągnięcie 40 metrów rurki.

 

Tak samo jest z gazem. Gazociąg finansuje w całości (w naszym przypadku) gazwonia i potrzebujesz normalnego pozwolenia na budowę, za przyłacze płacisz teoretycznie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy dodatkowe badania gruntu dla częśći działki na której jest kolektor pomy wymagane są przez starostwo, czy tez wykorzystałeś tylko badania wykonane do budowy budynku?

 

Zrobiłem tylko badania w miejscu usadowienia budynku. Na odległości 17 m wyszło, że jest piach lub glina piaskowa a woda na 70 cm. Więc nie robiłem dodatkowych badań.

 

2. Kto robił Ci projekt instalacji c.o. i dobierał wielkość pompy.

 

Robił to Arma-San we współpracy z Viesmann.

 

3. Wprawdzie dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach ale ile wyniósł koszt pompy i wykonania kolektora zewnetrznego w relacji do wielkości domu ?

 

Na razie jeszcze nie mam pompy, ale przy powierzchni użytkowej 160 m2 będę miał Viesmanna o mocy 12 kW - koszt jakieś 26 k z instalacją, do tego 480mb rurki w cenie instalacji 12 k zł (zniżka za własny wkład pracy :) - bawiłem się w instalatora i dwa dni stałem w wykopie 1,4 m). Nie mam jeszcze wyceny śrubunków (kształtki, rozdzielnice) i instalacji podłogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emil,

A na jaką głęokość zakopuje się rurki i jaką powierzchnię to zajmuje - pewnie zależy od wielkości domu?

Pozdrawiam

jj

 

Powierzchnia zajmowana wynika z długości rurek - rurki kładzie się w odległości min. 70 cm od siebie. Długość rurek wynika z wydajności dolnego źródła (im lepszy grunt tym mniej rurek potrzeba).

W moim wypadku wyszło 450 mb rurki o średnicy 25 mm. Zamontowałem 480 mb rurki o średnicy 35 mm - będę miał nadmiar wydajnościowy (w razie czego). zajmuje to 4x 60 m2 - czyli 240 m2 (dwie pętle wkopałem w drogę), jedną pętlę puściłem z jednej strony domu i ostatnią z drugiej strony domu.

 

Głębokość 1,2 - 1,4 m. Zakopuje się poniżej strefy przemarzania ale nie za głęboko tak aby źródło mogło się regenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil,

Dziękuję bardzo za informację.

 

W kwestii telefonu - udało mi się załatwić przeniesienie linii z Warszawy do Izabelina. Nie od razu, tylko w ciągu 10 miesięcy, ale z możliwością neostrady. Udało się przy drugim podejściu. Rok temu składałam wniosek o nową linię i dostałam odmowę. Teraz złożyłam o przeniesienie starej linii i się udało.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów, szukam jak w tytule, nie zostało komuś z budowy trochę desek szalunkowych?

 

Pozdrawiam, J

 

Witam, pozwalam się podłączyć do zapytania o deski, a także o stemle ok. 2,8-3m długości

 

Pozdrawiam

 

mam do odsprzedania stemple dl 2,8 i powyzej 3 m ok 100 sztuk

 

tel 693096231

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...