Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

Czy możecie polecić mi stolarnię z dobrymi cenami (w okolicy).

Potrzebuję kupić z 18m2 deski podłogowej (sosnowej) na strych.

 

my kupowaliśmy w Babicach przy stacji z gazem, w lipcu br wychodziło najtaniej w okolicy, deski sa na pióro-wpust, grubości nie pamiętam

 

 

a jaka cena tych desek była bo ja właśnie się zastanawiam czy na strych dawać deski czy płytę OSB ?

 

coś około 45zł za m2, grubość ok 3cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szyberek do tego nawiewu, to chyba każdy kominkarz robi.

poza tym, z rury owszem można zrezygnować, jak ma się w domu dobrą wentylację i nie rozprowadza się ciepła na inne pomieszczenia domu. zbyt dużo kurzu odbije się na okolicach anemostatów :)

 

Dzieki za wszystkie podpowiedzi!

 

Rury juz sa polaczone, do tego zamykana kratka na zew budynku.

Okien nie rozszczelniam w ogole, zakladam ze sa szczelne, drzwi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy macie jakieś rady dotyczące ocieplenia zewnętrznego bo niedługo będę robić, czego pilnować i na co zwracać uwagę u wykonawcy ?

 

no i chyba najważniesze jaki tynk mineralny, silikatowy czy akrylowy (ocieplane styropianem) czym te tynki się różnia i jaki jest najlepszy ?

 

ponawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy macie jakieś rady dotyczące ocieplenia zewnętrznego bo niedługo będę robić, czego pilnować i na co zwracać uwagę u wykonawcy ?

 

no i chyba najważniesze jaki tynk mineralny, silikatowy czy akrylowy (ocieplane styropianem) czym te tynki się różnia i jaki jest najlepszy ?

 

ponawiam

 

Niby oczywiste ale...

- zeby nie bylo szpar na łączeniach posczegolnych płyt albo zeby wypełnili je pianka (przed siatka i klejem musisz dokladnie sprawdzic)

- zeby ogolnie powierzchnia przed tynkowaniem byla gladka, tynkiem nie wyrownasz wszystkiego, warstwa moze okazac sie zbyt cienka

- Sprawdz glify itp. niektorzy scianaja styro przy oknach i drzwiach, ja wolalam katy proste, w koncu okna nie otwieraja sie na zewnatrz

 

Tynk mineralny jest chyba najgorszy, akryl ok, silikat tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie jakieś rady dotyczące ocieplenia zewnętrznego bo niedługo będę robić, czego pilnować i na co zwracać uwagę u wykonawcy ?

no to co zwykle, na jakość wykonania ;)

mi np "zatopili" w styropianie rynny. widać im się nie chciało obcinać.

http://gildor.riders.pl/albums/dom/wykonczenie/pic025.jpg

nie mówiąc już o układaniu styropianu do dachówki.

styropian powinien być przyklejony tak, żeby klej był dookoła każdej płyty. moja żona słyszy czasem jak coś łazi po ścianie pod styropianem. fajnie. jak byłem to robili po mojemu, jak mnie nie było to na same placki.

etc...

 

no i chyba najważniesze jaki tynk mineralny, silikatowy czy akrylowy (ocieplane styropianem) czym te tynki się różnia i jaki jest najlepszy ?

o tym to znajdziesz tyle opinii ilu jest opiniogłosicieli. to jak z wyższością świąt tych z zimy i tych z wiosny.

zacznij od informacji o parametrach każdego. coś dla siebie na pewno wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildor,

jak spojrzalam na Twoje zdjecie, to pytam sie "po co ja sie na moich tak wydzieralam?" :oops:

wszedłem im na ambicję. zrozumieli i przerabiali. ale deski pod rynna nie dopilnowałem i została.

nie pamiętam, ale trochę kasy im urwałem za to. ale deska to nie woda, która zagrzybi mi ściany, a zimą rozsadzi styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

Wiem że to nie miejsce działania marketingowe ale mam nadzieje ze mi wybaczycie. Po wielu latach "wyzysku", wlaśnie zaczynam biznes na własną ręke - i potrzebuje waszej pomocy :))) - - branża elektryczna (sprzedaż, usługi - zwlaszcza gniazdka i kontakty :)))

21.11.08 organizuję w Babicach prezentację rozwiązania inteligentnego budynku o nazwie INELS (taki czeski system - odpowiednik niemieckich produktów - Giry, Mertena, ABB, jUNGA itp. -tylko 2 razy tańszy - i ma fajne funkcje). Zainteresowanych zapraszam na priv - albo też na stronkę - www.lumiart.pl

Jeszcze raz przepraszam za kryptoreklamę - ale może komuś się to przyda :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

Wiem że to nie miejsce działania marketingowe ale mam nadzieje ze mi wybaczycie. Po wielu latach "wyzysku", wlaśnie zaczynam biznes na własną ręke - i potrzebuje waszej pomocy :))) - - branża elektryczna (sprzedaż, usługi - zwlaszcza gniazdka i kontakty :)))

21.11.08 organizuję w Babicach prezentację rozwiązania inteligentnego budynku o nazwie INELS (taki czeski system - odpowiednik niemieckich produktów - Giry, Mertena, ABB, jUNGA itp. -tylko 2 razy tańszy - i ma fajne funkcje). Zainteresowanych zapraszam na priv - albo też na stronkę - www.lumiart.pl

Jeszcze raz przepraszam za kryptoreklamę - ale może komuś się to przyda :)))

 

:D Można kiedyś odwiedzić konkurencję?

Dobrze ,że ktoś w okolicy wchodzi w inteligentne budynki, bo to w dalszym ciągu nisza z perspektywami rozwoju.

Na prezentację może bym wpadł, a o której?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

Wiem że to nie miejsce działania marketingowe ale mam nadzieje ze mi wybaczycie. Po wielu latach "wyzysku", wlaśnie zaczynam biznes na własną ręke - i potrzebuje waszej pomocy :))) - - branża elektryczna (sprzedaż, usługi - zwlaszcza gniazdka i kontakty :)))

21.11.08 organizuję w Babicach prezentację rozwiązania inteligentnego budynku o nazwie INELS (taki czeski system - odpowiednik niemieckich produktów - Giry, Mertena, ABB, jUNGA itp. -tylko 2 razy tańszy - i ma fajne funkcje). Zainteresowanych zapraszam na priv - albo też na stronkę - www.lumiart.pl

Jeszcze raz przepraszam za kryptoreklamę - ale może komuś się to przyda :)))

 

:D Można kiedyś odwiedzić konkurencję?

Dobrze ,że ktoś w okolicy wchodzi w inteligentne budynki, bo to w dalszym ciągu nisza z perspektywami rozwoju.

Na prezentację może bym wpadł, a o której?

Pozdrawiam

Krzysztof

Odwiedzić zawsze można:)

jeśli chodzi o prezentacje:

Dla inwestorów - 20.11.2008 w godzinach 15-19 (można przyjść w dogodnym dla siebie czasie)

dla instalatorów i zainteresowanych aspektami technicznymi - 21.11.2008 od godz 10. (szkolenie ok. 4 godzin - mile widziane zgłoszenie).

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak musisz kupić blat 120 cm i potem go pociąć - oczywiście jeśli mówimy o blacie laminowanym:

 

http://www.juan.pl

http://www.chobot.pl

http://www.forplyt.pl

http://www.meblat.com.pl

 

Można jeszcze kupić w:

 

http://www.lupus.biz.pl - ale tutaj ci nie dotną i nie złożą

 

 

Będziesz musiał wziąć całe blaty (standardowo sa 3 i 4 metrowe) - i może zostaĆ sporo odpadu, który wykorzystasz później do stolików i ew. półek w garażu :)))

 

Cena: myślę że spokojnie poniżej 200/170 pln za mb a może jeszcze taniej

 

Jak ktoś się chce pobawić w samodzielny montaż kuchni to zapraszam na priv - mogę troszkę doradzić - fajna odstresowująca robota, widoczny efekt i niesamowite oszczędności :))))) - wasi spece od kuchni tez kupują ww. hurtowniach gotowe elementy:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Macie może namiar na jakiegoś spawacza co by do mnie wpadł na chwileczkę.

W kuchni idzie mi rurka z gazem na wysokości 40-50 cm. Nie wiedziałem, że rurka musi ominąc zmywarkę na wysokości około 10 cm od ziemi. I potrzebuje aby ktoś mi takie ładne " |_| " coś na tyłach zmywarki zrobił, a następnie sprawdził (ciśnieniowo ?) czy nie spaprał tego co pospawał.

 

Polecicie kogoś z okolicy (miał mi to mój wykonawca instalacji przerobić ale niestety zapadł się pod ziemię) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję wykonawcy instalacji gazowe w domu, macie jakichś sprawdzonych ??

 

STD Nasiłowski 022 7718360 (mają stronę www). Robili u mnie przyłacze od ogrodzenia (dwie nitki - kuchnia, kotłownia) i w srodku. Załatwili wszystko pozwolenie, geodeta ja itp., dostarczyłem tylko projekt i chyba 2800 PLN za całość (do tego chyba szafka oddzielnie).

 

Pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...