Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DRENY.... DRENY..... DRENY !!!!!!!!!!!!!!!!

 

a propos farta, pominę już milczeniem fakt że współwłaściciel drogi przez którą będę ciągnąć media, na co jego zgodę notarialnie potwierdzoną muszę posiadać, kupił swój udział w rzeczonej drodze DZIESIĘĆ lat temu, i do tej pory nie jest uwidoczniony w księdze wieczystej ani w rejestrze gruntów, skutkiem czego nie ma do niego adresu, skutkiem czego będę chyba musiała wybudować na działce elektrownię wiatrową lub słoneczną, wykopać studnię, nie mówiąc już o kanalizacji i gazie, który łaskawie po współfinansowaniu budowy gazociągu Jałta-Berlin wydatnym udziałem własnym będę mogła pociągnąć jedynie po uzyskaniu zgody wzmiankowanego sąsiada-widmo?

 

proszę mnie pocieszyć i wesprzeć merytorycznie.

 

o rany gdybym Cie mogla wesprzec merytorycznie to zaraz bym to zrobila a tak moge Cie tylko podtrzymac na duchu :lol:

 

niestety z drenami to nie mielismy nic do czynienia

natomiast z mediami to widze, ze masz jeszcze wiekszy problem niz my

potrzebujemy sluzebnosci potwierdzonej notarialnie na rzecz gazowni i wodociagow zeby poprowadzic media we wspolnej drodze, ale przynajmniej znamy miejsce zamieszkania wszystkich wspolwlascicieli- problem mamy tylko z jednym niepelnoletnim bo takiemu nie mozna robic zadnych obciazen, ale na cale szczescie za kilka miesiecy bedzie pelnoletni - wiec chyba wytrzymamy do tego czasu bo i tak na razie stopujemy z budowa

 

trzymaj sie, na pewno w koncu wszystko pojdzie dobrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymiotło, nie wymiotło, ale roboty dużo i to i w pracy i przy budowie. Muszę załatwić odszkodowanie w związku z moim piorunem. A tak na marginesie to podobno w całych Babicach jest mnóstwo strat z powodu tej ostatniej burzy.

 

u nas na cale szczescie wszystko ok, ale po Twoim poscie to zaczelam sie jednak zastanawiac nad instalacja odgromowa, ktorej nie zamierzalismy robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRENY.... DRENY..... DRENY !!!!!!!!!!!!!!!!

 

czy ja mam jakiegoś cholernego farta, czy większość koleżanek/kolegów forumowiczów przemilcza temat drenów?

jak już kiedyś pisałam, przez moją działkę przebiegają dreny. w Melioracji w Grodzisku dostałam mapkę z paroma kreskami i opinią że dreny te muszę przebudować. Sympatyczny Pan za "jedyne" 1000 zł zrobił profesjonalnie wyglądający projekt przebudowy, który następnie zaniosłam do starostwa, gdzie trzeba odczekać miesiąc, żeby się zgodzili na przebudowę. Myślałam naiwnie że to koniec kłopotów - wezmę paru chłopa z łopatami, przebudują, zasypią żwirem i wiadomo - efektu nie będzie bo dreny i tak nie działają... A tu się okazuje, że to nie koniec, bo po starostwie trzeba się zgłosić do jakiejś jedwabistej Spółki Wodnej która prace będzie nadzorować (czytaj: weźmie kasę) a co lepsze gość reprezentujący tę spółkę na terenie naszej gminy jest na urlopie i nikt nie wie kiedy wróci...

czy jestem jedyną osobą trenującą temat drenów tak dogłębnie? czy znacie jakiegoś magika który zajmuje się przebudową drenaży?

 

a propos farta, pominę już milczeniem fakt że współwłaściciel drogi przez którą będę ciągnąć media, na co jego zgodę notarialnie potwierdzoną muszę posiadać, kupił swój udział w rzeczonej drodze DZIESIĘĆ lat temu, i do tej pory nie jest uwidoczniony w księdze wieczystej ani w rejestrze gruntów, skutkiem czego nie ma do niego adresu, skutkiem czego będę chyba musiała wybudować na działce elektrownię wiatrową lub słoneczną, wykopać studnię, nie mówiąc już o kanalizacji i gazie, który łaskawie po współfinansowaniu budowy gazociągu Jałta-Berlin wydatnym udziałem własnym będę mogła pociągnąć jedynie po uzyskaniu zgody wzmiankowanego sąsiada-widmo?

 

proszę mnie pocieszyć i wesprzeć merytorycznie.

 

Anka,

 

spoko ....nie ma co sie tak denerwowac - jest okres urlopowy ....wyluzuj sie troszeczke ;-)

 

D R E N Y

 

spolka wodna zajmuje sie eksploatacja tych drenow i innych kanalow - dlatego musi wiedziec o wszelkich przebudowach .....

zadzwon do P Doroty Brzezinskiej 509 252 207

Kobita pracuje w WZMiUW w Grodzisku ..ale zadzwon do niej na podana komorke - podejrzewam ze ona moze znac odpowiednich ludzi i pomoc.

 

D R O G A

 

Chwila chwila! jak wiesz ze czlowiek istnieje - to go znajdziesz - tym bardziej, ze u Ciebie to nie pierwszyzna ;-)

A pozniej to juz z gorki ...

 

Na pocieszenie moge dodac ze .... MAMY WEEEEEEEEEEKEND!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIAGNIK STORY

 

Jakbyscie sprobowali ograniczyc posty na temat Ursusa - ja osobiscie bylbym wdzieczny. Nie wiem czy to politycznie czy nie ..ale mnie to po prostu malo interesuje ...

Wam pewnie tez obojetne jest, ze u mnie na Powislu znowu pod spozywczym zamordowali staruszka, a sasiad ma do sprzedania uzywany przedwojenny siennik.

 

No chyba ze Was to interesuje - dajcie znac na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i kolezanki z Ursusa, moze ktos slyszal zeby w Ursusie byla jakas dzialka na sprzedaz?

 

A samoloty Ci nie przeszkadzają? O ile pamiętam południowa część Ursusa przy Alejach Jerozolimskich łapie się na strefę D przy rozbudowie lotniska. Temat lotniska już nieco przycichł ale lepiej to sprawdzić.

A tak poza tym to pół życia spędziłam w Piastowie a drugie pół na wygnaniu z Piastowa więc pozdrawiam sąsiadów zza miedzy.

 

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIAGNIK STORY

 

Jakbyscie sprobowali ograniczyc posty na temat Ursusa - ja osobiscie bylbym wdzieczny. Nie wiem czy to politycznie czy nie ..ale mnie to po prostu malo interesuje ...

Wam pewnie tez obojetne jest, ze u mnie na Powislu znowu pod spozywczym zamordowali staruszka, a sasiad ma do sprzedania uzywany przedwojenny siennik.

 

No chyba ze Was to interesuje - dajcie znac na priva.

 

Yoric,

Po ile ten siennik? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIAGNIK STORY

 

Jakbyscie sprobowali ograniczyc posty na temat Ursusa - ja osobiscie bylbym wdzieczny. Nie wiem czy to politycznie czy nie ..ale mnie to po prostu malo interesuje ...

Wam pewnie tez obojetne jest, ze u mnie na Powislu znowu pod spozywczym zamordowali staruszka, a sasiad ma do sprzedania uzywany przedwojenny siennik.

 

No chyba ze Was to interesuje - dajcie znac na priva.

hmm czy ten załobny ton aby z nickiem nie jest zwiazany ? ;)

ale dobrze ze ktos nie spi zeby inny spac mógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drzwiach nie pomoge bo kiedy kupowalem to z braku kasy bralem najtańsze i teraz bede wymieniał chyba niedługo, wiec chetnie sie przysłucham. Zastanawiam sie tylko na ile musza być pancerne i czy warto w to inwestowac czy tez lepiej w alarm? . U mnie jak na razie alarm dobrze dziala a chyba jeszcze lepiej zadzialałały ( na pschike sąsiadów) grupy interwencyjne biegajace z pistoletami po dzialce jak sie alarm załaczył bo kota zostawilem zamknietego w domu ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozzie! Dekarze: Kaczor Marek, tel. 504 600 324, możesz powiedzieć, że dostałaś namiary od Krzyśka z Babic - dzisiaj skończyli (tego Marka nie było - robił niejaki Ignacy), można podjechać i popatrzeć.

Tynkarzy szukam dalej, Joasia - ci Twoi tynków cementowo-wapiennych nie robią - mimo wszystko dzięki za dobre chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, dzieki za telefon do dekarzy, zadzwonie jak wroce z urlopu. Jutro jade na tydzien w gory, oba stropy sa zalane (parteru domu i budynku gosp/garazu), wiec do czwartku nic sie nie bedzie dzialo.

Jezeli nie spieszy ci sie, to za tydzien w niedziele wraca moj znajomy z urlopu, u niego w Izabelinie byly robione tynki cementowo-wapienne i byl on bardzo zadowolony (widzialam ich robote, wygladala dobrze). Wczesniej nie bede miala dostepu do komputera, ale w niedziele, lub poniedzialek (2/08) moge przeslac tobie namiary.

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...