Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Tak jak napisał Gildor to całe foliowanie to pomizanie pędzlem podłogi takim czymś o konsystencji gluta. Jeśli koleś weźmie 11/m2 to stawka godzinowa wychodzi mi z kosmosu. Ja miziałem (znaczy wykonawca...ale nie doliczył :wink: ) tylko tam gdzie jest brodzik w podłodze (płytkowany). Reszty nie dotykałem bo nie widze potzreby.

 

a nie boisz się, że nie daj boże woda wyleje się na łazienkę i wleje się do salonu? bo ja brodzik w górnej łazience mam centralnie nad salonem i maziałam tym g.. żeby potem nie miec wyrzutów że nie zrobiłam wszystkiego :D

 

Brodzik mam tylko na dole. Pod brodzikiem oczywiście folia. Natomiast poza brodzikiem i na górze gdzie mamy wannę nie widze potrzeby. Jakby nie mogę wyobrazić sobie takiej sytuacji, że folia byłaby przydatna. No chyba, że jakaś totalna awaria czyli rozwala PEXa....ale pex i tak idzie w wylewce a folia jest na wylewce i pod płytkami. Czyli tak na chłopski rozum ta folia chroni tylko przed tym, jak zacznę zlewać łazienkę wężem z wodą :wink: albo rozwali mi geberit albo przeleje nam się woda w wannie (co nam się nigdy jeszcze nie pprzytrafiło)...nic innego nie przychodzi mi do głowy. Oczywiście dla świętego spokoju można po koszt jest niewielki (mówię o koszcie folii a nie tych panów co chcą 11/m2 :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Brodzik mam tylko na dole. Pod brodzikiem oczywiście folia. Natomiast poza brodzikiem i na górze gdzie mamy wannę nie widze potrzeby. Jakby nie mogę wyobrazić sobie takiej sytuacji, że folia byłaby przydatna. No chyba, że jakaś totalna awaria czyli rozwala PEXa....ale pex i tak idzie w wylewce a folia jest na wylewce i pod płytkami. Czyli tak na chłopski rozum ta folia chroni tylko przed tym, jak zacznę zlewać łazienkę wężem z wodą :wink: albo rozwali mi geberit albo przeleje nam się woda w wannie (co nam się nigdy jeszcze nie pprzytrafiło)...nic innego nie przychodzi mi do głowy. Oczywiście dla świętego spokoju można po koszt jest niewielki (mówię o koszcie folii a nie tych panów co chcą 11/m2 :wink: )

 

;)

ja niestety mam przykre doświadczenia z wodą, co prawda z pralką, ale jednak, teraz jak włączam pranie to potrafię pięć razy chodzić do łazienki i sprawdzać czy wszystko ok

gdzies w maju prałam rzeczy z budowy męża i w spodniach, które miały milion pięćset kieszeni zostały gwoździe :o :oops: i wyprały się ładnie do czysta :lol: a przy okazji przebiły bębęn, ja zauważyłam to jak woda była już w korytarzu, a że była to pierwsza gorąca woda, to sąsiad z dołu z naszego ubezpieczenie odnowił sobie łazienkę, korytarz i pokój :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Macie może namiar na jakiegoś speca od luster? :roll: Chodzi o lustra do wklejenia i przycięte na wymiar.

Jeśli możecie się podzielić namiarami będę wdzięczna :p

:roll:

 

Pyroflex (maja www) choc dosc dlugie terminy lub wlasciwie od reki szklarz z Izabelina, tani moim zdaniem, Kościuszki 6 tel. 22 722 68 35. Zrobil mi ostatnio lustro w 1 dzien i wzial tylko 60zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Macie może namiar na jakiegoś speca od luster? :roll: Chodzi o lustra do wklejenia i przycięte na wymiar.

Jeśli możecie się podzielić namiarami będę wdzięczna :p

:roll:

 

Pyroflex (maja www) choc dosc dlugie terminy lub wlasciwie od reki szklarz z Izabelina, tani moim zdaniem, Kościuszki 6 tel. 22 722 68 35. Zrobil mi ostatnio lustro w 1 dzien i wzial tylko 60zl.

dzięki Klemeni bardzo dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, jak się dokonuje wpisu do KW, żeby zaistniał tam budynek? kto tego dokonuje lub co jest do tego potrzebne? bo do samego sądu nie mogę się dodzwonić, a potrzebuje memu banku ostatni papier donieść.

chyba już wiem, więc sam sobie odpowiem.

najpierw do geodezji w Ożarowie zgłoszenie zmian do rejestru gruntów na podstawie mapy inwentaryzacyjnej (nie sama mapa ale jej numer potrzebny do wniosku). czas oczekiwania na wprowadzenie zmian: 2 tyg. potem wniosek o wypis z rejestru gruntów (podobno od ręki) i z tymże wypisem do sądu wystąpić o zmiany w KW.

uf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji zareklamuje. jak ktoś ma kredyt hipoteczny zaciągnięty w mBanku i MultiBanku przed 09.2006 to polecam uwadze:

http://nabiciwmbank.undergrand.com.pl

T bank dla... allegrowiczów :-? I to mniej więcej z takim samym poziomem obsługi :-? Nie wyobrażam sobie tam brać kredytiu...

No nie wiem... a ja zadowolony jestem :-)) i z obsługi i z oprocentowania, a brałem przed 09.2006 - może ja mam farta ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... a ja zadowolony jestem :-)) i z obsługi i z oprocentowania, a brałem przed 09.2006 - może ja mam farta ;-))

a jakie masz %?

 

ja do końca grudnia też nie narzekałem. zacisnąłem zęby na drogiego franciszka i czekałem na obniżke. ale się nie doczekałem. były same podwyżki. stąd lekkie wkurzenie. choć do obsługi personalnej nie mam zastrzeżeń. ale do zarządu owszem. nie moja wina, że zarząd BRE prowadzi złą strategię finansową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, jak się dokonuje wpisu do KW, żeby zaistniał tam budynek? kto tego dokonuje lub co jest do tego potrzebne? bo do samego sądu nie mogę się dodzwonić, a potrzebuje memu banku ostatni papier donieść.

chyba już wiem, więc sam sobie odpowiem.

najpierw do geodezji w Ożarowie zgłoszenie zmian do rejestru gruntów na podstawie mapy inwentaryzacyjnej (nie sama mapa ale jej numer potrzebny do wniosku). czas oczekiwania na wprowadzenie zmian: 2 tyg. potem wniosek o wypis z rejestru gruntów (podobno od ręki) i z tymże wypisem do sądu wystąpić o zmiany w KW.

uf.

 

 

Ja też walczę z tym tematem.

Mogę dodać tyle, że warto zabrać ze soba do geodezji w Ozarowie wszystkie dokumenty nieruchomości. U nas gmina nadawała nowy numer dziąłce i kopię decyzji wysłała do Ozarowa. Jak pojechałam po 2 tygodniach to pan w geodezji stwierdził, że oni w pierwszej kolejności załatwiaja wnioski petentów, a nie aktualizuja dane przesyłane przez gminy....

Jak pojechałam drugi raz to się z kolei okazało, że w wypisie z rejestru budynków mam wpisane budynki od dawna nieistniejace po starym włascicielu. A przecież kartoteka budynku z wszelkimi aktualizacjami była robiona 3 miesiace wczesniej! Pan w geodezji zapytał czy mam może przy sobie mapę z inwentaryzacją... Dodam, że Ozarów ma system elektroniczny i nie musza grzebac po archiwum! Po moich obiekcjach poszedł sam na miejscu szukac danych i okazało się, że jest błąd w systemie i nie wie dlaczego mam niezaktualizowane dane...

 

Tak więc dla własnej wygody radzę wziąć do geodezji wszystko co się ma dotyczace nieruchomości, chyba, że ktoś ma prostą sprawę bez zmiany adresu, wyburzeń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D Załozyłem nowy temat dla grup Powiatu Warszawskiego Zach.

Witam wszystkich budujących z Powiatu Warszawsko Zachodniego. Jestem nowym na forum bo własnie rozpocząłem budowę i szukałem informacji odnośnie cen materiałow budowlanych, polecanych hurtowni, polecanych wykonawców, cen usług i niestety nie jest łatwo te wiadomości pozyskać z forum, oczywiście one gdzieś tam są ale wiele z nich jest przestarzałych.

 

CZYLI JESZCZE RAZ- POLECANE USŁUGI, WYKONAWCY, HURTOWNIE oraz których nie polecamy. Bardzo proszę zajrzyjcie tam i piszcie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie problem z ciśnieniem wody w domu?

ja jak odkręce trzy krany na poddaszu to woda leci "jakby kot płakał", a na parterze mam jeszcze cztery, ale nie podłączone. Wygląda mi na to, że jak odkręcę wszystkie krany, to do wanny (wanna jest jako ostatnia podłączona) nie poleci mi ani krolepka :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...