Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy macie problem z ciśnieniem wody w domu?

ja jak odkręce trzy krany na poddaszu to woda leci "jakby kot płakał", a na parterze mam jeszcze cztery, ale nie podłączone. Wygląda mi na to, że jak odkręcę wszystkie krany, to do wanny (wanna jest jako ostatnia podłączona) nie poleci mi ani krolepka :cry:

 

A jak masz zrobioną hydraulikę ? Jakie rurki, jakie fi i jakie masz teraz ciśnienie wody na wejściu. U mnie wodociąg podaje koło 4, ale mam redukcję na 2,5 (podobno tyle wymagają niektórzy producencie pralek i zmywarek). Jakiś "nasz" gminny znany hydraulik Ci robił instalecję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy macie problem z ciśnieniem wody w domu?

ja jak odkręce trzy krany na poddaszu to woda leci "jakby kot płakał", a na parterze mam jeszcze cztery, ale nie podłączone. Wygląda mi na to, że jak odkręcę wszystkie krany, to do wanny (wanna jest jako ostatnia podłączona) nie poleci mi ani krolepka :cry:

 

Masz na myśli zimną czy ciepłą wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie problem z ciśnieniem wody w domu?

ja jak odkręce trzy krany na poddaszu to woda leci "jakby kot płakał", a na parterze mam jeszcze cztery, ale nie podłączone. Wygląda mi na to, że jak odkręcę wszystkie krany, to do wanny (wanna jest jako ostatnia podłączona) nie poleci mi ani krolepka :cry:

 

Masz na myśli zimną czy ciepłą wodę?

 

jedną i drugą niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 3,5

No to prawidłowe.

A może coś w Twojej instalacji ogranicza Ci przepływ wody? Nie wiem, jakiś zawór zwrotny o zbyt małym przekroju, albo jakiś filtr?

 

Bo ciśnienie-ciśnieniem, ale równie istotny jest maksymalny przepływ wody... Kwestia związana chyba z prawem Bernoulliego czy jakoś tak... dawno to juz było... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 3,5

No to prawidłowe.

A może coś w Twojej instalacji ogranicza Ci przepływ wody? Nie wiem, jakiś zawór zwrotny o zbyt małym przekroju, albo jakiś filtr?

 

Bo ciśnienie-ciśnieniem, ale równie istotny jest maksymalny przepływ wody... Kwestia związana chyba z prawem Bernoulliego czy jakoś tak... dawno to juz było... :lol:

 

zaworów zwrotnych nie mamy wogóle, filtr mamy, ale taki podstawowy i wymienialiśmy właśnie wkład, mamy zamiar "przedmuchać" całą instalację zobaczymy czy to coś pomoże, ale nikt nie ma pomysłu co jest przyczyną :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 3,5

No to prawidłowe.

A może coś w Twojej instalacji ogranicza Ci przepływ wody? Nie wiem, jakiś zawór zwrotny o zbyt małym przekroju, albo jakiś filtr?

 

Bo ciśnienie-ciśnieniem, ale równie istotny jest maksymalny przepływ wody... Kwestia związana chyba z prawem Bernoulliego czy jakoś tak... dawno to juz było... :lol:

 

zaworów zwrotnych nie mamy wogóle, filtr mamy, ale taki podstawowy i wymienialiśmy właśnie wkład, mamy zamiar "przedmuchać" całą instalację zobaczymy czy to coś pomoże, ale nikt nie ma pomysłu co jest przyczyną :cry:

 

To jest grupa skupiająca raczej mieszkańców gminy. Zapytaj tutaj. Jest tam kilku życzliwych fachowców, którzy może w czymś pomogą:

http://forum.muratordom.pl/hydraulik-sie-uzewnetrznia-pytajcie-jak-bede-umial-to-odp,t118095-720.htm

 

http://forum.muratordom.pl/hydraulik-do-uslug,t7285-1440.htm

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworów zwrotnych nie mamy wogóle

Hmm... Nie macie zaworu zwrotnego za wodomierzem?

I Eko-Babice odebrały instalację bez problemów? :roll:

 

Ja na początek rozpiąłbym chyba instalację zaraz za wodomierzem i zobaczył jaki wypływ wody jest na wejściu instalacji... Może problem jest gdzieś na przyłączu, we wcince, na zasuwie...

A na pewno masz na full odkręconą zasuwę przy wodociągu? Sory za lamerskie pytanie, ale czasem najtrudniej jest wychwycić najprostsze przyczyny :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szukam osoby zainteresowanej zamówieniem szamba w firmie „ekotrans” z okolic Radomia.

Zamawiając wspólnie zaoszczędzimy na kosztach transportu.

 

jestem zainteresowany

jak koszt ma sie do naszego Pana z okolicy Babic ?

 

szambo jednokomorowe - 2550 pln

przegroda - 150 pln

kominek - w zależności od wysokości

transport - 600 do ewentualnego podziału

 

jaka jest cena w okolicach Babic? - przyznaję, że nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest grupa skupiająca raczej mieszkańców gminy. Zapytaj tutaj. Jest tam kilku życzliwych fachowców, którzy może w czymś pomogą:

http://forum.muratordom.pl/hydraulik-sie-uzewnetrznia-pytajcie-jak-bede-umial-to-odp,t118095-720.htm

 

http://forum.muratordom.pl/hydraulik-do-uslug,t7285-1440.htm

[/url]

 

tam też już pytałam, a pytam tutaj, bo jedną nogą tez już jestem mieszkańcem gminy :D i mamy to samo zasilanie wody i chciałam, abyście się wypowiedzieli czy u Was wszystko ok to po pierwsze, a po drugie i tak uważam, że najlepsze porady dostaje się od ziomali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworów zwrotnych nie mamy wogóle

Hmm... Nie macie zaworu zwrotnego za wodomierzem?

I Eko-Babice odebrały instalację bez problemów? :roll:

 

Ja na początek rozpiąłbym chyba instalację zaraz za wodomierzem i zobaczył jaki wypływ wody jest na wejściu instalacji... Może problem jest gdzieś na przyłączu, we wcince, na zasuwie...

A na pewno masz na full odkręconą zasuwę przy wodociągu? Sory za lamerskie pytanie, ale czasem najtrudniej jest wychwycić najprostsze przyczyny :wink: :D

 

hhhm? to musze sprawdzić ;)

tez juz o tym myśleliśmy, ale sprawdzaliśmy u sąsiada i on ma podobnie jak my, z tym, że ma o połowę mniej kranów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szukam osoby zainteresowanej zamówieniem szamba w firmie „ekotrans” z okolic Radomia.

Zamawiając wspólnie zaoszczędzimy na kosztach transportu.

 

jestem zainteresowany

jak koszt ma sie do naszego Pana z okolicy Babic ?

 

szambo jednokomorowe - 2550 pln

przegroda - 150 pln

kominek - w zależności od wysokości

transport - 600 do ewentualnego podziału

 

jaka jest cena w okolicach Babic? - przyznaję, że nie sprawdzałem.

 

za całość z montażem zapłaciłem 4,5kpln za 10m3 (u Kucharskiego). ale moje nie pęka :) znam osobiście 3 zbiorniki spod Radomia, i każdy był już klejony po niewytrzymaniu pracującej na działce koparki :) moje wytrzymalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, moge Wam polecic stolarza od schodow.

Robi schody okladzinowe (tzn. betonowe oblozone drewnem), jak rowniez samonosne.

Stolarz jest "lokalny", jeśli ktoś byłby zainteresowany namiarami - podam na PW.

 

ja bardzo chętnie, poprosze o namiary na priv i jakies wytyczne cenowe, mam betonowe schody i interesuje mnie okładzina :)

pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szukam osoby zainteresowanej zamówieniem szamba w firmie „ekotrans” z okolic Radomia.

Zamawiając wspólnie zaoszczędzimy na kosztach transportu.

 

jestem zainteresowany

jak koszt ma sie do naszego Pana z okolicy Babic ?

 

szambo jednokomorowe - 2550 pln

przegroda - 150 pln

kominek - w zależności od wysokości

transport - 600 do ewentualnego podziału

 

jaka jest cena w okolicach Babic? - przyznaję, że nie sprawdzałem.

 

za całość z montażem zapłaciłem 4,5kpln za 10m3 (u Kucharskiego). ale moje nie pęka :) znam osobiście 3 zbiorniki spod Radomia, i każdy był już klejony po niewytrzymaniu pracującej na działce koparki :) moje wytrzymalo

 

Też mam od Kucharskiego. Robiłem troche później i mam 12m3 więc cena przekroczyła 5 za całośc (przyjechali, zamontowali ze wszystkimi rurkami, daszkami i łącznikami). Sam montaż, kontakt i profesjonalizm na medal. Chciałem też radomskie ale naczytałem się na forum grupy chyba Izabelińskiej jak im to ciekło, pękało. Jakby pękło jednej osobie to jeszcze może jakoś bym to przezył...ale głosów takich było więcej. Z drugiej strony z czegoś ta róznica w cenie wynikać musi. Kucharski zapewniał, że po jego szambie mogę jeździć czołgiem. Za dużo rzeczy na głowie aby jeszcze wypływającym z szamba gó**** się denerwować ;-) Radom odpuściłem więc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...