Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurczę, to ja chyba kupowałem inny piasek kwarcowy :wink:

Przede wszystkim - MIELONY, pakowany w worki. Czyściutki, super drobny, przesiewany...

Takiego "wiślaka z wywrotki" to tynkarze używali do robienia tynków, ale nie do wykańczania...

 

Ja ten piasek kupowałem w składzie budowlanym w Piastowie/Regułach - vis'a'vis Tesco przy trasie Warszawa-Pruszków. Szukałem telefonu, ale nie znalazłem... to już nie ten etap budowy :-?

 

A sprawdzałeś tu?

http://www.allegro.pl/search.php?string=piasek+kwarcowy&location_radio=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurczę, to ja chyba kupowałem inny piasek kwarcowy :wink:

Przede wszystkim - MIELONY, pakowany w worki. Czyściutki, super drobny, przesiewany...

Takiego "wiślaka z wywrotki" to tynkarze używali do robienia tynków, ale nie do wykańczania...

 

Czy napisałem że to wiślak ?.

Wywrotką przywiózł bo luzem był tańszy i było wygodniej.

Jak bierzesz 1,5t to ważne.

 

Kartofle też możesz kupić ładnie zapakowane w woreczki po 2,5kg albo 2t luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex67 mnie zależało aby piasek był czysty - wszak był używany na wykonanie licówki ścian...

Jakoś tak wywrotką, która wcześniej woziła ziemię z wykopów albo gruz... hmm... no nie wiem... :-?

 

No, ale u mnie poszło ledwie 200 kg kwarcu.

Całość przywiozłem z Piastowa "na raz" w bagażniku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to chyba każdy piasek jest kwarcowy :wink:

Nawet rzeczony "wiślak", z którego robi się zaprawę tynkarską (mowa oczywiście o tynkach cem.-wap.)

 

Popularnie "kwarcem" nazywa się sposób wykończenia powierzchni tynku cementowo-wapiennego.

Tynk cem.-wap. możesz bowiem zostawić bez wykończenia - jeśli ktoś lubi hardcore :wink: , zatrzeć gładzią gipsową (wtedy z wyglądu nie różni się od tynku gipsowego) albo właśnie wykończyć "kwarcem". Czyli nałożyć na całą powierzchnię uprzednio otynkowanych ścian warstwę masy zawierającej odpowiednio drobny piasek kwarcowy i zatrzeć. Później taką ścianę już się tylko gruntuje i maluje...

Struktura ściany jaką uzyskasz - zależy właśnie od grubości, a raczej drobności "kwarcu" (czyli dyskutowanego tu "piasku kwarcowego")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex67 mnie zależało aby piasek był czysty - wszak był używany na wykonanie licówki ścian...

Jakoś tak wywrotką, która wcześniej woziła ziemię z wykopów albo gruz... hmm... no nie wiem... :-?

 

Sądzisz że on to przywiózł to na brudnej pace po żwirze ? :lol:

No tak to pewnie bym miał tynk strukturalny (jak farbę )... ale mam gładki.

 

Rozkładają specjalną plandekę i na niej przywozi towar 8)

Piasek był czyściutki i potem został zrzucony na plandekę .

 

 

.......................

Tak na marginesie dla humoru... Przypomniała mi się historia opowiadana przez mojego kolegę który pracował kiedyś na kontrakcie w dawnym ZSRR.

 

Otóż pewnego dnia w czasach znakomitej "prosperity" w tamtym pięknym kraju rad gdzieś na dalekim Uralu oczekiwał wraz z grupą tubylców na dostawę ryb do sklepu rybnego.

W pewnym momencie pod sklep podjeżdża wywrotka. Kolega (nieobyty z wielkim światem) sądził że to "drużyna rolnicza" do kolejki po ryby podjechała.

 

Jakież było jego zdziwienie gdy kierowca podniósł pakę do góry i przed sklepem wykiprował górę podsuszonych (a może zasuszonych) ryb . Dla zachowania warunków sterylności oczywiście wcześniej folię położył :D.

 

Ludziska ochoczo podjęli z ziemi swoją porcję i rączo pobiegli do domów ze świeżymi zapasami żywności. Mój kolega oczywiście zasymilowany z lokalną społeczności postąpił tak samo. :wink:

 

A my tu o piasku kwarcowym w woreczkach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie dla humoru... Przypomniała mi się historia opowiadana przez mojego kolegę który pracował kiedyś na kontrakcie w dawnym ZSRR.

Hehe :lol:

Ja chwilami odnoszę podobne wrażenie jak z konieczności odwiedzam pobliski >lokalny< sklep spożywczy pamiętający chyba jeszcze czasy gdy w okolicy jedynymi środkami lokomocji były wozy drabiniaste... :wink:

 

 

Słuchajcie,

mam natomiast pytanie do osób, które już >uporały się< z formalnym zakończeniem budowy 8)

 

Czy oprócz złożenia w geodezji w Ożarowie dokumentów potwierdzających zakończenie budowy (uprawomocnionych w PINB), pobraniu 2 tygodnie później wypisu z rejestru gruntów i wypisu z kartoteki budynków, złożeniu tego w sądzie w Pruszkowie celem "ujawnienia budynku w KW" :wink: i odczekaniu ok. 2 miesięcy na "dokonanie się" wpisu do KW ...(uff)... trzeba coś jeszcze robić, aby doprowadzić budowę formalnie do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Szukam kogoś kto mi położy kostkę brukową przed i dookoła domu :-).

(...)

 

Ja też poproszę o namiary.

I ja również poproszę :)

 

I ja także poproszę, a ponadto:

 

mam do sprzedania: po 2 wiaderka tynku silikonowego Webera TD341 w kolorach L013 (piaskowy) i 610E (popielaty). Ponadto 12 rolek wełny toprock gr. 20cm i 7 rolek wełny toprock o gr. 15cm.

 

Zainteresowanych proszę o kontakt na tel 0508 292 850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie dla humoru... Przypomniała mi się historia opowiadana przez mojego kolegę który pracował kiedyś na kontrakcie w dawnym ZSRR.

Hehe :lol:

Ja chwilami odnoszę podobne wrażenie jak z konieczności odwiedzam pobliski >lokalny< sklep spożywczy pamiętający chyba jeszcze czasy gdy w okolicy jedynymi środkami lokomocji były wozy drabiniaste... :wink:

 

 

Słuchajcie,

mam natomiast pytanie do osób, które już >uporały się< z formalnym zakończeniem budowy 8)

 

Czy oprócz złożenia w geodezji w Ożarowie dokumentów potwierdzających zakończenie budowy (uprawomocnionych w PINB), pobraniu 2 tygodnie później wypisu z rejestru gruntów i wypisu z kartoteki budynków, złożeniu tego w sądzie w Pruszkowie celem "ujawnienia budynku w KW" :wink: i odczekaniu ok. 2 miesięcy na "dokonanie się" wpisu do KW ...(uff)... trzeba coś jeszcze robić, aby doprowadzić budowę formalnie do końca?

 

 

- najpierw składasz w powiecie wszystkie dokumenty niezbędne do formalnego zakończenia budowy, łacznie z inwentaryzacja geodezyjną;

- po 2 tygodniach, o ile nie ma sprzeciwu PINB, budynek jest juz formalnie odebrany (musisz odebrac z powiatu zgłoszenie z adnotacją PINB)

- zgłaszasz to w swojej gminie (tzn pokazujesz w gminie zawiadomienie o zakończeniu budowy z adnotacja PINB) - musisz wypełnic formularz o powierzchni domu i działki (zgłoszenie do podatku od nieruchomosci). jesli Twoja nieruchomość nie miała jeszcze formalnego adresu to zostanie Ci wydany w ciągu kilku dni.

- Razem z decyzja z gminy o nadaniu numeru porządkowego oraz z mapą inwentaryzacyjną geodezyjną udajesz się do ośrodka geodezji powiatu. W zalezności od sytuacji Twojej nieruchomości albo od razu bierzesz wypis z rejestru gruntów i kartoteki budynku (o ile nie zmieniałeś adresu, nie miałeś niczego do wyburzenia, ani innych nietypowych przypadków).

- Wypis z rejestru gruntów oraz wypis z kartoteki budynków są podstawą do wpisu do KW. Opłata w sądzie za sprostowanie oznaczenia nieruchomości to 60zł.

 

Moja nieruchomość miała zmieniany adres, a dodatkowo w wypisie z kartoteki budynku znajdowały się budynki po poprzednim włascicielu (to nic, że budynków już dawno nie było, a inwentaryzacja mojego domu była robiona 3 miesiące wczesniej...). Tak więc radzę, aby zabrać do geodezji także pismo z gminy o nadaniu numeru porzadkowego (jesli była zmiana) i mape inwentaryzacyjną. Wtedy w razie rozbiezonosci mozna w geodezji złozyc wniosek o naniesienie zmian, i poczekac 2 tygodnie na nowy wypis...

W geodezji powiedzieli mi, że oni w pierwszej kolejności zajmują się nanoszeniem zmian z wniosków od klientów; a nie aktualizacją danych przesyłanych przez gminy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Sprawdzam stawki wylewek:

 

Specjalista proponuje

11 pln za m2 za robocizne wylewki

2 pln za m2 za ukladanie folii i styropianu

 

czyli 13 pln za robocizne za m2

 

i wycenia materialy

 

FS20 za m2 - 15 cm - 20 PLN

beton, folia, tasma, zbrojenie - 18 PLN m2

 

Czyli w sumie - 51 PLN za m2 wylewki

 

dom 150m2 - 7500 PLN

 

Dobra cena czy przecena???

:roll:

 

Drogo - nawet bardzo drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Sprawdzam stawki wylewek:

 

Specjalista proponuje

11 pln za m2 za robocizne wylewki

2 pln za m2 za ukladanie folii i styropianu

 

czyli 13 pln za robocizne za m2

 

i wycenia materialy

 

FS20 za m2 - 15 cm - 20 PLN

beton, folia, tasma, zbrojenie - 18 PLN m2

 

Czyli w sumie - 51 PLN za m2 wylewki

 

dom 150m2 - 7500 PLN

 

Dobra cena czy przecena???

:roll:

 

Drogo - nawet bardzo drogo

 

A coś ostatnio staniało? Jak wykonywałem to 11-13 pln za m2 to był standard (w zalezności czy z układaniem styro czy bez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam takie. W jaki sposób rozliczane sa rachunki za gaz ? Dostaliśmy własnie naszą pierwszą fakturę.

 

Energia elektryczna jest rozliczana tak jak wskazywałaby logika. Czyli dostaliśmy kilka rachunków do zapłaty wg jakiś ich tam prognoz. Pewnie za rok będzie to weryfikowane i zmniejszą lub zwiększa prognozę. płacimy na biezaco więc nie odbija sie to na budżecie.

 

Natomiast rachunek za gaz dostalismy jeden za okres od 13/10 do 11/02. Czyli jedna wielgachna faktura :cry: (pierwszy sezon grzania z multum otworów, szpar i niewygrzanych ścian). Czy na podstawie pierwszego rachunku gazownictwo będzie prognozowało dalsze zużycie gazu i będa wystawiac fakturki co miesiąc-dwa (prognozy na podstawie zużycia w poprzednim okresie), czy znowy za kilka miesiący ktos przyjedzie spisac licznik i wywalą nam fakturę za okres np od 12/02 do czerwca ?

 

Kurcze jakoś wygodniej mi jednak płacic takie prognozy jak robi energetyka niż faktury giganty gdzie zasadniczo powinienem obserwować licznik i robić sobie np co miesiąć rezerwę budżetową.

 

Może mi ktoś wyjaśnic jak to będzie działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zgłaszasz to w swojej gminie (tzn pokazujesz w gminie zawiadomienie o zakończeniu budowy z adnotacja PINB) - musisz wypełnic formularz o powierzchni domu i działki (zgłoszenie do podatku od nieruchomosci).

Dzięki :p

Kurczę... już myślałem, że wszystko mam :wink:

A tu faktycznie - jeszcze zgłoszenie związane z podatkiem do gminy... Czy oni nie mogliby sobie wzajemnie przekazywac tych informacji...? Przecież w zgłoszeniu zakończenia budowy w Starostwie wypełnia się wszystkie informacje nt. powierzchni budynku...

 

P.S.

Do wspomnianych przez Ciebie 60 zł za wpis do KW trzeba jeszcze dodać... 1,50 zł na (najtańszy) długopis w sądowym kiosku... :lol:

Tam przecież nie ma żadnych długopisów dla petentów... Pani w kiosku twierdzi, że sprzedaż długopisów to dla niej filar interesu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zgłaszasz to w swojej gminie (tzn pokazujesz w gminie zawiadomienie o zakończeniu budowy z adnotacja PINB) - musisz wypełnic formularz o powierzchni domu i działki (zgłoszenie do podatku od nieruchomosci).

Dzięki :p

Kurczę... już myślałem, że wszystko mam :wink:

A tu faktycznie - jeszcze zgłoszenie związane z podatkiem do gminy... Czy oni nie mogliby sobie wzajemnie przekazywac tych informacji...? Przecież w zgłoszeniu zakończenia budowy w Starostwie wypełnia się wszystkie informacje nt. powierzchni budynku...

 

P.S.

Do wspomnianych przez Ciebie 60 zł za wpis do KW trzeba jeszcze dodać... 1,50 zł na (najtańszy) długopis w sądowym kiosku... :lol:

Tam przecież nie ma żadnych długopisów dla petentów... Pani w kiosku twierdzi, że sprzedaż długopisów to dla niej filar interesu :lol:

 

 

Powierzchnie uzytkową do celów podatku od nieruchomości liczy sie trochę inaczej niz przewiduje prawo budowlane (instrukcja we wniosku;)).

 

Tak, tak... W piśmie, które dostałam z gminy o nadaniu numeru porzadkowego była adnotacja, że kopia idzie do geodezji do powiatu. No i naiwna liczyłam, że jak pojadę po 2 tyg to będzie już aktualizacja. Nic z tego. Weź wszystko ze sobą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...