Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...no cóż, jak ktoś chce taniej, to na skutki długo nie trzeba czekać

 

.

 

A błąd.....bo ten cement wcale nie był tańszy. Miał normalną cenę. I nie kupiłem go w ramach oszczedności tylko w ramach tego, że jeszcze 1,5 roku temu nie wiedziałem, że cementy są z cementowni i przesypowni. Brałem II i tyle.

 

Na opakowaniu był wielki napis wyprodukowano cementownia jakas tam (chyba Nowiny)....i mała czerwona niewyraźna pieczęć : "konfekcjonowanie - zakład konfekcjonowania cementu ble ble ble".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś ma internet ze Skynet lub innej firmy? Jakie są wasze spostrzeżenia - chciałbym uruchomić w maju ale nie wiem czy warto :)

 

u mnie skynet podziękował, brak możliwości zobaczenia swoich nadajników z mojego dachu. Netfale mam. jakoś działa, choć backupów nie mają i jak im pada łącze to nie ma netu przez tydzień. voipa mam na ich 700kbps i słabo działa. ale net jakciemoge jak jest.

w sumie nie mam alternatywy u siebie. a 700k to za mało dla moich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no cóż, jak ktoś chce taniej, to na skutki długo nie trzeba czekać

 

.

 

A błąd.....bo ten cement wcale nie był tańszy. Miał normalną cenę. I nie kupiłem go w ramach oszczedności tylko w ramach tego, że jeszcze 1,5 roku temu nie wiedziałem, że cementy są z cementowni i przesypowni. Brałem II i tyle.

 

Na opakowaniu był wielki napis wyprodukowano cementownia jakas tam (chyba Nowiny)....i mała czerwona niewyraźna pieczęć : "konfekcjonowanie - zakład konfekcjonowania cementu ble ble ble".

 

nie za bardzo się orientuję w cemencie i jego jakości

ale z tego co napisaliście to wynika, że lepszy jest z cementowni tzn I a gorszy z przesypowni czyli II

jeśli się mylę to poprawcie mnie

a jeszcze są na cemencie oznaczenia typu: 32.5, 42.5 czy coś w tym rodzaju, o czym one mówią i który lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II może być i z cementowni i przesypowni. Jak weźmiesz II z cementowni to w Ożarowie lub w Nowinach lub w każdej innej cementowni mieszają cement z popiołami i innymi domieszkami. I wszystko gra i trąbi bo jakoś nie wydaje mi się aby w ich interesie było tak jawne dymanie klienta. Nie wiem czy przesypownie konfekcjonują I - jeśli tak to kaktus mi wyrośnie jak troszkę popiłów tam nie dodadzą.

 

Jak weźmiesz II z przesypowni tak jak ja to sprawa ma się nastepująco. Przesypownia kupuje cement z cementowni i sama miesza go z popiołami i innymi domieszkami u siebie na placyku. A biznes kręci się lepiej jak popiołów dodadzą więcej niż określa to norma. I u mnie tak było i zabrakło "cukru w cukrze". Do błędu się nie przyznali ale "wiedząc, ze ten dom to inwestycja mego życia i podchodze do niego emocjonalnie....." oddali kasę (wylewki+rurki+robocizna). Czyli coś na rzeczy chyba było ?

 

Reasumując do wylewek brałbym II. Jak zalezy ci na czasie aby wylewka miała szybko swoje maksymalne wytrzymałości i lubisz polewać i pielegnować to można I. Natomiast wszystko jedno do czego uzywasz cementu unikałbym jak ognia CEMENTU Z PRZESYPOWNI

 

A cena jest taka sama.

 

Wszystko o cemencie, cyferkach, literkach etz. znajdziesz tu:

 

http://www.ozarow.com.pl/main.php?p=558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś ma internet ze Skynet lub innej firmy? Jakie są wasze spostrzeżenia - chciałbym uruchomić w maju ale nie wiem czy warto :)

Zależy w którym miejscu. Sieci radiowe mają dość mały zasięg. Jest firma Dormar (dawniej Radionet) w Kwirynowie, miałem trochę kłopotów, ale jest chyba coraz lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozostało mi po budowie ok 400 szt. cegły duży max PLECEWICE. Cegła została zebrana i poukładana na paletach ale nie jest zafoliowana i trzeba byłoby ją "recznie" załadować na samochód w czym mogę pomóc. Jest jedna paleta zafoliowana ale pozostała na strychu i trzeba będzie ją rozfoliować. ODBIÓR OSOBISTY!!! - to oferta dla osób którym zabrakło tej cegły i mają ją czym przewieźć. Cena do ustalenia - dogadamy się. Zależy mi na pozbyciu się tych cegieł bo już mi się nie przydadzą Cegła znajduje się w miejscowości Borzęcin Duży (gmina Stare Babice) ok 11 km od Warszawy. Informację tylko telefonicznie - 600 024 710

 

Do sprzedania posiadam również metaowy garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam prawie darmo w dobre ręcę...w zamian za dobre winko dla żony lub coś mocniejsego dla męża :wink:

 

Ogrodzenie tymczasowe czyli:

 

-siatka leśnia przybita do stempli około 64 mb (stemple co 2,5m)

Ogrodzenie trzeba sobie zdemontować i załadowac na autko. Do tego zbita z dech brama z siatką + resztki ogrodzenia z przodu działki -tutaj się zdewastowało więc będzie kilka mb siatki + kilka stempli....ale głównie nastawiałbym się na boki ogrodzenia (owe 64mb)

 

Do zabrania w połowie/koniec kwietnia.

Zielonki Parcele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś ma internet ze Skynet lub innej firmy? Jakie są wasze spostrzeżenia - chciałbym uruchomić w maju ale nie wiem czy warto :)

 

mam internet ze skynetu już 2,5 roku

generalnie - jestem bardzo zadowolona (ale mam blisko do nadajnika)

pracuje w domu przez internet, kilka problemów było - ale serwis mają rewelacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie Pana Wiktora Nowaka od ogrodzeń - robił nam ogrodzenie i miał zrobić balustrady balkonowe i nagle słuch po nim zaginął. Telefon domowy nie odpowiada, a jak dzwonimy na komórkę to zawsze jest ta sama muzyczka i nikt nie odbiera. Dziwne to jest, bo wcześniej zawsze jak dzwoniliśmy to oddzwaniał i zawsze jak ię umawiał to przyjeżdżał - a teraz cisza... Macie jakieś nowe namiary na niego? lub może wiecie co się stało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z forumowiczów oddawał w tym roku dom do "użytku"? mam pytanie odnoście świadectwa energetycznego, z czym to sie je, tzn. czy ono jest potrzebne jak sie zakończylo budowę w tym roku, czy obowiązywac będzie tych co zaczynajaw tym roku (ale logiczne to chyba to pierwsze :oops: ), gdzie można to załatwić, ile czasu to trwa i najważniejsze ile to kosztuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z forumowiczów oddawał w tym roku dom do "użytku"? mam pytanie odnoście świadectwa energetycznego, z czym to sie je, tzn. czy ono jest potrzebne jak sie zakończylo budowę w tym roku, czy obowiązywac będzie tych co zaczynajaw tym roku (ale logiczne to chyba to pierwsze :oops: ), gdzie można to załatwić, ile czasu to trwa i najważniejsze ile to kosztuje?

 

świadectwo jest Ci potrzebne do użytkowania domu- składając papiery do starostwa bez tego ani rusz. Obowiazuje od początku 2009. Koszt- róznie w granicach 500-800 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam prawie darmo w dobre ręcę...w zamian za dobre winko dla żony lub coś mocniejsego dla męża :wink:

 

Ogrodzenie tymczasowe czyli:

 

-siatka leśnia przybita do stempli około 64 mb (stemple co 2,5m)

Ogrodzenie trzeba sobie zdemontować i załadowac na autko. Do tego zbita z dech brama z siatką + resztki ogrodzenia z przodu działki -tutaj się zdewastowało więc będzie kilka mb siatki + kilka stempli....ale głównie nastawiałbym się na boki ogrodzenia (owe 64mb)

 

Do zabrania w połowie/koniec kwietnia.

Zielonki Parcele.

 

I co nie ma chętnych ? ogrodzenia okazało sie więcej bo sąsiad dokłada swoje....czyli wyjdzie już cos koło 160 mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...