Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kierownik budowy stwierdził ze nie moze podpisac zakonczenia robot bez tego.

 

Nie wiem jak to jest w prawie budowlanym ale moim zdaniem kierownik zwariował. Znam co najmniej kilka osób, których domy stoją bez tynku od lat kilku. Rozumiem, że budynek ocieplony chyba, że ściana 1W i brakuje jedynie "kolorku" ?

 

Mario, Thomasso

W moim przypadku jest to sciana 2W i mam 15 cm styro, siatka + 2x klej. Kierownik nic nie wspomniał na temat szamba ale mam certyfikat, atest, fv.

czy mozecie mi podpowiedziec jakie argumenty jakie powinny przekonac mojego strachliwego kierbud?

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to jeszcze niech o szczelności ewentualnego szamba lepiej napisze.

,

 

A co ma o tym napisać ? Mam papier od producenta, że jest szczelne i była próba i.....kierownik też coś musi na ten temat naskrobać ?

niech napisze ze jest szczelne :) u mnie szukali czy mam taki zapis, mimo ze mam w projekcie oczyszczalnie :) wpis koniecznie kierownika szukali. oświadcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do dyskusji na temat odprowadzenia wody z rynien, czy stosował może ktoś tunele rozsączające?

 

http://www.allegro.pl/item612136574_tunel_300l_drenaz_dren_oczyszczalnia_nowosc_tanio.html

 

wie ktoś jak się sprawdzają?

 

Wygląda ciekawie, jeśli znajdziesz coś więcej na ich temat to daj znać.

Na dniach miałem wkładać drenaż, ale teraz się zastanawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam taką wycenę za wykończeniówkę:

 

- malowanie - 9 zeta kolor / 5 zeta biały

- płytki - od 50 zeta m2

 

takie są teraz stawki? drogo to czy normalnie?

 

Moim zdaniem jak za malowanie to tanio a nawet chyba bardzo...(stawwki znam ze słyszenia bo maluję sam)

Jak za płytki to zalezy gdzie kładzione. Jeśli łazienki, kuchnie...czyli troche pierdzielenia to cena ok i nawet chyba z tych w miarę bardzo ok. Jak same metry czyli garaż, taras to można taniej znaleźć ale tragedii wielkiej nie ma jeśli wykonawca sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został mi odcinek 10m rury w otulinie, chcesz? :-)

niestety nie. mam już. czeka na dobre chęci.

 

Gdzie kupowaliście rurę w otulinie - potrzebuję z dowozem bo nie mam jak przywieść takiego gabarytu.

Ja w Bricomanie, ale transport pewnie drogo wyjdzie. To nie jest specjalnie wielkie, do osobówki wchodzi spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jednak zdecyduje się chyba na opcję z dwiema studniami z kregów lub z beczek plastikowych (dwie propozycje od wykonawców) po dwóch stronach domu . Czyli w takim przypadku zastosuję chyba rure pełną.

Studnia jak najbardziej, ale rura drenarska jest giętka i łatwo ją położyć, połączyć, możesz ewentualnie nie stosować żwiru itp. Chyba że są rury pełne giętkie, ale nie trafiłem na takowe, może dlatego, że nie szukałem :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie jakiś dobry namiar w Babicach lub okolicy, gdzie spokojnie mogę zaprowadzić 3-letnie dziecko do stomatologa.

W dalekiej okolicy :-) - na Podleśnej (W-wa) jest stomatolog dziecięcy - rewelka

 

jeśli to klinika, gdzie sa w jednym gabinecie 2 fotele, to nie mam nic do lekarzy, ale taka infrastruktura popsulo samopoczucie moich dzieci po uslyszeniu pierwszego wrzasku z sasiedniego fotela.

wiecej tam nie bylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...