Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Melduję, że znalazłam mojego zaginionego sąsiada, chociaż spryciarz zastrzegł nawet nr telefonu, to i tak go dopadłam.... w miniony piatek podpisaliśmy u notariusza zgodę na likwidację drenów i poprowadzenie mediów w drodze. sąsiad okazał się być miłą rodziną w wieku moich rodziców. nie mogli sie nadziwić że ich znalazłam, próbowali się dowiedzieć, ale ja niestety nie mogę się przyznać.... ciężko było, choć na szczęście noszą bardzo rzadkie nazwisko, i to mi znacznie pomogło.

 

tak przy okazji odkryłam że wybudowana już sąsiadka weszła dłuższą granicą swojej działki pół metra w moją prywatną drogę (jest jeszcze dwóch współwłaścicieli, ale ona nie). w ten sposó powiększyła sobie działkę o ponad 20 m2. co z tym zrobić? postawiła ogrodzenie z podmurówką..... moja mama i mąż mówią żeby nie ruszać bo będzie wróg....

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Melduję, że znalazłam mojego zaginionego sąsiada, chociaż spryciarz zastrzegł nawet nr telefonu, to i tak go dopadłam.... w miniony piatek podpisaliśmy u notariusza zgodę na likwidację drenów i poprowadzenie mediów w drodze. sąsiad okazał się być miłą rodziną w wieku moich rodziców. nie mogli sie nadziwić że ich znalazłam, próbowali się dowiedzieć, ale ja niestety nie mogę się przyznać.... ciężko było, choć na szczęście noszą bardzo rzadkie nazwisko, i to mi znacznie pomogło.

 

tak przy okazji odkryłam że wybudowana już sąsiadka weszła dłuższą granicą swojej działki pół metra w moją prywatną drogę (jest jeszcze dwóch współwłaścicieli, ale ona nie). w ten sposó powiększyła sobie działkę o ponad 20 m2. co z tym zrobić? postawiła ogrodzenie z podmurówką..... moja mama i mąż mówią żeby nie ruszać bo będzie wróg....

co myślicie?

 

gratulacje :lol:

chec wybudowania wlasnego domku czyni cuda,

a tak swoja droga to ciekawe dlaczego ten zaginiony sasiad tak sie ukrywa :wink:

 

jesli chodzi o ta druga sprawe to jezeli wezsza droga nie jest jakos specjalnie uciazliwa to chyba bym odpuscila - lepiej nie zadzierac od poczatku z sasiadami - ale z drugiej strony pol metra to lekka przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazy danych z hurtowniami na poprzednich stronach, moje spostrzeżenia z ostatniego okresu to:

- zdecydowanie na plus Norma, St. Babice, ul. Pohulanka - praktycznie 90% zakupów,

- zdecydowanie na minus Skład, Izabelin, kiedyś kupowałem u nich, teraz tanio mają tylko rury z kwasówki, reszta towarów dużo drożej niż u konkurencji,

- jeszcze Budomix, róg St. Babice Sienkiewicza i skrętu do Izabelina, tam np. najtańsza papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do ludzi posiadających dzieci w wieku szkolnym, którzy przeprowadzili się z Warszawy do domku pod Warszawą. Jak zorganizowaliście sobie życie rodzinne ? Czy wozicie dzieci do szkół, przedszkoli do Warszawy ? Czy można zaufać lokalnym szkołom i przedszkolom ? Czy trzeba mieć 2 samochody ? Zakładam klasyczny model rodziny: mąż pracuje, żona zajmuje się domem i dziećmi.

 

Mam dzieci w wieku 2 i 5 lat. Zastanawiam się nad budową domu pod Warszawą. A może lepiej po prostu zakupić tańszą działkę z domkiem letnim i korzystać z niej w weekendy i wakacje ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do ludzi posiadających dzieci w wieku szkolnym, którzy przeprowadzili się z Warszawy do domku pod Warszawą. Jak zorganizowaliście sobie życie rodzinne ? Czy wozicie dzieci do szkół, przedszkoli do Warszawy ? Czy można zaufać lokalnym szkołom i przedszkolom ? Czy trzeba mieć 2 samochody ? Zakładam klasyczny model rodziny: mąż pracuje, żona zajmuje się domem i dziećmi.

 

Mam dzieci w wieku 2 i 5 lat. Zastanawiam się nad budową domu pod Warszawą. A może lepiej po prostu zakupić tańszą działkę z domkiem letnim i korzystać z niej w weekendy i wakacje ?

 

Pozdrawiam,

 

hej ;-)

 

wprawdzie jeszcze nie mieszkam ;-) ...ale uwazam, ze szkoly podwarszawskie nie musza byc gorsze od tych stolecznych. Przedszkoli to juz w ogole nie porownywalbym ;-) - prawde mowiac nie slyszalem o "zlych" i "dobrych" przedszkolach. No chyba ze chcesz dzieciaka koniecznie poslac do przedszkola kanadyjskiego i do podstawowki z wykladowym japonskim - wtedy z warszawy moze byc blizej niz ode mnie ze wsi w klaudynie - chociaz nie zawsze.

2 samochody - tak - odpowiadam tak, bo nawet mieszkajac w srodmiesciu ten drugi sie przydaje

DOMEK LETNISKOWY

Nie chce miec domku letniskowego, do ktorego musialbym jezdzic w weekendy i na wakacje. Wole ten czas spedzic inaczej ...a dzialke miec na codzien w domu.

Takie domki letniskowe czesto sa okradane i niszczone - trzeba ich jakos ??? pilnowac ...wywozic co cenniejsze rzeczy ... no i ciagle jezdzic w to samo miejsce .... *

 

* - wszystko to moj subiektywny teoretyczny jeszcze poglad na postawione kwestie ;-)

pozdroofki,

Yoric

 

ps: jutro wytyczam budynek - oby tylko geodeta dzisiaj nie zabalowal i jutro mial pewna reke ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa......

Już temacik podwarszawskich szkół kiedyś się przewinął. Cóż, powtórzę, ja skończyłem wiejską podstawówkę, a teraz jestem magyster, a nawet inżynier po politechnice, nie odczuwam braków w wykształceniu :wink: na może troszeczkę.

 

Karorka, wczoraj chcieliście się zatrzymać koło mnie i uciekliście? :D

 

Czy ktoś zamierza późną jesienią zrobić zakup okien z PCV? - myślę o założeniu spółdzielni zakupowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do ludzi posiadających dzieci w wieku szkolnym, którzy przeprowadzili się z Warszawy do domku pod Warszawą. Jak zorganizowaliście sobie życie rodzinne ? Czy wozicie dzieci do szkół, przedszkoli do Warszawy ? Czy można zaufać lokalnym szkołom i przedszkolom ?

 

watek przedszkoli juz sie przewinal przez nasza grupe wiec mozesz poczytac wczesniejsze posty

mysle ze nie masz sie co martwic o edukacje swoich maluszkow

poza tym zajrzyj do grupy kampinoskiej bo tam Ozzie pisala o b. ciekawym przedszkolu na osiedlu kampinos w lipkowie - zapamietalam bo spodobala mi sie jego nazwa choc mnie ten temat akurat nie dotyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...