Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nasze nowe "dzieci", czyli domki większe i mniejsze jakoś szybko rosną. Z mojego poddasza widzę domek justme - chyba najmniejszy w tej grupie, ale bardzo sympatyczny i chyba dość wygodny. Może też trzeba było taki? :roll: Ja zaczynam gwałtownie przyspieszać, bo aleja 3 Maja (trzeci filar mostu Poniatowskiego) nie wydaje mi się komfortowa na dłuższą metę. Teraz dach, może do końca sierpnia zamknę, a potem wykańczam. Nadal nie mam mediów. Prąd we wrześniu, wodę muszę pociągnąć sam, a Gmina zwróci, gaz diabli wiedzą kiedy. Oby do Nowego Roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro szukasz daleko (firma z Krakowa), zajrzyj do Wacławka w Babicach i pozdrów go ode mnie. Może oferta będzie konkurencyjna. Firma wygląda może na garażową w porównaniu z wielkimi koncernami, ale są naprawdę solidni.

http://www.waclawek.pl

Dzięki Janek, ofertę napewno sprawdzę.

To co, planujesz wprowadzkę jeszcze w tym roku? Jeśli tak, to plany faktycznie ambitne

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany mam niemal samobójcze. Pracę mam do końca sierpnia, co dalej - nie wiadomo. Nie biorę żadnego kredytu, za tydzień sprzedaję mieszkanie, przenoszę się do klitki (prawie aleja 3 Maja) i wykańczam, bo w tej klitce się pozagryzamy. Potomek musi mieć warunki do nauki, żona do pracy, a pokoik jeden. A i pies zwariuje, bo tam nie ma żadnych trawników. On nie ma zwyczaju paskudzić na chodnik w centrum miasta i wolałbym go tego nie uczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej gratuluję odwagi.

Ja planowałem wprowadzkę w przyszłym roku, ale już prawie napewno bez niepodziewanego przypływu większej gotówki to mi się nie uda. Kredytu też się boję, tym bardziej, że żona nie pracuje bo siedzi na wychowawczym.

 

A wracając do okien, czy oni mają tylko profile 3-komorowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacławek robi z profili Rehau wszystko, co oferuje ta firma. czyli wielokomorowe też. Chyba też "Clima Design" wypełniony pianką (0,71 W/m2K), jeśli ktoś chce. Ale to już raczej do domów pasywnych. Ja się zdecydowałem na Brillant pięciokomorowy w wersji antywłam. A firmę znam nieco "od kuchni" i wiem, czego się mogę spodziewać. Profile Rehau nie są z tych najtańszych, ale mimo to cenowo poniżej średniej przy bardzo dobrej jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek też szybko rośnie ale zaczyna mnie wykańczać codzienne jeżdzenie na budowę. Trochę się szarpnęłam na za dużo na raz: elektryka, wod- kan, elewacja, dach i alarm. Jednocześnie też robili mi instalację gazową i przyłącze. I wszystkiego tego trzeba pilnować (no może za wyjątkiem przyłącza). Teraz liczę na trochę oddechu bo będą robić tynki wewnętrzne i to trochę potrwa a tego nie muszę codziennie sprawdzać. Wystarczy ze przyjadę na końcu z poziomicą :lol: . Ale muszę przyznać ze coraz bardziej mi się podoba mój domek bo zaczyna już nabierać jakiegoś wygladu. Szkoda tylko że ogród wygląda jak dzikie bagnisko z chaszczami do pasa - ledwo świerki widać. A propos - macie może kogoś kto byłby skłonny skosic to zielsko? Resztę bym spryskała Roundupem ale przy chwastach na 1 m wysokich to się chyba nie sprawdzi.

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów, trafił do mnie niedawno dystrybutor pokryć dachowych, który ceny ma dość konkurencyjne. Akurat Babice to jego obecny rejon zainteresowania, bo jego były pracownik twierdził, że to "nierozwojowy teren" :lol: :lol: :lol: . Kupiłem u niego dachówki Prodach - polskie, tańsze od Euronita i chyba niezłe. Mój dekarz (naprawdę dobry i skrupulatny) obejrzał je i mówi, że dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz liczę na trochę oddechu bo będą robić tynki wewnętrzne i to trochę potrwa a tego nie muszę codziennie sprawdzać. Wystarczy ze przyjadę na końcu z poziomicą

 

widzę że wszystko na Twojej głowie - podobnie jak u mnie. ile pi razy kosztuje metr tynków wewnętrznych (materiał i robocizna) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niebawem ruszam z tynkami wewnętrznymi.

Ja materiał będę kupował sam.

Co do robocizny do zgodziłem 11,5zł/m2, ale mają odliczać wszystkie otwory, bo nie obrabiają glifów. Robią na 3 razy : szpryca, zacierają i jeszcze raz zacierają piaskiem kwarcowym.

Można by jeszcze taniej, ale teraz niestety środek sezonu, a rezerwacje przespałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric, twój ostatni post był bardzo zwięzły :D

 

Ja tak poważnie z tymi oknami, już mam jednego potencjalnego wspólnika na zakupy, szukam następnych. Myślałem o Oknoplaście Kraków, ale to jeszcze nic ostatecznego.

 

Pozdrawiam

czesc krzysiek ;-)

fakt - nie rozpisalem sie ostatnio hahahahaha

okien jeszcze nie kupuje

pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów, trafił do mnie niedawno dystrybutor pokryć dachowych, który ceny ma dość konkurencyjne. Akurat Babice to jego obecny rejon zainteresowania, bo jego były pracownik twierdził, że to "nierozwojowy teren" :lol: :lol: :lol: . Kupiłem u niego dachówki Prodach - polskie, tańsze od Euronita i chyba niezłe. Mój dekarz (naprawdę dobry i skrupulatny) obejrzał je i mówi, że dobre.

 

hej,

 

ale ten prodach to cementowa dachowka czy ceramiczna ?

jak to na powislu nie ma trawnikow ? przeciez tam jest mnostwo parkow - chyba ze al 3 maja nie w warszawie ;-)

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że ogród wygląda jak dzikie bagnisko z chaszczami do pasa - ledwo świerki widać. A propos - macie może kogoś kto byłby skłonny skosic to zielsko? Resztę bym spryskała Roundupem ale przy chwastach na 1 m wysokich to się chyba nie sprawdzi.

Aga

 

Aga najlepiej podjedz pod najblizszy sklep z piwem lub winopodobnymi napojami i pewnie znajdziesz tam stalych bywalcow podpierajacych sciany - zapytaj za ile wykosiliby dzialke - ostatnio moj tata tak zrobil jak mial do wykoszenia row przy swojej dzialce - dal im 20 zl

tylko niech przyniosa kose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, że wszystko na mojej głowie :D Mąż zajmuje się głównie finansami i zamówieniami które składamy sami a nie przez wykonawcę. Ja mam po prostu większą cierpliwość do "budowlańców".

Co do tynków to cena materiał + robocina u mnie wynosi 25 zł/m2. Wiem że to dużo ale tynki mają być tak gładkie że nie trzeba gladzi. No zobaczymy.

Co do koszenia to muszę najpier znaleźć w Babicach budkę z piwem :) .

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten prodach to cementowa dachowka czy ceramiczna ?

jak to na powislu nie ma trawnikow ? przeciez tam jest mnostwo parkow - chyba ze al 3 maja nie w warszawie ;-)

pzdr,

Prodach jest cementowy, podobny do Euronitu. Aleja 3 Maja to dla mnie tylko symbol, bo tam jest Most Poniatowskiego. :wink: Zamiast "pod most", mówię "al. 3 Maja". W rzeczywistości muszę się przenieść do ścisłego centrum koło Marszałkowskiej. Tam trzeba długo szukać trawników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...