Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam forumowiczów,

Własnie znalazłem te forum. Swój domek pobudowałem 7lat temu, a teraz czas na to co na zewnątrz:)

Chcę zająć się bramą wjazdową. Zadzwoniłem do jakieś firemki z okolic Babic w celu rozeznania tematu. Człowiek krzyknął mi 3,5tys za brame 4m wypełnioną sztachetkami oraz 3,5tys za automatykę do bramy (jakąś rzekomo lepszą). czyli 7tyś + robocizna + furtka + wybudowanie 3 słupków klikierowych spokojnie by mnie wyniosło 10tyś. :o

Więc rozejrzałem się w necie i na allegro znalazłem bramę 4,2m (bez wypełnienia) z 2 wózkami jezdnymi, rolką prowadzącą , słupem doczołowym oraz słupem prowadzącym za 1tyś. Furtka 250zł + zamontowanie tego (bez wylewania fundamentu) za 250zł. Czyli razem 1500.

Sztachetki zakładając że są po 5zł, to dodatkowy koszt razem z przykręceniem 500zł.

Autamaty do bramy przesuwnej spokojnie można znaleźć za około 1500zł.

 

To wychodzi conajmniej o połowę taniej niż w rozmowie z tym cżłowiekiem.

 

czy są jeszcze rzeczy (koszty) o których nie wiem?Czy to możliwe że koszt bramy z automatyką to własnie koszt 10tyś? Czy to firma sobie fajną marżę liczy?

 

Mam też pytanie,czy znacie jakąś firmę, albo elektryka który by podłączył ta automatykę za przystępną cenę?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc rozejrzałem się w necie i na allegro znalazłem bramę 4,2m (bez wypełnienia) z 2 wózkami jezdnymi, rolką prowadzącą , słupem doczołowym oraz słupem prowadzącym za 1tyś. Furtka 250zł + zamontowanie tego (bez wylewania fundamentu) za 250zł. Czyli razem 1500.

Sztachetki zakładając że są po 5zł, to dodatkowy koszt razem z przykręceniem 500zł.

Autamaty do bramy przesuwnej spokojnie można znaleźć za około 1500zł.

 

To wychodzi conajmniej o połowę taniej niż w rozmowie z tym cżłowiekiem.

 

czy są jeszcze rzeczy (koszty) o których nie wiem?Czy to możliwe że koszt bramy z automatyką to własnie koszt 10tyś? Czy to firma sobie fajną marżę liczy?

 

Mam też pytanie,czy znacie jakąś firmę, albo elektryka który by podłączył ta automatykę za przystępną cenę?

 

pozdrawiam

 

Musisz jeszcze zabezpieczyc i pomalowac sztachety, ale nie wyjdzie za to az 5 000 PLN. no i oczywiscie czas potrzebny na zorganizowanie i wykonanie wszystkiego - tego niestety nie da sie kupic, choc mozna wycenic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

policzyłeś automat (siłownik), a nie policzyłeś innych jego elementów jak choćby zębatki, czujniki na słupki, czy radio. zębatki kosztują za /mb (listwy na bramę).

zadzwoń do Wiktora Nowaka 604805521, niech Ci zrobi wycenę na bramę i poproś o kontakt do gościa od automatyki. ja za całą automatykę z robocizną, zapłaciłem coś koło ~2,4kpln (sam automat ~1,6kpln), ale ja brałem z nietypowym dla Nice, radiem, bo chciałem obsługę jednym pilotem z brama garażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc rozejrzałem się w necie i na allegro znalazłem bramę 4,2m (bez wypełnienia) z 2 wózkami jezdnymi, rolką prowadzącą , słupem doczołowym oraz słupem prowadzącym za 1tyś. Furtka 250zł + zamontowanie tego (bez wylewania fundamentu) za 250zł. Czyli razem 1500.

 

Widzisz brama bramie nierówna. To tak jakbyś porównywał dwa modele tego samego auta z różnymi silnikami i wyposażeniem. Jakies kilka mc temu byłem na etapie bram. Podejrzewam, że ta brama za tysiąc to profile 40*40 więc raczej taka mizerna. Czytałem dużo o bramach pod sztachety i niezalezni (nic nie chcieli mi sprzedać) forumowi "doradcy-producenci" twierdzili, że aby wszystko miało ręce i nogi to profil powinien mieć minimum 60*40/2. Także patrz na to z czego brama jest wykonana a nie tylko na jej wymiar i cenę.

 

Co do montażu bez wylewania fundamentu to nie rozumiem za co 250pln. Czyli Ty wylewasz fundament, gośc przykręca wózki do fundamentu, poziomuje i powiesi furtki ? No cała zabawa własnie jest z fundamentem a resztę załatwisz sam bez problemu.

 

 

Sztachetki zakładając że są po 5zł, to dodatkowy koszt razem z przykręceniem 500zł.

 

Teraz jestem na etapie sztachet. Prawdę mówiąc nie wiem gdzie i jakie znalazłes po pięć pln. Większośc za olchowe o wymiarze 150*10*2 życzy sobie od 6-7 w górę . Po pięc pln widziałem sztachety na giełdzie w Słomczymie ale....miały 8 cm szerokości. Jeśli masz namiar na sztachety 150/10/2 po 5 pln to byłbym chetny.

 

O automatach nie wiem jeszcze nic :-)

 

Ale co do zasady się z Tobą zgodzę, że wyszło mi dużo taniej jak szukałem, kombinowałem i miałem kilku wykonawców niż kompleksowa robota od A do Z całego płotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Własnie znalazłem te forum. Swój domek pobudowałem 7lat temu, a teraz czas na to co na zewnątrz:)

Chcę zająć się bramą wjazdową. Zadzwoniłem do jakieś firemki z okolic Babic w celu rozeznania tematu. Człowiek krzyknął mi 3,5tys za brame 4m wypełnioną sztachetkami oraz 3,5tys za automatykę do bramy (jakąś rzekomo lepszą). czyli 7tyś + robocizna + furtka + wybudowanie 3 słupków klikierowych spokojnie by mnie wyniosło 10tyś. :o

Więc rozejrzałem się w necie i na allegro znalazłem bramę 4,2m (bez wypełnienia) z 2 wózkami jezdnymi, rolką prowadzącą , słupem doczołowym oraz słupem prowadzącym za 1tyś. Furtka 250zł + zamontowanie tego (bez wylewania fundamentu) za 250zł. Czyli razem 1500.

Sztachetki zakładając że są po 5zł, to dodatkowy koszt razem z przykręceniem 500zł.

Autamaty do bramy przesuwnej spokojnie można znaleźć za około 1500zł.

 

To wychodzi conajmniej o połowę taniej niż w rozmowie z tym cżłowiekiem.

 

czy są jeszcze rzeczy (koszty) o których nie wiem?Czy to możliwe że koszt bramy z automatyką to własnie koszt 10tyś? Czy to firma sobie fajną marżę liczy?

 

Mam też pytanie,czy znacie jakąś firmę, albo elektryka który by podłączył ta automatykę za przystępną cenę?

 

pozdrawiam

 

 

Ja mam bramę z Wisniowskiego z oryginalnym wypełnieniem (tzn z katalogu) i ta brama 4 mb kosztowała mnie 5,5 tyś ze wszystkim. Cała automatyka jest montowana w słupku tak więc nic na zewnątrz nie widać, do tego całość ocynkowana i malowana proszkowo z gwarancją na 5 lat.

Tak więc Twoja cena jest lekko mówiąc wygórowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimno się robi :-)

 

Gdzie zamawiacie drewno kominkowe ?To nasza pierwsza jesień i czas aby coś zamówić. Fajne aby na drzewie jakie mi przywiozą wczoraj nie siedziały ptaki...czyli na jakies sezonowane prosiłbym namiar. I jeszcze jak o cenach coś powiecie i jakie minimalne ilości przy zmaówieniu wchodzą w grę to będę szczesliwy :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawiacie drewno kominkowe ?To nasza pierwsza jesień i czas aby coś zamówić. Fajne aby na drzewie jakie mi przywiozą wczoraj nie siedziały ptaki...czyli na jakies sezonowane prosiłbym namiar. I jeszcze jak o cenach coś powiecie i jakie minimalne ilości przy zmaówieniu wchodzą w grę to będę szczesliwy :-).

pierwsze zamawiałem od człowieka w Zaborówku przy warszawskiej. widąc go bo się ogłasza. przypadkowo trafiłem. zostało mi jeszcze, więc nie muszę brać sezonowanego, ale jak coś gdzieś upolujesz, to daj znać, jak z daleka, bo ze 2-3m3 bym dokupił na przyszły rok.

płaciłem chyba 160pln/m3 buku w zeszłym roku. a sugeruje przyjrzeć się na allegro.

 

w sumie w ubiegłym roku też temat się wałkował i nikt nic konkretnego nie polecił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to daj znać,

 

Dzisiaj mają przywieźć sąsiadowi. Grab wymieszany z czymś czego nie pamietam :wink: Szczapy pociete na 30 cm. Zwalają z auta i trzeba sobie to poukładać - 130 pln. Drugi namiar mam na drewno paletowane, też mieszanka, ułożone. Przyjeżdzają HDS-em. 200pln. Teoretycznie niby z obydwu źródeł sezonowane.

 

Zobacze dzisiaj jak to sasiada wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz przy izabelińskiej przy kortach tenisowych, tam człowiek handluje drewnem na paletach.

No i nie dajcie się nabrać na drewno na - sy - po - we po 130 - 140 pln

m3, bo po ułożeniu jest tego 0,6 - 0,7 m3.

Pzdr

J

 

Takie nasypowe to rozumiem, że luzikiem ja wożą i zwalają na kupę, a rzeczywiste m3 to tylko na takim ułozonym i paletowanym stosiku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystaliscie kiedykolwiek z uslug stolarni RAW, znajdujacej sie przy Ul Warszawskiej w Babicach (po lewej stronie jadac w kierunku Leszna)?

 

jakie macie opinie?

 

dzieki

 

Witaj

Alabaster unikaj tego zakładu jezeli nie chcesz sie denerwowac i zostac oskubanym. Ja na drzwi wew czekałem zamiast 5 tygodni czekalem 20 tygodni, Ciesze sie ze pytasz dzieki temu nie przejdziesz przez to przez co ja przechodzilem z tymi gamoniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję namiarów na zdjęcie humusu.

 

ja korzystałam z ich usług http://www.sebatrans.pl/index.php?id=7

 

Stokrotnie dziekuje. Obejrzalem Twoje zdjecia z realizacji i Benedykta II z pracowni MG Projekt. Masz sliczny dom.

 

Na stronie MG Projektu podaja koszt realizacji sso=184,070.00 PLN i ssz=245,420.00 PLN, czy wedlug Twojego oszacowania kosztow byly to sumy wieksze, czy mniejsze? Jesli wieksze to czy mozesz podac o ile (procentowo) ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...