Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

janku,

 

dla pocieszenia moge dodac, ze chociaz na powislu parkow i trawnikow duzo - to idac chodnikiem czuje sie jak na polu minowym!

;-)

 

a jezeli dla Ciebie al 3 maja = pod mostem

to ja bezdomny jestem i ...prawie pod mostem mieszkam ;-)

 

pozdrawiam,

 

houmles

Co do pierwszego - właśnie dlatego nie chcę psa przestawiać. On jest taki porządny, że chodnika nie "obzaniedba". Co będzie po kilku miesiącach w centrum, nie wiem.

A ta aleja - moja rodzina tam mieszkała, ale oczywiście w normalnym domu, a nie pod filarem. Zawsze wysiadałem z tramwaju i schodziłem pod most. I tak mi jakoś zostało to skojarzenie. Poza tym, to ładniej brzmi, niż "pod mostem". Czyżbyś też mieszkał w tamtej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I mam jeszcze jedno pytanie laika. Które tynki są lepsze: cementowo - wapienne czy gipsowe? Jakoś do tej pory myślałam że cementowo - wapienne ale różnica w cenie jest duża więc może dać gipsowe (różnica nawet 6 zł na m2...)

 

Chyba u pana G. :D

Aga, dałaś mi namiar (za co b. Ci dziękuję) i rozmawiałem, więc tak: w okolicy cena tynków z gładzeniem piaskiem kwarcowym kosztuje 10-12 zł (bez materiału), pan G. chciał 16.........Wylewki krzyczą 10zł/m2, u pana G. 18/m2

Dawałem parę postów wcześniej namiar na dekarzy, oni mają i tynkarzy ale dopiero od połowy września, cena 10zł/m2. Moi za 11,5, ale będę ich trzymał pewnie prawie do końca października. Poszukaj ew. po innych budowach, ja sobie zrobiłem spacer po Koczargach i rozmawiałem z kilkoma ekipami.

Co do wyboru tynku, jednak jestem zdecydowanie za tradycyjnym, zagładzony kwarcem wygląda jak gipsowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa tak ruszyła, że za nimi nie nadążam.

Poradżcie gdzie zamówić beton

 

skad ja to znam :wink:

 

beton: TU-BET 0602 249 943, 0602 288 962

ceny w tej chwili nie pamietam, ale mieli najtansza pompe

 

z tego co pamietam to nie tylko my tam kupowalismy

 

Ja też, jprzedworski też napewno i chyba ktoś jeszcze. Targuj się, jeszcze ich można troszkę spuścić z ceny.

B. tani beton mają w Pruszkowie, nie wiem, jak z pompą, ale namiary mogę załatwić dopiero na poniedziałek, pewnie za późno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,

dzięki za info - muszę przycisnąć jeszcze pana G. Zawsze co prawda wiedzialam że mu przepłacam (cena za to że nigdzie nie muszę nic załatwiać i marwić się o dowóz towaru jak również za jego pilnowanie) no ale chyba nie aż tyle :evil: .

Aga

ps. chociaż wczoraj była jedna pozytywna sprawa - po obmiarach mój domek okazał się mniejszy o 200m2 ścian do tynkowania niż wynikało to ze wstępnego kosztorysu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,

dzięki za info - muszę przycisnąć jeszcze pana G. Zawsze co prawda wiedzialam że mu przepłacam (cena za to że nigdzie nie muszę nic załatwiać i marwić się o dowóz towaru jak również za jego pilnowanie) no ale chyba nie aż tyle :evil: .

Aga

ps. chociaż wczoraj była jedna pozytywna sprawa - po obmiarach mój domek okazał się mniejszy o 200m2 ścian do tynkowania niż wynikało to ze wstępnego kosztorysu :D .

 

Tylko nie zwalaj na mnie, że Ci dałem takie ceny 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w pobliżu, to zajrzyj na działkę, bywam tam dość często :D

Piasek kwarcowy jest dość drogi, kosztuje ok. 120zł/tonę (netto) + dowóz.

Tynkarz twierdzili jednak, że nie pójdzie go więcej, jak ze 2 tony. Możesz sobie obejrzeć próbkę takiego piasku w Tombudexie, albo u Rackiego, jest bielutki i b. miałki - dla mnie rewelacja.

U mnie tynkarze, jak nie przesuną terminu, to powinni się zjawić za jakiś tydzień, etap gładzenia piaskiem kwarcowym - niestety pewnie nie wcześniej, niż za jakieś 3 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia i Yoric

 

wspolny start - to mozemy zrobic jakies zawody i przyjmowac zaklady kto bedzie pierwszy

 

powodzenia w ciezkim ale jakze przyjemnym zywocie inwestora :lol:

 

heh ..kiedys uwazalem, ze studia to nie wyscigi ..... z budowa jest chyba podobnie ;-)

zreszta ..z tymi Twoimi sprinterami to nikt nie wygra

spotlkalem Twojego majstra w skladzie budowlanym - szukal kielni chlodzonych woda, bo chlopaki jak sie do roboty wezma to kielnie tak sie grzeja, ze pracowac nie mozna.

Nie bylo kielni z chlodzeniam ..to kupil wszystkim azbestowe rekawice.

i scigaj sie z takimi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam całe babickie i okołobabickie Towarzystwo :D

We wtorek zalewają u mnie strop - nareszcie :roll: mieli drugi front robót, więc się trochę przeciągnęło - ale poza tym nie psioczę na nich za bardzo 8) Poza tym zmieniam lokalizację- przedostatni raz, mam nadzieję - od września będziemy mieszkać w Truskawiu przy Lipkowskiej, prawie w lesie - tylko 5 km na budowę :) Jeszcze tylko muszę wybrać przedszkole dla mojej Marianki - a będzie to raczej szybka decyzja - bo nie mam zamiaru dowozić jej co rano na Mokotow :-? Z negatywów - problem z internetem, a raczej z jego brakiem - nie wiem jak dam radę przeżyć :wink:

 

pzdr

Marsjanka - Kati

 

P.S. Specjalne pozdrowienia i równie specjalne życzenia powodzenia w budowaniu dla Kasi Z., bo mamy nie tylko takie samo imię, ale i nazwisko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...