Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ile musicie ciągnąć? to i tak niezły termin. ja od elektryka, który tam pracuje słyszałam, że albo na koszt ZE i wtedy się czeka do dwóch lat, albo ciągniesz i płacisz sama. my wybraliśmy to drugie rozwiązanie, zresztą w przypadku wszystkich mediów. lżej w kieszeni ale co zrobić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko

Od niedawna jestem dumnym posiadaczem działki w Kwirynowie :lol: i czy może ktoś z was wie jaki jest nr najbliższej stacji transformatorowej, bo jest to podobno potrzebne do uzyskania zapewnienia o dostawie prądu, tak jak i mapka z sicią energetyczną. Coś mi się wydaje, że oni mnie wpuszczają w kanał w tym zakładzie energetycznym, bo nie chce im się sprawdzić jaka jest najbliższa stacja od działki o danym numerze.

Czy ktoś mi może powiedzieć jak to z tym jest?

Mam cichą nadzieję, że uda mi się załatwić pozwolenie na budowę do końca roku i na wiosną zacznę stawiać, albo też się tylko zdziwię :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko : nie macie moze jakiegoś namiaru na rolnika z traktorem który by miał pług, glebogryzarke , brone i dojechał z tym do Truskawia? Mam 2500m do zaorania , zglebogryzowania i wyrównania i szukam kogoś kto by chciał to zrobić i zarobić ( oczywiscie bez przesady).

Z góry dziekuje

Proponuję zgłosić się do kółka rolniczego w Babicach albo w Ożarowie i umówić się na jakiś termin, bo tak chyba najprościej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie z tym spotkałem ze chcieli numer transformatora. poradzielm sobie śledzac okoliczna sieć energetyczna i dosdzedłem do jakiegoś i to wystarczyło . niestety odbilem sie na planie zagospodarowania bo nie wiedzialem czy jest uchwalony czy nie i czeka mnie drugie podejście.

Wiec albo sam przejdziesz sie wsdłozy drutów albo spytaj sąsiadów bo zwykle wiedza gdzie jest trafo.

A do do kólka to masz moze jakieś namiary na takie w Babicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko

Od niedawna jestem dumnym posiadaczem działki w Kwirynowie :lol: i czy może ktoś z was wie jaki jest nr najbliższej stacji transformatorowej, bo jest to podobno potrzebne do uzyskania zapewnienia o dostawie prądu, tak jak i mapka z sicią energetyczną. Coś mi się wydaje, że oni mnie wpuszczają w kanał w tym zakładzie energetycznym, bo nie chce im się sprawdzić jaka jest najbliższa stacja od działki o danym numerze.

Czy ktoś mi może powiedzieć jak to z tym jest?

Mam cichą nadzieję, że uda mi się załatwić pozwolenie na budowę do końca roku i na wiosną zacznę stawiać, albo też się tylko zdziwię :o

A gdzie dokładniej masz tę działkę? Ostatnio w Kwirynowie jest akcja elektryfikacji (socjalizm = władza rad + elektryfikacja :wink: ), ale to niekoniecznie musi być ten rejon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć drodzy sąsiedzi!

Tak mi dobrze ostatnio wszystko szło, że moja czujność została uśpiona - a zawsze dziwiłem się, jacy to inni ludzie są naiwni.

W zeszłym tygodniu przyszli do mnie tynkarze, umówiliśmy cenę - 10PLN/m2. Wytynkowali górę, znalazłem im trochę poprawek, sprawdzałem łatą tylko tam, gdzie przeschło. Rozliczyłem się za tą górę, nie dopłacając raptem 40 złociszy, no i zatarli na 2 razy klatkę schodową - za to też na szczęście nie dostali ani grosza. Nie obsadzili jeszcze z połowy puszek na górze,mieli jeszcze kapeńkę do do dochlapania ale w końcu - byli z polecenia. Koniec końców - byłem im winien jakieś 100PLN.

Jak pojechałem na drugi dzień, to pojeździłem łatą po suchych ścianach - tych błędów i poprawek naznajowałem jeszcze dużo - szczeliny pod łatą dochodzą do 1 centymetra. Ale nie przejmowałem się zbyt mocno, bo nazostawiali gratów na budowie i wiedziałem, że wrócą.

W poniedziałek rano przyjął ich mój ojciec (ja byłem w pracy), pokazał poprawki - obiecali poprawić, a kiedy ojciec zostawił ich na godzinkę - uciekli, jeden zapomniał nawet ładnych nowych butów. Później stwierdzili w rozmowie telefonicznej ze mną, że nic nie są mi winni, bo przecież nie dopłaciłem im tych paru groszy.

Może i lepiej - bo jakbym im zatrzymał więcej - to zaczęliby poprawiać - i spierdaczyli by jeszcze gorzej.

Po niedzieli przychodzi następna ekipa, zacznie pewnie od poprawek, stracę może i niewiele - pewnie jakieś 300-400PLN. Niestety ściany już nie będę miał idealnie prostych na poddaszu.

Możecie powiedzieć - po co głupolu im tyle zapłaciłeś - jestem głupol, pierwszy raz się dałem wykołować, mam moralnego kaca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyskiek, wyrazy wspolczucia...

Wczesniej opisywalam nasze przygody z pierwsza ekipa do stanu surowego, tez byli z polecenia, wydawali sie bardzo profesjonalni i uczciwi, a okazalo sie ze sa to "profesjonalni oszusci". Mam nadzieje, ze uda ci sie naprawic ich bledy i to nie bedzie zbyt duzo kosztowac. Niestety u nas roboty mniej zaawansowane niz u ciebie (choc ida do przodu w zawrotnym tempie), wiec nie moge polecic dobrych tynkarzy. Powodzenia i glowa do gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyskiek, wyrazy wspolczucia...

Wczesniej opisywalam nasze przygody z pierwsza ekipa do stanu surowego, tez byli z polecenia, wydawali sie bardzo profesjonalni i uczciwi, a okazalo sie ze sa to "profesjonalni oszusci". Mam nadzieje, ze uda ci sie naprawic ich bledy i to nie bedzie zbyt duzo kosztowac. Niestety u nas roboty mniej zaawansowane niz u ciebie (choc ida do przodu w zawrotnym tempie), wiec nie moge polecic dobrych tynkarzy. Powodzenia i glowa do gory :)

Wiesz co - już mniej mi szkoda tych pieniędzy, tym bardziej, że będzie to drobna kwota. Bardziej mnie złości, to że przyjąłem ich życzliwie, ułatwiałem, jak mogłem pracę, a oni - zamiast wyjść z twarzą i chociaż poprawić, to uciekli jak szczury, zostawiając po sobie fuszerę. Dobrze, że chociaż nic nie ukradli. A jak dotąd z wszystkich ekip byłem b. zadowolony - to był zimny prysznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mamy problem pt. MEDIA. Ratujcie. W nergetyce dali nam termin realizacji do 08. 2005r.

Jak przyśpieszyc.

 

no niestety to jest tak jak Ankalenka napisala jesli chce sie miec szybciej to trzeba zrobic na wlasny koszt, ZE ma 2 lata na zrobienie na ich koszt,

ale Kasiu przeciez Wasza dzialka przy ulicy wiec ciagnac to chyba za duzo nie trzeba - skrzynka i tyle

koszt nie powinnien byc zbyt wysoki

 

Krzysiek - nie lam sie :D - nie takie nieszczescia chodza po budujacych -

ale szczescia do tynkarzy to Ty nie masz :wink:

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy, ale i tak jestem wkurzony. Mam tylko nadzieję, że do 3 razy sztuka.

Dzięki Jerzysio, ale dokończę już chyba tak jak zacząłem, czyli metodą tradycyjną. Ekipa ma przyjść w poniedziałek.

 

Ale tym bardziej myślę, że w naszej grupce powinniśmy wymieniać danymi o ekipach, przynajmniej wiem, że te mośki nie spier....nikują niczego u Was. No chyba, że ktoś chce spróbować :D - to służę namiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Krzysiek,

Nie ma powodu do moralnego kaca. "Pierwszy raz się dałeś wykołować" - to znaczy, że dałeś się wykołować tylko raz. To i tak spory sukces. każdy z nas dałby się nabrać na poleconego fachowca. Bo jak powiedział mój kolega, który postawił dom parę lat temu "pewna rasa nie wymiera". U niego popękały tynki zewnętrzne i musiał obłożyć dom sidingiem. No ale teraz siedzi sobie z dzieciakami w ogródku i śmieje się ze mnie, że zlożyłam papiery na pozwolenie na budowę.

Dzięki za podanie namiarów na tych pseudo tynkarzy. Można się trzymać od nich z daleka.

Pozdrawiam serdecznie

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...