Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ziemie kupiłem pomiędzy tymi nowymi osiedlami, na pustym placu. Generalnie niedalego tego domu, który gościu sobie pokrył miedzianym dachem. A tak swoją drogą to trzeba mieć fantazję :lol:

Odnośnie zaś pytania o nr telefonu do kółka rolniczego to jak tylko go wezmę od znajomego to wrzucę na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli po okolicy kręcą się takie gostki co to ich jedynym wyjątkiem jest to że mają obie ręce -lewe, to pisać, coby z daleka psami gonić !!!

A i tak każdemu to się zdarzy(-ło) choć raz, niestety.

U mnie komin 3 razy stawiali i nawet nie mogłem mieć specjalnie do nich pretensji - czynniki obiektywne, rzeczy o których wcześniej nie pomyślałem. Życie ......

Pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! co to jest informacja o bezpieczeństwie którą mam ?umieścić? na budowie????? mam takie cudo wpisane w warunki pozwolenia na budowę... i druga sprawa: co mam zrobić jeśli chcę podwyższyć cokół o jedną warstwę bloczków fundamentowych (ok. 12 cm) i podobnie ze ścianką kolankową (dodatkowa warstwa ytonga - 20 cm)??? czy jest to znaczne odstępstwo i wymaga zmiany pozwolenia na budowę czy delikatnie mówiąc, mam zlekceważyć sprawę? co robicie w podobnych przypadkach? a może się Wam takie nie zdażają?

pozdrawiam,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze ci mi z czymś nawalą - to chyba sam sobie wytynkuję tą chałupkę :roll:

To chyba blady strach padł na wszystkich wykonawców w okolicy. Zemsta będzie straszliwa! :wink:

A tak poważniej - powodzenia tym razem!

 

Tak się nabijać z zestresowanego inwestora... :)

 

 

Anka, ja też robiłem podobne zmiany, inspektor powiedział, że wpiszemy to z ostatnim wpisem, bo takich korekt na projekcie będzie jeszcze pewnie wiele i nie ma się co przejmować, przy odbiorze ponoć nie czepiają się o to. A żeby tak całkiem przepisowo było... to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie ze ścianką kolankową (dodatkowa warstwa ytonga - 20 cm)

Nad tym dobrze się zastanów. Chcesz chyba uzyskać trochę przestrzeni na poddaszu, ale zmieni ci to bryłę domu. Niby tylko 20cm, a widać. U nas wyszło ze 13 cm więcej (grubszy strop) i to już nieco zepsuło wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta numerów rejestracyjnych tych ćwoków - LRY R179.

W poniedziałek przychodzi następna ekipa - jak jeszcze ci mi z czymś nawalą - to chyba sam sobie wytynkuję tą chałupkę :roll:

 

:oops: Cholera, to jacyś moi ziomkowie - nawet rejestracja bardzo podobna do mojej - trochę mi wstyd, że jakieś buraki psują opinię powiatowi ryckiemu :oops: :wink:

Jak dotrę za tydzień w rodzinne strony to popytam o tą czerwoną favoritkę - a nuż znam ... Jak coś wytropię to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym poinformować szanownych budujących, ze skład MANI zaczął walkę o klienta :D . Przyjechali do nas na działkę, umówili się z nami przez majstra, i złożyli piękną ofertę. Ładne dali ceny na papę termo, a już rewelacyjną na Plecewice - choć, co widzieli gołym okiem, my juz mamy ściany postawione... Ale gdyby ktoś był zainteresowany - to podobno teraz mają na Plecewice promocję i np. maxy 29 cm sprzedają po 2,14 brutto (tak twierdził ten gostek wczoraj).

 

Mamy już strop i ściany poddasza - teraz jeszcze tylko drugi strop i dach, i może zdążymy przed Bożym Narodzeniem. :wink: Zważywszy, że zaczęliśmy w kwietniu, to chyba rekord wolnego tempa budowy...

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

szukam pewnej drobnej rzeczy - ceownik hutniczy 280 lub 300 - długość 4 m.

Niestety nawet Norma z Babic się poddała.

 

A Mani, o której to hurtowni pisze Joasia, jest w Łazach za Kampinosem i mam z nimi pozytywne doświadczenia. Mieli najlepszą w okolicy cenę na cegłę pełną i jakość była bardzo dobra.

 

Skręca się do nich w prawo jakieś 4 km za Kampinosem w stronę Sochaczewa, jest duża tablica.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MANI - 604-405-506 ; mam do nich teraz pod ręką tylko tę komórkę - to jeden z ich handlowców.

 

Marcin, a kiedy kupowałeś od nich tę cegłę? Bo my akurat cegłę pełną od nich zwróciliśmy - tyle miała margla; no, ale była, że tak powiem, bezmarkowa. Z innych rzeczy od nich byliśmy zadowoleni, zwłaszcza papę termo mieli OK Icopala, w najniższej cenie z okolic Warszawy.

 

A cegłę pełną kupiliśmy w Sandomierzu - Mąż tam pojechał, obejrzał i kupił. Majster twierdzi, że jest lepsza niż wszystko, z czego w Warszawie budował - a cena: 50 groszy/szt, z transportem i HDS-em. Jednak ta Warszawa jest naprawdę obłędna. A przed wojną to państwowi urzednicy i sędziowie z Warszawy mieli dodatek drożyźniany 15 % pensji.

 

Pozdrawiam. Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

cegłę brałem na początku sierpnia.

Moi majstrzy ocenili ją bardzo wysoko, ale wiadomo, że mogą być różne partie ...

 

Niebawem zabieram się do szukania dachówki cementowej. Korzystając z okazji zapytam o okoliczne hurtownie z dachówkami, widziałem kilka przy wyjeździe z Wwy w stronę Babic. Czy są miejsca godne polecenia i takie, które raczej trzeba omijać?

 

Pozdrowienia

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! co to jest informacja o bezpieczeństwie którą mam ?umieścić? na budowie?????

podejrzewam ze moze im chodzić zebyś na tablicy informacyjnej budowy umieściła numery policji, strazy, pogotowia itd . Bo nic innego mi sie nie kojarzy, a podejrzewam ze taka formułe maja standardowo wpisana do komputera i jak drukuja pozwolenia to wpisuja tylko dane delikwenta i drukuja. Więc nawet nie pytaj co mieli na mysli bo jak jeszcze stworza uzasadnienie to znajac zdolności urzedników bedziesz musiala ustawić kiosk informacyjny z obsługa 24H. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem zabieram się do szukania dachówki cementowej. Korzystając z okazji zapytam o okoliczne hurtownie z dachówkami, widziałem kilka przy wyjeździe z Wwy w stronę Babic. Czy są miejsca godne polecenia i takie, które raczej trzeba omijać?

Te dwie hurtownie są dobre. Zwłaszcza chyba Dachlux - mają chyba rzeczywiście jedne z najniższych cen w Warszawie, zwłaszcza na okna dachowe. Ja w końcu kupiłem dachówki Prodach - przez firmę Eximaco. Wyszło jeszcze nieco taniej, a dachówka niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...