Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiu,

 

Jak masz warunki, to nalezy zrobic projekt przylacza gazu i gazociagu (tak naprawde to dwa projekty).

 

Dla mnie przygotowywal to pan Maciek Kowalski (namiary mialam z gazowni), ale dzis nie mam teczki z namiarami w pracy, wiec jesli bedziesz chciala, przesle jutro .

 

Gotowe projekty (a w moim przypadku trwalo to ponad miesiac, bo nalezy to uzgodnic gdzies tam, ale tym zajmuje sie juz projektant-Pan Maciek) sklada sie z wnioskiem o pozwolenie na budowe przylacza gazowego i gazociagu w Starostwie. Wczesniej (oczywiscie jesli wymagane) nalezy miec pozwolenie z Gminy na wejscie w droge gminna (czyli ja rozkopac podczas wykonywania). Jesli robilas juz przylacze wodne i kanalizacyjne moglas miec to na jednym dokumencie, wystarczy). Tam niestety znow trwa to 1 miesiac.

 

I ja jestem na takim etapie.

 

Teraz mam wykonawce (tego, ktorego podalam), ktory pomaga mi podpisac umowe z gazownia na dosyl gazu (tez ok 2 tyg.) i wykona przylacza: to do mojej skrzynki z polecenia gazowni (ale inwestor placi, podobno pozniej gazownia to odlicza, ale to nie sprawdzona informacja), a to od skrzynki do domu na moje zlecenie i zgodnie z tym jak bedzie najlepiej (jak najmniej widocznie, bo rury musza isc na wierzchu) juz ja decyduje (powinno byc zgodnie z projektem, ale mi pan gazownik podpowiedzial jak bedzie lepiej i taniej...

 

Czyli dlugo, skomplikowanie i nie tanio, ale podobno ma sie zwrocic w jakims tam czasie....

 

Sama juz nie wiem co lepsze, bo czytajac posty o inwestycjach vs oszczednosci w comiesiecznych kosztach eksploatacji codziennie zmieniam zdanie...

 

Pewne jest, ze przy gazie trzeba zainwestowac (w moim przypadku):

projekty:700

przylacza: ok. 4500

piec gazowy: ok 6000

marza mi sie rowniez kolektory: ok 7000

montaz calosci: ok 1000

 

Razem: prawie 20 kawalkow, zwroci sie moze po 50 latach, daj Boze zeby moje dzieci skorzystaly :-)

 

No chyba, ze macie inne zdanie, please dajcie znac...

 

 

Tak czy inaczej juz zaczelam i ciagne...

 

Pozdrawiam,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, czy to znaczy że rura gazowa od skrzynki (w ogrodzeniu??) do domu ma lecieć wierzchem? czy może skrzynia jest na domu? już się pogubiłam.

Słuchajcie, geodeta mi zaśpiewał 2,400 PLN od uzgodnienia w ZUDzie 8 odcinków przyłączy (przedłużenie sieci plus przyłącze: wody, gazu, kanalizacji i prądu) czy Wy też płaciliście za takie cudo? dodam że niezależnie mam wybulić za projekt branżystom, tyle tylko że już nie pójdą do ZUDu. zastanawiam się czy mnie nie oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka i Janek,

Czy bywacie na Waszych zimujących budowych i czy można będzie się z Wami umówić i wpaść na chwilę w któryś weekend porozmawiać o Waszych ekipach?

jj

To niby moja budowa jest zimująca??? Nie ma żadnego zimowania! Dom zamknięty (prawie, bo jeszcze drzwi wejściowe), elektryka zrobiona, czeka na podłaczenie, tynki w 90%, lada dzień brama do garażu, ocieplę dach - resztę będzie można coś wykańczać i zimą. Teraz już nie ma na co czekać! Ale wpaść oczywiście możesz, zapraszam. W weekend bywam w przerwach między wizytami w hurtowniach od wykończeniówki. Na priva podam zaraz telefon, możemy się jakoś umówić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka i Janek,

Czy bywacie na Waszych zimujących budowych i czy można będzie się z Wami umówić i wpaść na chwilę w któryś weekend porozmawiać o Waszych ekipach?

Jeśli tak to dajcie znać na priva - może być w ostatniej chwili.

Pozdrawiam,

jj

 

 

pewnie ze mozna wpasc :wink:

chyba bedziemy w sobote bo chcemy uporzadkowac plac zeby nawiezc ziemi do wyrownania

na priva podaje telefon

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek,

A swoją drogą dom zamknięty bez drzwi - toż to dom otwarty.

Drzwi są, ale tymczasowe, bo te docelowe by się mogły zniszczyć - duży ruch z materiałami. Spędziliśmy już tam parę nocek - dla wprawy i dla pilnowania instalacji. Pies został zatrudniony jako "czujka uzbrojona" i miał alarmować, gdyby coś się działo. Ale to stary pieszczoch, przeżył to ciężko. Całą noc się kręcił i szukał wygodnego miejsca do spania, a następnego dnia odsypiał na kanapce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okna, drzwi, elektryke i hydraulike i instalacje alarmowa. Poza tym bardzo duzo narzedzi i materialow, szkoda by bylo...

 

Podpisalam dzis bo maja promocje, ze juz do konca umowy (a jest na czas nieograniczony) bedzie 80PLN/mies. netto, a to wydaje sie niewygorowana cena.

 

Zamierzamy sie wprowadzic w grudniu (nawet jesli bedzie wielka budowa), a placic za monitoring od listopada.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbym zainteresowany bo bede miał lada moment obiekt do podlaczenia do monitoringu w Koczargach, a razem mozemy troche wiecej wynegocjowac , a moze nawet dwa obiekty jak zmienie w swoim domu?

zatem sila negocjacyjna rosnie.

Macie jakieś doświadczenie z agencjami ochrony? Mnie strzeze od 6 lat Solid i odpukac nic sie nie dzieje. Sa max w ciagu pieciu minut jak mi sie uda niechcacy alarm aktywowac ( i nie biora za to pieniedzy przynjamniej jesli tak sie dzieje raz w miesiacu) a dodatkowo zawsze ich widze pod kapliczka w Lipkowie na rozjeżdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...