Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Janek,

Zwracam honor. Zasugerowałam się którymś z postów Karorki. Była w nim mowa o zimowaniu. A tu widzę roboty idą pełną parą.

A swoją drogą dom zamknięty bez drzwi - toż to dom otwarty. Dziękuję serdecznie za pomoc.

Pozdrowienia,

jj

Dla ułatwienia ManieQ zrobił mapkę okolic. Naprowadzając kursor, można się zorientować "gdzie kto".

http://www.manieq.neostrada.pl/mapka_forum.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Monitoring - i owszem, ale w przyszłym roku. Niemniej, informujcie, co udało się i gdzie wynegocjować. Może podczepimy się pod wasze wynegocjowane warunki następną grupą, np z Karorką :D

 

.....zapeszać, nie zapeszać :-? .

Przyszli następni tynkarze - narazie dopiero dwa dni - to co narazie zrobili jest O.K., poza tym sprzątają po sobie i widać, że idzie im to dużo sprawniej niż tym paprakom, co uciekli. Czyżby do trzech razy sztuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitoring sąsiada jest najlepszy. Oni wszystko widzą i wiedzą.

Ja chciałam mieć sąsiadów blisko.

No to faktycznie Ci sie udało miec blisko jedni przez sciane prawie ;).

Strop tez już prawie gotów , to moze jednak nie na wielkanoc tylko na boze narodzenie w tym tempie sie wyrobisz ? ;)

 

no tak, Koczargi to ja ale nam na razie wystarcza monitoring sasiada.

 

No to my teraz prawie sasiedzi bo ja tak ze dwie ulice dalej w strone puszczy ale niestety moi sąsiedzi raz sa a raz ich nie ma.

 

Co prawda domek bardziej letniskowy i prawie pusty ale i tak szkoda by było gdybym musiał nowe szyby wstawiać a koszty circa 80PLN na miesiac za poczucie spokoju nie sa wygórowane. A dobrze robi jak ekipa ochrony wpada i robi troche zamieszania, bo roznosi sie po okolicy ze nie warto ryzykować bo pilnuja. Dodatkowo bede wiedzial czy szyba jest wybita czy nie bo zadzwonia a nie bede jeżdził kontrolowac zwlaszcza w zimie .;)

Oczywiście jak bede wiedzial co i jak to wrzuce info na forum.

Pozdrowienia dla sąsiadów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje nr tel do kółka rolniczego w Babicach Starych, dla tych którzy potrzebują traktorka :lol: 722-96-81 lub ewenutalnie 722-95-76

pozdr. dla wszystkich sąsiadów.

dla zainteresowanych : aktualny jest tylko numer 7229681 i sa wolni dopiero w listopadzie. Ceny ok 100PLN za czynnośc ( tzn orke , bronowanie itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszła mnie informacja (z kilku źródeł na raz) że w naszych okolicach są beznadziejnej jakości bloczki fundamentowe... wiecie coś o tym? Kierując się tą pogłoską załatwiam z Białobrzegów k/Radomia z dowozem i wyładunkiem 2,25 za sztukę BRUTTO! Ekipa wchodzi 11 października, mam nadzieję, że pogoda dopisze.

A propos kółka rolniczego, to też przed chwilą dzwoniłam. Pan podał mi inny sposób na takie prace: tel. do sołtysa (można dostać w gmnie), który poleci "lokalesa" z traktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 tygodnie przejadę się za ziemią na działkę, jak się czegoś dowiem, to dam Ci znać.

 

Pozdrawiam

 

my swoja droga tez poszukamy - chcielibysmy to zalatwic przed zima zeby sie troche ulezalo - wzielismy sie za porzadki na placu- na razie palety poszly do sasiada przez plot - nikt nie chce kupowac takich palet po materialach no chyba ze sie trafia euro lub typu euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszła mnie informacja (z kilku źródeł na raz) że w naszych okolicach są beznadziejnej jakości bloczki fundamentowe... wiecie coś o tym?

 

ja nic o tym nie slyszalam a ekipa nie skarzyla sie na jakosc

 

a tak a propos bloczkow moze ktos chcialby kupic 59 bloczkow bo przy okazji porzadkow na placu nie wiemy co z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, Koczargi to ja ale nam na razie wystarcza monitoring sasiada.

 

No to my teraz prawie sasiedzi bo ja tak ze dwie ulice dalej w strone puszczy ale niestety moi sąsiedzi raz sa a raz ich nie ma.

 

 

hej nowy sasiedzie :)

a na jakiej jestes ulicy to moze uda nam sie zlokalizowac Twoja posiadlosc - ja w koczargach to znam tylko akacjowa :wink: no i ta druga w bok - ciagle zapominam jak sie nazywa

 

pozdrowienia dla nowego sasiada i pozostalych oczywiscie tez :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, Koczargi to ja ale nam na razie wystarcza monitoring sasiada.

 

No to my teraz prawie sasiedzi bo ja tak ze dwie ulice dalej w strone puszczy ale niestety moi sąsiedzi raz sa a raz ich nie ma.

 

 

hej nowy sasiedzie :)

a na jakiej jestes ulicy to moze uda nam sie zlokalizowac Twoja posiadlosc - ja w koczargach to znam tylko akacjowa :wink: no i ta druga w bok - ciagle zapominam jak sie nazywa

 

pozdrowienia dla nowego sasiada i pozostalych oczywiscie tez :D

 

No własnie Akacjowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej nowy sasiedzie :)

a na jakiej jestes ulicy to moze uda nam sie zlokalizowac Twoja posiadlosc - ja w koczargach to znam tylko akacjowa :wink: no i ta druga w bok - ciagle zapominam jak sie nazywa

 

pozdrowienia dla nowego sasiada i pozostalych oczywiscie tez :D

 

Karorka własnie sie zorientowałem ze Akacjowa to ta głowna i adres mam od tej własnie ulicy bo ulica która dochodzi do mojej jest prywatna działka ( na szczescie mam w niej udziały) i jako taka nie funkcjonuje z nazwy. Jadac od ciebie w strone osiedla kampinos to taki zjazd ze słupem energetycznym w środku ( kiedyś wisiało na nim ogłoszenie o sprzedazy działki) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej nowy sasiedzie :)

a na jakiej jestes ulicy to moze uda nam sie zlokalizowac Twoja posiadlosc - ja w koczargach to znam tylko akacjowa :wink: no i ta druga w bok - ciagle zapominam jak sie nazywa

 

pozdrowienia dla nowego sasiada i pozostalych oczywiscie tez :D

 

Karorka własnie sie zorientowałem ze Akacjowa to ta głowna i adres mam od tej własnie ulicy bo ulica która dochodzi do mojej jest prywatna działka ( na szczescie mam w niej udziały) i jako taka nie funkcjonuje z nazwy. Jadac od ciebie w strone osiedla kampinos to taki zjazd ze słupem energetycznym w środku ( kiedyś wisiało na nim ogłoszenie o sprzedazy działki) .

Pozdrawiam

 

to teraz na pewno zlokalizuje bez problemu - chyba nawet wiem gdzie to jest - my tez niby przy Akacjowej ale naprawde jest to drugi rzad od Akacjowej i dojazd tez jest prywatna dzialka (tez na szczescie mamy w niej udzialy :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sasiadow,

wlasnie zadalam pytanie na forum (w wymianie doswiadczenien) dotyczace kolejnosci prac: tynki wew gipsowe z agregatu, a potem okna, czy moze na odwrot :o Zalezy nam aby zamknac dom przed zima, przez zime robic prace wyknoczeniowe wewnatrz budynku. Niektorzy odradzaja wyknonywanie tyknow gipsowych przed montazem okien, bo oddaja wilgoc, itp. Ale przy dobrym zabezpieczeniu oknien, wietrzeniu, a takze przy wynajeciu takich dmochaw, to chyba nic sie nie powinno stac z tymi oknami... Bez okien, to nie bedziemy mogli robic prac wyknoczeniowych, wiec sytuacja zmusza nas do szybkiego dzialania. Dzieki za wszystkie rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...