Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

słyszałam, że najpierw tynki wewnętrzne a potem okna, bo traci się gwarancję od producenta.

Dla zainteresowanych prognoza pogody z IMGW:

 

II dekada października: temperatura min 3-9 max 11- 20 3 dni opadów (raczej przelotnych)

 

III dekada października: temperatura min 0-8 max 9-18 2 dni opadów również przelotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

Mam ogrzewanie nadmuchowe, ale jeszcze nie mamy przylacza gazu, wiec nie mozna uzywac tego ogrzewania :( Zostaja tylko dmuchawy na prad...Nasz dom, to ten drugi nowy za stawami w Zielonkach (grafitowa dachowka i dach jest prosty, kopertowy).

Ankalenka, prognoza pogody rzeczywiscie jest optymistyczna :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do wylicytowania przedmiotów przekazanych przez forumowiczów. Na obecną chwile licytujemy kask budowlany muratora przekazany przez Edzie i kubek muratora przekazany przez Maksia. Kolejny darczyńcy mile widziani. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na operacje Nikoli.

Mamy czas do 11 października. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji.

 

Przypominamy nr konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

W sprawach organizacyjnych kontakt [email protected]

Edzia & Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy Współforumowicze, czy widzieliście kiedyś coś takiego:

 

§ 3. Inwestor jest obowiązany zawiadomić o zamiarze rozpoczęcia robót budowlanych właściwego inspektora pracy, na 7 dni przed rozpoczęciem budowy lub rozbiórki, na której przewiduje się wykonywanie robót budowlanych trwających dłużej niż 30 dni roboczych i jednoczesne zatrudnienie co najmniej 20 osób albo na której planowany zakres robót przekracza 500 osobodni :evil: :o

 

czy ktoś zawiadamiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz trochę więcej o tym napisać? jak, gdzie, itp? póki co zawiadomiłam tylko o rozpoczęciu robót, a tu taka niespodzianka..

Ja rozumiem, że chodzi o to samo: o powiadomienie o rozpoczęciu budowy (na samym początku). Zgłaszane w Starostwie w Inspektoracie Budowlanym. Skoro piszesz, że zgłaszałaś, to w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dziwnym trafem :oops: wiedzeni szalem zakupowym pod koniec grudnia zeszlego roku kupilam za duzo :cry: duzo za duzo bloczkow betonu komorkowego :roll:

 

mam wiec do sprzedania 17 palet (albo i 19 - musze sprawdzic :oops: ) (na palecie jest 48 bloczkow) betonu faelbet warszawa, foliowany, paletowany - wyprodukowany na wiosne - sprzedam okazyjnie - musze tylko odkopac fakture z zeszlego roku - mysle ze w granicach 5,50 albo mniej za sztuke - UWAGA - transport HDS z hurtowni GRATIS (hurtownia jest w Ozarowie Mazowieckim - wiec blisko)

 

pzdr Marsjanka

bardzo zdziwiona rozmiarem swoich zimowych zakupow :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo zdziwiona rozmiarem swoich zimowych zakupow :oops:

No, no! Pewnie o to chodziło pomysłodawcom tego nieszczęsnego VAT-u.

Masz bloczków na ponad 100m2 ściany, czyli mógłbym zbudować drugi dom, bo tyle mam ścian zewnętrznych. Ja miałem chyba 6 palet, nikt ich nie chciał, w końcu wyrobiłem u siebie na poddaszu. Nie planowałem tam ścian, a mam nieco grubsze. :wink:

Ale jeśli to z transportem, chyba ci się ktoś znajdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to ja chcialam sprzedac 59 bloczkow ale Marsjanka pobila wszystkich :lol:

 

Ankalenka

nie stresuj pozostalych bo zaczniemy wyrywac wlosy z glowy :wink:

moze czasami za duzo nie wiedziec - teraz juz wiem ale niczego zglaszac nie bede choc wiem z doswiadczenia ze u nas istnieje cala gama idiotycznych inspekcji ktore zajmuja sie sprawdzaniem jeszcze bardziej absurdalnych rzeczy

 

a tak w ogole to czy w tych madrych przepisach jest dokladnie napisane jak nalezy rozumiec osobodzien

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co - nikt ostatnio nie kupował styropianu FS20? Jeśli jednak, to czy ok. 165PLN netto za Knaufa to dobra cena na dziś?

Nie mam troszkę teraz czasu na szukanie, roboty znów ruszyły pełną parą - żeby nie przechwalać, ale ta ekipa tynkarzy jest póki co bardzo O.K.

 

Jeśli chodzi o Inspektora Pracy, to nie zgłaszałem, ale gdybyś ankalenka mogła podać skąd to wzięłaś (nr ustawy). Chociaż i tak pewnie nie zgłoszę :D

 

Marsjanka - proponuję rzucić sprawę BK w ogłoszenia, a swoją drogą - mam znajomych w Babicach, co ruszają b. wczesną wiosną i mają robić z gazobetonu - zapytam ich - jutro dam Ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Inspektora Pracy, to nie zgłaszałem, ale gdybyś ankalenka mogła podać skąd to wzięłaś (nr ustawy). Chociaż i tak pewnie nie zgłoszę :D

§ 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. nr 47 poz. 401), który nakłada na inwestora obowiązek zawiadomienia o zamiarze rozpoczęcia robót budowlanych właściwego inspektora pracy, na 7 dni przed rozpoczęciem budowy lub rozbiórki, na której przewiduje się wykonywanie robót budowlanych trwających dłużej niż 30 dni roboczych i jednocześnie zatrudnienie co najmniej 20 osób albo na której planowany zakres robót przekracza 500 osobodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy Współforumowicze, czy widzieliście kiedyś coś takiego:

 

§ 3. Inwestor jest obowiązany zawiadomić o zamiarze rozpoczęcia robót budowlanych właściwego inspektora pracy, na 7 dni przed rozpoczęciem budowy lub rozbiórki, na której przewiduje się wykonywanie robót budowlanych trwających dłużej niż 30 dni roboczych i jednoczesne zatrudnienie co najmniej 20 osób albo na której planowany zakres robót przekracza 500 osobodni :evil: :o

 

czy ktoś zawiadamiał?

ja nie zglosilem bo ....po dokladnym wyliczeniu wyszlo, ze moj dom to 498 osobodni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...