Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

P.S. Rbit - ja przypominam, że :D puki co też jestem twoim sąsiadem - mieszkam na Akacjowej, troszkę w stronę szkoły za Karorką.

Upsssss przepraszam wszystkich szanownych sasiadów którzy moga sie czuć urazenie i nie tylko tych :).

Krzysiek ,postaram sie porozgladac natepnym razem bedac i zlokalizowac :)

ja odkryłem ze mam nr 94 na Akacjowej a teraz jeszcze pozostaje mi literke uzgodnić . wyglada mi ze to bedzie gdzieś koło "d" :)

Pozdrawiam wszystkich sąsiadów i nie tylko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Upsssss przepraszam wszystkich szanownych sasiadów którzy moga sie czuć urazenie i nie tylko tych :).

Krzysiek ,postaram sie porozgladac natepnym razem bedac i zlokalizowac :)

Pozdrawiam wszystkich sąsiadów i nie tylko .

:D Jestem urażony jak cholera. :D

Dla sprostowania - buduję w Babicach, a w Koczargach mieszkam (ale przy tak mizernym stanie moich finansów - to sobie jeszcze długo pomieszkam :lol: )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

Mam ogrzewanie nadmuchowe, ale jeszcze nie mamy przylacza gazu, wiec nie mozna uzywac tego ogrzewania :( Zostaja tylko dmuchawy na prad...Nasz dom, to ten drugi nowy za stawami w Zielonkach (grafitowa dachowka i dach jest prosty, kopertowy).

Ankalenka, prognoza pogody rzeczywiscie jest optymistyczna :)

Pozdrawiam

 

ozzie

ktoś mi podpowiedział pomysł gazu z butli, może do tego pieca będzie można. Ja mam nadzieję, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka,

 

coscie tak pocichli ? ledwo Nasza grupe na liscie znalazlem.

Zdecydowalem sie na monolityczny strop, solidny zelbet - najpewniejszy w czasie bombardowan.

Ma ktos z Was takowy ?

 

zdroofka,

Na bobmardowania najlepszy jest z belek strunobetonowych, a jesli zelbet to tak od 2 m grubości .

Zatem powodzenia zycze ;)

 

PS

Gdybyś miał ochote zobaczyć jak to wyglada w oryginale to polecam Gierloz kolo Kętrzyna ( choć tam ulepszyli i te 2m potem zwiekszyli do 6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka,

 

coscie tak pocichli ? ledwo Nasza grupe na liscie znalazlem.

Zdecydowalem sie na monolityczny strop, solidny zelbet - najpewniejszy w czasie bombardowan.

Ma ktos z Was takowy ?

 

zdroofka,

 

Hej,

ja miałem żelbet w projekcie,ale zdecydowałem się na gęstożebrowy.

Zdaniem moich dostawców po wzroście cen stali gęstożebrowy jest tańszy. ale szczegółowego kosztorysu nie robiłem, by to zweryfikować.

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit,

 

;-) A w ktorej hurtowni maja takie belki strunobetonowe - jeszcze moge przeprojektowac ...a moze taniej wyjdzie, bo tego pewnie szalowac nie trzeba ;-)

 

ankalenka,

 

ano nie bylo mnie troszke, kuracja odwykowa jest czasochlonna przeciez ;-)

troche pozno te lawy ....zzzzziimy sie nie boisz ?

 

Kasiu,

 

U mnie na strop pojdzie 1,5 tony stali. Co do zazbrojenia to posiadam wiatrowke i kilka bagnetow - ale czy to wystarczy ?

 

MarcinM,

 

hihih a ja na odwrot -mialem TERIVE a poszedlem w zelbet ;-)

Stal teraz staniala - w Normie po 2400 zl / tone (a byla po 3600)

A udalo Ci sie zalac podciagi, wieniec razem z belkami ? czy betonowales na 2 razy ?

Wszystkie stropy sa nasze ;-)

 

lykend blisko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit,

 

;-) A w ktorej hurtowni maja takie belki strunobetonowe - jeszcze moge przeprojektowac ...a moze taniej wyjdzie, bo tego pewnie szalowac nie trzeba ;-)

 

Te które widzialem byly kupowane gdzieś w hurtowni koło Rzymu ( made in Italy) przez organizacje TOD ( czy jak to sie pisało) gdzieś koło 42 roku poprzedniego stulecia. Moze od tego czasu otworzyli jakieś filie w okolicy???

Dodatkowa zaleta jest to, ze można robić rozpietośc tak z 15 metrów bez dodatkowych podpór :)

Zycze udanych poszukiwań ;)

 

PS

Własnie sie dowiedzialem ze gdzieś w Polsce firma Pflayderer? robi strunobeton jak byś chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric,

Zapytam naiwnie: dlaczego ten monolit? Bo co: tańszy, lepszy? Ja mam w projekcie Terivę i tak się zastanawiam czemu ci konstruktorzy uparli się akurat na ten system przecież producentów stropów gęstożebrowych jak mrówków. Może ktoś mnie oświeci. A swoją drogą jak pomyślę, że ten suficik waży 250 kg na m to nie chciałabym a by w to jakaś bomba grzmotnęła. Po co oni te liczby podają? Lepiej chyba żyć w nieświadomości. :wink:

Pozdrowionka

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona i wszyscy którzy zmieniali rodzaj stropu,

Na jakim etapie podejmowaliście decyzję o zmianie? W trakcie budowy? Czy konstruktor na nowo to przeliczał?

Pozdrawiam :D ,

jj

I jeszcze jedno - Iwona, czy budujesz ściany z Porothermu? Bo ja mam w projekcie pustak ceramiczny U. Różnica pomiędzy ceramiką tradycyjną a poryzowaną w ścianie trójwarstwowej jeśli chodzi o współczynnik nomen omen też "U" wyszła minimalna. Więc zastanawiam się czy warto iść w koszty. Jakie jest twoje zdanie?

Pozdrowionka raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilam strop [sorry, a;e nadal nie mam polskich liter] - mialam projekt i na wylewany monolityczny, i na gestozebrowy, ale nie terrive tylko ceramiczny - fert 45. Zmiana nastapila w czasie budowy, gdy trzeba bylo zamowic belki. Przeliczylismy jedno i drugie, i przy 2-ch stropach 220 m kw i 180 m kw wyszlo nam, ze zelbetowy monolityczny bedzie drozszy lacznie o 5 tys zl. Zrobilismy wiec ferta.

 

Monolit jest lepszy bo:

- nie bedzie klawiszowal

- gdy sa wykusze lub balkony - mozna go w tych miejscach zrobic cieniej tak by zostalo miejsce na ocieplenie

- ma wlasciwie nieograniczona rozpietosc i mozliwosci ksztaltu, co ma znaczenie przy udziwnieniach roznych

 

Fert jest lepszy bo:

- jest tanszy (stan cen wedlug sierpnia i wrzesnia 2004)

- jest cichszy.

 

pzdr

Joasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona i wszyscy którzy zmieniali rodzaj stropu,

Na jakim etapie podejmowaliście decyzję o zmianie? W trakcie budowy? Czy konstruktor na nowo to przeliczał?

Pozdrawiam :D ,

jj

I jeszcze jedno - Iwona, czy budujesz ściany z Porothermu? .

 

jj

Widze, ze zmieniamy grupe :D. Przy okazji bardzo dziekuje za goscinnosc sasiadom zza lasu :D

A co do stropu to nie zmienialam, tylko porownywalam ceny obu - poniewaz wyszlo podobnie, to zostal ceramiczny Porothermu. Co do scian to sa z tez Porothermu, przekonal mnie do niego architekt, nie porownywalam wiec tych wszystkich wskaznikow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...