Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Moj zanajomy buduje w Kwirynowie - dal sie namowic na plyte betonowa.

Toto strasznie duzo kosztowalo - okolo 35 000 zlotych! Tak ze z plyta ostroznie."

 

 

Dzieki za przestroge, zanim podejmiemy decyzje chcemy wykonac badanie gruntu, tylko facet zaspiewal 1000 zl za 3 odwierty, chyba troche

przyduzo, przejrzalem forum - mozna trafic taniej ok 400-500zl wiec bede szukal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric, a otworzyłeś szampana :D ...jeśli tak, to świntuch jesteś, bo nas nie poczęstowałeś :evil: :wink:

 

Jeżeli chodzi o kontener na śmieci, to:

- 5,5m3 - 240PLN netto

- 7m3 - 290PLN netto.

Cena może pozostać netto. Jeszcze szukam, może uda się coś taniej... Generalnie ceny zwalają z nóg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za przestroge, zanim podejmiemy decyzje chcemy wykonac badanie gruntu, tylko facet zaspiewal 1000 zl za 3 odwierty, chyba troche

przyduzo, przejrzalem forum - mozna trafic taniej ok 400-500zl wiec bede szukal

 

Ja bym nie demonizowal tej "grzaskosci". Przeciez Kwirynow to nie jakies bagna nadbiebrzanskie - jak czlowieka nie wciagnie to i chalupa stac bedzie.

Moze sensowniej jest zaczac budowe, wykopac rowy fundamentowe i wtedy dopiero zastanowic sie, czy wzywac fachowca od odwiertow.

Takie badania moze ??? mialy sens przed zakupem dzialki.

I tak Wasz kierownik budowy bedzie decydowal o fundamentach / stopie - po co wybiegac przed szereg i go wyreczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Tina i Heniofacet zaspiewal 1000 zl za 3 odwierty, chyba troche

przyduzo, przejrzalem forum - mozna trafic taniej ok 400-500zl wiec bede szukal

 

w Warszawie to normalna cena. jak wiecie że są problemy z gruntem to akurat na badaniu i konstruktorze nie należy oszczędzać. 500 zł oszczędzicie sobie później na mniej istotnych sprawach.

Poza tym odwierty to jedna rzecz - kolejną jest dokładne badanie i przeliczenie zagęszczenia, nośności i opinia geologa zalecająca sposób wykonania fundamentów i prowadzenie robót. Ale, oczywiście, wolny wybór!

 

pozdrawiam,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena mniej więcej normalna. Mnie robił odwierty (3szt.) p. Szczeciński za 750. Jeśli chcesz namiary, wejdź na http://www.pf.pl , wyszukiwanie zaawansowane -> wpisz słowo kluczowe: Szczeciński, miasto: Warszawa i go z pewnością znajdziesz. Mieszka na Bemowie.

A grunt kwirynowski określił, mimo wszystko, jako "łatwy". To prawda, że mokro, ale jest dużo piasku, a potem zwarte iły. Choć oczywiście są sporo różnice. Na przykład obserwuję, jak otrzymuje się woda po deszczu - są "bagienka" w jednym miejscu, a 100m obok nie, mimo że to bagienko jest wyżej, niż suche miejsce. Czyli tam, gdzie utrzymuje się woda, może być glina i składniki organiczne - mniejsza przepuszczalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sensowniej jest zaczac budowe, wykopac rowy fundamentowe i wtedy dopiero zastanowic sie, czy wzywac fachowca od odwiertow.

 

I tak Wasz kierownik budowy bedzie decydowal o fundamentach / stopie - po co wybiegac przed szereg i go wyreczac?

 

Całkowicie popieram, ale kierownik musi być dobry.

 

Czy zamawialiście okna PCV? Dajcie namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo halo!

 

MOJ 200 post postanowilem napisac tutaj ...na Naszym forum. Wzruszenie odbiera mi mowe ...koncze juz.

 

Ale fajnie! To ja tez sie dolacze do Waszego Forum z celebracja 200 postu!!! Wlasnie sie zastanawialem jak to uczcic? A tu u Was cieplutko, goscinnie, moze nie wyrzucicie od razu... To bedzie taka Nowa Babicka Tradycja. :D

 

Hip! Hip! Hurrra! :D

 

Oto moj 200 post! I pierwszy w Starych Babicach!

 

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sensowniej jest zaczac budowe, wykopac rowy fundamentowe i wtedy dopiero zastanowic sie, czy wzywac fachowca od odwiertow.

Takie badania moze ??? mialy sens przed zakupem dzialki.

I tak Wasz kierownik budowy bedzie decydowal o fundamentach / stopie - po co wybiegac przed szereg i go wyreczac?

 

a wg mnie ta wersja postępowania jest bezsensu. w przypadku mojego domu (teren "czysto piaszczysty" bez zalegania wody itp) na skutek wyników badań gruntu trzeba było posadowić budynek o 30 cm płycej niż przewidywał projekt, a dodatkowo poszerzyć ławy. robiąc tak jak piszesz musiałabym zasypywać fundamenty, zagęszczając i narażając się na obsypywanie wykopów. poza tym teraz w październiku wodę mam na -2,5 m, a w maju była na -1,10. geolog przewiduje dodatkowo możliwość "swobodnego lustra wody" nawet na -0,8 m. Kierownik budowy musiałby być jasnowidzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anka ;-)

 

Ktore to jest to 30 cm, co zbawilo swiat ? Te 30 cm pomiedzy 0.8 metra a 1.1 m?

Do takich wnioskow, ktore przeczytalas w raporcie o stanie wod mozna dojsc nie bedac jasnowidzem, gdyz kazdy okoliczny chlop wie, ze "woda gruntowa w Babicach jest wysoko" i kazdy, kto chociaz troszke sie orientuje nie bedzie kopal glebiej jesli nie potrzeba. Ty widocznie bylas zupelnie niezorientowana, jesli wysoka wode gruntowa odkryl dopiero "fachowiec z Warszawy".

80 cm przy metrowej glebokosci przemarzania gruntu jest idealna glebokoscia do posadowienia budynku.- wiec po co kopac glebiej ??

Bo tak bylo w projekcie ??

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anka ;-)

 

Ktore to jest to 30 cm, co zbawilo swiat. (..) Ty widocznie bylas zupelnie niezorientowana, jesli wysoka wode gruntowa odkryl dopiero "fachowiec z Warszawy".

 

Yoric, wyluzuj. zawsze jesteś taki kąśliwy jak ktoś się z Tobą nie zgodzi, czy masz gorszy dzień? :x

 

pozdrawiam,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia napisał:

1000,- zł za 3 odwierty to normalna stawka - przynajmniej jeśli chodzi o p. Traczyńskiego. Ale opinie robi jak malowane.

 

Yoric napisał:

ale czy prawdziwe ? hyhyhyh

Cygan tez konia farbowal przed sprzedaza

 

 

Ooo, to do Ciebie też dotały te słuchy? Słyszałam o tym, jak to się robi - ale nie bardzo wierzyłam, bo widzialam na działce ślady po odwiertach. Choć z drugiej strony - głębokości nie sprawdzałam...

No, ale w takim razie może zamiast zlecać te wszystkie ekspertyzy geotechniczne rzeczywiście lepiej pójść do urzędu i obejrzeć sobie mapy geologiczne naszego terenu. Podobno dla całych Babic są bardzo szczegółowe.

 

Pzdr. Joasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...