Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gdybysmy mieli worek pieniedzy ktory nigdy sie nie oproznia to na pniu wybralibysmy Pinusa a tak szukamy dalej ale nie wykluczone ze i tak na Pinusie sie skonczy

 

mamy tez wycene Gebauera i sa jeszcze drozsi niz pinus - tu uwaga - w gebaurze nie ma roznicy w cenie okien sosnowych i mahon meranti - powiedzieli ze dobra sosna to material zdecydowanie trudniejszy do pozyskania niz mahon i wlasciwie sosna powinna byc drozsza

 

Domex jest juz tanszy

 

nasze poszukiwania determinuje wlasciwie ogrod zimowy ktorego koszt jest prawie taki sam jak wszystkich pozostalych okien razem

niewykluczone jednak ze okna beda drewniane a z ogrodem skonczy sie na aluminium bo dotalismy pierwsza oferte na ten material i wreszcie cena zeszla ponizej 30 tys

 

kolezanka z branzy polecila mi trzy firmy:

BILDAU & BUSSMANN http://www.bildau.pl

Domex http://www.domex.com.pl

Ferno

 

co do tej ostatniej to troche przerazily mnie doswiadzczenia jednego z forumowiczow opisane w jednym z watkow

 

Kasia - przejade sie dzis zobaczyc - a jaki myslalas ze bedzie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

Jesteśmy na etapie szukania wykonawców. Rozmawialiśmy wstępnie z twoimi góralami ale na konkrety (oglądanie projektu i wycena) mamy się umówić na poświętach. Rozmawiamy też z wykonawcami JPrzedworskiego i Iwony. Pewnie trzeba będzie jeszcze poszukać. Zobaczymy.

Krzysiek - a ten Jack-bud to tylko elewacje czy całość?

A jeśli chodzi o okna drewniane - nie braliście pod uwagę Wołomina?

Pozdrowionka,

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałam dobrą cenę z gebauera - plus jeszcze mówili o zniżce rzędu 20 % jakbym się decydowała. okna typowe były u nich droższe a nietypowe tańsze niż u konkurencji (porównałam 6 ofert). Jeśli chodzi o sosnę czy meranti, to moje zdanie jest takie: meranti to nie mahoń tylko mahoniowiec i nie jest to super dobre drewno. nie jest oczywiście badziewne, ale bynajmniej nie ma czym się podniecać. ja chociaż jestem zwolenniczką drewna egzotycznego w każdej postaci, okna zamówię z sosny barwionej na stosowny kolor. gdybym miała kupę siana zamówiłabym okna dębowe ale póki co nie wygrałam w totolotka. Jeszcze jedna zastanawiająca mnie sprawa: porównajcie sobie ceny tarcicy dębowej, sosnowej i meranti. Logika jest taka, że okno z droższej tarcicy powinno być droższe a nie tańsze. Metr sześcienny tarcicy z prawdziwego mahoniu kosztuje około 6 tys netto. z meranti o jakąś połowę mniej, a metr dębu około 1000 zł netto. Dlaczego więc okna dębowe są droższe niż meranti?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi niedawno konserwowali okna meranti barwione na machońpo ok. 6 latach. Po zdarciu warstwy wyszło że drewno jest najgorszego gatunku meranti, więc radzę ostrożnie. W meblach jest podobnie czasem wychodzi, że po szlifowaniu biurka z litego drewna okazało się, że to była płyta z okładziną z litego drewna.

 

Gdzie kupujecie meble kuchenne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze poszukiwania determinuje wlasciwie ogrod zimowy ktorego koszt jest prawie taki sam jak wszystkich pozostalych okien razem

niewykluczone jednak ze okna beda drewniane a z ogrodem skonczy sie na aluminium bo dotalismy pierwsza oferte na ten material i wreszcie cena zeszla ponizej 30 tys

 

 

 

Kasia - przejade sie dzis zobaczyc - a jaki myslalas ze bedzie ? :)

 

30 tys. za całość czy za ogród. U nas w PCV srednio 21-25 tys. z roletami.

 

Wiedziałam że będzie duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenka,

A co to jest kielecki BIK? Co to za meble i gdzie je mozna zobaczyc?

U mnie w czwartek zalali ostatni strop, teraz juz tylko kawalek sciany na stryszku, wieniec, wiezba i to tyle na ten rok. Chcemy (jeszcze nie wiadomo czy sie uda) wprowadzic sie w przyszlym roku, wiec powoli (ku rozbawieniu mojego meza) interesuje sie wykonczeniem, w tym meblam w kuchni. Ikea nie ma w tej chwili nic co by mi pasowalo, chce mdf, a nie drewno, wiec szukam czegos innego. Bede wdzieczna na namairy, moze maja www?

 

Karorka,

Gdzie zamawialas wycene ogrodu zimowego? Ten temat bardzo mnie interesuje, bo jedna ze scian w naszym salonie jest szklana. Na razie mam wycene z Ryaenrs (?) i nie jestem nia zachwycona :-?, ale poleca ich nasz architekt jako najlepszych od tego typu atrakcji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona, zobacz na http://www.bik-meble.pl

ceny w Kielcach są atrakcyjne, nie wiem czy w Warszawce również, ale zawsze można zapłacić za transport (ostatnio gdy dowiadywał się mój szwagier chcieli 300 czy 350 zł).

pozdrawiam,

Anka.

ps. ja już dawno wybrałam posadzki i kafelki. teraz dopracowuję detale. ;)) z moich doświadczeń wynika, że warto kupować poza stolicą. kafelki w Radomiu są o ok. 30 zł tańsze na metrze kwadratowym od takich samych sprzedawanych u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Taki ze mnie załatwiacz...

Dowiadywałem się o ziemię i na dzień dzisiejszy nie ma nic. Cały czas szukam, ale zaczyna mi już powoli brakować czasu i energii :(

Być może będzie humus za jakieś symboliczne pieniądze, ale najpierw musiałbym sprawdzić jak to wygląda, żeby się nie wkopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

Gdzie zamawialas wycene ogrodu zimowego? Ten temat bardzo mnie interesuje, bo jedna ze scian w naszym salonie jest szklana. Na razie mam wycene z Ryaenrs (?) i nie jestem nia zachwycona :-?, ale poleca ich nasz architekt jako najlepszych od tego typu atrakcji.

 

Pozdrawiam

 

szukamy drewnianych okien i taki tez chcielibysmy ogrod wiec szukamy takich firm ktore robia rowniez ogrody np. pinus - ceny podobne

a Reynaers to jest chyba system a nie firma bo mamy wycene na ten system z firmy kwadrum - ok. 30 tys wiec zachwycona tez nie jestem :wink: , czekamy jeszcze na inne oferty

a Wy gdzie szukaliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenka,

Dzieki za link. Na jakim jestes etapie, ze juz wszystko masz wybrane?

My na razie nie mamy nawet dachu (bedziemy miec z miesiac), a planujemy sie wprowadzic na koniec 2005 (wersja optymistyczna), wiec na razie jeszcze nic nie wybieram, tylko robie tzw wstepne rozeznanie.

 

Karorka,

My bedziemy miec okna plastikowe, a przeszklenia aluminiowe. Reynaers'a polecil architekt, a wycena (25.000 za przeszklenie 7x3,20) byla w jednym z kosztorysow od wykonawcow. Nie wiem skad pochodzila.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...