Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,

w lipcu kupilismy wymarzona dzialke w Klaudynie, wlasnie konczymy projekt i mamy nadzieje ruszyc od wiosny z budowa, co prawda nie mamy jeszcze ani pozwolen, ani ekip....................ale damy rade (chyba)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc!

 

Wasz Sąsiad z Kwirynowa sprzedaje niebieski barak dla ekipy. Jakbyście słyszeli, że ktoś w pobliżu zaczyna budowe i jest mu potrzebny składzik/mieszkanko dla ekipy, to dałem ogłoszenie na http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35898. Baraczek ponoć widać z Placu Kwirynowskiego.

 

Pozdrawiam

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w lipcu kupilismy wymarzona dzialke w Klaudynie, wlasnie konczymy projekt i mamy nadzieje ruszyc od wiosny z budowa, co prawda nie mamy jeszcze ani pozwolen, ani ekip....................ale damy rade (chyba)

pzdr

 

 

witaj Moniś :D

 

widze ze nikt Cie nie powital w naszym gronie wiec mam nadzieje ze dotychczasowi bywalcy naszej grupki nie beda mieli nic przeciwko ze uczynie to w imieniu wszystkich - moze sie na cos przydamy

 

powodzenia w nielatwej roli inwestora :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Karorka :) Co prawda do roli inwestora brakuje nam jeszcze pozwolen i kilku miesiecy :wink: , ale juz powoli szukamy sprawdzonych ekip, bo tych przypadkowych sie boje :wink: , zaczynamy biegac z planami po kosztorysy......ech ciezka praca!!!!!

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie do polecenia ekipę ociepleniowców? We wtorek mam mieć wstawiane okna i chciałbym od razu ocieplić a ekipa, z którą jestem w kontakcie może zacząć dopiero tydzień później..

Witaj ckwadrat,

Na poprzedniej stronie było coś o firmie Jack-bud - może Ci się przyda.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

Właśnie spotkaliśmy się z twoim wykonawcą. Wrażenia całkiem pozytywne. Obejrzeliśmy budowę w Lipkowie. Porządnie, nieużywane stemple równo poukładane. A swoją drogą ciekawa technologia - kształtki styropianowe a w środku beton. Już w drodze do domu zdałam sobie sprawę, że styropian był czysty - nie zauważyłam żeby gdzieś był pozalewany betonem (oprócz tej dziury w środku oczywiście :wink: ). Słyszałam, że przymierzacie się już do wykończenia?

Pozdrowienia

jj

PS czy kupowaliście beton gotowy czy przygotowuje się go na budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do ogółu (zdaje się, że wyrabiam dzisiaj nadprogramową liczbę postów :wink: ),

Chciałabym zorientować się co mnie czeka gdy zdecyduję się na samodzielne kupowanie materiałów. Czy moglibyście z własnego doświadczenia powiedzieć co muszę kupić aby postawić dom w stanie surowym (powiedzmy bez dachówki). Chodzi mi o to jak różnorodny jest asortyment i w związku z tym jaki to będzie nakład pracy. Bo mnie się wydaje, że to raptem cegła, beton, stal i więźba a nie chciałabym się później rozczarować. Co jeszcze?

Będę wdzięczna za info

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jj

Oglądaliście naszą budowę, bo my zakontraktowaliśmy ich po karolce.

 

Muszę powiedzieć, że metodę wynalazłam ja. Wzięłam tą ekipę, bo chciałam dokładnych ludzi, żeby nie zniszczyli takich delikatnych bloczków, nabawili się tym, bo duże i lekkie, jak LEGO.

Beton robili na budowie, bo w Polsce mało znana metoda i nie ma pompy wolno podającej beton i specjalnych rusztowań. Na zachodzie są.

 

Wzięłam metodę ze względu na U=0.16, mamy nadzieję na niskie rachunki (przy ogrzewaniu powietrznym).

 

Jeszcze dochodzą izolacje fundamentów i dodatki wspomagające budowę: stemple deski gwożdzie i.. może ktoś jeszcze uzupełni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kasia,

No to my się przelotnie widzieliśmy. Szkoda, że nie wiedziałam, że to ty. Gratuluję pomysłu bo rzeczywiście metoda rzadko spotykana a ściany bardzo ciepłe. I muszę pochwalić wykonastwo bo rzeczywiście wygląda jak budowa z białych klocków. Pamiętam, że widziałam podobną budowę w Grodzisku gdzie mieszkaliśmy, ale styropian był pożółkły i całość raczej straszyła.

Widziałam, że zamawialiście więźbę u innego wykonawcy. Możesz powiedzieć gdzie i skąd ten pomysł.

Pozdrowionka,

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie do polecenia ekipę ociepleniowców? We wtorek mam mieć wstawiane okna i chciałbym od razu ocieplić a ekipa, z którą jestem w kontakcie może zacząć dopiero tydzień później..

Witaj ckwadrat,

Na poprzedniej stronie było coś o firmie Jack-bud - może Ci się przyda.

Pozdrawiam

jj

 

Właśnie zamówiłem w tej firmie wykonanie elewacji. Prawdopodobnie (nie jestem w stanie wszystkiego dokładnie policzyć) wyjdzie taniej niż jakbym sam zamawiał materiały i odzielnie ekipę! Facet liczy bowiem 7% VAT! A materiały (styropian, klej itd.) kupowane samodzielnie to 22% VAT. Faktem jednak jest, że mocno z nim negocjowałem bo wcześniej dogadałem się z jedną z jego ekip :D. Robił kilkanaście domków w moim sąsiedztwie i na razie nie słyszałem żeby ktoś narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ckwadrat,

No właśnie - z tymi materiałami to jest tak, że jak wykonawca ma 7% VAT i jeszcze 40% upustu w hurtowni, to nawet jak za robociznę słono policzy to czasem wyjdzie na to samo a nie musisz już się martwić o zakupy.

Pozdrowionka

jj

PS A jaką elewację zamówiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ckwadrat,

No właśnie - z tymi materiałami to jest tak, że jak wykonawca ma 7% VAT i jeszcze 40% upustu w hurtowni, to nawet jak za robociznę słono policzy to czasem wyjdzie na to samo a nie musisz już się martwić o zakupy.

Pozdrowionka

jj

PS A jaką elewację zamówiłeś?

 

JJ, na razie zamówiłem wykonanie ocieplenia styropianem o grubości 14 cm, zaciągnięcie siatką i klejem i zagruntowanie. Ponieważ można to robić do kilku stopni poniżej zera a tynk niestety tylko do 0, więc sam tynk zostawię prawdopodobnie do wiosny. Sam Jack tak zaproponował, chyba że za 2 tygodnie, jak skończą ocieplać a temperatury będą dodatnie, to zrobię i tynk. Bardziej by się opłacało od razu tynkować, bo na wiosnę trzeba będzie drugi raz gruntowac i ściągać powtórnie rusztowania ale jeśli będzie zimno to nie będę ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do ogółu (zdaje się, że wyrabiam dzisiaj nadprogramową liczbę postów :wink: ),

Chciałabym zorientować się co mnie czeka gdy zdecyduję się na samodzielne kupowanie materiałów. Czy moglibyście z własnego doświadczenia powiedzieć co muszę kupić aby postawić dom w stanie surowym (powiedzmy bez dachówki). Chodzi mi o to jak różnorodny jest asortyment i w związku z tym jaki to będzie nakład pracy. Bo mnie się wydaje, że to raptem cegła, beton, stal i więźba a nie chciałabym się później rozczarować. Co jeszcze?

Będę wdzięczna za info

jj

 

oprocz tego co napisala Kasia to na pewno jeszcze piasek, żwir, izolacje, ale wszystko to nie jest wielkim problemem

jesli zdecydujesz sie na deskowanie dachu to oczywiscie deski i papa - to tez zaden problem

jak potwierdza moj maz ktory sie wszystkim zajmowal nie jest to nic specjalnie uciazliwego

jesli chodzi o beton to u nas byl glownie gotowy - chyba ze zdecydujesz sie na technologie taka jak u Kasi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym Vatem tak jest jak piszecie, jeśli nawet sami załatwiacie materiał to najlepiej na wykonawcę i on może odciągnąć te 15 procent.

Chyba o to chodzi w tym Vacie, aby zostali na rynku tylko Vatowcy, i wyeliminować szarą strefę.

 

jj szkoda, że nie wiedzieliśmy, że to wy. Ugościlibyśmy Was. Wpadnijcie kiedyś. Oglądacie wszystko z dala. A ja chętnie oprowadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wylicytowania przedmiotów przekazanych przez forumowiczów na II aukcje dla Nikoli.

 

Na chwilę obecną licytujemy:

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę zobacz obrazek

2. Obrazek wyszywany przez Tolę zobacz obrazek

3. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems

4. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems

5. Kubek z logo Muratora

6. Kubek z logo Muratora

7. Kask budowlany z logo Muratora

 

 

Zapraszamy do licytowania, z radością przyjmiemy również inne przedmioty na licytacje.

 

Adres licytacji:

http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

W sprawach organizacyjnych kontakt [email protected]

Edzia & Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...