Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witka Babiczanie egen po przerwie,

 

Zmrozilo nie tylko nasze budowy - na forum tez sezon ogorkowy nastal.

U mnie nieciekawie - dom nie nakryty ..czapki bidak ni ma ..;-) znacie moze niedroga ekipe eskimosow, zeby mi lodowy strop jak w kosciele lukowaty zrobili taniutko ? ;-)

To tak na pocieszenie pisze - pamietajcie, ze nie tylko Wam jest zle ...a nic ..hahahaha tak nie podnosi na duchu jak kleska blizniego ;-)

zdruffka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Niektorzy juz mieszkaja wiec ...

 

Czy ktos z Was ma kominek z plaszczem wodnym ?

Jakie sa ceny drewna u nas w gminie ? czy w ogole grzanie kominkiem (z plaszczem czy bez) jest ekonomicznie uzasadnione przy gazie z gazociagu ?

 

Pytam tutaj, gdyz zmienne lokalne takie jak :

- cena gazu

- cena drewna

maja kapitalne znaczenie przy takich wyliczeniach.

 

Czyli tak prosto ..po babickiemu - ile lat bede musial hajcowac w kominku ..pracowicie sasiadom popiol noca podsypywac, drwa rabac ...zeby mi sie ten drogi i nie za piekny (rzecz gustu) kominek zwrocil?

 

Teoretycy, praktycy (preferably) morde nuelkam ;-)

 

 

Pozdroofki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o pomoc pytam :)

 

Wniosek o pozwolenie zlozony, czekamy, czekamy, atu sie teraz okazalo, ze szambo szczelne nie moze byc z kregow, musi byc albo zelbetowe albo plastikowe. Jesli chodzi o plastikowe wystarczy podobno informacja od producenta, jaki model, jaka pojemnosc i zeby mial atest. Czy wiecie, gdzie moge cos takiego znalezc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbz,

 

Zadzwon do jakiejkolwiek pracowni projektowej i zamow projekt szamba - podzwon i kup tam, gdzie najtaniej.

Albo podzwon po firmach sprzedajacych szamba - niektore zakup projektu traktuja jako zaliczke przy zakupie zbiornika.

Ja dla starostwa kupilem projekt za 50 zl w http://www.archipelag.pl

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o pomoc pytam :)

 

Wniosek o pozwolenie zlozony, czekamy, czekamy, atu sie teraz okazalo, ze szambo szczelne nie moze byc z kregow, musi byc albo zelbetowe albo plastikowe. Jesli chodzi o plastikowe wystarczy podobno informacja od producenta, jaki model, jaka pojemnosc i zeby mial atest. Czy wiecie, gdzie moge cos takiego znalezc???

 

Jeśli pasowałoby Ci betonowe, wiem, że wiele znanych mi osób ściągało z Radomia - ceny połowę niższe z transportem, niż w Wawie. Takie małe zagłębie szambiarskie :D

Mogę poszukać na jutro albo na poniedziałek kontaktu - mnie to nie dotyczy bo jestem skanalizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o pomoc pytam :)

 

Wniosek o pozwolenie zlozony, czekamy, czekamy, atu sie teraz okazalo, ze szambo szczelne nie moze byc z kregow, musi byc albo zelbetowe albo plastikowe. Jesli chodzi o plastikowe wystarczy podobno informacja od producenta, jaki model, jaka pojemnosc i zeby mial atest. Czy wiecie, gdzie moge cos takiego znalezc???

Projekt szamba do dostania od ręki w księgarni na Bartyckiej - składaliśmy w starostwie i przeszło. Jeśli kupisz w wersji o dwóch pojemnościach to jedną należy wykreślić. Pod projektem musi podpisać się twój architekt.

Pozdrowienia

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

 

Jj, a w ktorym miejscu na Bartyckiej ta ksiegarnia, pamietasz moze? I ile kosztowal ten projekt?

W najstarszej części wystawy - w takim starym pawilonie gdzie można kupić projekty gotowe i jest też barek. W razie czego zapytaj w informacji na Bartyckiej - jest zaraz obok. Zdaje się że za 4 egz. daliśmy 150 zł.

Pozdrowienia

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o pomoc pytam :)

 

Wniosek o pozwolenie zlozony, czekamy, czekamy, atu sie teraz okazalo, ze szambo szczelne nie moze byc z kregow, musi byc albo zelbetowe albo plastikowe. Jesli chodzi o plastikowe wystarczy podobno informacja od producenta, jaki model, jaka pojemnosc i zeby mial atest. Czy wiecie, gdzie moge cos takiego znalezc???

 

Jeśli pasowałoby Ci betonowe, wiem, że wiele znanych mi osób ściągało z Radomia - ceny połowę niższe z transportem, niż w Wawie. Takie małe zagłębie szambiarskie :D

Mogę poszukać na jutro albo na poniedziałek kontaktu - mnie to nie dotyczy bo jestem skanalizowany.

 

Krzysiek - jesli mozesz, to poszukaj, szukam wszedzie, gdzie sie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric,

A propos pytania o kominek.

Planuję kominek z systemem DGP jako dodatkowe źródło ciepła. Podstawowe gaz + system wodny. Płaszcz wodny skreśliłam na wejściu bo instalacja bardziej skomplikowana a zapewne też bardziej kosztowna. Przy DGP dokupuję do wkładu dystrybutor ciepłego powietrza (np. w Jotul jakieś 240-360 zł), rury (elastyczne rozciągają się do 2,5m - 14-28 zł zależnie od średnicy) do tego wełna izolacyjna do dystrybutora, ewentualnie wentylator przy większych odległościach (może wcale nie być potrzebny) i nawiewniki. No i oczywiście niezastąpiona warszawska robocizna, która czyni dziwne sumy. Całość pewnie trzeba dać do wyceny.

Na kominek jako główne źródło ciepła nie zdecydowałabym się bo to powrót do kotła na paliwa stałe tylko ładniej wygląda. I trzeba to ustrojstwo ładować raz na 8-10 godzin.

A! I nie wyobrażam sobie siebie z siekierą. Z piłą elektryczną już prędzej ale raczej jako narzędziem zbrodni niż stale towarzyszącym wyposażeniem gospodarczym :wink:

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ, Yoric

 

Co do drewna kominkowego to wszystko powyżej 20 cm średnicy przy wkładzie powinno być rąbane ( ze wzgledu na równimierność spalania ).

Zatem proponuje FISKARSA jako narzędzie zbrodni !

Pozdro

J

Jerzysio,

Oświeć mnie co do tego Fiskarsa bo przyznam, że ugrzęzłam w głębokich mrokach średniowiecza. :wink: a tu wiek XXI i trochę informacji przydać się może.

Pozdrowionka

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta specjalna na licytacji

 

Fotel wraz z podnóżkiem od firmy Yanomebel,

z zestawu Aplauz

 

Wymiary 73x99x86 cm

Siedzisko: pianka wysokosprężysta HR

Uwaga: możliwe inne kolory

Cena minimalna zestawu: 300

Cena katalogowa: 563 zł + 205 zł podnóżek

Zapraszamy na strone producenta http://www.yanomebel.pl

W razie pytań proszę o kontakt na e-mail: [email protected]

 

zapraszamy na licytacje

http://www.dlanikoli.prv.pl

 

http://212.244.189.200/nikola/fotel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...