Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zapytam z ciekawości. Nie mieliscie kłopotów z alarmami przy ostatnich wichurach? mnie obudzili w srodku nocy ze alarm ale nie widza niczego i czy przyjade zobaczyc :). Dodatkowo potem okazało sie ze wiatr uszkodził syrene i siała przypadkowe alarmy o sabotazu.

Na szczescie wiekszych kłopotów z powodu wiatru nie było w przeciwieństwie do kreta który niszczy trawnik ze zal patrzeć :(.

Nie wiecie kiedy krety ida spac bo nie wiem czy wypowiedziec wojne totalna teraz czy dopiero na wiosne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kretow to lepiej poczekaj do wiosny, z tego co pamietam zima nie sa aktywne.

Pozdrawiam

Szkoda ze moje o tym nie widza bo skubane znów opanowały nowe tereny znaczac kopcami i wypchnieta darnia trawnik :( ( sprawdzalem wczoraj). Chyba ta pogoda dziala rowniez na zwierzata oglupiajaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi do Nikoli Św. Mikołaj...

 

Dziś jest ten szczególny dzień, kiedy obdarowujemy swoje dzieci upominkami. Nie robimy tego co prawda otwarcie, ale chowamy się za plecami Św. Mikołaja. Dziecięce marzenia bywają różne, jedne dzieci chcą klocki, inne lalkę, jeszcze inne może rowerek. Tego dnia żadne dziecko nie powinno zostać bez prezentów.

 

My jako społeczność forum Muratora, pomogliśmy w tym roku spełnić zupełnie inne marzenie małej dziewczynki, podarowaliśmy jej możliwość normalnego rozwoju, możliwość narazie zabawy, a potem nauki i życia w świecie dźwięków. Dzięki temu mała Nikola, nie zostanie w tyle za swoimi rówieśnikami, będzie mogła rozwijać się razem z nimi.

Nie ma jednak róży bez kolców. Aby móc dać Nikoli taką szanse prof. Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach k. Warszawy zdecydował, że przeprowadzi operację, pomimo że nie zebrano jeszcze całej potrzebnej kwoty (uzbierano 60 tys., brakowało 20 tys. zł), gdyż czas jest tu bardzo istotny.

Operacja odbyła się 11 października, a rodzice Nikoli podpisali specjalne oświadczenie, że w którym zobowiązują się do dopłacenia brakującej kwoty.

Przed dniem operacji zbiórka pieniędzy szła dość sprawnie, zbieraliśmy pieniądze nie tylko my, forumowicze, ale i czytelnicy Tele Tygodnia, znaczną kwotę wpłaciły Zakłady Azotowe w Puławach. Rodzice Nikoli pukali do wielu drzwi z prośbą o pomoc. W wielu z nich taką pomoc otrzymali.

Tak było przed dniem operacji, niestety po operacji emocje nieco opadły i pojawił się problem z dozbieraniem brakującej sumy. Rodzice Nikoli nadal czynnie uczestniczą w poszukiwaniach środków na dopłacenie za wykonaną operacje, niestety wielu osobom wydaje się, że teraz już nie ma po co dalej wspierać zbiórkę pieniędzy, skoro operacja się odbyła.

Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nadal chcą pomagać, do tej pory udało się uzbierać około 2/3 brakującej kwoty. Zbieraliśmy i my na forum, czy to poprzez indywidualne wpłaty, czy poprzez aukcje internetową, czy też poprzez zbiórki na spotkaniach grupowych. Wiele pieniędzy udało się zebrać rodzicom Nikoli.

 

W tym szczególnym, dla wielu dzieci dniu zwracamy się do wszystkich forumowiczów (i nie tylko), którzy mogą i chcą, aby razem z nami zrobili dziś specjalny prezent dla Nikoli, niech do niej przyjdzie dziś Św. Mikołaj. Prosimy o wsparcie każdą nawet najdrobniejszą kwotą, wielu z nas ma konta w bankach internetowych, zrobienie takiego przelewu potrwa naprawdę chwilkę, a wypisanie tradycyjnego druczku przelewu zajmie tylko minutkę dłużej.

Wielokrotnie już udowodniliście drodzy forumowicze, że zawsze można na was liczyć. Znajdujemy się w przysłowiowej sytuacji "za 5 dwunasta", jeden mały kroczek i osiągniemy cel. Nikola będzie mogła normalnie się rozwijać, a jej rodzice będą mogli poświecić jej cały swój czas, nie martwiąc się jak dozbierać brakującą kwotę.

 

Przypominamy numer konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

 

Na koniec jeszcze jedna prośba, aby dać innym przykład prosimy, aby osoby które zdecydują się wesprzeć dziś naszą akcje wpisywały się w tym wątku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=494687#494687

Nie musicie podawać ani kwot, ani żadnych innych danych, napisze po prostu coś w stylu "Najlepsze życzenia od Św. Mikołaja dla Nikoli".

Wierzymy w Was

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jako ze milo jest dostac odpowiedz na zadane pytanie ...;-)

KRETY

U mnie wlasnie teraz zaczely ryc. Widocznie inni powyganiali je i do mnie przyszly ;-) Ale nie martwie sie tym zbytnio - moja dzialka to ksiezycowy krajobraz ktory czarne krecie kopce rozweselaja.

ALARM

Nie mialem klopotow z alarmem gdyz takowego nie posiadam. U kogos gdzies kiedys zaczelo wyc to zamknalem okienko i dalej w telewizor galy wlepiac ... ;-)

ROZBIERANY DOM

Widzialem ...strasznie smutno to wyglada ... fala rozbieranych domow niebezpiecznie zblizyla sie do mnie .....oby przeszla bokiem.

Genezy nie znam.

 

PLOTECZKI Z SASIEDZTWA

W piatek przejezdzalem po naszej gminie ...a ze daaawno "za dnia" w okolicach Koczarg, Lipkowa nie bylem .... moj obraz wsi spokojnej zmacily oazy bogactwa i dobrobytu. Jak tam sie zmienilo wszystko .... Lipkow bardzo ladny - szczegolnie przy podjezdzie z Babic oraz "rynek" przy osiedlu Kampinos. Reszta jeszcze troche siermiezna - ale OKI.

Stare Koczargi to kolonia "zlotych klatek" no i ...hahahah centrum uniwesyteckie gminy ;-). Bardzo bardzo bardzo ..fajnie.

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospała się grupa. :D

Karorka, jak tam wyceny na okna? Ja umówiłem ekipę na obmiar, ale coś im sie nie spieszy przyjechać, mi też się specjalnie nie spieszy, więc nie poganiam. Ziemi - widzę, że nie nawiózł?

Aktualnie walczę z gazownią - napisałem podanie o wycenę budowy linii i określenie udziału gazowni w kosztach - ktoś to może już przechodził?

 

Mbz, nie mogę się doprosić od siostry tego telefonu na szamba, ale pamiętam.

A na granicy Lipków-Koczargi faktycznie takie chałupki stają, że gdyby moja była obok, to wyglądałaby jak domek dla służby :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLOTECZKI SĄSIEDZKIE. Czy może nasz "PKiN" lub budowla sakralna jest pominięta w waszych wypowiedziach?

:-?

Trochę duży, ale przeliczając na liczbę przyszłych mieszkańców nie jest przerostem formy nad treścia ani ambicji.

Teraz się głowię nad wykończeniem zewnętrznym budynku, aby wydzł się nieco mniejszy.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też praca pali się w rękach - w przyszłym tygodniu wylewamy strop, drewno na więźbę zamówione, dzisiaj wiozę do starostwa dokumenty na przedłużenie sieci wod-kan i przyłącza. zamawiamy też ogrodzenie z przodu..

Co do gazowni - Krzysiek, co masz napisane w technicznych warunkach przyłączenia? bo u mnie było tak: miesiąc czekania na techniczne warunki przyłączenia- odpowiedź gazowni że się nie opłaca, telefoniczne uzgodnienie że chcemy na własny koszt - i po tygodniu mieliśmy papier z informacją o cenie i długości gazociągu. w naszym przypadku ok.33 metrów będzie nas kosztowało ok. 4,500 według gazowni, ale tak naprawdę koszty są niższe. projekt przyłącza z przedłużeniem sieci to 1500 zł (z czego 300 na radę zatwierdzającą w gazowni). koszt 1 metra gazociągu to tak naprawdę jakieś 50 zł.

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłoszenie lokalne:

Brama Wiśniowskiego ocynk wymiary 3,5m szeroka i 145cm wysokawykonana pod płot sztachetowy (gotowa do przymocowania sztachet). Słupek prowadzący ma 165cm wysokości. Samonośna z automatem na dwa piloty.

Brama jest prawa, czyli patrząc od strony działki (będąc na terenie swojej działki i patrząc na drogę) skrzydło przesuwa się w prawo.

 

Sprzedaję, bo się pomyliłem przy zamówieniu i zamówiłem zły kierunek, więc brama nawet nie była montowana. Czeka w firmie u której ją zamówiłem (okolice zachodniej W-wy) na nowego nabywcę.

 

Cena brutto z montażem to 3100zł. Montaż w okolicach W-wy.

 

Możliwy zakup bez montażu ale muszę wtedy uzgodnić z firmą jak to rozliczyć i jak będzie z podatkiem.

 

Proszę o kontakt na mail w profilu lub na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gazowni - Krzysiek, co masz napisane w technicznych warunkach przyłączenia?

A.

 

Ja mam warunki na starych zasadach, dostałem od ręki.

NAtomiast mam napisane, że mam rozbudować linię. Teraz, po roku, zwróciłem się z prośbą o "kalkulację ekonomiczną" - ile by ta robota kosztowała w gazowni i jaki byłby udział gazowni w kosztach. Kwestie własności linii- wg warunków - mają być określone w momencie spisywania umowy (pewnie w praktyce wymuszą, by przeszło na ich własność, a ja będę walczył o rekompensatę w przypadku podłączenia nowych odbiorców - ponoć są no to szanse).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace w pełnym zakresie są ścianki działowe, kończą ocieplac dachy, wod -kan w trakcie realizacji, szykujemy się do wylewek (i tu pytanie ręczne czy z agregatu?). A co najważniejsze w poniedziałek będą okna i rolety. więc kontynuujemy. Najgorzej z mediami, od nich wszystko zależy.

Ozzie jak załatwiasz, ja jutro dostanę projekty.

Ankalenka idą znów mrozy, uważaj, nam nawet odradzali kładzenie ocieplenia na cokoliku,

codziennie jestem na pl. Kwirynowskim, bo tam robię sobie skrót na budowę ze szkoły. Może zlokalizujcie Wasze budowy, bo jestem ciekawa, znam już wszystkie na pamięc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

U mnie stan surowy prawie-zamkniety :-? To znaczy drzwi (wszystkie) i okna (niestety nie wszystkie :evil: - wykonawcom pomylilo sie cos w zamowieniu - na ostatnie okno czekam trzeci tydzien) wstawione. Luksfery wstawiam po tynkowaniu, wiec poki co zamurowali otwory. Alarm i monitoring dziala i pilnuje cennego dobytku :)

 

A teraz robia ogrodzenie - zobaczymy, co chlopy zdaza zrobic przez atakiem zimy... :o Czekamy na media - robimy razem w sasiadami - papiery strasznie dlugo przelezaly w ZUDzie :(

 

Ale poki co - jestem w miare dobrej mysli :wink:

 

pzdr Marsjanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...