Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Yoric,

A gdzie moge obejrzec Twoj dom :D

Moj zwykly nie jest, ale i nie mial byc :D . Musze sie zebrac i obfotografowac projekt, to latwiej bedzie wszystkim zrozumiec co gdzie jest.

Okna beda troch mniejsze niz teraz, bo dojdzie ocieplenie i klinkier, ale i tak beda duze. W salonie dojdzie jeszcze sciana miedzy dwoma slupami, ktora bedzie miala kilka zastosowan: oddzielenie salonu ok kuchnio-jadalni, zasloniecie schodow i bedzie jedyna sciana w salonie, na ktorej da sie umiescic tv. Salon ma 47m2 i bedzie w nim jeszcze klinkierowy kominek, na tle szklanej sciany. Niektore sciany tez beda z klinkieru.

 

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie, bo troche sie podlamalam - zdjecia w galerii sa od tygodnia i nikt nic nie pisze :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peilin,

 

Moj domek mozna obejrzec we wsi Klaudyn, ale po wizycie na mojej budowie jedna z osob stwierdzila, ze pokazywanie domu bez dachu nie ma wiekszego sensu - tak tez czynie.

Podlamalas sie zupelnie nieslusznie .... nie liczylbym na to, ze ktos z grupy ...krakowskiej bedzie ocenial moja chatke ...jak rowniez nie oczekuje pomocnej dloni, ktora wskaze tani sklep z gwozdziami pod Jelenia Gora.

Ale "nasi" powinni spelnic swoja "powinnosc" i zobaczyc Twoj domek. Nie wiem dlaczego tego jeszcze nie zrobili ...;-)

Moze widzieli hacjende IRL ;-)

 

pzdr,

Yoric

 

PS: Mi brakowalo kilku zdjec typu:

- widok z tarasu na poludnie

- widok z kuchni na salon

- zdjec gory ...w tym takze top less ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankalenka

1. nad ranem 2 listopada - ukradli jedno okno dachowe i 3 obróbki (niezamontowane). Notabene - już 7.11 policja wysłała do prokuratury wniosek o umorzenie z powodu niewykrycia sprawców, a 20.11 przychylono się do tego wniosku :evil:

 

2. Nie, ale napiszę mimo tego cos więcej. Juniorka chodzi do przedszkola w Zielonkach-Parcelach na Wieruchowskiej. Ogladałam Słoneczny Domek podczas poszukiwań przedszkola i spodobał mi się tak srednio. Tzn. inaczej - najbardziej niespodobało mi sie przedszkole Krasnal na Bliznem (ciasno i koszmarnie mały ogródek), Montessori okazało się za drogie, Słoneczny Domek odpadł głównie z powodu godzin otwarcia (maks. do 17) i takiej dziwnej atmosfery (nie umiem wytłumaczyć - to było moje czysto subiektywne odczucie). Poza tym wydaje się za mały (w stosunku do ilosci dzieci). Przedszkole na Wieruchowskiej wydało mi sie najbardziej przestronne i ma duży ogród (hmm... muszę brać pod uwagę temperament i niespożyte siły juniorki :wink: Jest czynne do 18 (co nie jest bez znaczenia jesli chodzi o godziny pracy). Juniorka chodzi do tego przedszkola już czwarty miesišc i obie jestesmy z niego zadowolone.

 

pzdr Marsjanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peilin MY :p widzielismy Twoj domek, tyle ze z braku czasu nic nie napisalam, ale juz to naprawiam: OLBRZYMIASTY ten Wasz domek bedzie, bylismy pod wrazeniem, i te okna, ach jak ja uwielbiam takie przeszklone domy.

Musimy sie spotkac i oprowadzicie nas :p :p Na razie jestesmy pod wrazeniem!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peilin, ja też oglądałam i to dwa razy. jak były 3 zdjęcia i potem gdy pojawiło sie ich więcej. Dom jest ogromny. wiem że elewacja będzie z klinkieru (o ile pamiętam z 2 czy 3 rodzajów) ale pomimo dobrej wyobraźni nie potrafię zobaczyć efektu końcowego, głownie dlatego, że nigdy nie widziałam podobnej bryły w klinkierze. Jestem entuzjastką współczesnej architektury, dlatego z niecierpliwością czekam na zdjęcia choćby z projektu pokazujące elewację ......

 

pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za entuzjastyczne opinie. Czekam rowniez na te bardziej umiarkowane. Zapraszam na ogladanie, tylko w ten weekend moze byc ciezko. Jak ktos sam trafi, to zapraszam.

Bryla, skladajaca sie z 3 czesci - czesc pietrowa, salon i garaz, jest bardzo nowoczesna. Obiecuje, ze dam znac jak wkleje elewacje i projekt, moze uda mi sie w weekend.

Co do wielkosci to mial byc troche mniejszy, ale architektowi nie udalo sie zmiescic wszystkiego co chcielismy w mniejszym metrazu. Na razie nie zaluje, a jedyne co moglabym zmniejszyc o 10m2 to salon, reszta jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peilin

 

juz chyba teraz nie martwisz sie brakiem zainteresowania Twoim domem :wink: - a ja juz w srode pisalam jeszcze przed tym jak sie zalilas ze nikt nie oglada

mnie coraz bardziej podobaja sie te proste nowoczesne bryly - moze w stanie surowym wygladaja troche dziwnie ale potem - te okna :lol:

a tak w ogole to na jakiej ulicy budujesz zeby obejrzec w realu?

 

podczas mojej ostatniej niedzielnej wycieczki po okolicy wypatrzylam dom w Izabelinie - prosta bryla, z zewnatrz wylozony jakims oryginalnym kamieniem - b. mi sie podobal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peilin,

 

Jeszcze raz obejrzalem fotki - robi wrazenie "domek". Ile domeczek ma metrow ?

Na pewno nie zmniejszalbym salonu - w wielkim domu mialabys tyciunki salonik o powierzchni 37 m2?! Czy ta sciana oddzielajaca kuchnie od salonu bedzie pomiedzy slupami ? Podobaja mi sie te slupy i nie zabudowywalbym ich ...przynajmniej od razu ;-).

Strasznie duzo tych okien!!! chyba ze 40 !! ;-) Uwazaj na sasiadow z luneta ;-).

Zwrocilbym SZCZEGOLNA uwage na izolacje stropu nad salonem ... bo tarasy lubia przeciekac.

Odwazny projekt ..ale z ladna odwazna elewacja bedzie naprawde super.

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem dziś maly objazd okolicy . podziwialem dach Kasi :) robi wrazenie :). Znalazlem tez Peilin i musze powiedzieć ze mam dość mieszane uczucia. W tej chwili w stanie surowym robi wrazenie wielkiego i takiego eee no brak mi słow ;) (widzialem tylko od frontu bo tabliczka " osobom nieupowaznionym..." powstrzymala mnie) ale mam wrazenie ze to " brzydkie kaczatko" i po wykonczeniu elewacji bedzie powalał na kolana. Zreszta lubie ciekawa architekture a ten dom niewiatpliwie bedzie sie wyrózniał wsród otoczenia :) Peilin trzymam kciuki i oczekuje na ciag dalszy. Musze powidzieć ze Twój dom , Karorki i Kasi Z stanowai awangarde w zdecydowanie stonowanej architekturze okolicy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...